dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 72
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 1427
  1. #181
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bratpit77
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-224
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommega Zobacz post
    Witam,
    Jestem na etapie zakupu projektu REALNY. Mieszkam w woj.opolskim w Gogolinie i chciałbym zobaczyć ten domek w rzeczywistości. Jeśli ktoś buduje w tym rejonie to bardzo proszę o kontakt. Pozdrawiam
    zapraszam

  2. #182
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tommega

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Gogolin
    Kod pocztowy
    47-320
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał bratpit77 Zobacz post
    zapraszam
    Cześć. Bardzo dziękuję za zaproszenie. to jest mój nr tel 509546992 Jeżeli jest możliwość spotkania się jeszcze w tym tygodniu bardzo byłbym wdzięczny. Pozdrawiam, szczegóły ustalimy telefonicznie. Proszę o kontakt lub nr tel.

  3. #183
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    monrob

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-125
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ja również buduje Milenę niedaleko Rzeszowa . w chwili obecnej jestem na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę. którą rozpoczynam w czerwcu . Bardzo chętnie zobaczę dom na etapie realizacji Jeśli ktoś buduje go w okolicach Rzeszowa lub Łańcuta to proszę o kontakt na adres: [email protected]

  4. #184
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    monrob

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-125
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witaj Sandra 25
    Ja tez buduje dom wg projektu Rawena. Proszę o kontakt na adres: [email protected]

  5. #185

    Domyślnie Realny

    Cytat Napisał monrob Zobacz post
    Witaj Sandra 25
    Ja tez buduje dom wg projektu Rawena. Proszę o kontakt na adres: [email protected]
    Witam, małe sprostowanie my z mężem budujemy dom według projektu Realny w Rzeszowie, nie mniej jednak projekty te są bardzo podobne. Odezwe sie na priv. Pozdrawiam

  6. #186
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rawenka

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cześć Forumowicze.
    My w maju ruszamy z budową domku Rawena. W projekcie ława fundamentowa jest szeroka na 70 i wysoka na 40cm. Mój majster twierdzi że niema potrzeby robienia tak szerokiej ławy. Czy ktoś zmieniał szerokość ławy?

  7. #187
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zyh

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    136

    Domyślnie

    Trochę powoli rośnie ze względu na różne problemy ale strop nad garażem już zalany.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140503_151824.jpg
Wyświetleń:	421
Rozmiar:	76,9 KB
ID:	257846Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140503_152205.jpg
Wyświetleń:	394
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	257848Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140503_152230.jpg
Wyświetleń:	369
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	257849

  8. #188
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kermitek1234

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich

    Przymierzam się do zakupu Milena II, jest to projekt bardzo podobny do realizacji z tego wątku.
    podziwiałem wszystkie powstające domy na prezentowanych zdjęciach.
    Jednakże nurtuje mnie jeden temat, który tutaj na forum jest skutecznie pomijany.

    Mianowicie kilka razy padło pytanie dotyczące kosztów budowy i wszyscy je zignorowali.
    Czy naprawdę nikt nie wie ile pieniędzy wydał na dom?

    Przecież nie jest to wydatek typu guma do żucia, żeby pominąć go w budżecie domowym.

    Oczywiście zaraz podniosą się głosy, że ktoś buduje z cegły, ktoś z pustaka, a inny ze sztabek złota i trudno wyliczyć takie koszty.

    Myślę, że gdy pada pytanie ile kosztuje budowa takiego domu to każdy potrafi w skrócie odpisać:

    np. Cegła SSO XXX zł a zmieniłem to i to. Wtedy mamy obraz tego czego można się spodziewać. A jak by dodać jeszcze rejon to już jest super bo każdy podciągnie sobie koszty pod swoje tereny na, których będzie się budował.

    Wiele osób (ja także) próbuje oszacować swe siły zanim zabrnie w kozi róg i wyda swe pieniądze.
    Nie obchodzi mnie ile kto zarabia i czy ma klamki ze szczerego złota w domu.
    Obchodzi mnie tylko i wyłącznie czy będzie MNIE stać na taki dom i czy tak ja wiele osób nie porywam się z motyką na Słońce.
    Jak wiele osób zastanawiam się czy nie skończę z domem niedokończonym i za każdym razem gdy będę koło niego przejeżdżał będę gryzł pięści.

    W tej chwili wygląda to jak pokazywanie sobie siusiaków, które nic nie wnosi poza och i ach.

    Dlatego bardzo proszę wszystkich tych, którzy prowadzą jakieś ogólne kalkulacje i mają na tyle odwagi, żeby przedstawić koszty budowy i swoich etapów - PROSZĘ POMÓŻCIE tym, którzy dopiero startują i przymierzają się do budowy podobnych domów.

    Z góry dziękuję wszystkim tym, którzy pomogą w ten sposób mi i innym szukającym odpowiedzi na ważne pytanie o koszty budowy tego typu domów.

    Z mojej strony mogę obiecać wszystkim, że gdy tylko zacznę budowę, będę starał się jak najbardziej skrupulatnie przedstawiać koszty albo na forum, albo na specjalnie stworzonym do tego celu blogu.

    Pozdrawiam i z góry dziękuję wszystkim za pomoc.
    Krzysztof Nowak

  9. #189
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zyh

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    136

    Domyślnie

    do tej pory wydałem do sumy 86tys. na tronie 6 masz wcześniejsze wydatki a teraz doszedł strop teriva na cały dom, klej, komin, drewno i pierdółek trochę. SSZ planuję na 130 w wersji pesymistycznej a uzyskanie SSZ jest najtańsze, wykończenie jak sama nazwa wskazuję wykańczać będzie
    Ostatnio edytowane przez zyh ; 06-05-2014 o 06:42 Powód: nie SSo a SSZ :)

  10. #190
    muli
    Guest
    muli

    Domyślnie koszty

    Witam,
    budujemy Realnego II w zachodniopomorskim, koszt (materiały + ekipa budowlana) stanu surowego z dachem w naszym przypadku to ok. 147 000 zł. Dom wewnątrz prezentuje się naprawdę fajnie, na zewnątrz zresztą też. Polecam
    p.s. dziękujemy Koledze z Ostródy za możliwość obejrzenia domu i kilka cennych rad
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00126.jpg
Wyświetleń:	679
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	259270   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0003.jpg
Wyświetleń:	680
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	259271  
    Ostatnio edytowane przez muli ; 10-05-2014 o 17:04

  11. #191

    Domyślnie

    Mam już wstępny projekt kuchni domu. Proszę was o opinie i sugestie. Zastanawiamy się czy nie dać jeszcze jakieś wyspy albo jednak zbudować ściankę naprzeciwko schodów. Jednak chciałbym schodząc z góry prosto mieć możliwość wejścia do kuchni. Co myślicie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_1.jpg
Wyświetleń:	830
Rozmiar:	77,0 KB
ID:	259507

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_2.jpg
Wyświetleń:	700
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	259508

  12. #192
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zyh

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    136

    Domyślnie

    jeżeli chodzi o kuchnie, to koleżanka żony zwróciła uwagę na to, by zmniejszyć światło okna, dołożyć jedną szychtę. tym sposobem myjąc naczynia nie będziemy chlapać okna
    Ostatnio edytowane przez zyh ; 12-05-2014 o 10:58

  13. #193

    Domyślnie

    mgeo patrząc na wtępny projekt Waszej kuchni zastanawiam się, czy będzie dla Was wystarczająco miejsca w szafkach. Zauważyłam, że nie macie wiszących szafek. Chciałam tylko zasugerować, żebyście przemyśleli. W kuchni zwykle brakuje miejsca na wszystko

  14. #194
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    antosiaki

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    2

    Domyślnie

    wiem, że to jeszcze nie ten etap ale jako iż w realnym nie występują okna łukowe to myślał ktoś o zakupieniu drzwi i okien z fiberglassu???

  15. #195

    Domyślnie

    dziekuje za uwagi.
    Też to zauważyliśmy że nie mamy szafek wiszących jednak problem jest taki że nie wiemy gdzie je dać. Po otwarciu kuchni mamy tylko jedną ścianę na kuchenkę i szafki. Drugi problem to brak stołu w kuchni przy którym można by przygotowywać jedzenie.

  16. #196
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zyh

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    136

    Domyślnie

    mgeo moglibyście pomyśleć o blacie w przejściu do salonu i dwa krzesła po tamtej stronie. a w sumie miejsce masz w rogu pomiędzy zlewem a kuchnią, tylko lodówka nie jest pod ręką. ale ja jestem facetem i się nie znam

  17. #197
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar picco
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-316
    Posty
    78

    Domyślnie

    Witam,

    Na prośbę Violcia88 wklejam zdjęcia z oknami

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SSZ1.jpg
Wyświetleń:	910
Rozmiar:	59,7 KB
ID:	260362Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SSZ2.jpg
Wyświetleń:	777
Rozmiar:	63,3 KB
ID:	260363Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SSZ3.jpg
Wyświetleń:	853
Rozmiar:	60,1 KB
ID:	260364Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SSZ4.jpg
Wyświetleń:	761
Rozmiar:	60,9 KB
ID:	260365

  18. #198
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar picco
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-316
    Posty
    78

    Domyślnie

    Mgeo tam gdzie masz lodówkę, na tej ścianie możesz zrobić zamykane półki wiszące aż do okna i również nad lodówką i dobrze podpowiada Zyh z tym blatem w przejściu, który zastąpi stolik. My akurat znaleźliśmy inne rozwiązanie w Rawenie bo też mi bardzo zależało na stoliku i jednocześnie na spiżarce - mamy już projekt kuchni, łazienki i salonu.

  19. #199
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sasza78

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    65

    Domyślnie

    do picco... pieknie się dom prezentuje.. my budujemy podobny dom Lena z powiększonym garażem. jakie okna wybraliście?? widzę że zdecydowaliście się powiększyć okna na bakonie, my rezygnujemy z balkonu ale myslimy czy zrobić własnie takie okna jak wy czy tylko 180/160. uważasz że byłoby za ciemno?? czy mógłbyś zrobić kilka fotek z środka?? dzięki za odpowiedzi..

  20. #200
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar picco
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-316
    Posty
    78

    Domyślnie

    Sasza78 Okna mamy Oknoplast Winergetic z pakietem trzyszybowym - kolor Winchester. Zdecydowaliśmy się na powiększenie ze względów wizualnych bo mnie nie podoba się okno doklejone do drzwi balkonowych, a takie były w projekcie. Trudno powiedzieć czy byłoby za ciemno, chyba nie. Zresztą to też na pewno zależy od której strony macie te okna - u nas są od południa. Nie mam aktualnych zdjęć ze środka ale jak tylko będę na budowie to jakieś zrobię.

Strona 10 z 72

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony