dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Wyjec

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-227
    Posty
    9

    Domyślnie Układanie paneli podłodowych

    Witam,
    Mam chyba dość niespotykaną sytuację. Kupiłem panele podłogowe o długości jednego 138cm. Długość pokoju ma 415cm, czyli dokładną długość trzech paneli. Może to głupie pytanie, ale jak w takim wypadku przycinać panele?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Abaddon

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wanaty
    Kod pocztowy
    42-260
    Posty
    24

    Domyślnie

    Witam

    Skoro pokój ma 415cm to nie możesz kłaść pełnych trzech paneli tylko musisz jeden przyciąć aby pozostawić miejsce z obu stron na rozprężanie paneli pod wpływem zmian temperatury i wilgotności. Następny rządek zaczynasz od połówki panelu, reszta układa się sama

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    musisz zostawiac odstęp od scian okolo 1cm ( listwa wszystko zakryje ) no i ukladaj panele na dziko później. zacznij sobie od prostej śćiany lyb od płytek używając 3 paneli + scinek a póżniej już zaczynaj tak aby łączenia się nie powtarzały ( poprzeczne)poogladaj filmiki na YOUTUBE. jest duzo
    Ostatnio edytowane przez monkey222 ; 20-09-2012 o 15:53

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Wyjec

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-227
    Posty
    9

    Domyślnie

    no tak, rozumiem tylko nie wiem jak zaczac 1 rzad by pozniej laczenia sie nie pokrywaly.zaczac od cale. Jak mam 1 rzad ulozyc;p

    http://imageshack.us/photo/my-images/827/panelek.jpg/

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Nie ma znaczenia jak go zaczniesz bo zawsze przy ukladaniu ta dupka scinka co ci zostanie z poprzedniego rzedu to idzie na poczatek nastepnego ..
    To jest taki jakby wzor w CEGIELKE na dziko I jesli mozna to tak anzwac)

    np Utnij pierwszego panela od dolu zdjecia na dlugosci polowicznej i pozniej juz ukladaj dalej i ten scinek co ci zostanie z tego pierwszego rzedu to ci posłoży na poczatek drugiego. Trzeci rzad zacznij np tak ( zetnij panel na 1/3 dlugosci i ukladaj rzad ) i pozniej wszystko tak samo byle tylko laczenia poprzeczne nie byly zbyt blisko siebie .Nie powinny byc mniejsze niz szerokosc panela

  6. #6

    Domyślnie

    Możesz też popytać znajomych, bo zazwyczaj sie okazuje, że ktoś już to robił, popełnil masę błędów i pomoże innym się przed nimi ustrzec

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony