dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 66 z 70
Pokaż wyniki od 1.301 do 1.320 z 1397
  1. #1301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ja mam reku+GWC ale po taniosci bo przy okazji wykopu pod płytę zapodalem 40mb rurki także koszt ok.300zl.
    Jeśli wyjdzie Ci drożej to odpuść bo nie warto. Niczemu to nie służy oprócz nie zamarzania wymiennika w reku.
    Dzięki z cenne info.Sprawdzałem już ceny i gwc to trochę fanaberia,myślę że jest sporo innych rzeczy gdzie warto przekierować gotówkę

    Widzę że masz silikat 18 na murach.Czy był jakiś problem z montażem wieńca? Słyszałem opinie że trzeba się trochę nakombinować z ułożeniem.
    Myślałem o tych konkretnych bloczkach http://www.sil-pro.pl/pl/rodzaje-bloczkow/u175l-d

  2. #1302
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja mam U18V z Sil-Pro, problemów z wieńcem żadnych - no, ale mam wiązary i strop podwieszany.
    W przypadku stropów niektórych gęstożebrowych może być problem z podparciem.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #1303

    Domyślnie

    Ja dziś byłem u projektanta na wstępnych rozmowach i pierwszych szkicach.No i upierali się wszyscy że 18 jest za wąski i za słaby ten mur,lepiej 24 a tą 18 do środka mogę dać,wydaje mi się że trochę przeszkadzają ale sam nie wiem bo jednak w naszym rejonie sporo wstrząsów jest.

  4. #1304
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No coż, niepotrzebnie więcej zapłacisz za materiał, niepotrzebnie będziesz miał ścianę grubosci 46cm.
    A wszystko tylko dlatego, że projektant boi się zrobić czegoś, czego jeszcze nigdy nie robił.
    Z sililatu 18cm mozna stawiać 4 kondygnacje.
    Mój projektant to wiedział.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #1305

    Domyślnie

    Projektant chce dać bloczek 24 + 20 styropianu.W sumie to jeszcze nie wiem jaka będzie różnica w cenie jak bym zastosował 18 ale jedyną rzeczą jaka mnie trochę przekonuje że ma rację to lokalizacja działki,Rybnik-Niedobczyce niedaleko nie istniejącej juz KWK Rymer no i nas w okolicy dość potęrzne wstrząsy się zdarzają raz na jakiś czas.

  6. #1306
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wolałbym dodatkowe rdzenie zelbetowe w ścianach, niż bloczek 24cm
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #1307

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukas002 Zobacz post
    Ja dziś byłem u projektanta na wstępnych rozmowach i pierwszych szkicach.No i upierali się wszyscy że 18 jest za wąski i za słaby ten mur,lepiej 24 a tą 18 do środka mogę dać,wydaje mi się że trochę przeszkadzają ale sam nie wiem bo jednak w naszym rejonie sporo wstrząsów jest.
    A u mnie KB z uprawieniami konstruktora się pytał czy nie chce dać bloczka 15cm z silkatu bo już 15cm nadaje się na ściany nośne ale stwierdziłem że chyba jednak "zostanę" przy 18 cm

    Dziwi mnie że jakoś "projektanci" nie boją się dawać materiału o wytrzymałości na ściskanie 2-3 MPa a "boją" sie bloczka 18cm o wytrzymałości na ściskanie minimum 15 MPa ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #1308
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Niektórzy projektanci pewnie zdają sobie sprawę z tego, że przyjdzie hydraulik, elektryk czy jeszcze inny "fachowiec" i bez liczenia, bez zastanowienia wytnie bruzdy. I co z tego, że nieruszony bloczek ma zapas, jak jeszcze przed tynkami będzie pokiereszowany? Dadzą 24cm, to jest prawie pewność, że co najmniej 18cm zostanie nie ruszone.

  9. #1309
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Niektórzy projektanci pewnie zdają sobie sprawę z tego, że przyjdzie hydraulik, elektryk czy jeszcze inny "fachowiec" i bez liczenia, bez zastanowienia wytnie bruzdy. I co z tego, że nieruszony bloczek ma zapas, jak jeszcze przed tynkami będzie pokiereszowany? Dadzą 24cm, to jest prawie pewność, że co najmniej 18cm zostanie nie ruszone.

    Masz jakis przyklad katastrofy budowlanej w budownictwie jednorodzinnym, spowodowanej bruzdowaniem w bloczku silikatowym 18cm ?
    Poza tym (nie chce mi sje tego terac liczyc, wiec tym razem strzelam) wydaje mi sie, silikat podciety z 18 do 14cm ma nadal wieksza wytrzymalosc na sciskanie, niż gazobeton 500, z 24 na 20cm a powstaly moment raczej nie grozi zniszczeniem bloczka.

  10. #1310

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Wolałbym dodatkowe rdzenie zelbetowe w ścianach, niż bloczek 24cm
    Po sasiedzku mam dom bez rdzeni na 3 kategorii. Zwrocilem sasiadowi uwage, po miesiącu projektant i kierownik odp. mu, ze wszystko jest doskonale. Wzmocnione krzyżowo ma fundamenty. Sciany z porothermu... Kiepsko to wyglada. Dodatkowo ma przerwany wieniec pod dachem, na okna balkonowe...

    Moze to ten sam projektant.

    Na szkody daje sie rdzenie. Ja mam 12 na każdej kondygnacji. 6xfi12 i strzemiona 8mm co 9 i 18cm. Mimo kiepskiej murarki nie sadze zeby cos to ruszylo.

    Sciany z 18 i 12cm sa pancerne. 8cm reż ale ciezko sie w nich kuje pod instalacje.

  11. #1311

    Domyślnie

    Projektant woli dać zapas i mieć spokój a za wszystko i tak płaci inwestor ale myślę że to przesada trochę i będę próbować zmienić to na 18 cm

  12. #1312
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A rdzenie w ścianach masz ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #1313

    Domyślnie

    Dopiero zacząłem bardzo wstępnie z projektem i to była pierwsza rozmowa i omawianie typu a z czego pan chcesz ściany?, tak więc chcę płytę a na niej silikaty,strop lany,wieźba i ceramika na dachu.Zobaczymy jak dostanę pierwszy projekt co tam mi namotali

  14. #1314

    Domyślnie

    Faktycznie instalujesz PV?

  15. #1315
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tak, złożyłem wniosek do NFOSiu o niskooprocentowany lredyt i zamierzam te 4,6kWp wrzucić na dach.

  16. #1316

    Domyślnie

    Chwilę myślałem nad tym ale ostatecznie dąłem sobie na razie spokój...

    Masz to ogarnięte pewnie.. jakie kable muszę pociągnąć z dachu w okolicę skrzynki rozdz/ kotłowni?
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 11-04-2019 o 20:49

  17. #1317
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie mam ogarnięte, bo podczas budowy nic w tym kierunku nie robiłem, a teraz pozostawiam sprawę profesjonalistom.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #1318

    Domyślnie

    Masz łatwo, bo w parterówce przechodzisz z poddasza do kotłowni i cześć... U mnie wytworzył się szacht przy rurze kanalizacyjnej, to rzucę 5cm rurę osłonową na poddasze z wiatrołapu jakby co...

  19. #1319

    Domyślnie

    Czy Wiecie może gdzie można wrzucić przekrój projektu żeby ludzie z większym doświadczeniem budowlanym zajrzeli krytycznym okiem i doradzili co ewentualnie poprawić lub zmienić? pozdrawiam

  20. #1320

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Znacznie wiecej zabawy by było, jaklby puścili profile głowne prostopadle do wiązarów. Wtedy nad każdym profilem musialaby być poprzeczka.
    Właśnie tak oglądam Twój sufit. Myślałem żeby dać profile główne w poprzek do wiązarów a u ciebie widzę jest odwrotnie.. Mam rozstaw wiązarów ok 90cm.

    Faktycznie rozstaw masz większy od zalecanych 80 cm, ale za to mogą być profile główne częściej zaiweszone Nie co maksymalne 90, a co 60cm jak u Ciebie...
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 07-05-2019 o 18:44

Strona 66 z 70

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony