dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 104 z 121
Pokaż wyniki od 2.061 do 2.080 z 2415
  1. #2061
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    modusoperandi

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-086
    Posty
    64

    Domyślnie

    Kolejne dni i zużycie energii na ogrzewanie mieszkania panelami IR

    [kWh]
    03.03 - 20
    04.03 - 20
    04.05 - 20
    05.03 - 20
    06.03 - 20
    07.03 - 18
    08.03 - 19
    09.03 - 18
    10.03 - 22
    11.03 - 19

  2. #2062

    Domyślnie

    Cytat Napisał modusoperandi Zobacz post
    Kolejne dni i zużycie energii na ogrzewanie mieszkania panelami IR

    [kWh]
    03.03 - 20
    04.03 - 20
    04.05 - 20
    05.03 - 20
    06.03 - 20
    07.03 - 18
    08.03 - 19
    09.03 - 18
    10.03 - 22
    11.03 - 19
    Kurcze, jak dla mnie to przy tej pogodzie dużo to zjada... jak większy mróz był w styczniu jak to wyglądało?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  3. #2063
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał modusoperandi Zobacz post
    Kolejne dni i zużycie energii na ogrzewanie mieszkania panelami IR

    [kWh]
    03.03 - 20
    04.03 - 20
    04.05 - 20
    05.03 - 20
    06.03 - 20
    07.03 - 18
    08.03 - 19
    09.03 - 18
    10.03 - 22
    11.03 - 19
    Przy 48 m2 to potwornie drogo
    Ostatnio edytowane przez kolektor1 ; 11-03-2016 o 09:55
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  4. #2064
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    modusoperandi

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-086
    Posty
    64

    Domyślnie

    Średnia za styczeń na dobę 28 kWh

    Zużycie jest spore to fakt, ale i tak jest niższe niż przy zeszłorocznym piecu dynamicznym, kiedy zużycie w analogicznym miesiącu wynosiło średnio na dobę 33 kWh.

  5. #2065

    Domyślnie

    A u mnie było:
    [kWh]
    08.03 - 89
    09.03 - 120
    10.03 - 91
    11.03 - 90
    nie wiem po cholerę podajecie te zużycia

  6. #2066
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dred1975

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej19699 Zobacz post
    A u mnie było:
    [kWh]
    08.03 - 89
    09.03 - 120
    10.03 - 91
    11.03 - 90
    nie wiem po cholerę podajecie te zużycia
    A jak myślisz (odrobina wysiłku intelektualnego jeszcze nikomu nie zaszkodziła )

    Poza tym z taki zużyciem dobowym na cele bytowe pełen szacun (sąsiadów podpiołeś pod swój licznik )

  7. #2067
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    z78-pit

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    koninek
    Kod pocztowy
    00-103
    Posty
    284

    Domyślnie

    Dalej:
    25.02 = +44 kWh (-3......+5) - śr. 15 / dobę
    28.02 = +61 kWh (-4.....+5) - śr. 20 / dobę
    1.03 = +28 kWh (-1....+1) - śr. 14 / dobę
    4.03 = +47 kWh (-1....+5) - śr. 16 / dobę
    7.03 = +50 kWh (-1.... +8 ) - śr. 17 / dobę
    10.03 = +41 kWh (+2 ... +8 ) - śr. 14 / dobę

    11.03 = +14 kWh (+3...+4) - śr. 14
    13.03 = +39 (+2.....+4) - śr. 20
    15.03 = +28 (-3......+3) - śr.14
    17.03 = +32 (-2 .... +10) - śr. 16
    18.03 = +13 (+1....+5) - śr. 13

  8. #2068
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    modusoperandi

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-086
    Posty
    64

    Domyślnie

    Moje zużycie za ostatnich 10 dni średnio wychodzi 16 kWh na dobę.

  9. #2069

    Domyślnie

    Cytat Napisał dred1975 Zobacz post
    A jak myślisz (odrobina wysiłku intelektualnego jeszcze nikomu nie zaszkodziła )

    Poza tym z taki zużyciem dobowym na cele bytowe pełen szacun (sąsiadów podpiołeś pod swój licznik )
    Z radością oczekuję twojej inteligentnej odpowiedzi jak do czego można użyć te dane.
    Ja jako osoba z wykształceniem technicznym mogę je jedynie wrzucić do kosza.
    I cała inteligencja ludzkości nic ci tu nie da, bo te dane są nic nie warte bez dodatkowych danych, których brakuje. A ponieważ jesteś taki intelgentny, to pewnie się domyślasz jakich.
    P.S.
    A twój wniosek o sąsiadach potwierdza twój brak inteligencji a tym bardziej wyobraźni, bo skąd wiesz, że nie mam domu 500m2 pow. użytkowej i takie zużycie świadczy o bardzo niskim zużyciu prądu w tym przypadku?

  10. #2070
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    z78-pit

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    koninek
    Kod pocztowy
    00-103
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej19699 Zobacz post
    Z radością oczekuję twojej inteligentnej odpowiedzi jak do czego można użyć te dane.
    Ja jako osoba z wykształceniem technicznym mogę je jedynie wrzucić do kosza.
    I cała inteligencja ludzkości nic ci tu nie da, bo te dane są nic nie warte bez dodatkowych danych, których brakuje. A ponieważ jesteś taki intelgentny, to pewnie się domyślasz jakich.
    P.S.
    A twój wniosek o sąsiadach potwierdza twój brak inteligencji a tym bardziej wyobraźni, bo skąd wiesz, że nie mam domu 500m2 pow. użytkowej i takie zużycie świadczy o bardzo niskim zużyciu prądu w tym przypadku?
    Ja się wypowiem.
    Załóżmy, że Andrzejek, jako osoba z "wykształceniem" technicznym (brzmi nadmiar dum/R/nie), wybudował dom 500m2 p.u. i pakuje w taki dom panele na podczerwień. Czy jest on inteligentny? Przy okazji, gratuluję wiedzy "technicznej", no i słynnego w cytacie powyżej "wykształcenia"
    Skoro Andrzejek nie podał danych odnośnie swojej (wykształconej technicznie) budowli, to po co zabiera głos ? ? ?
    P.S.
    Podajemy tutaj zużycie, aby sobie porównywać wraz z p.u. naszych domków, znamy się troszkę i wiemy kto jaki domek ma
    Jak ktoś ma większy i ma większe zużycie, to tak musi być i już

    Pozdrowienia dla Andrzejka - "wykształciucha technicznego" WOW !!!

  11. #2071
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dred1975

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej19699 Zobacz post
    Z radością oczekuję twojej inteligentnej odpowiedzi jak do czego można użyć te dane.
    Ja jako osoba z wykształceniem technicznym mogę je jedynie wrzucić do kosza.
    I cała inteligencja ludzkości nic ci tu nie da, bo te dane są nic nie warte bez dodatkowych danych, których brakuje. A ponieważ jesteś taki intelgentny, to pewnie się domyślasz jakich.
    P.S.
    A twój wniosek o sąsiadach potwierdza twój brak inteligencji a tym bardziej wyobraźni, bo skąd wiesz, że nie mam domu 500m2 pow. użytkowej i takie zużycie świadczy o bardzo niskim zużyciu prądu w tym przypadku?
    Otóż kolego w celach porównawczych
    Gdybyś się choć trochę wysilił i zapoznał z tematem co zresztą Ci zasugerowałem znalazł byś tam dane które z powodzeniem wystarczą do wyliczenia jakie mamy zapotrzebowanie ile zużywamy i przy jakich temperaturach .Ok rozumnie że może to być dla Ciebie (zwłaszcza na początku) trudne ale myślenie nie boli spróbuj przekonasz się sam.
    Poza tym wskakujesz tu od czasu do czasu w stylu "nasrać i ucieć" nie przedstawiając żadnych argumentów czy "danych" a do innych masz pretensje . Bo tak się składa że do dziś nie dowiedziałem się od Ciebie dlaczego panele na podczerwień to najdroższy sposób ogrzewania na świecie?

    Chyba nie chcesz mi powiedzieć że zużycie na cele bytowe rzędu 90-120Kwh/dobę dla domu o pow.urzytkowej 500m2 to norma?
    Proponuję sprawdzić choćby u siebie,policzyć lub poczytać nawet tu na forum jak wygląda takie zużycie nim zaczniesz wypisywać takie cuda (inni też to czytają) a oskarżać kogoś o brak wiedzy , wyobrażni czy inteligencji.
    Ostatnio edytowane przez dred1975 ; 25-03-2016 o 12:09

  12. #2072

    Domyślnie

    Cytat Napisał dred1975 Zobacz post
    Otóż kolego w celach porównawczych
    Gdybyś się choć trochę wysilił i zapoznał z tematem co zresztą Ci zasugerowałem znalazł byś tam dane które z powodzeniem wystarczą do wyliczenia jakie mamy zapotrzebowanie ile zużywamy i przy jakich temperaturach .Ok rozumnie że może to być dla Ciebie (zwłaszcza na początku) trudne ale myślenie nie boli spróbuj przekonasz się sam.
    Poza tym wskakujesz tu od czasu do czasu w stylu "nasrać i ucieć" nie przedstawiając żadnych argumentów czy "danych" a do innych masz pretensje . Bo tak się składa że do dziś nie dowiedziałem się od Ciebie dlaczego panele na podczerwień to najdroższy sposób ogrzewania na świecie?

    Chyba nie chcesz mi powiedzieć że zużycie na cele bytowe rzędu 90-120Kwh/dobę dla domu o pow.urzytkowej 500m2 to norma?
    Proponuję sprawdzić choćby u siebie,policzyć lub poczytać nawet tu na forum jak wygląda takie zużycie nim zaczniesz wypisywać takie cuda (inni też to czytają) a oskarżać kogoś o brak wiedzy , wyobrażni czy inteligencji.
    Sęk w tym, że nikt kto czyta taki wpis nie ma szans stwierdzić czy to duże zużycie czy nie.
    Sprawa jest prosta - albo podawajcie zużycie na m2 albo chociaż podawajcie powierzchnię ogrzewaną. inaczej te liczby nic nie mówią. Skoro śledzę ten wątek i tego nie wiem, tzn. że nikt tego nie wie poza wami. Założę się że nikt kto tu wchodzi nie będzie szukał przez ponad 100 stron gdzie wpisaliście powierzchnię swoich domów. A 500m2 wziąłem z powietrza.
    P.S. A czemuż to w domu 500m2 nie można użyć paneli? czyżby przy większych powierzchniach nie były opłacalne?
    P.S.2 Z tego co wiem ogrzewanie elektryczne to najdroższy sposób ogrzewania np. tutaj https://www.opecgdy.com.pl/index.php...tow-ogrzewania.
    Być może panele są tańsze, ale macie tu jak widzę prywatne wpisy i czytelne tylko dla was. A jak się zwróci uwagę, że nic nie mówią innym osobom, to się obrażacie. A co do inteligemcji to nikogo nie próbowałem obrażać. Mój tekst był w odpowiedzi na post w którym to mi zarzucono jej brak

  13. #2073
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    modusoperandi

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-086
    Posty
    64

    Domyślnie

    W ciągu ostatniego tygodnia, dobowe zużycie w moim 48 metrowym mieszkaniu wynosi średnio 12 kWh.

  14. #2074

    Domyślnie

    Cytat Napisał modusoperandi Zobacz post
    W ciągu ostatniego tygodnia, dobowe zużycie w moim 48 metrowym mieszkaniu wynosi średnio 12 kWh.
    Szczerze to dla mnie to dużo. Siedzę w tym by ludzie płacili jak najmniej za użytkowanie budynków i 48m2 byłbym w stanie zrobić na 2-4 kwh przy takiej pogodzie jak powiedzmy w zeszłym tygodniu. U mnie zeszły tydzień to średnio 6 kwh na dobę przy 100m2. Dom 5 cm styropianu w podłodze, 10 cm ściany, 25/35 cm wełny dach. Oczywiście rekuperacja i grzanie kanałową pompą ciepła czyli inwerterowym klimatyzatorem kanałowym plus grzejniki. Oto móje zużycie za prąd na wszystko za ten sezon grzewczy:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	prad.JPG
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	51,5 KB
ID:	351409
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  15. #2075
    Gos**c
    Guest
    Gos**c

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Oto móje zużycie za prąd na wszystko za ten sezon grzewczy:
    Tak małe zużycie prądu na wszystko świadczy, że dom jest praktycznie niezamieszkały.
    2,4MWh przez pół roku to zużywa na cele bytowe bez ogrzewania zwykła rodzina 4 osobowa.

  16. #2076

    Domyślnie

    Cytat Napisał patatay Zobacz post
    tak małe zużycie prądu na wszystko świadczy, że dom jest praktycznie niezamieszkały.
    2,4mwh przez pół roku to zużywa na cele bytowe bez ogrzewania zwykła rodzina 4 osobowa.
    cud..... ale żeby nie było to

    Gwoli ścisłości żeby nie było niedomówień, zużyłem jeszcze nieco m3 gazu na dogrzewanie wody cwu i resztki centralnego na parterze gazowego gdy przymroziło ponad -20'C. Będzie to około 60 m3.
    Ostatnio edytowane przez oszczednyGrześ ; 29-03-2016 o 10:30
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  17. #2077
    Gos**c
    Guest
    Gos**c

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    cud.....
    Cudów nie ma, po prostu nie piszesz całej prawdy. Widocznie masz w tym swój cel jak wielu na tym forum.

  18. #2078

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    Cudów nie ma, po prostu nie piszesz całej prawdy. Widocznie masz w tym swój cel jak wielu na tym forum.
    sprostowanie powyżej, ale nie wnosi wiele...

    60m3 gazu to koszt powiedzmy 170 zł. Przyszły sezon będę już bez gazu bo planuję kolejne zmiany i eksperymenty pod kątem zjeżdzania ze zużyciem.
    Ostatnio edytowane przez oszczednyGrześ ; 29-03-2016 o 10:33
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  19. #2079

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    Cudów nie ma, po prostu nie piszesz całej prawdy. Widocznie masz w tym swój cel jak wielu na tym forum.
    Wracając jeszcze o pisaniu prawdy czy nieprawdy... nie raz pisałem na forum jakie czynności wykonuje celem redukcji zużycia w domu pod każdym ze względów. Ale co do ogrzewania to:

    1. Uszczelniam dom zakładając wm z rekuperacją oraz robię test szczelności. Dodatkowo uszczelniam ściany od wewnątrz farbą paroizolacyjną, można też dodatkowo pokryć ścianę farbą termoizolacyjną przy okazji malowania... Można i lepiej ale zawsze zależy na kosztach.
    2. Dorzucam najtańszą i najprostszą formę pompy ciepła czyli klimę plus grzejniki do niej lub pozostaje stary system w celach dogrzewania gdy przychodzą większe mrozy.
    3. Jak się da to dokłada się izolacji od podłogi i w dach i lepszą izolację na ściany.
    4. W międzyczasie jeszcze termowizja.

    I takim oto sposobem powstają te cuda... Mój cel jest taki by ludzie płacili mniej nie kopcili węglem i śmieciami i nie dali naciągać się na gaz...
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  20. #2080
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dred1975

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej19699 Zobacz post
    Sęk w tym, że nikt kto czyta taki wpis nie ma szans stwierdzić czy to duże zużycie czy nie.
    Sprawa jest prosta - albo podawajcie zużycie na m2 albo chociaż podawajcie powierzchnię ogrzewaną. inaczej te liczby nic nie mówią. Skoro śledzę ten wątek i tego nie wiem, tzn. że nikt tego nie wie poza wami. Założę się że nikt kto tu wchodzi nie będzie szukał przez ponad 100 stron gdzie wpisaliście powierzchnię swoich domów. A 500m2 wziąłem z powietrza.
    P.S. A czemuż to w domu 500m2 nie można użyć paneli? czyżby przy większych powierzchniach nie były opłacalne?
    P.S.2 Z tego co wiem ogrzewanie elektryczne to najdroższy sposób ogrzewania np. tutaj https://www.opecgdy.com.pl/index.php...tow-ogrzewania.
    Być może panele są tańsze, ale macie tu jak widzę prywatne wpisy i czytelne tylko dla was. A jak się zwróci uwagę, że nic nie mówią innym osobom, to się obrażacie. A co do inteligemcji to nikogo nie próbowałem obrażać. Mój tekst był w odpowiedzi na post w którym to mi zarzucono jej brak

    Nie wiem kolego jak śledzisz ten wątek bo naprawdę daleko nie musisz sięgać aby uzyskać takie info
    (http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7090770)
    naprawdę niewiele wysiłku trzeba do czego usilnie namawiam.
    Inni jakoś sobie radzą poza tym jak czegoś nie wiesz grzecznie pytaj a otrzymasz równie grzeczną odpowiedz (ode minie na pewno).
    Nierozumnie dlaczego przyczepiłeś się do kwestii nie opłacalności ogrzewania panelami większych powierzchni bo już kiedyś napisał Ci że ja tak nie uważam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7043007
    Nadal nie wyjaśniłeś dlaczego ogrzewanie panelami na podczerwień jest najdroższe na świecie bo to że ogrzewanie elektryczne nie jest najtańsze za względu na najdroższy nośnik czyli prąd to chyba wszyscy wiedzą choćby po takim artykule jak przytoczyłęś.
    To że wpisy są mało czytelne dla Ciebie to wyniki tylko tego że nie zapoznałeś się z tematem a utwierdzasz się że to nasza wina i jeszcze się ponoć tytułem tego obrażamy

Strona 104 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony