dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 121
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 2415
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał qubic Zobacz post
    też jestem pod wrażeniem "piękności" tego wątku.no cudowna technologia,tania jak barszcz ,zdrowa dla osób ciągle napromieniowywanych,i najtańsza z tanich sam miód marketingowo fajnie i sprytnie podany. a istnieją jakieś wady?
    Do czego pijesz? Do ECAT-a czy paneli infrared, bo wątek nam się trochę rozjechał.
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał qubic Zobacz post
    a istnieją jakieś wady?
    Tak, zasadnicza:
    - wysoki koszt ogrzewania, tak jak każdego ogrzewania prądem
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasieńka i Piotr Zobacz post
    Jestem, jestem. Może jeszcze nie ogrzewający dom ale salon w bloku z wielkiej płyty ogrzewam takim panelem. Panel o mocy 1000W o wymiarach 120X60cm ze szklanym frontem
    Załącznik 151514
    Załącznik 151515
    Mam propozycje na takie panele za 24 kpln, lub z innego źródła panele z fakturą a'la styropian za 15 kpln, te droższe właśnie testuję a te tańsze nie wiem co i nich wiadomo dlatego czekam tu na fm na opinie. Ten szklany będę miał jeszcze przez tydzień i na koniec testu opiszę wrażenia.
    Tydzień właśnie mija, czekamy na recenzję coby mieć oręż do nawracania niewiernych...
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  4. #64
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Zależy od różnych czynników i możliwości organizacyjnych. Za nowy sprzęt od 20-25kzł wzwyż do nieskończoności + podłogówka od około 30zł/m2 do nieskończoności (bez wylewek, wylewki i tak każdy ma). W stopce mam spisywane podliczniki i koszty ogrzewania za sezon, które zamykają się jak za ogrzewanie domu 200m2 poniżej 1200zł za sezon. Jest też tam opis jak i za ile instalowałem. Lodówkę serwisujesz ?
    Żebyśmy mieli porównanie do Iwony i Mariusza, oni jeśli dobrze pamiętam wydali na swoje panele 7 kzł i chyba drugie tyle na solara częściowo samorobnego. Jak pisali wyrobili się w poprzedni sezon z opłatami 4500 zł za CAŁOŚĆ, z opcją obniżenia rachunków za ten sezon bo przeszli na taryfę weekendową. Nie mają osobnego licznika do ogrzewania.

    Czy mógłbyś zatem podać jakie są twoje całkowite roczne wydatki na energię. Wtedy po uwzględnieniu różnicy metrażu będzie jakiś poziom odniesienia.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    Tydzień właśnie mija, czekamy na recenzję coby mieć oręż do nawracania niewiernych...
    W czwartek ostatni dzień testu i będzie komentarz
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  6. #66

    Domyślnie

    Ustawiłem ogrzewanie na 23^C na całą noc i cały dzień, w mieszkaniu kaloryfery pozakręcane drzwi pootwierane, wracam z pracy a tu upał w domu ale zużycie prądu przez 16,5 godziny 8,9 kWh przez 1 panel o mocy 1 kW który defacto musiał ogrzać moje 56 m2. Teraz proszę o opinie, obliczenia i sugestie
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekar25 Zobacz post
    Powiedz nam wodzu ile bedziemy rocznie płacić za ogrzewanie.. bo ja chyba zrezygnuje z tego ogrzewania
    może nie jestem wodzem ale obstawiam że dokładnie tyle samo co każdy inny użytkownik dowolnego systemu pędzonego czystym prądem...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  8. #68
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasieńka i Piotr Zobacz post
    Ustawiłem ogrzewanie na 23^C na całą noc i cały dzień, w mieszkaniu kaloryfery pozakręcane drzwi pootwierane, wracam z pracy a tu upał w domu ale zużycie prądu przez 16,5 godziny 8,9 kWh przez 1 panel o mocy 1 kW który defacto musiał ogrzać moje 56 m2. Teraz proszę o opinie, obliczenia i sugestie
    jak by te 56m2 było budynkiem wolno stojącym to można by dyskutować ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    Jak pisali wyrobili się w poprzedni sezon z opłatami 4500 zł za CAŁOŚĆ,
    a to jakiś wielki wyczyn ?
    domek 82m2...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekar25 Zobacz post

    Hmmm to jak tylko jeden panel chodził i musiał ogrzac 56m2 to chyba wynik dobry nie? wiecej paneli to i szybciej ogrzeja... czy źle mysle?

    U mnie na cały dom wyliczono że panele beda zużywać 7,9kw
    poczytaj sobie mój dziennik to się tobie trochę rozjaśni ...
    i pamiętaj 1kwh to 1kwh ...
    budynek w określonych warunkach potrzebuje określoną ilość energii to tyle musisz dostarczyć...
    żadne cuda tu nie pomogą ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekar25 Zobacz post
    No właśnie o to chodzi że Piotr testował w bloku... a nam wszystkim chodzi o wykorzystanie paneli w domkach jednorodzinnych u mnie np. będzie to 110m2..

    Hmmm to jak tylko jeden panel chodził i musiał ogrzac 56m2 to chyba wynik dobry nie? wiecej paneli to i szybciej ogrzeja... czy źle mysle?

    U mnie na cały dom wyliczono że panele beda zużywać 7,9kw
    To chyba nie jest tak prosto liczone, że panele będą zużywać 7,9 kW. Ja wysłałem zapytanie do 3 firm o wycenę na panele. Oto co dostałem.
    Każda oferta opiewa na inną moc paneli
    1) 6,65 kW
    2) 9,775 kW
    3) 8,4 kW
    Ale to nie oznacza, że tyle energii zużyją, zużyją tyle samo lecz te z poz.1 będą grzały dłużej niż te z poz.3 które będą grzały krócej, ale wszystkie z nich dla osiągnięcia takiej samej temperatury w domu zużyją tyle samo energii.
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    jak by te 56m2 było budynkiem wolno stojącym to można by dyskutować ...
    Zauważ, że budynki wolnostojące budowane obecnie są znacznie lepiej ocieplone niż blok z wielkiej płyty.
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    a to jakiś wielki wyczyn ?
    domek 82m2...
    Tutaj się muszę z Tobą zgodzić, trochę dużo.
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    może nie jestem wodzem ale obstawiam że dokładnie tyle samo co każdy inny użytkownik dowolnego systemu pędzonego czystym prądem...
    A tu się Jasiek z tobą nie zgodzę
    Wiem że lubisz łopatologicznie
    - weź sobie kuchenkę elektryczną starego typu - zagotuj 'czystym prądem' na niej garnek z 1 litrem wody
    - weź ten sam garnek 1 litrem wody, zagotuj na płycie ceramicznej
    - weź ten sam garnek (no dobra taki do indukcji) i zrób to samo
    I jak tam nasz czysty prąd, zawsze tak samo był zużywany czy jednak ciut inaczej...

    Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach, te można wyczytać w raporcie Kossacka który przytaczam wyżej.
    Iwona i Mariusz zrobili mały domek, zużycie mają takie sobie, ale z lektury dziennika nie pamiętam żeby dom był super-energooszczędny. Po prostu wygodna, mała i miła chałupka w której właściciele się dobrze czują. Mój kierbud który w prąd nie wierzy, rachunki zimowe około 2 tys. już widział (chałupa większa) nie jest z kolei w stanie uwierzyć w tak niskie zużycie.

    Zawsze mi się wydawało że Z7 ma 107 m2 powierzchni (pamięć płata figle).
    Swoją drogą jestem ciekaw jakie mi wyjdzie zużycie, w domku co prawda większym ale z WM i solarem dachowym + GMC pod płytą?
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  15. #75
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasieńka i Piotr Zobacz post
    Zauważ, że budynki wolnostojące budowane obecnie są znacznie lepiej ocieplone niż blok z wielkiej płyty.
    jak policzysz parametry ścian i ich powierzchnię w stosunku do kubatury to zobaczysz że nawet ten z wielkiej płyty wypada lepiej od dobrze ocieplonego domku...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  16. #76
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    A tu się Jasiek z tobą nie zgodzę
    Wiem że lubisz łopatologicznie
    - weź sobie kuchenkę elektryczną starego typu - zagotuj 'czystym prądem' na niej garnek z 1 litrem wody
    - weź ten sam garnek 1 litrem wody, zagotuj na płycie ceramicznej
    - weź ten sam garnek (no dobra taki do indukcji) i zrób to samo
    I jak tam nasz czysty prąd, zawsze tak samo był zużywany czy jednak ciut inaczej...
    a weź teraz te same eksperymenty zrób uwzględniając bilans energetyczny całego budynku to przekonasz się że nie masz racji...
    każde z tych urządzeń wypromieniuje tyle samo energii co pobierze...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekar25 Zobacz post
    Może źle sie wyraziłem... Te panele które zamowiłem mają łącznie taka moc, wyliczona przez ta firmę.
    i co Piotr jednym slowem decydujesz sie na takie ogrzewanie czy nie?
    Taki mętlik mam w głowie na koniec testu że chyba zaraz fiknę kozła. Siedzę teraz w kalkulatorze enei i liczę liczę i liczę.
    Nie miałbym wątpliwości gdybym testował w domku choćby w jednym pokoju. Myślę, żę muszę to głęboko przeanalizować, kiedyś myślałem o PC i podłogówce teraz po podliczeniu kosztu PC, podłogówki pozostaje mi jakieś 30-40 kpln na dopłatę do zwiększonych kosztów ogrzewania prądem co daje jakieś 20 lat. To jeszcze nie jest podsumowanie testu, to tego przysiądę na dniach wcześniej i opiszę. Nawiasem mówiąc kalkulator na stronie Enei jest dość dokładny i koszty są dość rozsądne.
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    a weź teraz te same eksperymenty zrób uwzględniając bilans energetyczny całego budynku to przekonasz się że nie masz racji...
    każde z tych urządzeń wypromieniuje tyle samo energii co pobierze...
    Dobrze mówisz, że wypromieniuje tyle samo ile pobierze, dlatego kuchenka starego typu pobiera i wypromieniowuje więcej niż płyta indukcyjna z prostego powodu, że ta pierwsza oprócz tego że ogrzewa garnek, znajdującą się w nim wodę to jeszcze ogrzewa samą siebie i powietrze obok, natomiast indukcja ogrzewa dno garnka i wodę w nim. sama płyta ogrzewa się od garnka i ma temperaturę nie wższą niż postawiony i ogrzewany na niej garnek. Chyba że kuchenkę starego typu uwzględnisz w bilansie energetycznym budynku to zaoszczędzisz na kosztach ogrzewania, bo masz dodatkowy grzejnik w postaci kuchenki. Kiedyś takimi grzejnikami były telewizory marki Rubin
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  19. #79
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Kasieńska i Piotr jedną rzecz możesz stwerdzić od razu w mieszkaniu. Czy rzeczywiście 23* z promiennikami, odczuwa się jako wyższą temperaturę niż przy innym typie ogrzewania.
    Kasieńka i Piotr
    Ustawiłem ogrzewanie na 23^C na całą noc i cały dzień, w mieszkaniu kaloryfery pozakręcane drzwi pootwierane, wracam z pracy a tu upał w domu ale zużycie prądu przez 16,5 godziny 8,9 kWh przez 1 panel o mocy 1 kW który defacto musiał ogrzać moje 56 m2. Teraz proszę o opinie, obliczenia i sugestie
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  20. #80
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    a weź teraz te same eksperymenty zrób uwzględniając bilans energetyczny całego budynku to przekonasz się że nie masz racji...
    każde z tych urządzeń wypromieniuje tyle samo energii co pobierze...
    No tak, moja wina ,zapowiedziałem wykład łopatologiczny a te garnki to była taka METAFORA całego budynku .

    Nie próbujemy tutaj udowodnić że promienniki w cudowny sposób ogrzewają dom dając więcej energii, niż pobierają.
    Myślę że są równie efektywne co podłogówka kablowa np. u Konrada, w niektórych okolicznościach mogą pozwolić na ciut sprytniejsze grzanie chałupy i tym samym niewielkie oszczędności.
    Natomiast są pewnie i kilkukrotnie bardziej efektywne od starych grzałek, ogrzewających powietrze, gromadzące się przede wszystkim pod sufitem, które to z kolei dopiero w części przekazuje ciepło ścianom, lwią część zabierając ze sobą gdy opuszcza budynek - patrz post stridera zszedł z 1600 zł do 700 zł za zimowy miesiąc. No i powtarzają się głosy że wystarcza utrzymywać niższą temperaturę dla takiego samego komfortu termicznego.

    Kasieńka i Piotr

    piekar25
    No właśnie o to chodzi że Piotr testował w bloku... a nam wszystkim chodzi o wykorzystanie paneli w domkach jednorodzinnych u mnie np. będzie to 110m2..

    Hmmm to jak tylko jeden panel chodził i musiał ogrzac 56m2 to chyba wynik dobry nie? wiecej paneli to i szybciej ogrzeja... czy źle mysle?

    U mnie na cały dom wyliczono że panele beda zużywać 7,9kw

    To chyba nie jest tak prosto liczone, że panele będą zużywać 7,9 kW. Ja wysłałem zapytanie do 3 firm o wycenę na panele. Oto co dostałem.
    Każda oferta opiewa na inną moc paneli
    1) 6,65 kW
    2) 9,775 kW
    3) 8,4 kW
    Ale to nie oznacza, że tyle energii zużyją, zużyją tyle samo lecz te z poz.1 będą grzały dłużej niż te z poz.3 które będą grzały krócej, ale wszystkie z nich dla osiągnięcia takiej samej temperatury w domu zużyją tyle samo energii.
    Pierwsze wyjaśnienie - wyliczono że moc paneli 7,9 kW na twój dom wystarczy do utrzymywania zadanej temperatury.
    W przypadku pomieszczeń które będziemy użytkowali tylko w określonych porach, korzystne może być przewymiarowanie mocy panela - nastawiamy komfortową temperaturę na godziny używania, na pozostałe pory temp. ekonomiczną. Większa moc panela pozwala szybko uzyskać potrzebną temperaturę.

    Ile energii zużyją to już raczej pytanie do asolta, jak jasiek słusznie pisze ilość energii jaką w danych warunkach potrzebuje dany obiekt jest określona i niestety nie ma cudownych rozwiązań biorących energię z niczego. (np. moduły zero-punktowe).
    Żeby nie było tak minorowo, to są jednak sztuczki pozwalające tanim kosztem sporo przyoszczędzić, a autorem części z nich jest właśnie jasiek, polecam wątek jaśkowe wynalazki.
    Ostatnio edytowane przez blekowca ; 06-12-2012 o 10:19
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

Strona 4 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony