dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 55
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar slawas86
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    118
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie Ocieplac teraz czy na wiosnę?

    Chciałem jeszcze w tym roku ocieplić budynek a około 15 listopada zacząć tynkować.

    Część osób odradza mi w tej chwili ocieplenie budynku bo podobno lepiej tynki będą dochodzić, a jak wyszpachluje ściany to popękają (pojawią się "pajączki" na ścianach). Nie wiem co robić.

    Planowałem
    a) ocieplić jeszcze w październiku, ale tynk na styropian położyć dopiero na wiosnę
    b) połowa listopada tynki
    c) połowa grudnia posadzki
    d) połowa lutego szpachlowanie

    Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Ocieplać teraz czy czekać do wiosny

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    BCS

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Żelazowa Wola
    Posty
    454

    Domyślnie

    Styropian mocno spowalnia schnięcie tynku, ale jego brak może spowodować przemarznięcie budynku, wytynkuj zgodnie z planem, zacznij grzać/wentylować tak do polowy przełomu list/grudz. ociepl poddasze + połóż sam styropian z felcem grzejąc w środku- dobry klej wytrzyma/zwiąże nawet przy niedużo zmrożonym murze,ciepło od środka rozgrzeje go a styropian zaizoluje , zabezpiecz parapety i inne miejsca szczególnie narażone na opad wody -kontynuuj mokre prace dogrzewając MOCNO budynek, jeśli nie masz możliwości grzania na +10 w środku przerwij prace do wiosny. Nie ma szans prowadzić prac zimowych nie przewidziawszy paru tysięcy na grzanie budynku- inne rozwiązania to loteria.

  3. #3

    Domyślnie

    Akurat jestem na etapie ocieplania domu. W środku nie mam nic prócz ścian. Reszta od wiosny. Ewentualnie zimą będzie elektyrka woda i kanalizacja. Będę utrzymywać lekko ponad zero kozą.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 07-10-2012 o 18:47
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Witam
    Prace dociepleniowe należy prowadzić od +5 do +25 stopni Celsjusza dlatego tez jeżeli temperatury w połowie listopada będą dodatnie to można tynki wykonywać. A jakie tynki przewidujesz - silikonowe, silikatowe czy mineralne?
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  5. #5

    Domyślnie

    Daj se spokój z tym ociepleniem do wiosny. Ja mam tynki i wylewki, nie ma okien i ocieplenia, elewacji, zostawiam to na wiosnę niech to wszystko dobrze wyschnie.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur-69 Zobacz post
    połóż sam styropian z felcem.
    A nie ma problemu z położenie kleju na styropian po zimowej przerwie ?

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    F***T

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-012
    Posty
    136

    Domyślnie

    Witam
    Późna jesień tj. koniec października lub listopad są okresem, w których prowadzenie prac dociepleniowych jest dość ryzykowne i pociąga za sobą wiele problemów związanych z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Prowadzi to często do powstawania wielu usterek elewacji które są kosztowne i trudne do usunięcia. Planując rozpoczęcie ocieplania w tym okresie należy pamiętać, iż duże wahania temperatur pomiędzy dniem a nocą nie sprzyjają zarówno prowadzeniu prac jak i wysychaniu materiałów.
    Za optymalne warunki dla prowadzenia prace dociepleniowych uważa się temperaturę od +5ºC do +25ºC, wilgotność względną powietrza poniżej 75% i bezdeszczową pogodę. Niedopuszczalne jest również kontynuowanie prac jeżeli przewidywany jest spadek temperatury poniżej 0ºC w przeciągu 24 godzin od wykonania nawet jeżeli w trakcie prac temperatura jest wyższa niż +5ºC. Dotyczy to szczególnie wykonywania warstwy zbrojonej jak i aplikacji tynku lub farby. Należy pamiętać, że większość tych materiałów wiąże odparowując wodę, dlatego też jeśli temp. będą jeszcze dopuszczalne a wilgotność powietrza będzie sięgać ok. 90% cały proces schnięcia wydłuży się nam znacznie nawet do kilku dni, narażając całość na uszkodzenia z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych.
    Dla zwiększenia bezpieczeństwa wykonywanej elewacji powinniśmy stosować na rusztowaniach siatki osłonowe lub folie które zminimalizują niebezpieczeństwo np. rozmycia świeżego tynku na skutek intensywnych opadów deszczu.
    Tu była reklama...

  8. #8

    Domyślnie

    jeżeli chcesz przez zimę robić w środku,dom powinien być ocieplony,i cały czas ogrzewany

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grinch

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-377
    Posty
    30

    Domyślnie

    najpierw przeprosze ze podłacze sie pod temat, ale nie chce zakladac nowego podobnego.
    Moje pytanie dotyczy ocieplania ale od wenwnatrz tj. ukladania weły minelralnej/plyt KG na poddaszu, chodzi mi o to czy mozna to wykonywac w listopadzie? w polowie pazdziernika mają wstawic mi okna, brame, drzwi, ale ogrzewania raczej na zime nie bedzie w domu.
    Co mowicie?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Też zastanawiam się czy kleić jeszcze ocieplenie (bez tynkowania, tylko wtopienie siatki w klej) - przełom października i listopada? Klejenie na piankę Illbruck (temp. pracy od 0 stopni). Dom będzie nieogrzewany przez zimę.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Temat na czasie też mam ten problem , z tym że ja muszę ocieplić, bo jeszcze w tym roku będę mieć montowane okna w warstwie ocieplenia (wypada w grudniu ) Poradzono mi położyć wcześniej sam styropian, potem okna i jak pogoda jeszcze pozwoli zaciągnąć klejem i siatką. Tynk w przyszłym roku. Dom ma być zimą ogrzewany, bo chcemy robić instalacje i wylewki. Oczywiście cały misterny plan weźmie w łeb jeśli przyjdą mrozy.
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Kierbud mi napisał, że niby można, ale... No i własnie to "ale" zalezy od pogody w dużej mierze a cięzko przewidzieć jak szybko nadejdą mrozy. Bo kierbud odradza klejenie na piankę, namawia na zwykły klej, a on musi mieć min. 5 stopni przez 24 godziny. I jesczze chce byśmy kołkowali
    Więc chyba zrobimy instalacje wewnątrz a ocieplanie na wiosnę.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 12-10-2012 o 21:44

  13. #13

    Domyślnie

    Witam fachowców, ja właśnie ociepliłem tylko mam pytanie - cz yścianę po przyklejeniu siatki powinno się przeszpachlować - tzn położyć drugą warstwę kleju ??
    Mój wykonawca położył a mi został jeszcze jedna ścianka do położenia bo podzieliliśmy sięrobotą ale tak się zastanawiam czy tak się wogóle robi czy jeden klej drugiego będzie się trzymał ?

  14. #14

    Domyślnie

    Jak nie macie dziewczyny ciśnienia na ocieplanie w tym roku,to odłóżcie to na wiosnę.
    Właśnie kończę zaciąganie klejem i powiem Wam że to jest papranie takie a nie ciągła robota.
    A to trzeba wcześniej kończyć bo mróz ma być w nocy,a to deszcz poleje,a że jesień to schnie albo nie schnie,a najczęściej to drugie.
    Wieje,styro fruwa,a raz nawet wichura zabrała parę małych kawałków już przyklejonych.
    Chyba że pogoda się poprawi?Liczę na to

  15. #15

    Domyślnie

    A co do zaciągania klejem to jest to twoja druga warstwa kleju ? Jeśli tak to Po jakim czasie ją położyłeś

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Kierbud mi napisał, że niby można, ale... No i własnie to "ale" zalezy od pogody w dużej mierze a cięzko przewidzieć jak szybko nadejdą mrozy. Bo kierbud odradza klejenie na piankę, namawia na zwykły klej, a on musi mieć min. 5 stopni przez 24 godziny. I jesczze chce byśmy kołkowali
    Więc chyba zrobimy instalacje wewnątrz a ocieplanie na wiosnę.
    Kierownik - tradycjonalista
    Pozdrawiam
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Niby tak, tylko dlaczego żaden producent pianki nie da gwarancji na system bez kołkowania?
    Albo zasłania się formułką: "projektant ocieplenia podejmie decyzję o kołkowaniu".
    Czy ktoś słyszał o osobnym projekcie ocieplenia domku jednorodzinnego? Albo o informacji w projekcie architektonicznym domku o ilości (lub braku) kołków przy opisie ocieplenia ściany? Bo ja nie.
    Wiem, że Termoorganika na cały system Paltinum (czyli od styropianu po tynk i farbę) da gwarancję bez kołkowania. Podobnie Dryvit na system Outsulation (ten na szczęscie nie ma "swojego" styropianu w wymaganiach). Atlas już decyzję o kołkowaniu zrzuca na projektanta. Kreisel wymaga kołków zawsze.

    Baumit i Kabe mają jakieś płyty perforowane, co nie wymagają kołkowania, ale nie o to w tym wszystkim chodzi.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Ja niestety muszę jeszcze w tym roku , no chyba że złapie mróz i okna mi też odejdą. Najwyżej zostawię gołe styro na zimę a wiosną przeszlifujemy, klej i siatka.
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a nie możesz obkleić tylko dookoła okien?

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    no to wersja absolutnie minimalna, chcę ocieplić żeby robić w środku i gdzieś maj/czerwiec się wprowadzić, żeby robić w środku muszę go dogrzewać. I tak wszystko zależy od zimy jak za 3 tygodnie złapie mróz, to już nic nie zrobię i wszystko przełożone na wiosnę.
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony