dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 42 z 42
  1. #41

    Domyślnie

    Jeżeli uczciwie policzymy ceny żwiru, cementu, wody, elektryczności i robocizny to beton z gruchy z pompą wyjdzie niewiele drożej. Róznica w czasie zalewania i jakość mieszanki betonowej zdecydowanie przemawiają za betonem z gruchy. Ja sam na budowie liczę się z kazdym groszem lecz tutaj postanowiłem nie oszczędzać POZORNIE. Pozdrawiam Tomek123

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek62
    o'key Bard 13, nie do końca ale zgadzam się z Tobą,
    nie wszyscy budują z porothermu, sa tacy co robią z Silki, keramzytobetonu i innych technologii.
    u mnie nie ma w sprzedaży pustaka poryzowanego z Plecewic, więc jestem skazany na Wienerbergera lub Robena cenowo podobne
    Podałem porotherm przykładowo, bo wybór materiału na ściany ja się okazuje to też rozmowa filozoficzna, bo każdy ma swoje wady i zalety.

    Jak się chce budować ścianę jednowarstwową bez docieplenia z betonu komórkowego dopłaca się za ekipę i spoiny i stoi się na placu i pilnuje.

    Ja chciałem stawiać dom z porothermu 38 PW i położyć styropian.
    Wydanie 6 PLN za cegłę słabej jakości, jaką jest porotherm (mówię o wytrzymałości i jakości wykonania) żeby przykleić na to styropian uznałem za rozrzutność, kupiłem poryzowane mega 30 z Plecewic. Na ceramice stanęło, dlatego, że jak odpadł porotherm, który daje się rozbierać w rękach nie zastanawiałem się nad zmianą technologii na np. beton komórkowy i na to styropian, bo by pewno wyszło na jedno a taniej.

    Inwestowanie w materiały na ściany jednowarstwowe, żeby je oklejać jest dla mnie osobiście rozrzutnością.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony