dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 78
  1. #1

    Domyślnie

    Od wczoraj co wejdę na stronę forum wyłapuję wirusa.
    Czy ktoś jeszcze tak ma?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie Ta wiadomość może być próba oszustwa

    Dostałam takiego e-maila ale z ostrzeżeniem jak w tytule


    Drogi czytelniku!


    W sierpniu niektóre części naszych stron internetowych, a także nowe, ekskluzywne treści, będą dostępne tylko po dokonaniu bezpłatnej rejestracji.
    Wystarczy wejść na STRONĘ i wpisać swój adres e-mail.
    Otrzymane mailem hasło pozwoli logować się przez pasek Piano,
    widoczny u góry naszej strony internetowej. Tylko po zalogowaniu,
    zyskasz dostęp do najlepszych artykułów naszego serwisu.
    Dziękujemy,
    Redakcja
    Darmowa rejestracja - kliknij tutaj

  3. #3

    Domyślnie

    I znowu to samo....

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    ojojoj coś się dzieje niedobrego, mam ostrzeżenia na wszystkich stronach forum muratora, wygląda to tak:

    Strona zgłoszona jako dokonująca ataków!







    Strona forum.muratordom.pl została zgłoszona jako strona stanowiąca zagrożenie i została zablokowana zgodnie z ustawieniami bezpieczeństwa.





    Tego rodzaju strony mogą próbować instalować oprogramowanie wykradające poufne dane, używające komputera do pośredniczenia w atakach lub uszkadzające system.Niektóre szkodliwe strony celowo rozpowszechniają niebezpieczne oprogramowanie, ale większość z nich działa na serwerach, na które nastąpiło włamanie.


    Bezpieczne przeglądanie
    Strona diagnostyczna witryny forum.muratordom.pl

    Jaki jest obecny stan bezpieczeństwa witryny forum.muratordom.pl?

    Witryna została uznana za podejrzaną – jej odwiedzanie może stanowić zagrożenie dla komputera.

    W ciągu ostatnich 90 dni część tej witryny została odnotowana z uwagi na podejrzane działania następującą liczbę razy: 2.

    Co się stało podczas odwiedzin tej witryny przez Google?

    W ciągu ostatnich 90 dni przetestowaliśmy w tej witrynie następującą liczbę stron: 605. Wyświetlanie 24 z nich spowodowało pobranie i zainstalowanie złośliwego oprogramowania bez zgody użytkownika. Witryna ta po raz ostatni była odwiedzana przez Google 2012-08-09, a po raz ostatni znaleziono w niej podejrzane treści 2012-08-09.

    Złośliwe oprogramowanie obejmuje 8 exploit(s). Udane zainfekowanie powodowało pojawienie się na komputerze docelowym średnio następującej liczby nowych procesów: 1.

    Złośliwe oprogramowanie działa w następującej liczbie domen: 3, m.in.

    Wykryliśmy następującą liczbę domen: 1, które, jak się wydaje, pośredniczyły w rozpowszechnianiu złośliwego oprogramowania wśród użytkowników tej witryny, m.in.

    Ta witryna działała w następującej liczbie sieci: 1, m.in. AS9085 (SUPERMEDIA).

    Czy ta witryna pośredniczyła w rozpowszechnianiu złośliwego oprogramowania?

    Nie wydaje się, aby w ciągu ostatnich 90 dni witryna forum.muratordom.pl pośredniczyła w zarażaniu jakichkolwiek witryn.

    Czy w tej witrynie działało złośliwe oprogramowanie?

    Nie, w ciągu ostatnich 90 dni nie było w tej witrynie złośliwego oprogramowania.

    Jak do tego doszło?

    W pewnych przypadkach osoby trzecie mogą dodawać do legalnych witryn złośliwy kod, który spowoduje wyświetlanie przez nas komunikatu ostrzegawczego.

    Dalsze czynności:
    Ostatnio edytowane przez admin ; 10-08-2012 o 08:40 Powód: Usunięcie niebezpiecznych linków

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    co się dzieje?
    cóż to za dziadostwo?

  7. #7

    Domyślnie

    mariola3108 zmień przeglądarke... pewnie używasz google chrome...

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    to nie wina przeglądarki tylko zabezpieczeń komputera używam Firefoxa a w ogóle komunikat pochodzi od google



  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gosiek33 Zobacz post
    to nie wina przeglądarki tylko zabezpieczeń komputera używam Firefoxa a w ogóle komunikat pochodzi od google


    Mam to samo! Chyba na forum są jakieś złośliwe linki. Samo forum jest raczej bezpieczne.

    Bezpieczne przeglądanie
    Strona diagnostyczna witryny forum.muratordom.pl

    Jaki jest obecny stan bezpieczeństwa witryny forum.muratordom.pl?
    Witryna została uznana za podejrzaną – jej odwiedzanie może stanowić zagrożenie dla komputera.

    W ciągu ostatnich 90 dni część tej witryny została odnotowana z uwagi na podejrzane działania następującą liczbę razy: 3.

    Co się stało podczas odwiedzin tej witryny przez Google?
    W ciągu ostatnich 90 dni przetestowaliśmy w tej witrynie następującą liczbę stron: 638. Wyświetlanie 28 z nich spowodowało pobranie i zainstalowanie złośliwego oprogramowania bez zgody użytkownika. Witryna ta po raz ostatni była odwiedzana przez Google 2012-08-09, a po raz ostatni znaleziono w niej podejrzane treści 2012-08-09.
    Złośliwe oprogramowanie obejmuje 8 exploit(s). Udane zainfekowanie powodowało pojawienie się na komputerze docelowym średnio następującej liczby nowych procesów: 1.

    Złośliwe oprogramowanie działa w następującej liczbie domen: 3, m.in.

    Wykryliśmy następującą liczbę domen: 1, które, jak się wydaje, pośredniczyły w rozpowszechnianiu złośliwego oprogramowania wśród użytkowników tej witryny, m.in.

    Ta witryna działała w następującej liczbie sieci: 1, m.in. AS9085 (SUPERMEDIA).

    Czy ta witryna pośredniczyła w rozpowszechnianiu złośliwego oprogramowania?
    Nie wydaje się, aby w ciągu ostatnich 90 dni witryna forum.muratordom.pl pośredniczyła w zarażaniu jakichkolwiek witryn.

    Czy w tej witrynie działało złośliwe oprogramowanie?
    Nie, w ciągu ostatnich 90 dni nie było w tej witrynie złośliwego oprogramowania.

    Jak do tego doszło?
    W pewnych przypadkach osoby trzecie mogą dodawać do legalnych witryn złośliwy kod, który spowoduje wyświetlanie przez nas komunikatu ostrzegawczego.

    Dalsze czynności:
    Wróć do poprzedniej strony.
    Jeśli witryna należy do Ciebie, możesz zwrócić się o sprawdzenie jej za pomocą Narzędzi Google dla webmasterów. Więcej informacji na temat procesu sprawdzania można znaleźć w Centrum pomocy Google dla webmasterów.
    Ostatnio edytowane przez admin ; 10-08-2012 o 08:37 Powód: Usunięcie linków do niebezpiecznych witrym
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    No to może Admin coś by odpowiedział w tej materii

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Mam dokładnie to samo. W dodatku mój laptopik dorobił się jakiegoś rozkosznego trojana. Aż się boję go otworzyć. Przypuszczam, że właśnie dzięki muratorowi.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie Redakcjo - wirus na forum???

    Redakcjo, droga, drodzy Administratorzy!
    Dajcie znać jak najszybciej, co się dzieje, bo strach na forum wejść.
    Oprogramowanie antywirusowe szaleje, przeglądarka nie chce wchodzić, bo WYKRYTO ZŁOŚLIWE OPROGRAMOWANIE.
    Robicie coś z tym?
    Co się dzieje i kiedy będzie można bezpiecznie wejsć na forum???
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gosiek33 Zobacz post
    No to może Admin coś by odpowiedział w tej materii
    o ile zagląda na niebezpieczne strony

    a i zegar się spóźnia o 20min
    Ostatnio edytowane przez jamles ; 10-08-2012 o 09:18

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    przeskanowałam komputer, nic nie znaleziono. Admin chyba faktycznie ma problemy z niebezpiecznymi stronami

  15. #15

    Domyślnie

    Kod:
    Strona zgłoszona jako dokonująca ataków!
    U mnie to samo od wczoraj.

    Cytat Napisał Gosiek33 Zobacz post
    używam Firefoxa a w ogóle komunikat pochodzi od google


    Wielki Brat patrzy
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 10-08-2012 o 10:08
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  16. #16

    Domyślnie

    Mam to samo "Strona zgłoszona jako dokonująca ataków".

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Tak jest od rana. A redakcja dzielnie milczy na ten temat. Chyba nie zaglądają na forum.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Też to mam, no ale jest z nami firewall to jakoś tak pewniej
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    To już trzeci temat na ten sam temat


    najpierw miałam tak http://forum.muratordom.pl/showthread.php?206115-Ta-wiadomość-może-być-próba-oszustwa


    a od wczoraj wieczorem #25

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    McAfee też mi coś takiego wali a admin ani redakcja nie odpowiada.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony