dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 121
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 2415
  1. #1041
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    No bo taka byla tegoroczna "zima". U mnie w zeszlym roku na CO poszlo ponad 35% energii elektrycznej wiecej.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  2. #1042
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    posnanss

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiaciarz Zobacz post
    :wiggle
    iekar nie o temperaturę chodzi ,bo każdy nastawia jaką lubi.
    Ja nie lubię WASZYCH NASTAW NA 21-22 BO POPROSTU ŹLE SIE CZUJĘ :::.
    Chodzi o to że czy przy 19,4 jak u mnie czy 22 to panele jednakowo potrzebują czasu by się załaczyć ,podgrzać do zadanej i tyle samo potrzwbują czasu by spadek temp w pomieszczeniu załaczył ich na nowo I WIEM TO NA PEWNO ŻE PRZY 22 LUB 19,4 ZUŻYCIE BĘDZIE TAKIE SAMO::::!!!!!
    Matko Bosko Czenstochosko ! Co Ty chłopie masz za cuda ! Daj cynk gdzie je kupiłeś. Ja z chęcią wyrzucę te swoje ustrojstwa, co zeżarły już 10 000 kWh (od września 2013).

    pozdrawiam,

    Michał

    ta matka boska to i mogłaby być kaszpirowska, ale jakoś wyszła tak "po ludowemu"

  3. #1043
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kwiaciarz
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    123

    Domyślnie

    Dobra nie przekonam was .
    I nie rozumiecie o czym piszę nie chcę już pomagać ,wymyślcie sami czy lepiej mieszkać w jaskini ipalić ognisko czy używać nowoczesnych systemów .....obojętnie jakich -takich by były ekonomiczne dla wassssssss
    Ta lub Ten ,którzy są zainteresowani panelami napiszcie na meil [email protected] tu już nie napiszę pozdrawiam i dziękuję za miłą atmosferę na forum opływającą w obelgi i pomówienia ,wyzwiska w postaci zrozumiałej,a nie naruszających dobrych obyczajów na forum.
    Dowidzenia na prywatnym e-mailu

  4. #1044
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    posnanss

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    52

    Domyślnie

    Kolego, zwyczajnie argumenty których używasz nikogo nie przekonują i przeczą prawom fizyki. Panele zamontowane u mnie są doskonałym tego przykładem - przykładem na szwindel podczerwieni. I tyle. Nie trafił kolega na forum baranów, ale ludzi którzy drążą temat do bólu.
    I nie rób proszę focha jak niedo...na panienka, tylko przedstaw ARGUMENTY które pozwolą podjąć rzeczową dyskusję. Na moje argumenty kolega nic nie napisał, a nikogo nie obrażałem i pomawiałem. Więc gdzie tutaj brak rzeczowych argumentów ?

    pozdrawiam,

    Michał

    ps. do widzenia pisze się osobno - to a propos dobrych obyczajów na forum.

  5. #1045
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kwiaciarz
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał posnanss Zobacz post
    Kolego, zwyczajnie argumenty których używasz nikogo nie przekonują i przeczą prawom fizyki. Panele zamontowane u mnie są doskonałym tego przykładem - przykładem na szwindel podczerwieni. I tyle. Nie trafił kolega na forum baranów, ale ludzi którzy drążą temat do bólu.
    I nie rób proszę focha jak niedo...na panienka, tylko przedstaw ARGUMENTY które pozwolą podjąć rzeczową dyskusję. Na moje argumenty kolega nic nie napisał, a nikogo nie obrażałem i pomawiałem. Więc gdzie tutaj brak rzeczowych argumentów ?

    pozdrawiam,

    Michał

    ps. do widzenia pisze się osobno - to a propos dobrych obyczajów na forum.
    TO tty .......JESTEŚ TYM O KTÓRYM PISZESZ, A PODCZERWIEŃ TO TYLKO WIDZIAŁEŚ LUB CZYTAŁŚ...
    CO DO MOJEJ ORTOGRAFI TO IDŹ UCZYC W SZKOLE .
    Czy ty nigdy nie popełniłś błędu w pisowni???
    Na miano kolegi trzeba zasłużyć ,a ty do nich nie klasyfikujesz się i idź pouczać swoich ziomali.
    Co do twojego ogrzewania ,KTÓRE NAZYWASZ PANELAMI NA PODCZERWIEŃ TO PEWNIO JAKIEŚ G.... LUB LEPIEJ JAKAŚ WIELKA KUPA

  6. #1046
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    posnanss

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    52

    Domyślnie

    Dziękujemy za udział w forum, kolega wniósł do dyskusji wiele ciekawych, a przede wszystkim rzeczowych i podpartych wiedza naukową, argumentów. Trzymamy również za słowo pisane, że "...Ta lub Ten ,którzy są zainteresowani panelami napiszcie na meil [email protected] tu już nie napiszę pozdrawiam i dziękuję za miłą atmosferę na forum..."

    pozdrawiamy serdecznie Radom i jego mieszkańców

    Michał

  7. #1047
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Demigod

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    33

    Domyślnie

    Panowie, kolega Kwiaciarz nie do końca przemyślał to co napisał, ale to nie jest powód aby go wysmiewac. połowa z obecnych tutaj uważa się za profesorów fizyki i dobrze że nie pokusiła się o wyjaśnienie jak ma się infrapanel do teorii strun. a tak na poważnie panele te sprawdzają się równie dobrze jak każde inne ogrzewanie zależy jak i gdzie go użyto. w jednym przypadku będzie lepiej w innym gorzej ale tak będzie z każdym rodzajem ogrzewania. Chciałbym napisać kilka spostrzeżeń: po 1 osoby które pisały o panelach nie powiedziały jakie mają jest kilka rodzajów grubsze które mam ja i pewnie Kwiaciarz oraz cieńsze które wyglądają jak tablica. jak również jeden kolega który pisał o panelach a to było co innego. po drugie należy rozwiać teorie jakie niektórzy pisali ze jak ich nie będzie w domu to nastawia programatory na 16 stopni a przed powrotem z pracy szybko nagrzeje im się do 22 stopni i tak oszczędza. tak to nie działa panele wtedy zużywają więcej prądu i działają długo tez tego próbowałem. z własnego doświadczenia powiem ze najlepiej sprawdzają się do utrzymania stałej temperatury. Ustawiłem u siebie histeroze na 0.5 stopnia na niezmiennej temperaturze w moim przypadku 22-23 stopnie zależy od pomieszczenia chodzi o pokoje. polecam również 2 taryfy, na początku również zastanawiałem się czy to ma sens skoro panele grzeją całą dobę ale jednak to się opłaca.piszę z telefonu wiec sorki za niedociągnięcia

  8. #1048
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Jest coś takiego jak prawo zachowania energii.I to prawa wyjaśnia wszystko .
    Energia ucieka z budynku .Trzeba ją dostarczyć .Panele i inne grzejniki oddają tyle energii do nich trafi.Ani mniej ani więcej.
    Jeżeli do pomieszczenia trzeba dostarczyć 1 kW , to nie jest istotne jak zostanie dostarczone.Czy podłogówką ,czy grzejnikiem olejowym ,czy panelem.
    To zawsze 1 kW za który trzeba zapłacić.
    Jest jeszcze coś takiego jak poczucie komfortu cieplnego i wiara w cudowne działanie .Ale to jest subiektywne odczucie .Tym zajmuje się statystyka.
    Statystycznie można przyjąć ,że część ludzi będzie zadowolona ,a część nie będzie .
    A najważniejsze ,żeby klient był zadowolony.

  9. #1049
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Jako, że chce wybrać najlepszy sposób ogrzewania do mojego domu, który mam nadzieję niedługo zacznę budowac czytam fora i szukam opinii o różnych systemach i powiem szczerze, że już mam dość. Każdy, ale to każdy temat zamienia się w bełkot typu - "Ja nie mam ale to jest słabe." I kłótnie o wyższości systemów - gaz jest najlepszy, a nie bo prąd, co wy pieprzycie pellet jest najlepszy. I tak w kółko. Ludzie dajcie spokój ja wiem, że każdy zachwala swoje, ale wątek ma 53 strony i nic, ale to NIC mądrego, przez większość tych stron nie napisaliście. Nie można pisać, że są złe jak się nie zna zapotrzebowania itd. Może pozwolicie w końcu, aby wypowiedziało się kilka osób, które posiadają takowe ogrzewanie i powstrzymacie się od komentarzy choć na chwilkę, żeby osoba taka jak ja mogła przeczytać chociaż jeden wątek, który nie będzie ciągłą kłótnią o wentylacje, podłogówkę, ekogroszek, pompy ciepła i chooj wie co jeszcze. Poza tym nie rozumiem dlaczego jeżeli pojawił się ktoś zadowolony z systemu, o którym mowa to został przez was tak zganiony, że stwierdził, że nie ma sensu pisać dalej. Więc jeżeli mógłbym prosić, to dajcie sobie na wstrzymanie i nie zaśmiecajcie wątku pierdołami.
    Z góry dziękuję
    Krzysiek

  10. #1050
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Bo najczesciej ten jeden "zadowolony" to sprzedawca lub naganiacz.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  11. #1051
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Demigod

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Bo najczesciej ten jeden "zadowolony" to sprzedawca lub naganiacz.
    skoro tak osądzasz ludzi to Tobie chyba wybudowali dom producenci pomp ciepła czy co tam masz

  12. #1052
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Demigod Zobacz post
    skoro tak osądzasz ludzi to Tobie chyba wybudowali dom producenci pomp ciepła czy co tam masz
    Wsrod ludzi piszacych o pompach bardzo latwo poznac kto jest "z branzy" i lapie na forum klientow, a kto jest tylko pasjonatem. Wcale nie trzeba byc ponadprzecietnie inteligentnym. Szkoda, ze tego nie potrafisz rozroznic.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  13. #1053
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Demigod

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Wsrod ludzi piszacych o pompach bardzo latwo poznac kto jest "z branzy" i lapie na forum klientow, a kto jest tylko pasjonatem. Wcale nie trzeba byc ponadprzecietnie inteligentnym. Szkoda, ze tego nie potrafisz rozroznic.
    Pasjonat pomp ciepła Nie mam nie interesuje mnie to i nie wypowiadam się bo nie mam pojęcia o tym w przeciwieństwie do wszechwiedzącego kolegi, który nie widział nawet na oczy a wie najlepiej - to dar.

    Pozdrawiam

  14. #1054
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Znowu to samo :/

  15. #1055
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.519
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Demigod Zobacz post
    Pasjonat pomp ciepła Nie mam nie interesuje mnie to i nie wypowiadam się bo nie mam pojęcia o tym w przeciwieństwie do wszechwiedzącego kolegi, który nie widział nawet na oczy a wie najlepiej - to dar.

    Pozdrawiam
    Mamy w wątku wypowiedzi dwóch uzytkowników paneli, ich oceny są diametralnie rózne, kol. kwiaciarz wywnioskował ze panele u kol posnans sa mówiac kolokwialnie do d..y. Komu w takim razie wierzyć?
    Oczywiscie sprawnosc obydwu typów paneli zainstalowanych u w/w dyskutantów jest bliska 100%, skad wiec takie róznice w ocenie działania?

  16. #1056
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Nie wiem panie asolt, moze mają diametralnie różne domy.

    Na 53 strony wątku są tylko 2 wypowiedzi?

    Z tego co doczytałem się na forum jesteś audytorem OZC, mógłbyś mi łopatologicznie powiedzieć co to jest zapotrzebowanie 30W/m2? Czy to jest zapotrzebowanie na minutę, godzinę dzień? Jak to przeliczyć na cały sezon grzewczy??

    Dzięki

  17. #1057
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Demigod Zobacz post
    Pasjonat pomp ciepła Nie mam nie interesuje mnie to i nie wypowiadam się bo nie mam pojęcia o tym w przeciwieństwie do wszechwiedzącego kolegi, który nie widział nawet na oczy a wie najlepiej - to dar.

    Pozdrawiam
    Prawa fizyki sa uniwersalne. Jesli ten "cudowny" panel pobiera moc 1kW, to taka moc oda w postacie ciepla do pomieszczenia. Ani mniej, ani wiecej. To proste jak drut i nie wymaga wszechwiedzy, a ledwie odrobine logicznego myslenia.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  18. #1058
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wlade

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    101

    Domyślnie

    O nie prawda ja jako użytkownik paneli tu też się wypowiadałem- oczywiście nie tak intensywnie jak 2 adwersarzy
    Ale podsumuje - jestem zadowolony ale widzę też mankamenty czyli tak na 75 %


    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Mamy w wątku wypowiedzi dwóch uzytkowników paneli, ich oceny są diametralnie rózne, kol. kwiaciarz wywnioskował ze panele u kol posnans sa mówiac kolokwialnie do d..y. Komu w takim razie wierzyć?
    Oczywiscie sprawnosc obydwu typów paneli zainstalowanych u w/w dyskutantów jest bliska 100%, skad wiec takie róznice w ocenie działania?

  19. #1059
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piekar_

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    NSZ
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Prawa fizyki sa uniwersalne. Jesli ten "cudowny" panel pobiera moc 1kW, to taka moc oda w postacie ciepla do pomieszczenia. Ani mniej, ani wiecej. To proste jak drut i nie wymaga wszechwiedzy, a ledwie odrobine logicznego myslenia.

    "Aby ogrzać pomieszczenia o powierzchni ok. 10m2 potrzebna jest moc tradycyjnych systemów grzewczych na poziomie ok. 1500-2000W. Panele grzewcze *** ****** to możliwość zastosowania panelu grzewczego o mocy tylko 650W."





  20. #1060
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekar_ Zobacz post
    "Aby ogrzać pomieszczenia o powierzchni ok. 10m2 potrzebna jest moc tradycyjnych systemów grzewczych na poziomie ok. 1500-2000W. Panele grzewcze *** ****** to możliwość zastosowania panelu grzewczego o mocy tylko 650W."




    Wlasnie o takich bredniach pisalem.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

Strona 53 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony