dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pitluk123

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Posty
    3

    Domyślnie czy tak zainstalowany "mieszacz" podłogówki nie będzie zakłócał pracy grzejników?

    Witam wszystkich.
    Mam kilka wątpliwości.... (poniżej rysunek)
    Chciałbym, aby grzejniki pracowały grawitacyjnie, wymiennik ciepła również grawitacyjnie.
    wymiennik oraz grzejniki na górze są połączone z godnie z prawami fizyki. tylko teraz pytanie, czy mieszacz podłogówki (rozdzielacz, pompa, 3-zawór termostatyczny z kapilarą.) czy tak połączona podłogówka nie będzie odwracać obiegu, lub go zatrzymywać (np zasysając zarówno z pieca jak i grzejników), czy zawór zwrotny zapewni prawidłowość obiegu na "gałęzi" podłogówki?
    Poproszę o pomoc Was, bardziej doświadczonych.
    rysunek:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ogrzewanie.jpg
Wyświetleń:	289
Rozmiar:	52,3 KB
ID:	134365
    1: czy w tym miejscu wstawić zawór klapkowy?
    2. czy zwykły zawór zwrotny zapewni prawidłowy kierunek obiegu? (czy użyć w tym miejscu klapokowego/ zwrotnego bez spręzyny)
    3. Zainstalowany termostatyczny zawór z kapilarą.
    Gdzie wstawić bypase (bajpas) i czy on jest wymagany w takim układzie?
    Dziękuję za wszelkie sugestie

    Jeszcze inaczej. Ponieważ w powyższym brak odpowietrzenia układu, przedstawie rysunek poniżej: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Scan.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	75,9 KB
ID:	134377
    Jak zapewnić prawidłowy kierunek przepływu na zasilanie mieszacza? Co wstawić w miejsce pytajnika? zawór zwrotny? (aby pompa nie brała z "powrotu")
    Ostatnio edytowane przez pitluk123 ; 02-09-2012 o 15:59

  2. #2

    Domyślnie

    zapewnienie prawidłowej grawitacji to równomierny rozdział wody czyli odpowiednie przekroje z Twojego rysunku wynika że zaburzysz ten proces niema gwarancji że ta pompka nie zaburzy grawitacji
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pitluk123

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Posty
    3

    Domyślnie

    dziękuje za odpowiedź. Proszę, czy mógłbyś mi podpowiedzieć jak to zrobić: pogodzić grawitacyjnie grzejniki z mieszaczem podłogówki?
    Przekroje to: wyjście z pieca 6/4, później rozgałęzienie na rozdzielacz 1' i na grzejniki 1', (powrót na tej samej zasadzie).
    czy w grę wchodzi tylko druga pompka na obieg grzejników?

  4. #4

    Domyślnie

    jeżeli to musi być 1'' i 1'' to tylko pompka zagwarantuje prawidłowy obieg wody, nie wiem co Ty tam masz i skąd wziąłeś te 1'' przekroje wszystko zaczyn i kończy się na polu koła jak dasz dwie równe rury i na jednej pompkę to na drugiej powstanie zabużanie
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  5. #5

    Domyślnie

    Witam wszystkich.

    Mam pytanko. Czy sa gotowe zestawy: termostat pokojowy + mieszacz trojdrogowy z elektrycznym sterownikiem. Rozwiazanie z regulacja stalotemperaturowa mieszacza odpada. Stala temp wody w podlogowce oznacza duze wachania temp w domu podczas zmiany temp na zewnatrz domu. Sterowanie pogodowe za drogie. Nie jestem elektronikiem wiec caly gotowy zestaw bylby super. Ktos juz takie stusuje?

    Z gory dziekuje i pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał macmac84 Zobacz post
    Czy sa gotowe zestawy: termostat pokojowy + mieszacz trojdrogowy z elektrycznym sterownikiem
    może coś takiego - termostat z siłownikiem
    http://allegro.pl/termostat-pokojowy...602474421.html
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  7. #7

    Domyślnie

    O cos takiego mi wlasnie chodzi. Dzieki kbab. Prosty w obsludze i tani. Bajka. A jeszcze jedno pytanie. Rozumiem, ze silownik ma dwa stany - otwarty lub zamkniety. Ja bede grzal kotlem na drewno z buforem pomiedzy. Temp w takim systemie jest wysoka. Jak sie zawor otworzy to nikt do domu nie wejdzie. Da sie to ustrojstwo wyregulowac tak zeby dawalo wode z maksymalna temp np. 45 stopni? Chyba ze zwykly mieszacz z termostatem ustawianym recznie dam. sam juz nie wiem. Wszystko to skomplikowane

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał macmac84 Zobacz post
    Temp w takim systemie jest wysoka. Jak sie zawor otworzy to nikt do domu nie wejdzie. Da sie to ustrojstwo wyregulowac tak zeby dawalo wode z maksymalna temp np. 45 stopni? Chyba ze zwykly mieszacz z termostatem ustawianym recznie dam. sam juz nie wiem. Wszystko to skomplikowane
    Domu nie przegrzeje - po to jest sterownik pokojowy, Siłownik działa on/of - temperaturę zasilania trzeba dopasować, najprościej jak wskazałeś. Oczywiście system można wyposażyć w drogi, skomplikowany sterownik centralny - sam musisz ocenić i wybrać. Osobiście wolę z elektroniką nie przesadzać, najprostsze systemy sprawiają najmniej kłopotów w eksploatacji.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pitluk123

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam ponownie. Wszystko działa prawidłowo... (grzejniki grawitacyjnie, plus mieszacz na podłogówkę)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony