dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darkob

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    warszawa
    Dzielnica
    wawer
    Posty
    247

    Domyślnie Parapety zewnętrzne -prawidlowy montaż

    Witajcie,zamierzam zamowić parapety stalowe z zakończeniami PCV tylko nie wiem jaka powinna być długość parapetu np.do okna o szer.143cm.Czy te końcówki PCV powinny być całe zakryte w styropianie(różnie już widziałem)?ile cm styropianu wejść na ościeżnice 2-3cm-tyle wystarczy?(ściana gazobeton 24cm+15cm styropianu)

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał darkob Zobacz post
    Witajcie,zamierzam zamowić parapety stalowe z zakończeniami PCV tylko nie wiem jaka powinna być długość parapetu np.do okna o szer.143cm.Czy te końcówki PCV powinny być całe zakryte w styropianie(różnie już widziałem)?ile cm styropianu wejść na ościeżnice 2-3cm-tyle wystarczy?(ściana gazobeton 24cm+15cm styropianu)
    Powinny być zakryte - szczegółowe rysunki znajdziesz w Instrukcji na str.21 - moim zdaniem najlepsze rozwiązania to rys. C i D. Co do styropianu na ościeżnicy: to do połowy szerokości profilu ościeżnicy. pzdr

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darkob

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    warszawa
    Dzielnica
    wawer
    Posty
    247

    Domyślnie

    Dzięki ,tak mi sie wydawało że powinno być tak jak na zdjęciu C i D a chyba większość parapetów z koncowkami PVC które widziałem są osadzone głęboko w styropianie tak że nie widać tych wgłębień.Czyli chcąc styropianem po 3cm z każdej strony okna o szer.143cm to całkowita dugość parapetu z zakończeniami powinna być 139cm.(bo zakończenie ma chyba 1cm).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony