dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 125
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 2499
  1. #81

    Domyślnie

    Jak tylko zamówię okienka to wiadomo... chciałabym je mieć "na już" ale pewnie będzie trzeba poczekać około miesiąca... Myślę, że w kwietniu powinny już być wstawione taką mam nadzieję...

    Ja też nie mieszkam już z rodzicami kupę lat... przeszło 11 ... więc się ciesze na tę myśl, że teraz będę miała ich przy sobie... Nasze domki stoją obok siebie... Rodzice podarowali nam kawałek ziemi i póki co wszystko stoi jeszcze na ich posiadłości wiec i ogrodzone jest jeszcze ich ogrodzeniem również...

    Myślę się odgrodzić dopiero jak zrobimy dach.. póki co mamy przykryte tylko papą... Po przykryciu blachą będę też chciała nawieźć ziemi i wyrównać działkę, zasiać trawkę itd

    Mówisz, że rozterki będą przy wybieraniu płytek? Pewnie tak... tylko myślę, że tu będą trochę innej natury rozterki.. Tu bardziej będę wybierała wizualnie... a teraz nie patrzę na wygląd... raczej na jakość... więc tym bardziej trudniej się jest na coś zdecydować bo i ta jakość trochę kosztuję... Więc muszę pogodzić ze sobą te dwie sprawy

  2. #82

    Domyślnie

    Kochana , my teraz zastanawiamy się mad ogrzewaniem do naszego domku....
    Mamy dylemat , bo w projekcie mamy gazem , ale nie wiemy czy na pewno to zostawić czy może coś innego...
    Nie znam się kompletnie na tego typu sprawach. Na pewno chcemy podłogówkę ale nie na całości tylko kuchnia, wiatrołap , korytarz , i łazienka.

    I tak :
    Jeśli zrobimy jednak ogrzewanie gazem, to Wc będzie jak w projekcie dalej WC, bo kanalizę mamy podciągnięta tam już , a spiżarnię zrobię w kotłowni. Spiżarnia czyli jeden regał na jakieś przetwory itp Będę miała wtedy w kotłowni dosyć sporo miejsca na różengo typu rzeczy gospodarcze i takie tam.
    Ale jeśli zrobimy ogrzwanie np. na węgiel to wtedy w WC zrobimy sobie taki schowek i regał na przetwory, odkurzacz itp.
    Dlatego nie będzie tam podłogówki .
    Muszę poczytać na forum o ogrzewaniu gazowym .
    Oboje z mężem pracujemy i też musimy trochę pod tym kątem poszukać czegoś co najlepiej nam będzie pasowałao, ale też nie powalało potem kosztami.Może załozylibyśmy kiedyś też solary i nie wiem jak to się ma do tego wszystkiego ....
    Może ktoś podpowie ?
    Ostatnio edytowane przez aniqa1982 ; 23-01-2013 o 20:42

  3. #83
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Jeśli myślisz o jakiejś przyszłościowej rozbudowie instalacji, trzeba moim zdaniem przygotować tą teraźniejszą instalację, tak, żeby można było bez prucia ścian itp dołączyć, np. te solary.
    U siebie będę robił instalację na gaz, przyłącze już mam.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  4. #84

    Domyślnie

    Tez tak myślimy z mężem, żeby teraz zrobić instalacje . Poważanie zatsanawiamy się właśnie nad gazem. Dużo kosztował Cię przyłącz gazu?Ile to trwało? U mnie na działce nie ma gazu i muszę od sąsiada podciągnąć.

  5. #85

    Domyślnie

    Pomysłów ogrodowych ciąg dalszy

    W tym stylu mniej więcej chciałabym obsadzić granicę działki. to zdjęcie po brałam z google grafika i mam nadzieje ,że nikt sie nie zdenerwuje
    Na pewno wężej to będzie bo przejazd koło domu 4 m. Chciałabym jeszcze koniecznie u siebie jakis krzew albo drzewko , które jesienią będzie zmieniało liście na piekny rubinowy kolor!!

    lub

    czy też

  6. #86

    Domyślnie

    Chciałabym właśnie połączyć rośliny tak liściasto - iglakowo , ale żeby było ładnie a nie jakby "każdy z innej parafii " był
    hehe

  7. #87
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Ogrodowo to nie pomogę, temat obcy.
    Za przyłącze (15m) zapłaciłem 1900zł. Miało trwać ok. 6m-cy, ale zrobili wcześniej, a dopiero w tym terminie zapłaciłem.
    Za dodatkowe po 50zł/m jeśli oni by kopali.
    Ceny są różne, ale z wpisów na forum widzę, że śr. ok. 2k wołają. Pewnie zależy od średniej długości rury.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  8. #88

    Domyślnie

    Dezet ,w projekcie mam kocioł o mocy 18 kW .przyjęto ,że roczne zużycie dla mojego domu,dla 4osób wyniesie:
    c.o.-1390,3m3/rok
    ciepła woda-909m3/rok
    gotowanie -159 m3/rok.
    razem ok. 2459 m3/rok razen
    Czy to.nie za dużo?przypomnę dom 100 m2.max29 ,styr.15.co o tym myślisz?

  9. #89
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    U mnie w projekcie (wg norm z 1999r- nie wiem czy aktualnych) kocioł gazowy 20kW. Z tym że budynek ściana 1W, okna U=1,7, a ja będę miał ścianę 2W, mam lepsze okna i pewnie będzie lepsze ocieplenie stropu. A gazu wg projektu: 4275m3/rok- kosmos jakiś

    Co do mocy z tym się zgodzę, bo chcę piec dwu-funkcyjny turbo max moc 21kW (wtedy bez komina), ale ta jest wykorzystywana do przygotowania cwu, na c.o. potrzeba mniejszej mocy. Porównuję ze zużyciem teraz, gazu w mieszkaniu, to nie powinno być źle.
    I tak planuję zrobienie OZC- wtedy wiadomo będzie co i jak.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  10. #90

    Domyślnie

    Dezet, dowiadywałam się w tym tyg o przyłącz gazu i rzeczywiście ok 2000 zł nas powinien wynieść. z tym , że skrzynkę jednak przeniesiemy z ogrodzenia na dom.
    Jeśli chodzi o prąd to trzeba czekać do 6 miesięcy!!!
    Byłam mocno zaskoczona , bo wydawało mi się ,że szybko to pójdzie ponieważ mam słup na działce i odległośc do domu to ok 10-15 m... a tu taki surprise!!
    Przemiły Pan z obsługi PGE powiedział, że możemy czasem wcześniej mieć , ale do pół roku każdemu mówią
    Chcieliśmy w kwietniu już najpóżniej mieć .....
    Koszt ( do skrzynki )Pan przeliczył do ok . 2500 zł brutto.
    ehhh zawsze coś wyjdzie...

  11. #91

    Domyślnie

    Dezet ten gaz w twoim projekcie to jakaś masakra!!!Ale jak sam zauważasz to w tej chwili już masz lepsze parametry domu i pewnie mniej zużyjesz.
    czytałam gdzieś Twoje posty o ogrzwewaniu gazowym i naprawde mało ci to wychodzi w mieszkaniu.
    Żeby tak pięknie było w domku tego nam zyczę hihi

  12. #92
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    U Bittera pisałem o kosztach gazu, bo jego zużycie prądu b. duże mi się wydaje (porównując do mojego mieszanego).
    Gaz też mam doprowadzony do ściany domu (z pewnych względów ).

    Te terminy wykonania przyłączy są czasem.... dziwne. Ale ten czas szybko zleci. Organizuj teraz, jak mają mniej roboty, to bliżej w kolejce będziesz.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  13. #93

    Domyślnie

    Dzięki , przestudiuję jeszcze u bittera
    Ja juz złożyłam w piątek wniosek i czekam na umowę od nich. Jeśli mi będzie wszystko odpowiadało to podpisujemy, i czekamy , czekamy i czekamy...Ogłaszają na to przetarg i zaprojektują dopiero jak te 10-15 m wykopać itd, itp.
    Jak do tej pory urzędy bardzo miło mnie zaskakiwały, więć mooooże zrobią szybciej ?
    No w każdym razie roboty zaplanowane : elektryk , tynkarze i hydraulik umówieni
    Czekamy teraz na prąd, a gaz ok pół roku przed zamieszkaniem .

  14. #94

    Domyślnie

    Tak więc przeliczyłam się bardzo mysląc , że szybko nam pójdzie z przyłączem prądu
    Jeszcze nie dostałam z Energetyki warunków , bo Pan powiedział ze do 30 dni maja termin na odpowiedź
    złożono 01,02,13 i do dziś nic... wrrrrrr .
    No ale z milszych rzeczy to w sobotę był u nas Pan Elektryk , który oglądał dom i wstępnie umówiliśmy się na początek marca.
    Przygotowujemy też powoli podłoże na chudziaka...
    Ach wiosno! przychodź w końcu
    Ostatnio edytowane przez aniqa1982 ; 21-02-2013 o 15:29

  15. #95
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Będzie dobrze, póki co jeszcze zima pokazuje pazur, mam nadzieję, że niedługo.
    Jeszcze parę dni i będziesz mieć odpowedź z ZE, więc głowa do góry
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  16. #96

    Domyślnie

    Dzieki Dezet
    U nas dzisiaj Zima znów się pokazała a było juz tak pięknie
    W sobotę ma juz być Fachowiec i jak nie będzie mrozów to zaczynamy elektrykę .
    Cos zapowiadali mrozy od jutra, nawet do - 14'C.
    No trudno "co się odwlecze to nie uciecze "

  17. #97
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Niestety pazur nie chce się schować. U mnie 2 noce po -12* a w dzień +1-3*. Wnerwia ta pogoda... ale jest czas na przemyślenie działań
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  18. #98

    Domyślnie

    Dokładnie! tylko myślimy, myślimy i myślimy
    W końcu coś chcielibyśmy robić Ale kaska się przynajmniej odkłada na konto hehe
    A Ty Dezet co teraz będziesz robił w pierwszej kolejności u siebie?
    Ja zrobiłam w między czasie rozeznanie w szkółkach odnośnie Thui.
    Zdecydowaliśmy się na najbardziej popularne Thuje szmaragdowe , wysokość 85 cm kosztuje 10 zł/szt.
    My potrzebujemy teraz min. 100 sztuk . Jeszcze zapytam o niższe...
    Z jednej strony jest tylko siatka i strasznie zawiewa śniegiem no i do wejścia domu też.
    Jak się uda to chcielibyśmy wprowadzić się do końca przyszłego roku ,więc akurat się zakorzenią i podrosną

  19. #99
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Tuje za 2 lata potrzebują, żeby ruszyć. Ważne- pod bryłę korzeniową dać sporo ziemi kwaśnej, bo to lubią i potem nawóz do iglaków, dostępny np w brico. Jak się ukorzeniły to przyciąłem czubki, żeby rozrosły się wszerz. W tym roku też przytnę. U siebie , jak dostanę zwrot podatku i się wreszcie ociepli lecę z tynkami. Kable mam kupione, więc tylko rozłożę i robię tynk. Kasy mało, ale coś trzeba robić... małymi kroczkami do przodu. Jak się uda, to ten rok daję sobie na instalacje elektr., tynki, sufity GK i wreszcie dokończenie obróbek blacharskich- niekoniecznie w tej kolejności No i na zewnątrz koniecznie wyrównanie terenu i posianie trawy, bo już mam dosyć tych chwastów. Poza tym jeszcze zespawanie bramy przesuwnej i furtki. No i to już koniec koncertu życzeń
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  20. #100

    Domyślnie

    No tak , każdy ma swój koncert zyczeń ;D
    My mamy sporo, a co z tego wyjdzie to zobaczymy...
    W tej chwili mamy wycięte prawie wszystkie puszki na gniazdka i kontakty, wycięte są prawie w całym domu " nitki " jak ja to mówię na peszle.
    Kasę z US ?Pani powiedziała , że ponieważ pierwszą kolejnośc maja PITy , to my dostaniemy tydz przed końcem terminu czyli końcem kwietnia.
    Spoko ...no ale przynajmniej wiem , że są
    W sobotę ma dalej przyjechać na budowę Pan Elektro Znów zapowiadają zamiecie tydzień temu ulice były nieprzejezdne i stałam w zaspach ( wraz z innymi autami) 1,5 godziny. Mam nadzieję ,że to się nie powtórzy
    Teren wokół domu to nie wiem kiedy będziemy równać, w zasadzie można w każdej chwili jak tylko odpowiednia pogoda się zrobi .
    Pewnie jak będziemy sadzić tuje to coś się porobi. Jesienią nawieźliśmy 20 kubików ziemii przed domem ,ale nie rozgarnęliśmy pod sam dom , bo jeszcze "podmurówka" nie jest ocieplona styropianem. Trzeba będzie najpierw ocieplić a potem podsypać .
    W sobotę zrobię zdjęcia elektryki

Strona 5 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony