dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 26
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 511
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Zanim się zdecydujesz musiałbyś chyba jednak oszacować ozc i zapotrzebowanie na ciepło poszczególnych pomieszczeń rozpisać na Twoją istniejącą instalację (aby poznać wymaganą temperaturę wody grzewczej), albo porobić eksperymenty z pomiarem temperatur na grzejnikach i czasem ich grzania, aby sprawdzić jak to na prawdę jest. Żeby przez przypadek nie wyszło, że potrzebujesz ogrzewania wysokotemperaturowego, albo że musisz wymienić wszystkie grzejniki na dużo większe, a nie ma na to miejsca i kasy. To 70 stopni trochę mnie zmartwiło. Mogło to być np. tak, że kocioł grzał do 70 przez 5 min, a potem nie grzał przez 20min. To by było ok, bo praca ciągła pozwoliłaby na obniżenie tej nieosiągalnej temperatury.
    Tak właśnie było temperatura grzejników nie przekraczała średnio 50-55 stopni - zwykle mniej - a grzejniki są przewymiarowane - oryginalne zmieniliśmy na większe.
    Całą zimę grzałem kominkiem z płaszczem wodnym więc aby zapewnić temperaturę grzejników powyżej 60 stopni musiałbym nieźle w tym kominku palić... Bufor mam 500 litrów i przy zwykłym paleniu dobijam jego temperaturę do 60-65 stopni - grzejniki są przyjemnie ciepłe - w całym domu jest ciepło.

    Zrezygnowałem z odwiertów - zostaje przy powietrznej pompie - robię rozeznanie, która najlepsza. Może ktoś z Was używa jakiejś i mógłby się podzielić uwagami? Która pompa ciepła powietrzna najlepsza według Was? Cenę pomijamy - chcę znać Wasze opinie...
    Pozdrawiam,
    Mariusz

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał marioz86 Zobacz post
    Może ktoś z Was używa jakiejś i mógłby się podzielić uwagami? Która pompa ciepła powietrzna najlepsza według Was?
    Podobno najlepszy jest Zubadan ale jakoś nie ma jego użytkowników na forum. Ja mam Atlantica pracującego z instalacją w przeważającej części grzejnikowej. Obecnie przy +3 na dworze (dzisiaj rano) podgrzewa grzejniki do 40 stopni co pozwala podnieść temperaturę w domu o 0,5 stopnia w około 40 minut.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Zubadan jest mocny i drogi .Jak bym potrzebował większej mocy to zubadan ,ale do 10 kW wystarczy Atlantic.
    Tu była reklama....

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał marioz86 Zobacz post
    Tak właśnie było temperatura grzejników nie przekraczała średnio 50-55 stopni - zwykle mniej - a grzejniki są przewymiarowane - oryginalne zmieniliśmy na większe.
    Całą zimę grzałem kominkiem z płaszczem wodnym więc aby zapewnić temperaturę grzejników powyżej 60 stopni musiałbym nieźle w tym kominku palić... Bufor mam 500 litrów i przy zwykłym paleniu dobijam jego temperaturę do 60-65 stopni - grzejniki są przyjemnie ciepłe - w całym domu jest ciepło.

    Zrezygnowałem z odwiertów - zostaje przy powietrznej pompie - robię rozeznanie, która najlepsza. Może ktoś z Was używa jakiejś i mógłby się podzielić uwagami? Która pompa ciepła powietrzna najlepsza według Was? Cenę pomijamy - chcę znać Wasze opinie...
    jak napiszę że Zubadan to zaraz mnie okrzyczą, że jestem stronnicza, ale trudno

  5. #25

    Domyślnie

    A co sądzicie o Altermie DAIKINA?

  6. #26

    Domyślnie

    [QUOTE=marioz86;5567838 Jako, że w mojej umowie jest furtka, która nie zobowiązuje mnie do żadnych kar i opłat za demontaż - potrzebuję inne źródło energii.[/QUOTE]

    Spróbuj dodatkowo zainstalowaćkocioł elektryczny i podpisz umowę z dostawcą energii na rozliczenie 2 taryfowe (masz bufor 500 L). Masz już furtkę do wypowiedzenia niekorzystnej umowy wciśniętej przez dewelopera. Kocioł elektryczny jest nieduży i możesz go wcisnąć gdziekolwiek. W taniej taryfie grzejesz prądem, później grzejesz tańszym LPG kupionym na wolnym rynku.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez B-tomek ; 11-10-2012 o 15:18 Powód: literówka...

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał marioz86 Zobacz post
    temperatura grzejników nie przekraczała średnio 50-55 stopni - zwykle mniej - a grzejniki są przewymiarowane - oryginalne zmieniliśmy na większe.
    Wygląda na to, że jest w miarę ok i pc powinna uciągnąć, ewentualnie podczas mrozów włączysz wspomaganie kominkiem. Skoro nie masz miejsca, poszukaj jeszcze jakichś tanich odwiertów, nie muszą być one głębokie, do 30m w zupełności wystarczą. Może uda Ci się znaleźć coś w jakiejś rozsądnej cenie.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  8. #28

    Domyślnie

    nie pchaj sie w gruntówki... mój M ma klientów z powietrznymi + kaloryfery , żaden nie narzeka

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    COP=2 to zawsze polowe taniej niz samym pradem. Co ma narzekac
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana-76 Zobacz post
    mój M ma klientów z powietrznymi + kaloryfery , żaden nie narzeka
    Powiedział sprzedawca...
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Powiedział sprzedawca...
    Hehe... faktycznie. Trafna uwaga.
    Kiedys sie z "kobiecina" scialem delikatnie w temacie pomp PW. Kurcze cos czesto sie okazuje, ze to poprostu walka o "linie marketingowa" a nie czyste fakty

    Wtedy byla "przebrana" za przecietnego uzytkownika .
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  12. #32

    Domyślnie

    to że jestem użytkownikiem to fakt niezaprzeczalny, a nic nie sprzedaje

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana-76 Zobacz post
    to że jestem użytkownikiem to fakt niezaprzeczalny, a nic nie sprzedaje
    "Niczego" nie sprzedaję, wg poprawnej polszczyzny. To też rzutuje na dobry PR, warto się podszkolić
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  14. #34

    Domyślnie

    Mam już mętlik w głowie. Co producent (przedstawiciel, autoryzowany instalator) to zachwala swoje urządzenia a odradza inne. Już też gdzieś usłyszałem, że Vaillant jest produkowany w Chinach... Mam mieć jeszcze oferty z Junkersa, Vismanna, Dimplexa - te firmy znam... Antantica szczerze pierwszy raz tutaj na forum o nim usłyszałem.
    Czy ktoś byłby w stanie wypowiedzieć się na temat kosztów ogrzewania takiego domu?
    Co lepsze.... split na ścianę czy "stojący klocek"?
    Czy słyszeliście o pompach ciepła Daikina?
    Pozdrawiam,
    Mariusz

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał marioz86 Zobacz post
    Mam już mętlik w głowie. Co producent (przedstawiciel, autoryzowany instalator) to zachwala swoje urządzenia a odradza inne.
    Tak to jest, że każdy handlowiec chce sprzedać swój produkt, więc się tym nie przejmuj. Wiele rzeczy o ile nie większość jest produkowana w Chinach, różnica polega na tym, czy to towar po 2$ za tonę czy po 2000$. Która firma lepsza, to pytanie nie do rozwiązania, tak jak pytanie, czy lepsza będzie Toyota, Mazda, czy VW. Musisz określić co chcesz: gruntowa, czy powietrzna, a jeśli powietrzna to czy powietrze-woda, czy powietrze-powietrze. Instalacje z wodą mają większą bezwładność i akumulacyjność, więc łatwiej jest wykorzystać tanią taryfę, zwłaszcza w połączeniu z podłogówką. Reszta to dopasowanie pc do Twoich potrzeb, a więc odpowiednia moc (a tego jeszcze nie znamy) i odpowiednie wykonanie instalacji (tzn. grube rurki o małych oporach przepływu, żeby przez pc płynęła wystarczająca ilość wody). Czy na ścianę, czy klocek, to zależy od ilości miejsca i gdzie to możesz postawić. Moim zdaniem marka ma drugorzędne znaczenie, aczkolwiek wolałbym jakąś znaną niż przebrandowanego no-name.
    Koszt ogrzewania Twojego domu zależy od zapotrzebowania na ciepło (nieśmiertelne ozc się kłania), wyboru systemu gruntowa, powietrze-woda, powietrze-powietrze (coraz mniejsze cop tych systemów) i od wykorzystania taniej taryfy.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  16. #36

    Domyślnie

    Długo się nie odzywałem, ale praca mnie trochę pochłonęła. Wracając do tematu pomp ciepła chyba zdecydowałem się na pompę Dimplexa LIA 9IM bez zasobnika - zostawiam za to swoją obecną pompę ciepła również dimplexa (300 l) do grzania ciepłej wody.
    Ktoś korzysta z tego rozwiązania? Co sądzicie o Dimplexie? Ja mam ich pompę do grzania wody i nie narzekam - zaciąga powietrze z garażu - działa cały rok.
    Zastanawiałem się jeszcze nad Junkersem - ale cenowo Dimplex wygrał - 10 tysięcy piechotą nie chodzi...
    Pozdrawiam,
    Mariusz

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał marioz86 Zobacz post
    Długo się nie odzywałem, ale praca mnie trochę pochłonęła. Wracając do tematu pomp ciepła chyba zdecydowałem się na pompę Dimplexa LIA 9IM bez zasobnika - zostawiam za to swoją obecną pompę ciepła również dimplexa (300 l) do grzania ciepłej wody.
    Ktoś korzysta z tego rozwiązania? Co sądzicie o Dimplexie? Ja mam ich pompę do grzania wody i nie narzekam - zaciąga powietrze z garażu - działa cały rok.
    Zastanawiałem się jeszcze nad Junkersem - ale cenowo Dimplex wygrał - 10 tysięcy piechotą nie chodzi...
    Widzę pewne nieścisłości...
    zostawiam za to swoją obecną pompę ciepła
    a w pierwszym poście:
    W kotłowni mam miejsce tylko na 1 urządzenie (zastąpiło by obecna pompę ciepła powietrzną z zasobnikiem 300l do ciepłej wody) zatem musi to być pompa ciepła z zasobnikiem ciepłej wody.
    Poza tym obawiam się, że ta pompka nie da rady z grzejnikami przy niższych temperaturach. Przy A2/W35 ma już tylko 6,7kW mocy. A co się dzieje przy -15/+50, których możesz potrzebować?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Poza tym obawiam się, że ta pompka nie da rady z grzejnikami przy niższych temperaturach. Przy A2/W35 ma już tylko 6,7kW mocy. A co się dzieje przy -15/+50, których możesz potrzebować?
    Tak wiem - pomyliłem je... chodziło o model LIA 12IM... Zobaczymy jak się sprawdzi tej zimy...
    Pozdrawiam,
    Mariusz

  19. #39

    Domyślnie

    Poszukuję pompy powietrznej max ok 10kw, polecicie coś? Oczywiście w rozsądnej cenie (okolice Katowic), na chwilę obecną mam najlepszą ofertę to za ok 20.000zł (z montażem) - Panasonic Aquarea T-CAP 9 kW

  20. #40

    Domyślnie

    http://www.dedietrich.pl/content/view/full/10746 czy Panasonic Aquarea T-CAP 9 kW która lepsza?

Strona 2 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony