dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21

    Domyślnie

    Kendra- tez się zastanawiałam nad zmianą rozmieszczenia mebli-muszę po prostu spróbować i zobaczyć jak to wyjdzie, może wtedy i MJ by się uchował.

    Kwiaty- zdecydowanie jestem na tak- w jakiś połyskujących donicach jak wspomniała Panna Z.

    Nie wiem co z tą meblościanką Elfir-w jakim programie wycięłaś te meble z mojego zdjęcia?

    Ja też kiedyś myślałam o bieli jako kolorze, który by rozjaśnił salon, stąd wazony itp.

    Lampa, makarony, sofa tez do wyrzucenia

    Niedługo będziemy zmieniać sofę i zastanawiałam się nad kolorem bardzo bladym beżem lub waniliową bielą.

    Zazdroszczę Wam, że potraficie jakoś to zebrać i wyobrazić sobie-ja nie posiadam takich umiejętności

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Febles - w Paincie. To jedyny program graficzny, jaki umiem obsługiwać

    Wizerunki postaci na ścianach pasują jedynie do stylu Pop-art. Ale pop art to nie wenge, tylko plastiki.Resztę pokoju masz zbyt serio na takie szablony.

    Wiesz, gdybyś jedną ze ścian miała w surowym betonie i na tym szablon, jak grafitti. Do tego plastikowe "pantony" i szklany stól na metalowych nóżkach, wyglądałoby to inaczej.

    Może jak lubisz MJ, to nie lepiej byłoby powiesić w ramach dwa duże zdjęcia.
    Bo taki szablon lepiej prezentuje się np. w korytarzu.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 04-12-2012 o 13:31

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tak sobie szukam polecane kolory na ściany do wenge i w zasadzie wszyscy styliści pisza jedynie o ciepłych beżach, bielach, kolorze piaskowym + ciemniejsze akcenty.
    Czasem pojawia się oliwka i pomarańcz.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Mam u siebie meble wenge - naturalne drewno, bajeczne! Skromna kolorystycznie baza do tego i można szaleć, o czym pisałam już niejednokrotnie

    Turkus:



    Czerwień:



    Zieleń


    Fiolet:



    Małe zmiany - wielka zmiana

  5. #25

    Domyślnie

    Joliska- chciałam u ciebie podglądnąć wnętrza, zwłaszcza, że napisałaś że masz ciemne meble, aczkolwiek moje nie są venge, ale dokładnie calvados; aczkolwiek nie wiem jak tego dokonać.
    Rozumiem, iż generalna sugestia jest bym przemalowała fioletową ścianę, jeżeli chcę zachować meble? Jednakże widziałam pare aranżacji, przy beżu+fiolet i ciemne meble. Bardzo lubie kolor fioletowy, dlatego tez go wykorzystałam, a wydaje mi się, że akurat mój cały salon w beżu będzie bardzo ponury mimo wszystko i nudny....
    eh sama nie wiem co począć
    Jeśli chodzi o Mj to sprawa jest taka, iż sama go malowałam i troszkę mi to zajęło małym pędzelkiem
    Ostatnio edytowane przez Febles ; 04-12-2012 o 19:55 Powód: błąd

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Febles, faktycznie na zdjeciach nie widac moich mebli Jest ich malutko - tylko szafka rtv i stolik przy fotelach:





    Proponuję u Ciebie:
    na okna: ciemne żaluzje drewniane - maksymalnie zbliżone do koloru okien, można zamówić próbki, więc nie będziesz meić kłopotu


    Ściany - jeśli bardzo chcesz utrzymać fiolet i beż:




    Przykład kolorów:
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 04-12-2012 o 20:12

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    ładnie to jeszcze potrzebny jest pomysł jak uratować MJ

  8. #28

    Domyślnie

    Wczoraj dokonałam przemeblowania- zamiany kanapy ze stołem. Oto rezultaty:







    Wydaje się, że salon jest bardziej przestronny, aczkolwiek teraz kaloryfer jest na widoku, a ściana okienna mam wrażenie, że się wydłużyła-zatem nie wiem w tym przypadku jakie zasłony by mogły być i jak je rozmieścić. Żaluzje chyba w tym wypadku odpadają, zwłaszcza że rolety są przewiercone do ram okien (tego dokonał poprzedni właściciel)
    Kendra- chciałabym by było to możliwe

  9. #29

    Domyślnie

    Hmmm tylko właśnie się zastanawiam, które ustawienie jest lepsze, bo ja juz sama nie wiem. Przy tym ustawieniu powyżej może byc więcej problemów:
    -kaloryfer - może jakoś go zasłonić-chociaż moc grzewcza podobno jest gorsza wtedy
    - długa ściana okienna - nie mam pojęcia jakie zasłony kupić i jak je rozwiesić
    - zmiana położenia lamp sufitowych itp

    Aczkolwiek, jeśli wydaje sie Wam, że tak lepiej to wtedy będę o tym myśleć.
    Ostatnio edytowane przez Febles ; 05-12-2012 o 19:55

  10. #30

    Domyślnie

    Plan jest taki, że fioletowa ściana zostaje, a MJ prawdopodobnie zostanie zamalowany, a pozostałe ściany pomalowane jakimś cieplejszym odcieniem cafe latte. Ad. meblościanki to muszę się zastanowić jak to rozwiązać.Jednakże nie wiem czy meble zostawić tak jak w pierwotnej wersji, czy tez zamienić ich położenie- tak jak w ost.postach.

    Najgorsza kwestia dodatków-jakie lampy, jakie zasłony i co z tym grzejnikiem, który w tej drugiej wersji ułożenia bardzo się uwydatnia?

    Pomóżcie jeszcze-bardzo proszę

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    Ta lampa jest na środku sufitu czy nad stołem? (Nie potrafię tego ocenić ze zdjęcia). Na ścianie, na której teraz masz stół jest jakieś gniazdko?
    Jednak zamalujesz MJ..

  12. #32

    Domyślnie

    Z MJ jeszcze decyzja ostateczna nie zapadła...
    Odnośnie lamp-jest wypuszczony kabel na środku sufitu-lecz gdyby stół miałby pozostać w tym drugim umiejscowieniu to wtedy pociągnęlibyśmy kable tak, by były nad stołem. Mam jeszcze kabel wypuszczony z sufitu mniej więcej na poziomie styku kanapy z ta pufą- docelowo miało być nad środkiem stoły przy ustawieniu mebli pierwotnie, lecz i tak nie jest prawidłowo umieszczony.

    A które ustawienie lepsze?

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    W którym Ty się lepiej czujesz?
    i co z gniazdkiem ?

  14. #34

    Domyślnie

    Pozostaje ustawienie ostatnie, meblościanka prawdopodobnie zostanie wyrównana.
    Jednakże chciałabym kupić lampę/lampy na stół-lecz nie wiem jaka by pasowała? Bardziej styl nowoczesny? Jedną, czy może dwie jak na zdjęciach wcześniej zamieszczanych, a przede wszytkom jakiego kolor: białą, brązowa , kremową??
    Pomóżcie proszę!!

  15. #35

    Domyślnie

    Może i są nowe, ale średnio pasują do tej fioletowej ściany.
    Jeśli lubisz fiolet, może dobierz inny odcień?
    Zamiast tego szablonu jakiś obraz, a najlepiej trzy. Dwie tak jak wcześniej były proponowane na meblościance, a jedna, wielka, na tej fioletowej.
    Coś bym dodała z prawej strony tej meblościanki, żeby ją zrównoważyć. A może tylko mi się wydaje, że to dziwnie wygląda?
    Jasna reszta ścian i jasna kanapa też pasowałaby do tego zestawu.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Takie lampy sa dość "elastyczne" stylistycznie:

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony