dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie Jaką rurą macie zrobione zasilanie powietrza do kominka???

    Witam!Będe robił pierwszą chudą wylewke i musze już teraz w piachu umieścić rure która będzie do kominka od dołu dostarczała powietrze do spalania, musze też wykuć w fundamencie dziure w której chcę umieścić kratke z żaluzją (żeby ją zamykać jak nie będe palił w kominku) i mam pytanie jakiej średnicy najlepiej dać rure ( bo ja chce dać kanalizacyjną o średnicy 100mm-taką jak do pionów kanalizacyjnych) i ile centymetrów ma być wypuszczona przed ścianą na której będzie stał kominek???
    Jak jest to u Was zrobione???

  2. #2

    Domyślnie

    jak ja się dowiadywałam to mnie powiedziano, że fi 100 a wystawiłam 30 cm przed ścianę.... czy dobrze to się dopiero okaże

  3. #3

    Domyślnie

    fi 100 około 50 cm przed ścianę

  4. #4

    Domyślnie

    U nas jest kanalizacyjna 110 do wylewki. Wystaje prawie przy ścianie ok. 20cm. w bok od osi wkładu. Dalej do wkładu jest spiro. Ale ja od początku wiedziałem, że to będzie Jotul i dokładnie który model.

  5. #5

    Domyślnie

    Myśle, że jak dam 35 cm przed ścianą to będzie OK....to powinno być tak że będzie dobrze do każdego wkładu, a ja wiem na pewno, że będzie to Tarnawa lecz jeszcze nie wiem jaki model

  6. #6

    Domyślnie Jaką rurą macie zasilanie powietrzem do kominka?

    Jeśli tarnawa to ona ma wlot powietrza z przodu przez dwa prostokątne otwory. Ja rozwiązałem to tak. Rura kanalizacyjna Fi 150. Trujnik. Dwa kawałki spiro pod wkład Tarnawa zamocowane na wkładzie prawie szczelnie. Wtedy rura musi wchodzić po bokach wkładu i masz odcięte powietrze do spalania od domu. Przy wentylacji mechanicznej wydaje mi się to ważne.

  7. #7

    Domyślnie

    fi 100 około 50 cm przed ścianę

  8. #8

    Domyślnie

    fi 110 kanalizacyjna ok. 35 cm od ściany.
    Pozdrawiam
    Rav

  9. #9

    Domyślnie

    Ja dałem 160 tak jak w projekcie. Wydawało mi się że 100 wystarczy ale różnica kosztów nie była aż taka duża, a projektant upierał się przy 160. Zresztą gdzieś w sieci na stronach do kominków również proponowali 160 lub kanał 14x14. Ktoś mi ponadto mówił, że przy większej prędkości przepływu powietrza (mniejszy przekrój) może mi gwizdać w rurze.
    Kominek będę miał w narożniku i rurę wyprowadziłem 0,5 m od scian.

    Marek

  10. #10

    Domyślnie

    My tez daliśmy rurę fo 160. Tak było w projekcie, a także tak nam doradzili w salonie Dovre.

  11. #11

    Domyślnie

    A jak byście doprowadzili powietrze do kominka który stoi na pietrze i nie przy ścianie zewnętrznej?

    A - poziomym przewodem na poziomie stropu piętra
    B - poziomym przewodem pod podłoga parteru i potem pionowym pod kominek

    Jeszcze mam trochę czasu, by się zdecydować, ale nie daje mi to spokoju.

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał RYDZU
    A jak byście doprowadzili powietrze do kominka który stoi na pietrze i nie przy ścianie zewnętrznej?

    A - poziomym przewodem na poziomie stropu piętra
    B - poziomym przewodem pod podłoga parteru i potem pionowym pod kominek

    Jeszcze mam trochę czasu, by się zdecydować, ale nie daje mi to spokoju.

    Pozdrawiam
    Jeżeli strop na to pozwoli (terriva) to chyba nie ma znaczenia. Ja mam monolityczny więc absolutnie odpada jakakolwiek rura, nie mówiąc już o rurze 110-160mm.
    Ja zasilanie świeżym powietrzem mam rurą 160 umieszczoną pod chudziakiem.

  13. #13

    Domyślnie

    Jak już kliknąłem wyślij to przyszł mi do głowy, że w stropie raczej odpada bo wtedy ta rura musiałaby przechodzić przez wieniec, a to raczej nie jest dopuszczalne.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał izat
    fi 100 około 50 cm przed ścianę


    Co znaczy 50 cm przed ścianę?

    Ja mam już wylewkę z chudego betonu... A rurke mam mieć przeprowadzoną w pierwszej wartsiw Silki, a później w styropianie...

    W którym miejscu powinna się kończyć rurka z doprowadzeniem powietrza? Chyba nie pod samym paleniskiem? Jakoś z boku od kominka, żeby nie było tego widać?
    Marcin proj. FIESTA MTM

  15. #15

    Domyślnie

    Tak aby nie było widać przez otwór wlotu powietrz grzewczego pod kominkiem. Jego przekrój m moim wkładzie to conajmniej 750cm2, więc wyszła szerokości nieco ponad 30cm. Czyli 15cm od osi wkładu plus cegła 12cm, ale u ciebie może być inaczej. Musisz wiedzieć mniej więcej jaki wkład i z czego obudowa.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin Czyczerski
    Cytat Napisał izat
    fi 100 około 50 cm przed ścianę


    Ja mam już wylewkę z chudego betonu... A rurke mam mieć przeprowadzoną w pierwszej wartsiw Silki, a później w styropianie...
    Hmmm, w styropianie? Nad chudziakiem już?
    Mam nadzieje, że nad rurą też będzie jeszcze troszkę styropianu a nie sama wylewka?
    Znajomi znajomych tak zrobili i strasznie przeklinają, w zimę przecież tą rurą wpada lodowate powietrze i straszzzzznie się podłoga w tym miejscu wychładza.
    Dlatego najlepiej nie dylatować styropianu rurą, tylko puścić ją pod chudziakiem...
    Pozdrawiam
    Rav

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rav
    Cytat Napisał Marcin Czyczerski
    Cytat Napisał izat
    fi 100 około 50 cm przed ścianę


    Ja mam już wylewkę z chudego betonu... A rurke mam mieć przeprowadzoną w pierwszej wartsiw Silki, a później w styropianie...
    Hmmm, w styropianie? Nad chudziakiem już?
    Mam nadzieje, że nad rurą też będzie jeszcze troszkę styropianu a nie sama wylewka?
    Znajomi znajomych tak zrobili i strasznie przeklinają, w zimę przecież tą rurą wpada lodowate powietrze i straszzzzznie się podłoga w tym miejscu wychładza.
    Dlatego najlepiej nie dylatować styropianu rurą, tylko puścić ją pod chudziakiem...
    Cholera, masz rację!!!

    I co teraz? Kuć?! Czy może puścić gdzieś przy ścianie iobłożyć styropianem?
    Marcin proj. FIESTA MTM

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie

    Też mamy już wylany chudziak, ale pan od kominków powiedział, że zamiast rury kan. fi 100 mogę puścić kanał prostokątny ok. 5x15 cm.właśnie na chudziaku. Nie wiem czy to jakaś duża różnica?Do skucia mam ok. 3 metry więc chyba nie jest aż tak żle Co radzicie?
    pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie


    Cholera, masz rację!!!

    I co teraz? Kuć?! Czy może puścić gdzieś przy ścianie iobłożyć styropianem?
    Trudno mi się wypowiadać, ponieważ nie wiem jaka jest u Ciebie odległość i jak mocny chudziak. Jeśli 2-3 metry i chudziak nie za mocny, to można pokusić się o wykucie rowka i położenie rury. Raptem parę godzin roboty...[/quote]
    Pozdrawiam
    Rav

  20. #20

    Domyślnie

    No, ale jakbym miał kanalik 5 x 15 cm /zakładając, że 5 to wysokość/ to nie musiałbym kuć...

    Poszłoby to w styropianie... a z góry przykryte byloby również styropianem gr. 3 cm /bo łącznie styropian ma gr. 8 cm/

    Pozdrawiam
    Marcin proj. FIESTA MTM

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony