dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 27
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 524
  1. #81

    Domyślnie

    Słuszna uwaga
    Sometimes “good enough” is good enough.

    American dream...

  2. #82
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Z czystej ciekawości jeszcze zapytam, jakimi kołkami kołkowaliście te 50 cm styro? każdą warstwę oddzielnie,czy znaleźliście takie długie?
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  3. #83
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sława05
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    wlkp
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    pprzyszłam się przywitać i powidziać Twoje cudo...
    Gdyby nie warunki zabudowy...

    pozdrawiam,

  4. #84
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kasia_labo
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Warszawa, Piaseczno
    Posty
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert skitek Zobacz post
    PIR i PUR występuje również w płytach, nie tylko w pianie.
    Nie wiem co dla Ciebie znaczy słowo "dużo". Lambda 0,35 a 0,23 przekłada się bezpośrednio na grubość zastosowanej izolacji.

    Nie są to materiały niedostępne dla zwykłych ludzi - jak piszesz. I nie są też "jakąś" rewelacją - znane od dłuższego czasu, wcześniej wykorzystywane głównie w przemysłówce, teraz coraz częściej wybierane także przy budowie domów jednorodzinnych.

    Pozdrawiam
    "rewelacje" nie było apropos piany tylko tego co pisała nihiru - tak jak zaglączylam cytat

  5. #85
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kasia_labo
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Warszawa, Piaseczno
    Posty
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał cronin Zobacz post
    Z czystej ciekawości jeszcze zapytam, jakimi kołkami kołkowaliście te 50 cm styro? każdą warstwę oddzielnie,czy znaleźliście takie długie?
    kolkowana pierwsza warstwa następne klej.

  6. #86
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kasia_labo
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Warszawa, Piaseczno
    Posty
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert skitek Zobacz post
    Są materiały lepsze niż styropian i wełna dostępne i u nas. Na początek wcale nie w kosmicznych cenach PIR i PUR. Lambda 0,23-,28. Jest jeszcze aerożel. O tym ostatnim, a nawet farbach(!) izolacyjnych (nieco inne podejście do zatrzymania energii cieplnej w domu - sam jestem ciekaw) w linku podawanym przez jednego z forumowiczów: http://technology.wmk.pl/
    chyba miałeś na myśli 0,023 - 0,028

  7. #87
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    no tak, oczywiście - to z szybkiego pisania na szczęście błąd oczywisty i nie sposób pomylić materiałów...
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  8. #88
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kasia_labo
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Warszawa, Piaseczno
    Posty
    319

    Domyślnie

    Porównałam jeszcze raz (jak już pisałam, robiłam już to kiedyś przy wyborze termoizolacji dachu) współczynniki przenikania ciepła jakie możemy osiągnąć stosując materiały o różnym przewodzeniu ciepła. Czyli ile zapłacimy za osiągnięcie tego samego współczynnik przenikania ciepła stosując różny materiał.

    Przyjęłam pianę na poziomie lambda 0,020 (takiej cene znalazłam na Allegro) i wełnę na poziomie 0,035 (czyli taką nienajlepszą, nienajgorszą, przeciętną) przy gr.30cm wyszło mi:
    piana U=0,07
    wełna U=0,11
    to oczywiste, że piana wyszła lepiej, ale pytanie ile mniej możemy dać piany, żeby osiągnąć ten sam parametr co przy 30cm wełny
    wyszło mi, że żeby osiągnąć przy lambdzie 0,020 czyli pianie U=0,11 nalezy położyć 17cm piany

    Teraz powstaje pytanie jaki jest koszt 17cm piany i jaki jest koszt 30cm wełny ?

    pierwsza lepsza cena z Allegro wełny Isover o lambdzie 0,035 to 37zł za m2 (liczę cenę 2x15cm)

    cena piany również a Allegro (coby było sprawiedliwie) o lambdzie 0,020 to koszt ok.13zł za 1cm czyli razy 17cm daje kwotę 221zł
    żeby być sprawiedliwym trzeba do kosztu wełny doliczyć koszt jej ułożenia ja płaciłam 50zł już z gk wiec nie wiem - dajmy za samą wełnę 40 (choć myslę, że mniej)

    wychodzi:
    piana 221zł wraz z natryskiem
    wełna 37+40=77zł wraz z ułożeniem (może mniej)

    to różnica 144zł na metrze u mnie było ok. 200m2 dachu więc piana byłaby o 28 800zł droższa. Przy osiągnięciu tego samego rezultatu cieplnego Dla mnie ta kwota jest wystarczajacym dowodem, żeby użyć tradycyjnej wełny

    (Do obliczeń przyjęłam dla uproszczenia dach tylko jako termoizolację, bo zakładam, że reszta będzie bez zmian - w sensie te same warstwy. No i oczywiście zakładam, że tak jak u mnie da się prosto wełnę położyć, bo jeśli to dach skośny i połamany piana bedzie miała jeszcze przewagę ze względu na mostki, wówczas może...)

    Jak coś nie tak poprawiajcie

    Przeczytałam 3 razy chyba mogę wysyłać

  9. #89
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kasia_labo
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Warszawa, Piaseczno
    Posty
    319

    Domyślnie

    jeszcze tak z tego co pamiętam sprawdzałam kiedyś - producenci tej super piany podaja grubość jaką można zastosować piany, a ile trzebaby dać np. wełny czy styro. Ale jaka lambdę do tego styro przyjeli to już nie podają, a jak sie dzwoni nie wiedza. Byc może jeśli przyjmą jakieś 0,045 to rzeczywiście różnica w grubości bedzie spora.

  10. #90
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kasia_labo
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Warszawa, Piaseczno
    Posty
    319

    Domyślnie

    Zdjęć nie bedzie aparat został na budowie...

  11. #91
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kasia_labo
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Warszawa, Piaseczno
    Posty
    319

    Domyślnie

    A i chyba jednak samo ułozenie wełny bedzie sporo tańsze. Przypomniałam sobie, że na parterze robili mi sufity g-k za 35zł czyli logicznie biorąc ułożenie wełny byłoby na poziomie 15?

    Różnica robi się jeszcze wieksza...

  12. #92

    Domyślnie

    Kasiu !
    Wreszcie bardzo fajny dziennik techniczny.
    Proszę o jak największą ilość szczegółów koncepcyjno wykonawczych, a jeszcze z uzasadnieniem ich zastosowania, toż to będzie pełnia szczęście dla czytających.
    Ten typ budynku, to nie mój klimat, ale co najmniej mi się podoba.
    Pomysł ze styropianem na ścinach, super !
    Serdecznie Pozdrawiam

    Krzysztof5426

  13. #93
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agawi74
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    13.875

    Domyślnie

    To jakiś niesamowity wątek, prawie 5 tys odwiedzin przez 5 dni
    No musiałam wejść i się przywitać
    Do ocieplenia polecam jednak pianę- tez ją mamy- powierzchnia dachu ok 200m.Cenowo wychodzi ciut drożej, ale warto. U nas wyniosło to ok. 7 tys więcej niż wełna. Nie ma możliwości, żeby wełną docieplić dokładnie, piana dotrze wszędzie. Wełna po jakimś czasie się zbija i może lekko opadać, co skutkuje niestety wysokimi rachunkami za ogrzewanie.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez agawi74 ; 22-11-2012 o 00:55

  14. #94
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kasia_labo
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Warszawa, Piaseczno
    Posty
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał agawi74 Zobacz post
    To jakiś niesamowity wątek, prawie 5 tys odwiedzin przez 5 dni
    No musiałam wejść i się przywitać
    Do ocieplenia polecam jednak pianę- tez ją mamy- powierzchnia dachu ok 200m.Cenowo wychodzi ciut drożej, ale warto. U nas wyniosło to ok. 7 tys więcej niż wełna. Nie ma możliwości, żeby wełną docieplić dokładnie, piana dotrze wszędzie. Wełna po jakimś czasie się zbija i może lekko opadać, co skutkuje niestety wysokimi rachunkami za ogrzewanie.
    Pozdrawiam
    A możesz dokładniej opisać w stosunku do jakiego konkretnego materiału więcej. I czy za te 7 tyś mniej miałabyś to samo U? Oczywiście jeśli masz dach skośny to racja że jest szczelniej. Mnie kwota różnicy powaliła i darowalam sobie pianę. Tylko powtarzam ja mam prosty dach.

  15. #95
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kasia_labo
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Warszawa, Piaseczno
    Posty
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztof5426 Zobacz post
    Kasiu !
    Wreszcie bardzo fajny dziennik techniczny.
    Proszę o jak największą ilość szczegółów koncepcyjno wykonawczych, a jeszcze z uzasadnieniem ich zastosowania, toż to będzie pełnia szczęście dla czytających.
    Ten typ budynku, to nie mój klimat, ale co najmniej mi się podoba.
    Pomysł ze styropianem na ścinach, super !
    Miło mi,a już myślałam, że nikt tych moich wypracowań nie czyta.

  16. #96

    Domyślnie

    Czyta, czyta - z wypiekami na twarzy! STRASZNIE Ci dziękuję za ten post z wyliczeniami! Od razu sobie przypomniałam, czemu nie poszłam na architekturę - o ile wyobraźnię przestrzenną mam niezłą, to wszystko, co związane z fizyką to dla mnie czarna magia!
    Sometimes “good enough” is good enough.

    American dream...

  17. #97
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Witam kolejny modernistyczny wątek coraz nas więcej na FM. Będę podglądał

    Ps. wizualki rzeczywiście dopieszczone
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  18. #98
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agawi74
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    13.875

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia_labo Zobacz post
    A możesz dokładniej opisać w stosunku do jakiego konkretnego materiału więcej. I czy za te 7 tyś mniej miałabyś to samo U? Oczywiście jeśli masz dach skośny to racja że jest szczelniej. Mnie kwota różnicy powaliła i darowalam sobie pianę. Tylko powtarzam ja mam prosty dach.
    Jak napisałam powyżej chodziło o porównanie pianki poliuretanowej PUR (otwarto-komórkowej) do wełny. Nasz współczynnik U przy 30 cm piany wynosi 0,04. Aby osiągnąć taki współczynnik przy użyciu wełny należałoby położyć ją w ilości 40 cm! Taka ilość jest zbyt dużym obciążeniem dla dachu- mamy ciężką dachówkę mnich- mniszka, a dom z założenia jest energooszczędny dlatego wybraliśmy pianę.

    Przy prostym dachu powinnaś użyć pianki poliuretanowej PUR zamknięto-komórkowej (twardej)- dla współczynnika 0,02 wystarczy dać jej 15 cm.

  19. #99
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kasia_labo
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Warszawa, Piaseczno
    Posty
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał agawi74 Zobacz post
    Jak napisałam powyżej chodziło o porównanie pianki poliuretanowej PUR (otwarto-komórkowej) do wełny. Nasz współczynnik U przy 30 cm piany wynosi 0,04. Aby osiągnąć taki współczynnik przy użyciu wełny należałoby położyć ją w ilości 40 cm! Taka ilość jest zbyt dużym obciążeniem dla dachu- mamy ciężką dachówkę mnich- mniszka, a dom z założenia jest energooszczędny dlatego wybraliśmy pianę.

    Przy prostym dachu powinnaś użyć pianki poliuretanowej PUR zamknięto-komórkowej (twardej)- dla współczynnika 0,02 wystarczy dać jej 15 cm.
    Ale nadal nie odpowiedziałaś jaka wełnę prownywalas. Jaką wełna w grubości 40cm musialabys położyć. Czy robiłaś obliczenia czy podał Ci takie niepełne dane wykonawca pianki? Wiesz piana pianie,a wełna wełnie nierówna
    Żeby, moc wyciągnąć konkretne wnioski i podawać zamienniki grubości trzeba mieć wszystkie dane i wykonać obliczenia. Poza tym prawdopodobnie u które podajesz tyczy się całej przegrody. Czy wiesz jaką lambde posiada twoja piana? Chętnie bym policzyła na konkretnym przykładzie tak z czystej ciekawości. I jakbyś mogła powiedzieć ile płaciłaa za 1m2

  20. #100

    Domyślnie

    Kasiu !
    Bo my chłopy, to już tak mamy. Jesteśmy oszczędni w słowa mówione, a szczególnie pisane.
    Ale zobacz ilu tu fizycznych / od słowa fizyka / zagląda .
    Serdecznie Pozdrawiam

    Krzysztof5426

Strona 5 z 27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony