dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 70
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SKula
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    2.673
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Elfir - wiem , wiem - dlatego to Ty jesteś Najlepsza !

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    hmm.. mój wpis miał raczej skłonić czytelników do wrzucania "obcych" zdjęć poprzez tagi: [img]tutaj link do zdjęcia[/img]

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    asia007

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-474
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    A tak ogólnie Joanno007 dosyć nieudolnie reklamujesz to swoje "dzieło". Biedulo, musisz przez Allegro kupować to cuś,jak ta niby nieznana Ci firma jest obok Ciebie? Kupiłaś??? za namową kogo? pana Wojciecha, lat 31, czy pana Roberta lat 54.
    Nędzny, nieudolny marketing rodem z Mango.
    Jeżeli to wasze dzieło jest takie samo to z pewnością szkoda na to pieniędzy.
    To ja, Joanna007 - zablokowano moje konto, ale o tym za chwilę.
    Firewall - mylisz się. Oskarżasz mnie o reklamowanie, a to inne osoby dyskutują o jednej konkretnej ofercie kierując dyskusję na nieważne rzeczy typu NAZWA produktu, grupon i inne. Fakt, ja wkleiłam linka, ale co z tego? Chciałam tylko zapoczątkować dyskusję czego spodziewać się od projektanta - konretnie, żeby ktoś wypisał co dostał i z jakimi załącznikami. Tylko jedna osoba odpisałą, że fachowy projekt każdy ma instrukcję, ale to nadal mi nie mówi dużo i nikt nie znalazł się aby o tym rozmawiać, a na dodatek wciąż jakieś insynuacje bezpodstawne. Z bliskością naprawdę świetny argument - wielce się podniecasz, że nie jadę 10 km mogąc mieć coś za sprawą kliknięcia?? Wcześniej mieszkałąm w Poznaniu i wiele razy kupowałam na Allegro coś co było dokładnie z mojego miasta. I co z tego? Jak Ty wolisz jechać to Twoja sprawa. Ja lubię korzystać z dostępnej technologii i postępu.

    Czytuję to forum od półtora roku i bardzo mi się podoba, ale jak tylko się zarejestrowałąm to takie coś - zablokowano moje konto bez żadnej możliwości obrony i dopisano PRZYKLAD OBCIACHU w temacie, bo jakiś firewall sobie mnie oskrażył o marketing mango?? Nie rozumiem tego oraz tego że beż żadnych wyjaśnien administrator tak zrobił... pewnie i ta wiadomosc moze bedzie usunieta, lub to nowe konto zaraz zablokowane... ehh

    Elfir, a co to za sytuacja z adresem, bo zaczynam się martwic? Projekt juz zamowiony, ale pierwszy kontakt był w porządku, mam nadzieję, że bedzie ok chociaz ta sprawa ze zdjeciami rzeczywiscie niezbyt fajna...

    A może na tym forum nie podyskutujemy otwarcie na temat gdzie i jak szukać projektu ogrodu, bo administracja nagania klientów zdobywanych na PW przez tutejsze kilka osób i nie w interesie jest prowadzenie takich dyskusji i ucinanie ich blokowaniem kont...? Bo i takie myśli mi przychodzą po tej sytuacji - przepraszam, jeśli kogoś uraziłam niesłusznie.
    Ostatnio edytowane przez asia007 ; 10-07-2012 o 16:19

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Joanna - nikt nie zablokował twojego konta, jest aktywne.



    Firma nie ma żadnego dorobku projektowego. Nie wiem co dostaniesz - ty też nie, bo nigdzie nie ma na ich stronie nawet przykładu jak rysują, nie mówiąc już o realizacjach.
    W reklamie na allegro posługują się kłamstwem i kradzionymi zdjęciami. Za chwilę zostaną zbanowani na Allegro.
    Często kupujesz u sprzedawców-oszustów?

    O projektach ogrodów i projektantach jest już wątek i nie trzeba było zakładać nowego tematu, jeśli chciałaś się zapytać o zakres projektowania.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 08-04-2014 o 12:56

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał asia007 Zobacz post
    To ja, Joanna007 - zablokowano moje konto, ale o tym za chwilę.
    Firewall - mylisz się. Oskarżasz mnie o reklamowanie, a to inne osoby dyskutują o jednej konkretnej ofercie kierując dyskusję na nieważne rzeczy typu NAZWA produktu, grupon i inne.
    No to bardziej merytorycznie: oferta zawiera opinie wielu wyimaginowanych klientów tej firmy, którzy bardzo entuzjastycznie opisują jaka ta obstrukcja, eeee ... projstrukcja super i w ogóle. Tymczasem opinii allegrowicz ma 0.
    Już to śmierdzi. Do tego nieswoje zdjęcia. Ja gdzieś już widziałem zdjęcie ogrodu tego pana Wojciecha. Te donice z lawendą też już widziałem gdzie indziej.
    Ja bym na Twoim miejscu (o ile faktycznie nie kłamiesz) podziękował takiemu kolesiowi.
    Skoro on już na etapie oferty łga i oszukuje, to co może być potem? Chcesz płacić oszustowi?
    Jeżeli Ty jesteś autorem tej aukcji to wiedz że jesteś oszustem a ja (może mało Cię to obchodzi) mam już dość oszustów, naciągaczy, krętaczy i różnego typu pajaców, którzy tylko patrzą jak drugiego człowieka zrobić na szaro!
    Nikt tak bardzo się o tym nie przekonał, jak osoba budująca, wykańczająca czy remontująca w naszym pięknym dzikim kraju nad Wisłą.
    No to tyle.
    Amen!
    Pozdrawiam

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    asia007

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-474
    Posty
    3

    Domyślnie

    Przepraszam, nie widziałam - fakt, calutkiego forum nie przejrzałam, na przyszłość będę się starać nie powielać tematów.
    A w tamtym koncie zniknęła możliwość odpowiedzi...

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    U mnie, z poziomu moderatora, wszystko z twoim kontem jest w porządku. Spróbuj się wylogować i zmienić przeglądarkę i zalogować się na nowo.

    A w Kórniku są przynajmniej dwie firmy projektowe z dużym dorobkiem wykonawczym - na ul. Strzeleckiej (naprzeciw mojej budowy), firma działa już kilkanaście lat oraz w blokach są młodzi chłopacy z "Ogrody Retro".
    Oni przynajmniej mają swoje własne zdjęcia a nie kradzione.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 10-07-2012 o 17:39

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yurec

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    233

    Domyślnie

    Faktycznie, tam jest jedno moje zdjęcie, pobrane z mojej strony, To są oszuści. Zgłaszam na allegro.

  9. #49

    Domyślnie

    Wątek zrobił się ciekawy. Aż zajrzałam na Allegro.
    A potem użyłam Google i takie kwiatki odkryłam:
    Po wpisaniu "ogród" jako czwarty wynik wyskakuje zdjęcie ogrodu pana Wojciecha - i okazuje się, że nie jest to wcale przykład działalności firmy "odstrukcja-projstrukcja", ale zdjęcie ogrodu założonoge przez firmę Ogrody Pilarscy z Tucholi
    http://swietnafirma.pl/ogloszenia/og...e-pojecie.html
    Po wpisaniu "modern garden" jako pierwszy wynik wyskakuje zdjęcie ogrodu pana Roberta - okazuje się, że jest to The Lime Lido, ogród stworzony przez Living Gardens z Londynu;
    http://living-gardens.co.uk/design-s...d/garden6.php#
    Po wpisaniu "oczko wodne" i "budowa oczka wodnego" uzyskamy bardzo szybko zdjęcia z ogrodu pana Bogdana. Niestety, okazuje się, że jest to realizacja Gordo Studio,
    http://www.gordostudio.pl/6_1_45/gal...z-kaskada.aspx
    oraz ilustracja artykułu w e-mieszkanie.pl ze zdjeciem podpisanym fot. Gardena
    http://www.e-mieszkanie.pl/zdjecia-m...ac-oczko-wodne

    Natomiast co do wpisów osoby podpisującej się jako asia007 czy tez Joanna007 - nie mam żadnych watpiliwości, że jest to przykład wyjątkowo nieudolnej reklamy.
    Wstyd.
    Ostatnio edytowane przez dorota.k ; 11-07-2012 o 09:33

  10. #50

    Domyślnie

    Przepraszam, byłabym zapomniała o ogrodzie pana Mariusza!
    Po wpisaniu w wyszukiwarkę jakże odkrywczej frazy "trawnik z rolki" możemy się dowiedziec, ze trawnik ten układała firma Sorted z Warszawy, a nie pan Mariusz ze szwagrem, niestety.
    http://www.sorted.waw.pl/trawniki-z-rolki.php
    Za to "obstrukcja-projstrukcja" zadała sobie nawet trud zlikwidowania ich znaku wodnego, ciekawe....
    Może w takim razie i ja zadam sobie trud i poinformuję te firmy o tej radosnej działalności?

  11. #51

    Domyślnie

    Poinformuj. Ja na Allegro zgłosiłem już nadużycie.
    Bezczelny typ.

  12. #52

    Domyślnie

    Kurde, Elfir, czemu zlikwidowałaś te fajne posty o projstrukcji?
    To był rodzynek jakich mało na tym forum
    Ej...

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Tym rysunkiem:

    posługuje się np. firma Struga z Marek koło Warszawy, firma "Mat-Mat" z Ostrowa Wlkp. (ale IMHO to nie jest ich rysunek również - to projekt amerykański chyba)
    Nie. Rysunek jest dokładnie w stylu jaki pamiętam u p. Bożeny Tkaczyk-Piechny (Struga) mojej "wykładowczyni" na SGGW.
    A więc mamy następną poszkodowaną firmę...

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dorota - myślałam, że rysunek amerykański po tym wielkim podjeździe, ogrodzie formalnym i basenie.
    W takim razie przepraszam firmę "Struga".


    JAK UNIKAĆ FIRM POSŁUGUJĄCYCH SIĘ KRADZIONYMI ZDJĘCIAMI? JAK ZNALEŹĆ RZETELNĄ FIRMĘ?
    - kradzione zdjęcia najczęsciej występują w jednym egzemplarzu, zdjęcia z rzeczywistych realizacji pokazują ten sam ogród z różnych ujęć

    - kradzione zdjęcia w galerii najczęściej mają odmienną jakość, wysycenie, kontrast kolorów, bo pochodzą od różnych fotografów

    - tępaki, nie mające pojęcia o ogrodach, wklejają zdjęcia na których ewidentnie występują tropikalne rośliny, np.: dojrzałe cedry, kordyliny, paprocie drzewiaste, eszewerie, palmy

    - warto poprosić o inne zdjęcia ogrodu, którym zachwyciliśmy się na danym zdjęciu, a firma zamieściła w galerii tylko jedno ujęcie.

    - firma prezentuje rysowane projekty w odmiennych stylach. Widzać na pierwszy rzut oka, że kreska pochodzi od różnych autorów

    - sprawne okno rozróżni, że realizacje na zdjęciach są w odmiennych stylach. Każdy projektant ma pewne cechy swojego stylu, który widać w jego ogrodach.


    Przygotowanie profesjonalnego zdjęcia do portfolio to spory koszt, stąd rzadko można trafić na dobrej jakości zdjęcia na stronach polskich firm realizujących ogrody. Najczęsciej foty sa pstrykane ot, przy okazji zakończenia prac lub na wizycie pielęgnacyjnej.
    Na zachodzie jest zawód fotografa specjalizującego się robieniu zdjęć dla firm ogrodniczych (często prezentują oni swoje prace na flickr, gapphotos).
    Dobre zdjęcie reklamowe wymaga od fotografa kilku wizyt w ogrodzie, by zgrać najkorzystniejszą porę roku (np. sierpień dla ogrodów trawiastych albo koniec czerwca dla różanek) i oświetlenie (zwykle wczesny ranek), wymaga wypucowania ogrodu (wybranie listków, przystrzyżenie trawnika, formowanie krzewów), czasem dosadza się dorażnie jakąś efektowną roślinę w miejscach, gdzie jest pusto, albo by przesłonić mniej atrakcyjną o danej porze roku. Potem ogród się intensywnie podlewa, by liście były błyszczące, a nawierzchnie miały intensywny kolor (widać to zwłaszcza na zdjęciach tarasów drewnianych). A na koniec zdjęcie trafia w ręce grafika komputerowego, który podbije kolory, wyostrzy.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 11-07-2012 o 19:38

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz_si Zobacz post
    Kurde, Elfir, czemu zlikwidowałaś te fajne posty o projstrukcji?
    To był rodzynek jakich mało na tym forum
    Ej...
    Nie zlikwidowałam, przeniosłam do zbiorczego wątku o projektach: http://forum.muratordom.pl/showthrea...osztuje/page29.
    Joanna007 twierdziła, że chciała porozmawiać o zakresie kupowanego projektu ogrodu. Rozbiłam więc jej temat i połączyłam z istniejącymi.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 11-07-2012 o 19:04

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W ramach oszustw ogrodniczych, to w serwisach typu .olx.pl i .miastocity.pl pojawiają się chyba najczęsciej kradzione zdjęcia.

    Przykład zdjęc z Kew Garden:



    To też mi się przewija (zdjęcie pochodzi z banku zdjęć Shutterstock:


    Albo tu zagadka:
    http://www.projektowanieogrodow.jaworzno.pl/
    które zdjęcie prezentuje rzeczywistą realizację?
    Najprawdopodobniej żadne!
    Tutaj również:
    http://www.projektowanieogrodowrzeszow.pl/
    w dodatku użyto do reklamy zdjęcia z tego samego ogrodu co w firmie powyżej.

    Także ten obrazek mi się przewijał kilka razy, mimo, że oryginał należy do firmy Ogród&Styl
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 11-07-2012 o 20:07

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Mnie podkradają artykuły, które pisuję dla różnych (głownie eko-) portali. Czasem nie reaguję, czasem mnie trafia... Najgorzej, gdy ktoś się "bardzo silnie inspiruje" moim tekstem - czyli zmieni szyk zdania, poprzestawia akapity i doda własne (albo i nie własne ) zdjęcia - i niby jest coś nowego, ale bardzo mocno zalatuje starym... Kiedyś mnie o mało apopleksja nie trafiła, gdy taki "mocno zainspirowany" artykuł znalazłam w... "Kwietniku"...

  18. #58

    Domyślnie

    Witam
    Hmm, skąd ja znam ten problem w świecie artystycznym to odwieczny problem. Trzeba jeszcze parę pokoleń aby zmienić nastawienie do tej specyficznej własności.
    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    No comment Każdy twórca się z tym spotyka. To chyba kwestia kulawo rozumianego u nas egzekwowania prawa, chociaż i samo prawo niezbyt zdaje egzamin. Od ponad roku usiłuję wyegzekwować wynagrodzenie za logo zaprojektowane dla pewnej skądinąd szacownej i znajdującej się pod pełną opieką państwa instytucji. Instytucja logo wykorzystuje i na tym się rzecz kończy
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Beata&Wojtek
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    okolice Wrocławia
    Posty
    736
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    W temacie stron internetowych wykorzystując cudze zdjęcia: Bardzo często ich właściciele korzystają z tanich usług w tym zakresie. A tanie usługi są tanie między innymi dlatego, że nikt (agencja) nie zapłaci za zdjęcia albo nawet "twórca" nie wie, ze coś takiego jak prawo autorskie obowiązuje. Wiem, bo sama posiadam interaktywną agencję, i zawsze na pierwszej rozmowie rozmawiam z Klientem o tychże przepisach.
    1. Żeby wiedział co może a czego mu nie wolno robić z naszą pracą.
    2. żeby wiedział co może a czego nie z tekstami czy zdjęciami konkurencji.
    I wciąż zdarzają się ludzie zaskoczeni, że korzystać z "ogólnodostępnych przecież zdjęć- bo w sieci" nie można ot tak.
    Pytanie: czy winić za tą sytuację właściciela serwisu (często niewiedzącego nawet że zdjęcie do grafiki zostało "zerżnięte" od konkurencji) czy twórcę tejże strony? Wy- właściciele- scigacie oczywiście właściciela on ew. regresem twórcę.

    Broń Boże nie usprawiedliwiam kradzieży, swoich prac też bronię, pokazuję tylko nieco inną perspektywę.

    Może dzięki temu właściciele stron www zaczną pytać twórców z jakich zasobów graficznych korzystają.

    Innym tematem jest korzystanie ze zdjęć kupionych na stockach (bo w końcu kupionych) ale z pewnością nie powinny być podpisane jako realizacje.
    Pozdrawiamy, Beata i Wojtek

    nasz dziennik i komentarze

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony