dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 126
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 2506
  1. #1041
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    Wieczorową porą zajechaliśmy na działeczkę. Dzieciaki poturlały sie po styropianie, a może bym tak zostawiła ciepło, miękko, kanapy i łózka nie trzeba. Poleżałam sobie w salonie i naprawdę mogło by być
    Mamy nawet pierwszą choinkę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_5253.jpg
Wyświetleń:	630
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	189897

    pas startowy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_5243.jpg
Wyświetleń:	630
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	189899
    nareszcie będzie można jeździć po domu na hulajnodze, bez mojego zrzędzenia
    Ogrodzenie się robi. Pierwszy raz jak zobaczyłam słupki z przodu to byłam podłamana lekko, że tak mało miejsca i strasznie się martwiłam o tył. No niestety stepów u nas dalekich nie ma, chyba że licząc sąsiedzkie. Ciągle sie pocieszałam, że i tak jest sporo miejsca a my nie jesteśmy ogrodnikami. Dziś jest już część tylnego ogrodzenia i nie jest tak źle jak myślałam. Całe szczęście. Na razie będzie siatka, a kiedyś tam od frontu pewnie coś ładniejszego.
    Przód
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_5233.jpg
Wyświetleń:	630
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	189901

    Tył.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_5239.jpg
Wyświetleń:	632
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	189902

    Jeden boczek.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_5235.jpg
Wyświetleń:	632
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	189903


    Kurcze, chyba jakieś mega krety mamy na działce

  2. #1042
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Kurcze pędzicie, jak juz będą wylewki to z górki a miejsca akurat, i tak zanim to obrobisz Ogród ma być dla Was a nie Wy dla ogrodu - to motto tych z małymi działkami
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  3. #1043
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ale super!
    Nita, wcale nie uważam, żebyście tam mieli mało miejsca. Myślę, że w sam raz. I z przodu dość na podjazd, i z tyłu dość na ogród. Tak myślę.
    U Was to dopiero widać postęp prac. Dużo płaciliście za tą piękną ziemię?

    P.S. Mamy u siebie na górze bardzo podobny pas startowy To nasz widok z pokoju dziecinnego w stronę naszej sypialni.
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

  4. #1044
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    Ziemia to prezent na dzień dziecka
    Ziemia jest, ogrodzenie prawie jest a ja wciąż nie postanowiłam co i jak posadzę.

  5. #1045
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar msdracula
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    1.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Niezły pas startowy a ogród wcale nie jest mały, rodzice mają podobnie i zawsze mi się wydawał taki ogromny wszystko się mieści co trzeba ja nie wyobrażam sobie wielkiej działki, nawet jak nie masz za dużo roślin to weź to wszystko pokoś
    Nasza Werbenka-dziennik

    Komentarze

    WYŚNIŁAM NASZ DOM
    NIE PAMIĘTAM ŚCIAN, NIE PAMIĘTAM DACHU,
    ALE WIEM, ŻE TO BYŁ ON,
    POZNAŁAM PO CIEPLE, POZNAŁAM PO ZAPACHU

  6. #1046
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    też tak sobie mówię Tak naprawdę to takie głupie uczucie działka jest dla nas w sam raz, ale jak się patrzy na pola w okół to zaczyna się wydawać, że mała jest. To po prostu objaw lenistwa jak się nasadzę, nagrabię, nakopię itp to mi jasność umysłu na pewno wróci.

  7. #1047
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar wierzch
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Cytat Napisał nita83 Zobacz post
    też tak sobie mówię Tak naprawdę to takie głupie uczucie działka jest dla nas w sam raz, ale jak się patrzy na pola w okół to zaczyna się wydawać, że mała jest. To po prostu objaw lenistwa jak się nasadzę, nagrabię, nakopię itp to mi jasność umysłu na pewno wróci.
    Bardzo dobrze na jasnosc umyslu dziala rowniez odsniezanie podjazdu i drozki do domu

    P.S.: Bardzo ladnie.

  8. #1048
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    święte słowa wierzch


  9. #1049
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    fajne styropiany i ogrodzenie też.
    a taki prezent na dzień dziecka to też bym chciała.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  10. #1050
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Ładna ta Wasza działeczka (styropiany też )

    Ważne, że wciąż macie sporo miejsca poza domem, a dzieciaki lubią bawić się wszędzie, nie tylko na swoim terenie.

  11. #1051

    Domyślnie

    nita wcale aż tak mało tego miejsca nie macie My planowaliśmy 600m
    I tak jak pisała Dorka, dzieciom terenu do biegania nie braknie

  12. #1052
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za miłe słowa. Mąż z dziećmi na działce a ja tu gniję w pracy . U nas jest boskie lato, słonko, cieplutko, ptaki śpiewają, bez pachnie obłędnie (przytargałam gałązkę do biura). Chciało by się chwycić za grabie i rozgrabiać ziemię. Sama siebie nie poznaję, tak bardzo się zmieniłam od decyzji o budowie domu. Najbardziej cieszy mnie to, że tak dobrze się tam czuję i od razu pyszczek mi się śmieje. Cudownie, że nie będziemy musieli spędzać lata w bloku tylko po południu wałówka i na budowę
    LATO... LAAAAATOOOOO..... LATO WSZĘDZIE
    p.s. całe szczęście, że nie słyszycie mojego wycia

  13. #1053
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Nita czy Ty w końcu oglądałaś moje roślinki czy nie

  14. #1054
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    wusiu widziała widziała pięęęknie masz i jakie hektary do obsadzenia

  15. #1055
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Nita to tylko pozory bo jedynie do obsadzenia jest łezka z przodu bo z tyłu oczyszczalnia przydomowa to tam jeno trawka i kwiatki

  16. #1056
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    Piątkowe popołudnie spędziliśmy nadziałce. Do dziś boli mnie mostek od dźwigania taczki z ziemią. Młodszy pobił rekord w wołaniu starszego. Naprawdę, sąsiedzi mają anielską cierpliwość, skoro nie przyszli. Następnym razem zakleję go plastrem. Były dwie mega bójki z okładaniem się zabawkami włącznie i budowanie domku dla jaszczurki.

    Jasność umysłu w sprawie wielkości działki wróciła z wielką mocą. Jest w sam raz. Lekarstwo na zaćmienie wygląda tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przeds.jpg
Wyświetleń:	531
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	190221Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	po.jpg
Wyświetleń:	533
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	190219
    przed i po

    Czy ja kiedyś pisałam, że u nas pustynia??? Muszę zdementować, cos tam jednak rośnie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_5318.jpg
Wyświetleń:	532
Rozmiar:	102,7 KB
ID:	190222
    Wiem, że chwast, ale mam jakiś głupi sentyment do mleczy. Pamiętacie jak się robiło takie zawijanki z łodyg mlecza?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przed.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	190220   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_5304.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	99,4 KB
ID:	190224  

  17. #1057
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    Mam jak zawsze zagwostkę, to co sobie wyobrażałam w rzeczywistości okazało się wyglądać zupełnie inaczej, a mianowicie chodzi o przód.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_5304.jpg
Wyświetleń:	527
Rozmiar:	99,4 KB
ID:	190225Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_5342.jpg
Wyświetleń:	530
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	190226

    Zasadniczo plan był taki, żeby między ścieżką a podjazdem nie było trawy. Męczenie się z kosiarką w takich miejscach mnie nie bawi. Miały być te kamlotki spod fundamentów, choinka bożonarodzeniowa srebrna i jakieś inne iglaste zielone w różnych wysokościach oraz konwalie w charakterze trawy. W mojej wyobraźni to miejsce była jakby węższe a dłuższe. Tak wiem, że byłam tam niemal codziennie, ale nie było płotu, a wymiary to coś czego mój umysł nie ogarnia. Teraz trochę mi się pole do popisu zwiększyło i rozciągnęło.
    Stąd jak zwykle proszę Was o burzę mózgów Co tam zrobić? Krzaczory? To jest strona północna, latem popołudniu jest tam słonko, zimą panują egipskie ciemności.
    Napaciałam jakiś szkic, tylko uprzedzam, że ludzie o słabych nerwach powinni wyłączyć komp już teraz.








    Naprawdę










    A przynajmniej przygotujcie chusteczki, żeby ekran wytrzeć











    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rabata3.jpg
Wyświetleń:	525
Rozmiar:	99,6 KB
ID:	190227

    Gratulacje dla tych co przetrwali.

  18. #1058
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Co do wizki to szacun pełen, bo cień od kamorów (ten po lewej) wygląda jak robiony specjalnie /na dzisiaj to wszystko z mojej strony jak chodzi o dobre rady

  19. #1059
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    bo to prawdziwy cień od prawdziwych kamiorów, które zamalowałam chwilowo
    matko, alez się uśmiałam dzięki dorka

  20. #1060
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar wierzch
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Nita, ale nas wystraszyłaś tymi ostrzeżeniami, co najmniej jakby naszym oczom miało się ukazać oblicze Meduzy
    A tutaj taka zgrabna choineczka

    Może spróbuj najpierw sporządzić zarys rzutu poziomego domu i jego najbliższego otoczenia, z zaznaczonym płotem.
    Zaznacz na nim podjazd, ścieżki, ewentualne elementy małej architektury.

    Jeśli chodzi o przedogród, to warto pamiętać, że ta strefa jest częścią reprezentacyjną posesji, dlatego spokojnie może mieć bardziej formalny charakter, ale oczywiście nie musi. Wszystko zależy od Twoich preferencji.
    Warto zastanowić się nad strukturą, osiami symetrii, kompozycjami pionowymi, poziomymi, ewentualną lokalizacją soliterów.
    Do tak powstałej koncepcji będzie można dobrać rośliny.

Strona 53 z 126

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony