dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jurek1980

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-119
    Posty
    86

    Domyślnie Popękane sciany działowe

    Koledzy ratujcie!!

    W okresie zimowym a mianowicie grudzień- marzec 2012 wybudowałem dom SAGA2 z pracowni MG.
    W projekcie dachu były słupy stalowe które go wspierały, coś mnie podkusiło i zamieniłem je na drewniane (wszystko zatwierdził KB) i teraz zacząłem zauważać pęknięcia tynku na ścianach działowych wzdłuż słupów czy to jest normalne ?
    A może powinienem rozważyć wymianę słupów drewnianych na stalowe, żeby nie uszkodzić w ten sposób konstrukcji dachu?

    Pozdrawiam. Jurek

  2. #2

    Domyślnie

    Ścianek działowych nie łączy się na sztywno ze słupami. Nie masz tak zrobione ?
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jurek1980

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-119
    Posty
    86

    Domyślnie

    Mam piankę dylatacyjną między słupem a ścianami działowymi, ale tynk niestety jest sztywny i popękał, do tego osiadły mi regipsy poddasza o 3cm a w domku mieszkamy raptem 4 miesiące.
    KB mówi że wszystko jest ok, a pęknięcia to wina drzewa bo widocznie nie było wystarczająco suche, i że teraz to mogę tylko kupić jakąś masę tynkową silikonową do zaszpachlowania tego, ale jakoś do mnie to nie przemawia. Boję się że jak w zimie zaczniemy palić w piecu to poddasze siądzie nam o 10 cm.

    Pewna firma w naszej okolicy radzi nam rozbiórkę tego i wstawienia stalowych słupów i ramy ale równa się to z rozebraniem połowy poddasza i astronomicznymi kosztami.

    Mamy dwa wyjścia albo podjąć się generalnego poprawiania słupów i ramy za 15-20tyś albo odczekać 5lat aż wszystko siądzie (wyschnie) i wtedy ładnie to zaszpachlować.
    Jak uważacie co będzie lepsze i bezpieczniejsze dla naszej rodziny?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Pękać będzie zawsze! Twój kierownik dał d.... i teraz opowiada głupoty. Drewno pracuje. Jedyna szansa to obłożyć (nałożyć) w tych miejscach płytę kartonowo-gipsową zdystansowaną od drewna. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony