dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 7
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 122
  1. #81

    Domyślnie

    To może sam sobie spróbuję odpowiedzieć dlaczego na ścianie/warstwie zbrojącej ocieplenia trzeba taśmę przyklejać szlamem: ponieważ w karcie technicznej produktu wymieniony jest jedynie szlam lub masy uszczelniające jako środki którymi możemy wklejać taśmę. Tak jest np. w przypadku taśmy Remmers
    http://www.remmers.pl/fileadmin/dam/...M1_5004_PL.pdf

    A Sika ma taśmy 30cm gdyby ktoś potrzebował (Sikadur®-Combiflex® Tape)

    http://pol.sika.com/pl/solutions_pro...2a015sa08.html

    Doradca techniczny z Basf - doradził wywinięcie na warstwę zbrojącą.
    Doradca techniczny z Sika - doradził w ogóle nie wywijać taśmy a już na pewno nie wywijać na ścianę, ponieważ płyta tarasu i budynek nie są związane ze sobą i będą oddzielnie "pracować" (no ja tego to bym się raczej nie posłuchał, nawet w karcie technicznej taśmy Sika jest napisane że jak potencjalnie duże odkształcenia to ułożyć taśmę z fałdą i tyle)

    Torggler poleca wywijać na styropian

    http://www.torggler.pl/download.php?id=17

    Doradca techniczny z Schomburga stwierdził, iż poprawnym rozwiązaniem jest uszczelnianie między elementami konstrukcyjnymi - czyli wywijanie na ścianę, przy czym stwierdził, że w przypadku tarasu na gruncie płyta powinna zostać wylana z dylatacją 2-3cm od budynku. W sytuacji tak jak u mnie (styropian 18cm między ścianą a tarasem) w praktyce pozostaje wywinięcie taśmy na warstwę zbrojącą taśmy (z zastrzeżeniem, że sytuację ratuje fakt, że jest to taras na gruncie a nie taras nad pomieszczeniem ogrzewanym).

    Sopro pokazuje rysunek z wywinięciem na styropian
    http://www.sopro.pl/virtual/dichtsys...echniczne.html
    Ostatnio edytowane przez rpilski ; 22-06-2011 o 13:39
    Pozdrawiam,
    Radek

  2. #82

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie jak dalej prawidłowo wykonać taras. Zmieniłem strych starego domu z lat osiemdziesiątych z myslą na mieszkalne poddasze. Jednoczesnie na ganku oraz dwóch stopach wylałem w poziomie płyte stropową w przyszłości na taras oddzieloną od ściany budynku 10 cm styropianem. Zgodnie z projektem podnosząc odpowiednio sciany ganku i robiąc odpowiednio zbrojenia.Ganek nie jest ogrzewany, ale po podmurowaniem ścianek ganku wyzej do wysokosci stropu tarasu na jego stropie polozyłem styropian troszkę wten sposób docieplając go a na całek powierzchni obecnie jest wylana ta płyta. Obecnie chcę tę płytę robic dalej ale nie wiem jak? Czytam dużo róznych wypowiedzi ale sa różne. W projekcie mam dalej 2xpapa termozgrzewalna, wylewka 4cm, klej wysokoelastyczny, płytki.Nic nie ma kiedy spadek ma być spadek zrobiony? Fachowiec który ma mi to robić chce tak: na płytę "jakieś czarnidło" zeby papa lepiej się zgrzewała, 1xpapa termozgrzewalna nie ma znaczenia czy wierzchnia czy podkładowa (jaką Pan kupi nie ma znaczenia) i dalej nie wiem jaki ma pomysł na to. Ja na wstepie kupiłem disprobit TYTAN do posmarowania płyty oraz szpachlę dekarską do zakrycia styropianu oddzielającego płytę od ściany, ponieważ podgrzewając palnikiem papę stopi mi styropian wieć chce zabezpieczyć w jakis sposób. Na powierzchni tego styropianu chcę połozyć kawałki zwykłej papy wierzchniego krycia (pozostałości po kryciu dachu) przyklejając je tą szpachlą dekarską. Kupiłem równiez papę termozgrzewalną MATIZOL GORDACH EXTRA WZ PYE PV200 S52 ale nie wiem czy dobrą? ponieważ jest wierzchniego krycia (mój fachowiec mówi że to nie ma znaczenia) i tylko na jedną warstwę (w projekcie jest aby 2 warstwy) CZY WYSTARCZY jedna?a może dokupić jeszcze jedną ale podkładową na spód? Taras ma 2,8x6m wiec ok 15m2. Moje pytanie dotyczy równiez dylatacji gdzie je dawać? w jakiej kolejności robić roboty. czy na płycie mozna teraz połozyć papę a póżniej wylewkę ze spadkiem czy na początek jednak powinna iść wylewka ze spadkiem a dalej papa? z czego wykonać taka wylewkę? styropian rozumien że w moim przypadku jest zbędny. Prosze o odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, ponieważ tak jak wspomniałem są opisane "różne sposoby" Dziekuję.

  3. #83

    Domyślnie

    rozwiązań masz kilka, jak nie chcesz styropianu to możesz zrobić spadek z zapraw PCC, następnie np szczelny taras IZOHANu, a na to płytki.

    wejdź na stronę www.renoplast.pl i tam znajdziesz wszystkie informacje. Ja własnie zrobiłem moje balkony zgodnie z zaleceniami, albo na stronę IZOHANu i tam też znajdziesz potrzebne informacje.

  4. #84

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedź. Na razie mają przerwę techniczną ale spróbuję później

  5. #85

    Domyślnie

    Hejjo,
    Czy ktoś wie dlaczego pęka izolacja tarasu? Chodzi o 523 Sopro. Za rzadka?..., za grubo nałożone?.... Sprawdzałam, jest "świeża" (tzn. zaprawa jest nie przeterminowana). Czy można to jeszcze jeden raz posmarowć? (Już są dwie warstwy. I pierwsza nie pękała.)

    I jeszcze jedno pytanie:
    Gres będzie na kleju wysokoelastycznym. czy fuga może być epoksydowa? Taką poroponuje wykonawca. Ale uważam, że powinna być też elastyczna. A epoksydowa to przecież "sztywna"jest. Może do basenów dobra jest, ale na powierzchnie narażone na gwałtowne zmiany temperatur, to pewnie jednak cementowa.
    Ostatnio edytowane przez bajanadjembe ; 20-08-2011 o 20:39 Powód: i jeszcze jedno pytanie
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajanadjembe Zobacz post
    Hejjo,
    Czy ktoś wie dlaczego pęka izolacja tarasu? Chodzi o 523 Sopro. Za rzadka?..., za grubo nałożone?.... Sprawdzałam, jest "świeża" (tzn. zaprawa jest nie przeterminowana). Czy można to jeszcze jeden raz posmarowć? (Już są dwie warstwy. I pierwsza nie pękała.)

    I jeszcze jedno pytanie:
    Gres będzie na kleju wysokoelastycznym. czy fuga może być epoksydowa? Taką poroponuje wykonawca. Ale uważam, że powinna być też elastyczna. A epoksydowa to przecież "sztywna"jest. Może do basenów dobra jest, ale na powierzchnie narażone na gwałtowne zmiany temperatur, to pewnie jednak cementowa.
    Co do pękania hydroizolacji - czy nie jest w miejscu nasłonecznionym lub była narażona na silny wiatr - może to pęknięcia skurczowe od zbyt szybkiego wysychania ?
    W większości systemów tarasowych z którymi się zaznajamiałem zalecana jest fuga elastyczna i paroprzepuszczalna - fuga epoksydowa raczej nie będzie antidotum na problemy z tarasem - fuga na tarasie nie zapewni przecież wodoszczelności.
    Pozdrawiam,
    Radek

  7. #87

    Domyślnie

    Dzięki za zainteresowanie.
    Tak, za szybko wyschła. Słonko ją bardzo wygrzało. Wykonano (wieczorem) jeszcze jedną warstwę, kryjacą rozerwania. Już kładą się płytki.
    Wykonawca wciaż namawia na epoksydową. A ja jednak wciaż myślę, że elastyczna powinna być. Epoksydowa nie umożliwi "pracy" okładzinie, usztywni ja i nie pozwoli odparować wilgoci, która ewentualnie wniknie pood płytki. Woda, wiadomo, jak nie ma jak odparować, mase szkód może narobić.
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  8. #88

    Domyślnie

    daj cementową !!

  9. #89
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Cement nie trzyma się gresu. Dlatego fuga nie może być cementowa. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  10. #90

    Domyślnie

    to co proponujesz?

  11. #91
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Jak mnie zmuszą do położenia płytek to fugę robię z kleju. Można barwić . Ale na zewnątrz i tak po kilku deszczach będzie szara. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  12. #92

    Domyślnie

    ale klej chyba na cemencie wiec gresu się nie trzyma

  13. #93

    Domyślnie

    Mam murek betowy wokół ganku, a w przyszłości też pewnie wokół tarasu. Jak się zabezpiecza/wykańcza taki murek? Na razie to goły beton. Nie jestem jeszcze zdecydowana czy będą na tym płytki czy tynk.

    pozdrawiam

  14. #94

    Domyślnie

    na ściany pionowe tego murka możesz położyć i tynk, i klinkier. Na górę murku powinieneś zastosować jakiś materiał, który będzie miał kapinos, aby nie zaciekało po ścianach z góry.

  15. #95
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atsyrut
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    1.462
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    czas odświeżyć watek,

    powiedzcie mi proszę jakiej firmy polecacie folie w płynie na taras ( pod nim jest garaż).
    na tą folię chce później położyć płytki ( gres)

    z góry dziękuję za info
    Tynki cementowo wapienne z kwarcem gotowe pod malowanie - ku przestrodze

    https://picasaweb.google.com/1042919...PvM7drD2YHxlQE

  16. #96

    Domyślnie

    Cytat Napisał atsyrut Zobacz post
    czas odświeżyć watek,

    powiedzcie mi proszę jakiej firmy polecacie folie w płynie na taras ( pod nim jest garaż).
    na tą folię chce później położyć płytki ( gres)

    z góry dziękuję za info
    żadnych "folii w płynie". Powinna to być masa (np. szlam uszczelniający) _elastyczna_ przeznaczona na zewnątrz. Ważne aby masa były elastyczna bo są np. szlamy uszczelniające mało elastyczne.
    W miarę dostępny jest np. Mapelastic firmy Mapei. W miejscach ew. dylatacji (połączenia ze ścianami, murkami, dylatacje konstrukcyjne, dylatacje okładziny (płytek))koniecznie w masę musi być wtopiona taśma elastyczna.
    Czy będziesz miał barierki ? Jeśli tak i będą mocowane od góry to pomyśl jak uszczelnisz to miejsce - to kłopotliwe do uszczelnienia rozwiązanie.
    Jak przewidujesz rozwiązanie spływania wody z tarasu ?

    Przy masach uszczelniających sprawdź kartę produktu i dopilnuj stosowania się do niej bo np. przy Mapelasticu podłoża się raczej nie gruntuje, tylko ew. zwilża a mi na początku glazurnik z rozpędu w łazience zagruntował powierzchnię przed położeniem Mapelastica... (a używał go nie pierwszy raz.).
    Ostatnio edytowane przez rpilski ; 17-01-2013 o 08:26
    Pozdrawiam,
    Radek

  17. #97
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Tylko papa termozgrzewalna z wywinięciem na murki a przy okapie na obróbkę. masz wtedy 100% pewności ,że nie przecieknie. Na to 3-4 cm wylewki i płytki. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  18. #98
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atsyrut
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    1.462
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    powiem tak:

    mam następujące warstwy:
    1. warstwa główna
    2. papa
    3. folia
    4. styropian
    5. folia
    6. wylewka ze zbrojeniem.

    dookoła mam już pozakładane rynny z fartuchem wywiniętym na wylewkę. i to miejsce muszę zabezpieczyć żeby nie wpływała tam woda. Może faktycznie szlam będzie dobry.

    barierki będę mocował od góry - i muszę pokombinować jak to dobrze zaizolować.
    Tynki cementowo wapienne z kwarcem gotowe pod malowanie - ku przestrodze

    https://picasaweb.google.com/1042919...PvM7drD2YHxlQE

  19. #99

    Domyślnie

    Witam, a czy jest jakieś rozwiązanie, żeby zamiast płytek dać coś, co uszczelni, będzie warstwą przeciwwilgociową i jednocześnie wykończeniową- mam mało miejsca na wylewce, balkonik mały i w sumie niepotrzebny, ale jakoś muszę to wykończyć...

  20. #100
    Pozdrawiam,
    Radek

Strona 5 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony