dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 121
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 2414
  1. #1001
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał jer Zobacz post
    Bierzesz przy wełnie bierzesz pod uwagę sam materiał , a gdzie robocizna ?? folie, sznurki? jak chcesz 50 cm to trzeba dodatkowo stelaże opuszczać, podkonstrukcje robić?? Przelicz teraz i pomyśl że i tak masz największe G... na rynku.

    Tym tropem idąc to kiedys sie wogóle nie ocieplało i ludzie żyli wystarcze jeszcze ze dwa piece dorzucić parenascie grzejników i też będzie ciepło.
    ten trop jest zły i nie ma nic do rzeczy.

  2. #1002

    Domyślnie

    Cytat Napisał jer Zobacz post
    Bierzesz przy wełnie bierzesz pod uwagę sam materiał , a gdzie robocizna ?? folie, sznurki? jak chcesz 50 cm to trzeba dodatkowo stelaże opuszczać, podkonstrukcje robić?? Przelicz teraz i pomyśl że i tak masz największe G... na rynku.

    Tym tropem idąc to kiedys sie wogóle nie ocieplało i ludzie żyli wystarcze jeszcze ze dwa piece dorzucić parenascie grzejników i też będzie ciepło.
    a sprawdzałeś ile kosztuje wciśnięcie wełny między krokwie i drugą warstwę między stelaż oraz przyklejenie paroizolacji???? Reszta prac czyli to co najbardziej czasochłonne jest takie same jak przy piance, ja samą wełnę układałem u siebie dwa dni pomagała mi przy tym jedna osoba......cała reszta czyli - stelaż kartongipsy szpachlowanie itd itp zajęło nam około 3-4 tygodni!!! Wełnę mam jedną z najcieplejszych i najdroższych na rynku a i tak wyszło cenowo 3 razy taniej niż pianą........ a propo taniej wełny za 7zł za m2 to ma ona niewiele gorszy współczynnik przenikania ciepła niż piana otwartokom, nie polecam jej zakupu bo widziałem ją i jest to typowa "watówka" natomiast na pewno nie polecam piany jako ocieplenie bo gdy bliżej przyjrzysz się jej parametrom cieplnym podanym przez producenta to zobaczysz że są takie same co wełny, w moim przypadku chcąc uzyskać parametr przenikania ciepła dla dachu na poziomie U=0,1 na pianę miałem wyceny 12-14tys natomiast za wełnę dałem 3700zł+folia paroizolacyjna - 300zł razem - 4000zł powiedzmy że zatrudniłem dwie osoby na dwa dni (tyle mi zajęło) żeby mi tą wełnę włożyli i dałem im za to 1000zł (250zł dniówki na łebka) Razem - 5000zł..........nie stać mnie żeby dokładać prawie 10.000zł za ten sam parametr ale gdyby pianka była w cenie wełny to bym ją użył bez wachania.
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  3. #1003
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    o może ide złym tropem chodzi mi o to że jak wrzucimy wełne do wody to pójdzie na dno a później jej wysuszenie graniczy z cudem.
    Inaczej testując biorąc pojemnik z wodą, kładziemy na nią wełny i całośc na grzejnik (ważymy wełne przed) jak woda odparuje ważymy i co wełna jest duzo cięższa czyli wilgoć w niej została.
    Dlatego sie tak upiera bo moim zdaniem sucha izolacja jest ważniejsza od tego czy lambda jest 0,036 czy 0,038.
    Dobrze prawisz o wchłanianie trzymanie wody... jest jak gąbka tego ukryć się nie da.
    Szczególnie pod tynkami na elewacji ... bez bariery gazoszczelnej od środka
    ładne ilości się tam kondesnują w zależności od oporu dyfuzyjnego tynku .
    A że tynk jest zaraz przy stronie zewnętrznej plus temperatura wełny która rośnie w kierunku wnętrza .
    A w kierunku zewnętrzny spada jej temperatura co za tym idzie każda blokada tego przepływu po stronie "zimnej" skutkuje kondensacją
    i to w sporych ilościach .
    nawet do 9kg wody na m^2 9 przez co wełna zupełnie traci swojej właściwości izolacyjne ...
    I od strony zewnętrznej musi mieć swobodny odpływ gazu w postaci pary wodnej .
    A od środka kurek zmniejszający ilość tego gazu .
    Bo opór dyfuzyjny wełny jest tożsamy z oporem dyfuzyjnym powietrza . tak powietrze też ma opór dyfuzyjny i do niego odnoszą się pozostałe wartości
    jak dla BK silikatów itp wełny, eps 'a pianki itp ...

    Podsumowując
    Gaz w postaci pary wodnej przechodzi przez przegrodę i wełna o określonej temperaturze jest w stanie przepuścić tyle to a tyle tej pary wodnej ...
    co da się wyliczyć w każdym punkcie ...
    Na początku mamy dwie równoległe linie określające ten strumień gazu - pary wodnej
    zaczyna wchodzić w wełnę i
    jak jest go w sam raz to zmieści się w oczku lejka tworzonego przez spadek temperatury w wełnie ...
    jak będzie za dużo to przetnie linia tego lejka linię ilości pary wodnej dyfundującej przez przegrodę
    a co ponadto to już jest woda.
    A w konsekwencji efekt będzie narastał bo spadnie izolacyjność wełny i zacieśni ten lejek jeszcze bardziej .
    A rozmiar końcówki tego lejka jest zależy co może go przytkać
    typu tynk / farba / papa itp i im niższa temperatura tym gardziel lejka będzie się kurczyć i tym niej możemy puścić w przegrodę tego gazu.
    Po to daje się paroizolację .

  4. #1004
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kitesurf
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    PYRLANDIA
    Posty
    182

    Domyślnie

    No dobrze - a jak byśmy dali najpierw piankę otwartokomórkową ( żeby nie pekała podczas ruchów krokwii ) a na nią dać cienką warstwę zamkniętokomórkowej - żeby była w 100% szczelna, a co za tym idzie szczelny dach. Czy takie połączenie pianki otwarto- z pianka zamkniętokomórkową jest możliwe i czy ewentualny przepływ H2O poprzez piankę otwartokomórkową nie zostanie zatrzymany przez zakmniętokomórkową. Tzn w mikroprzerwie - (na łączeniu pianek ) między piankami - czy tutaj nie bedzie się zbierała wilgoć z czasem. Jak to ugryźć?
    Ostatnio edytowane przez kitesurf ; 04-04-2013 o 10:07
    LP

  5. #1005

    Domyślnie

    Cytat Napisał kitesurf Zobacz post
    No dobrze - a jak byśmy dali najpierw piankę otwartokomórkową ( żeby nie pekała podczas ruchów krokwii ) a na nią dać cienką warstwę zamkniętokomórkowej - żeby była w 100% szczelna, a co za tym idzie szczelny dach. Czy takie połączenie pianki otwarto- z pianka zamkniętokomórkową jest możliwe i czy ewentualny przepływ H2O poprzez piankę otwartokomórkową nie zostanie zatrzymany przez zakmniętokomórkową. Tzn w mikroprzerwie - (na łączeniu pianek ) między piankami - czy tutaj nie bedzie się zbierała wilgoć z czasem. Jak to ugryźć?
    już było o tym!! sposób jak najbardziej prawidłowy pod warunkiem że nie ma pełnego deskowania z papą, tylko membrana....inaczej wilgoć z więźby nie będzie miała gdzie wyjść i drewno zbutwieje. Dodatkowy minus to fakt że piana zamkniętokom. to koszt okolo 8-10zł za 1cm czyli dwa razy tyle co otwartokom.
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  6. #1006

    Domyślnie

    w ogóle to co na przykład gdy ktoś pryśnie pianę na mokre drewno?? przecież obserwując u mnie z krokwi 20cm na 8cm zrobiły się 19,5cm na 7,5cm.......gdybym prysnął pianką zaraz po zrobieniu dachu to miałbym niezłe mostki term.
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  7. #1007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    już było o tym!! sposób jak najbardziej prawidłowy pod warunkiem że nie ma pełnego deskowania z papą, tylko membrana....inaczej wilgoć z więźby nie będzie miała gdzie wyjść i drewno zbutwieje
    racja ... papa jak by nie było jest paroizolację ...

    Dodatkowy minus to fakt że piana zamkniętokom. to koszt okolo 8-10zł za 1cm czyli dwa razy tyle co otwartokom.
    a może by wytrysnąć nią na wełnę zamiast foli
    to taki luźny pomysł bez czepiania się o szczegóły bo ich nie znam tylko zapodałem

  8. #1008

    Domyślnie

    מרכבה Dzieki za wyczerpujaca odpowiedź
    CO do łączenia pianek otwarto i zamknietokomórkowych. Jestem przeciwnikiem .
    Pianki róznią się znacząco gęstością OK 8-10 kg/m3 ZK 30-35 kg/m3
    jesi popatrzymy w aprobaty to widac jak jest ze stabilnoscia wymiarową, OK 0,1-0,6%, ZK 3-5% czyli będą inaczej pracowac i na łaczeniu moga się rozwarstwiać???
    Wogóle zastosowanie ZK na mieszkalny budynek i konstrukcję drewnaianą do mnie nie przemawia....

  9. #1009

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1982kaz Zobacz post
    w ogóle to co na przykład gdy ktoś pryśnie pianę na mokre drewno?? przecież obserwując u mnie z krokwi 20cm na 8cm zrobiły się 19,5cm na 7,5cm.......gdybym prysnął pianką zaraz po zrobieniu dachu to miałbym niezłe mostki term.
    Dlatego OK czyli paroprzepuszczalna i nie biorąca wody, Ale przy piankach z tego co widze też nie ma co generalizować.
    Jak na razie znalazłem Icynene,Demilaca,Polychem, Tecnopol,Prodex, Lapolla/Honter,
    I różnice są dosyć znaczne...

  10. #1010

    Domyślnie

    Cytat Napisał jer Zobacz post
    Dlatego OK czyli paroprzepuszczalna i nie biorąca wody, Ale przy piankach z tego co widze też nie ma co generalizować.
    Jak na razie znalazłem Icynene,Demilaca,Polychem, Tecnopol,Prodex, Lapolla/Honter,
    I różnice są dosyć znaczne...
    a co ze zmianą rozmiarów więźby podczas schnięcia (kurczenie się)... przecież piana pozostanie bez zmian a między nią a krokwią wytworzy się około 0,5cm szczelina.....drewno schnie około 2 lata, nie kardy tyle czeka.
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  11. #1011

    Domyślnie

    No własnie moim zdaniem masz takie niebezpieczeństwo przy ZK albo wełnie ale przy pianki OK wygladaja na elastyczne i powinny pracować....
    Zresztą drewno nie ma stałej wilgotności w lecie bedzie suchsze a na jesień będzie bardziej wilgotne wszystko zależy w jaka wilgotnośc otoczenia jest.

  12. #1012

    Domyślnie

    Cytat Napisał jer Zobacz post
    No własnie moim zdaniem masz takie niebezpieczeństwo przy ZK albo wełnie ale przy pianki OK wygladaja na elastyczne i powinny pracować....
    Zresztą drewno nie ma stałej wilgotności w lecie bedzie suchsze a na jesień będzie bardziej wilgotne wszystko zależy w jaka wilgotnośc otoczenia jest.
    dlatego wełne kładzie się na tzw wcisk tzn. że jak między krokwiami jest 80cm to docinasz na 82-83, ten sposób gwarantuje że gdy więźba schnie i się kurczy to wełna cały czas dokładnie do niej dolega, a propo piany.... to miałem kawałek piany OK w rękach i uwierz mi że nawet o milimetr się nie da jej rozprężyć/rozciągnąć , piana po zastygnięciu nie zmieni już swojej objętości, otwartokomórkowa jest elastyczna (nie pęka w mrozy tak jak ZK) ale gdy krokiem skurczy się podczas schnięcia to szczeliny zostaną,
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  13. #1013

    Domyślnie

    Masz rację, Przy wełnie tez trzeba pamietac żeby z 2-3 dni przed włożeniem poleżała roziwnięta, Muszę zgłębić temat

  14. #1014

    Domyślnie

    Witam, zwracam się z prośbą o dobre rady
    Mam do ocieplenia dach przedwojennego domu nad poddaszem użytkowym ok 65m2, spadek ok 10 stopni, kopertowy 4spadowy, pełne deskowanie, od góry papa również do wymiany, belki 14x10cm. Byłem zdecydowany na wełnę ale kiedy odmierzyłem ile zabierze z wysokości a pomieszczenia są niskie to zacząłem rozglądać się za rozwiązaniami alternatywnymi.
    Jeżeli ktoś ma pomysł na efektywne ocieplenie które nie obniży drastycznie pomieszczeń to będę wdzięczny.

  15. #1015

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Pomęcz kawałek szkła i kawałek bazaltu - to zyskasz wiedzę, której szukasz.
    Wsadź je w jaki lepsiejszy piecyk i poobserwój.
    Temperatura mięknięcia szkła to około 800stC a bazaltu 3000.
    Nitka szklana jest elastyczna a bazaltowa sztywna i i krucha.
    Obie są zwilżalne, ale nie nasiąkają.
    To znaczy, że ani szkło ani bazalt wodą nie nasiąka.
    WATA, z czego by nie była, może zgromadzić pomiędzy nitkami ocean wody.
    szklanka waty + szklanka wody = szklanka mokrej waty
    NIC się nie wyleje!

    Adam M.
    Ludzie nie słuchajcie tych bzdur co wypisuje tu najlepszy doradca na forum.
    Poprostu wezcie sobie kawalek welny szklanej obojetnie jakiego producenta i wlejcie kubek wody,lub pod kran ją. Potem to samo z welną skalną, a nastepnie obie probki połozyć gdzies i sprawdzac jak szybko,schną i jak sie zachowują. Najlepiej jeszcze probki wazyc przed i po zamoczeniu.


    Wtedy bedzie wiadomo jakie bzdury pisze ten najlepszy doradca na forum.
    A... I jeszcze jedno bazal nie wytrzyma 3000 stopni tylko,polowe tego

  16. #1016

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotnik Zobacz post
    Ludzie nie słuchajcie tych bzdur co wypisuje tu najlepszy doradca na forum.
    Poprostu wezcie sobie kawalek welny szklanej obojetnie jakiego producenta i wlejcie kubek wody,lub pod kran ją. Potem to samo z welną skalną, a nastepnie obie probki połozyć gdzies i sprawdzac jak szybko,schną i jak sie zachowują. Najlepiej jeszcze probki wazyc przed i po zamoczeniu.


    Wtedy bedzie wiadomo jakie bzdury pisze ten najlepszy doradca na forum.
    A... I jeszcze jedno bazal nie wytrzyma 3000 stopni tylko,polowe tego


    Tylko proszę suszcie to w foliowej reklamówce!!!

  17. #1017

    Domyślnie

    Heraklesie najpoerw sprawdz , potem pisz.
    Skoro masz u siebie z obu stron paroizolację i szczelną podbitkę to susz w reklemowce.

    Czytaj ze zrozumieniem , tym sposobek ktory opisalem mozesz poznac roznice miedzy hydrofobowoscia welny skalnej i szklanej.

  18. #1018

    Domyślnie

    Niech będzie!!! Suszcie na folii przykryte deską a na tym papą! Najlepiej na mrozie i cały czas nań chuchając.

  19. #1019

    Domyślnie

    Cytat Napisał herakles Zobacz post
    Niech będzie!!! Suszcie na folii przykryte deską a na tym papą! Najlepiej na mrozie i cały czas nań chuchając.
    Co ty za bzdury wypisujesz!!!! między deskami a wełną musi być szczelina wentylacyjna!!!! Widziałeś kiedyś żeby podczas mrozu było wilgotno???? w zimę jest najbardziej suche powietrze, wilgoc widoczna jest tylko pod postacią śniegu, i co ma do tego tzw chuchanie?? od tego jest paroizolacja żeby wilgoć którą produkujemy nie wchodziła w wełnę, proste jak budowa cepa!! Narzekacie na wełnę a w praktyce na 100 budowanych domów 99 ją ma i jakoś nie widać fali krytyki, oczywiście wszystko można spiep...... podstawowymi błędami są - niedbały montaż paroizolacji, oraz brak drożnej szczeliny wentylacyjnej.
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  20. #1020

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1982kaz Zobacz post
    podstawowymi błędami są - niedbały montaż paroizolacji, oraz brak drożnej szczeliny wentylacyjnej.
    Będzie Pan Zadowolony!

Strona 51 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony