dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mkII

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Młochów
    Kod pocztowy
    05-831
    Posty
    2

    Domyślnie Rosłan Dom - kto zna/ ma doświadczenia?

    Witam,
    jestem na etapie przymierzania się do budowy domu pod Warszawą i poszukiwania wykonawcy, który kompleksowo zająłby się tym od A (pozwolenia itp.) do Z (wykończenie pod klucz). Początkowo skłaniałem się ku firmie Wellmade:
    http://www.wellmade.com.pl/
    ale po poczytaniu na forum sporej liczby negatywnych opinii (fakt, że część jest dość starych) zacząłem się zastanawiać nad wyborem raczej kogoś innego:
    http://roslandom.com.pl/
    Przeszukałem forum w poszukiwaniu opinii nt. firmy P. Rosłańca, ale nie znalazłem żadnej, więc mam pytanie czy ktoś z Was miał okazję budować z nim i może ich polecić, czy raczej ma doświadczenia wskazujące by omijać ich duzym łukiem.
    Wdzięczny będę za wszelakie informacje (lub ewentualnie polecenie jakiegoś innego sprawdzonego wykonawcy oferującego kompleksowe usługi).
    PZDR
    Darek

  2. #2

    Domyślnie

    Witam. Pół roku temu byłem na tym samym etapie. Szukałem kompleksowego wykonawcy, inwestora zastępczego. Rozmawiałem emailowo zarówno z Wellmade jak i RosłanDom. Ta druga firma była zdecydowanie tańsza, kontakt był zawsze uprzejmy. Ostatecznie wybrałem innego wykonawcę. Gdzie chcesz budować?
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Gretta

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-511
    Posty
    1

    Domyślnie Rosłan Dom

    Cytat Napisał cypryski Zobacz post
    Witam. Pół roku temu byłem na tym samym etapie. Szukałem kompleksowego wykonawcy, inwestora zastępczego. Rozmawiałem emailowo zarówno z Wellmade jak i RosłanDom. Ta druga firma była zdecydowanie tańsza, kontakt był zawsze uprzejmy. Ostatecznie wybrałem innego wykonawcę. Gdzie chcesz budować?
    Ja też się zastanawiam nad tą firmą i niestety nigdzie w necie nie mogę znaleźć opinii na temat rzetelności i jakości ich usług

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mkII

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Młochów
    Kod pocztowy
    05-831
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał cypryski Zobacz post
    Witam. Pół roku temu byłem na tym samym etapie. Szukałem kompleksowego wykonawcy, inwestora zastępczego. Rozmawiałem emailowo zarówno z Wellmade jak i RosłanDom. Ta druga firma była zdecydowanie tańsza, kontakt był zawsze uprzejmy. Ostatecznie wybrałem innego wykonawcę. Gdzie chcesz budować?
    Działkę mam w okolicach Młochowa (płd Warszawy). Mam pytanie jakiego wykonawcę wybrałeś i czy ewentualnie możesz go polecić?
    PZDR

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BEBEYIM

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    2

    Domyślnie

    jestes nadal zainteresowany informacja o firmie Rosłan ?


    Cytat Napisał mkII Zobacz post
    Witam,
    jestem na etapie przymierzania się do budowy domu pod Warszawą i poszukiwania wykonawcy, który kompleksowo zająłby się tym od A (pozwolenia itp.) do Z (wykończenie pod klucz). Początkowo skłaniałem się ku firmie Wellmade:
    http://www.wellmade.com.pl/
    ale po poczytaniu na forum sporej liczby negatywnych opinii (fakt, że część jest dość starych) zacząłem się zastanawiać nad wyborem raczej kogoś innego:
    http://roslandom.com.pl/
    Przeszukałem forum w poszukiwaniu opinii nt. firmy P. Rosłańca, ale nie znalazłem żadnej, więc mam pytanie czy ktoś z Was miał okazję budować z nim i może ich polecić, czy raczej ma doświadczenia wskazujące by omijać ich duzym łukiem.
    Wdzięczny będę za wszelakie informacje (lub ewentualnie polecenie jakiegoś innego sprawdzonego wykonawcy oferującego kompleksowe usługi).
    PZDR
    Darek

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    a.luz

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Złotokłos
    Kod pocztowy
    05-504
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam, Wspólnie z żoną w wiosną 2012 mieliśmy ten sam problem. Po wizycie w biurze i domu pokazowym firmy Rosłan Dom (jeszcze nigdzie nie widziałem takiej wystawki gdzie wszystko można zobaczyć w przekroju od surowej ściany po tynki, elewacje, okna i dach) pojęliśmy decyzję o współpracy i podpisaliśmy umowę. Stan surowy naszego 300 m domu w stylu nowoczesnym z podpiwniczeniem powstał w trzy m-ce zgodnie z umową. Mieliśmy swojego inspektora nadzoru. Na budowie bywaliśmy raz na dwa tygodnie. Firma bez zastrzeżeń. Polecam.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    narwik

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-471
    Posty
    3

    Domyślnie firma Rosłan Dariusz Rosłaniec Pisaeczno / Warszawa czy ktoś budował z nimi dom?

    Cytat Napisał a.luz Zobacz post
    Witam, Wspólnie z żoną w wiosną 2012 mieliśmy ten sam problem. Po wizycie w biurze i domu pokazowym firmy Rosłan Dom (jeszcze nigdzie nie widziałem takiej wystawki gdzie wszystko można zobaczyć w przekroju od surowej ściany po tynki, elewacje, okna i dach) pojęliśmy decyzję o współpracy i podpisaliśmy umowę. Stan surowy naszego 300 m domu w stylu nowoczesnym z podpiwniczeniem powstał w trzy m-ce zgodnie z umową. Mieliśmy swojego inspektora nadzoru. Na budowie bywaliśmy raz na dwa tygodnie. Firma bez zastrzeżeń. Polecam.
    Witam, czy budowę już Państwo zakończyliście? Proszę o napisanie kilku zdnań na temat firmy Rosłan Dariusz Rosłaniec. Zastanawiamy się nad rozpoczęciem budowy domu w Warszawie, oferta firmy rosłan jest dobra (niedroga). Nie ma w necie zbty wiele opinni o nich, ani pozytywnych ani negatywnych..... Jezeli ktoś budował z tą firmą proszę o napisanie kilku zdań. Dariusz Rosłaniec "Rosłan" w necie znalazłem kilka adresów : Przybyszew Podwale 1, 26-803 Promna , ul. Społeczna 3j Henryków Urocze i jeszcze jakiś warszawski. Na stronach internetowych , maja minimum 3 ciężko znaleść adres, telefonów dużo ale adresu nie ma? Czy sa wiarygoni? czy ktoś z nimi budował? Jakie doświadczenia? Bede wdzięczny za info?

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    a.luz

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Złotokłos
    Kod pocztowy
    05-504
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam. Ja jeździłem do biura do Henrykowa-Uroczego, ul. Społeczna 3j. Firmę mogę z całą odpowiedzialnością polecić. Nie miałem z panem Rosłańcem i jego ludźmi żadnych problemów.

  9. #9

    Domyślnie D. Roslaniec

    ja nie mam doswiadczenia z budowa domu, ale firma p. Roslanca wykonywala kapitalne remonty dwoch moich mieszkan.
    PIerwszy ok. 6 lat temu, wtedy p. Darek jeszcze sam wykonywal czesc prac. Organizacja prac bez zarzutu, jakosc wykonania tez, a przede wszystkim porzadek na "placu budowy" oraz terminowosc. W trakcie drugiego remontu p. Darek tylko nadzorowal prace ekipy. Po zlozeniu skargi na pracownika, ktory poczestowal sie alkoholem z naszej szafki, nastepnego dnia pracowala juz inna osoba.

    Generalnie z uslug firmy p. Darka korzystalo juz co najmniej piecioro moich znajomych, zarowno jesli chodzi o remonty mieszkan, jak i wieksze prace budowlane. Od wszystkich slyszalam pozytywne opinie. Jedyne zastrzezenia, ktore podzielalam, dotyczyly rozliczen finansowych. Zakladam, ze przy tej skali dzialalnosci ma juz osobe, ktora zajmuje sie kwestiami finamsowymi, bo p. Darek w tej kwestii byl "zakrecony" albo raczej zabiegany.

    kiedys w internecie byla strona Roslan style, gdzie kilka osob opublikowalo listy rekomendacyjne.

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    siveek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Otwock
    Posty
    4

    Domyślnie Budowa z rośłan dom

    Cytat Napisał narwik Zobacz post
    Witam, czy budowę już Państwo zakończyliście? Proszę o napisanie kilku zdnań na temat firmy Rosłan Dariusz Rosłaniec. Zastanawiamy się nad rozpoczęciem budowy domu w Warszawie, oferta firmy rosłan jest dobra (niedroga). Nie ma w necie zbty wiele opinni o nich, ani pozytywnych ani negatywnych..... Jezeli ktoś budował z tą firmą proszę o napisanie kilku zdań. Dariusz Rosłaniec "Rosłan" w necie znalazłem kilka adresów : Przybyszew Podwale 1, 26-803 Promna , ul. Społeczna 3j Henryków Urocze i jeszcze jakiś warszawski. Na stronach internetowych , maja minimum 3 ciężko znaleść adres, telefonów dużo ale adresu nie ma? Czy sa wiarygoni? czy ktoś z nimi budował? Jakie doświadczenia? Bede wdzięczny za info?
    Witam. Ja jestem w trakcie budowy domu z firmą Rosłan, a w zasadzie dom jest praktycznie skończony (składam meble i takie tam). Gdybym miał budować dom jeszcze raz to wybrał bym ta sama firmę.

    Oczywiście nerwy i drobne ale to naprawdę drobne wpadki (pomylony kolor parapetów oczywiście był wymieniony bez najmniejszego problemu) ale Pan Darek (oaza spokoju) za każdym razem załatwiał sprawę szybko i bez narzekania (jak to niektórzy fachowcy)

    Jest oczywiście jedna rzecz którą mam mu do zarzucenia to terminowość.
    Nie chodzi już nawet o termin zakończenia budowy który był na grudzień 2012 r (sprawa była tego typu że na 2012 nie miał terminu ale go uprosiliśmy żeby rozpoczął budowę bo chcieliśmy się załapać na program "Rodzina a swoim" więc obsuwa zrozumiała i nie mogę mieć pretensji).

    Chodzi o to że mówi np "Będziemy montować drzwi w środę (poślizg 1,5 tyg) tynki "ok będziemy robić przed wszystkimi świętymi" poślizg 3 tyg), szambo w przyszłym tyg (poslizg 1 mc) Czasem miałem wrażenie że obiecuje coś co w trakcie rozmowy wie że nie da rady, i to jest jedyna rzecz która mnie osobiście przeszkadzała.
    Może dla tego że Ja jestem bardzo słowny ( oczywiście w moim odczuciu i u mnie jak mówię coś będzie na jutro to nie wiem co by się musiało stać żeby było inaczej) . Z drugiej strony Rosłan Dom to nie tylko Pan Darek ale też jego pracownicy a z ludźmi to różnie bywa.

    Ogólnie to ocena 5+. Zostały jeszcze tarasy na zewnątrz barierki itp. więc zobzaczymy jaki bedzie efekt końcowy.

    Ogólnie budowlańcy widać że się starali docierali tyki i jakieś naprawdę mini drobne dołeczki bo jak mówili "inaczej Darek nam tego nie odbierze wiec widać że postrach jest .

    To by było na tyle

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marek nowak11

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Grójec
    Kod pocztowy
    05-600
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    ja miałem doświadczenie z firmą ROSŁAN w zeszłym roku. Jeżeli chodzi o etapy budowy - wszystko odbywało się terminowo. Plac budowy wizytowałem bardzo rzadko lub przy okazji zakończenia i odbioru etapu. Współpraca z firmą ROSŁAN odbywała się bez zarzutu. Wszystkie ewentualne zmiany i moje sugestie były załatwiane natychmiastowo. Nie miałem też żadnych zastrzeżeń do pracowników. Na terenie budowy panował spokój i porządek. Kierownik budowy cały czas czuwał nad fachowością wykonywanej pracy. Firma godna polecenia.

  12. #12

    Domyślnie

    Witam
    Moja budowa pod klucz z firma Rosłan trwała rok i mogę polecic tą firmę wszystkim którzy nie mają czasu na zajmowanie się budową gdyz firma zajmuje sie wszystkim od a do z .
    Etapy budowy odbywały sie terminowo, ekipy zostawiały po sobie porządek a ewentualne poprawki czy zmiany wykonywane były bezproblemowo.
    Po roku jedyne co pozostało to wprowadzić sie do gotowego domu
    co do poprawek ktore wynikły juz w trakcie mieszkania i po zakonczeniu budowy tez nie mam zastrzezen bo sa załatwiane w ramach gwarancji i bez wymigiwania się.

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Alek-K

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Żółwin
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał monika0109 Zobacz post
    Witam
    Moja budowa pod klucz z firma Rosłan trwała rok i mogę polecic tą firmę wszystkim którzy nie mają czasu na zajmowanie się budową gdyz firma zajmuje sie wszystkim od a do z .
    Etapy budowy odbywały sie terminowo, ekipy zostawiały po sobie porządek a ewentualne poprawki czy zmiany wykonywane były bezproblemowo.
    Po roku jedyne co pozostało to wprowadzić sie do gotowego domu
    co do poprawek ktore wynikły juz w trakcie mieszkania i po zakonczeniu budowy tez nie mam zastrzezen bo sa załatwiane w ramach gwarancji i bez wymigiwania się.
    Witam,

    Zastanawiam się nad tą firmą i jak czytam to wszyscy generalnie są zadowoleni.
    Mam parę pytań o Pani doświadczenia, jeżeli można.

    Jak mają się ceny podawane na stronie roslandom do faktycznych kosztów budowy?
    Długo trzeba było czekać na rozpoczęcie budowy?
    Dobór materiałów na budowę jest po stronie klienta czy też rosłandom narzuca materiały?

    pozdrawiam

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BEBEYIM

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alek-K Zobacz post
    Witam,

    Zastanawiam się nad tą firmą i jak czytam to wszyscy generalnie są zadowoleni.
    Mam parę pytań o Pani doświadczenia, jeżeli można.

    Jak mają się ceny podawane na stronie roslandom do faktycznych kosztów budowy?
    Długo trzeba było czekać na rozpoczęcie budowy?
    Dobór materiałów na budowę jest po stronie klienta czy też rosłandom narzuca materiały?

    pozdrawiam
    Witam
    Ceny podawane na stronie sa adekwatne do cen proponowanych w ofercie na budowe domu, mozna sobie to sprawdzic jak otrzyma pan szczególowy załacznik z wycena za poszczególne etapy budowy .
    U nas budowa rozpoczeła sie bez zadnego czekania - moze kwestia tygodnia....w momencie podpisywania umowy ustala sie wstepny termin rozpoczecia prac i w tym terminie nalezy sie spodziewac pierwszych prac na budowie.
    Dobór materiałow - wyglada to tak,ze dostaje pan specyfikacjie materiałów ktore sa brane pod uwage w wycenie, jezeli zyczy pan sobie inne materiały badz dodatkowe rozwiazania czy ulepszenia wtedy uzyte sa inne, nie ma z tym problemu-o wszystko mozna sie dogadac.
    Firma jest elastyczna i proponuje róznorodne rozwiazania i materiały z ktorych spokojnie mozna cos wybrac takze mysle ,ze nie bedzie pan miał z tym problemu

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ewa K.

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-744
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Z firmą Rosłan zaczęliśmy budowę domu o powierzchni 350 m w październiku 2012. Zdecydowaliśmy sią na tę firmę bo p Rosłaniec i jego dom pokazowy ( w odróżnieniu do konkurentów ) zrobił na nas dobre wrażenie. Budowa przebiegała bardzo sprawnie. Wszystkie nasze uwagi i pomysły dotyczące materiałów i wyposażenia budynku były przez p. Rosłańca realizowane. Do jakości robót budowlanych i wykończeniowych nie mamy zastrzeżeń. Drobne usterki były usuwane na bieżąco. Na budowie od początku panował porządek, pracownicy zawsze trzeźwi. Wnętrza mamy już pomalowane, gresy i glazura w łazienkach ułożona. W tym tygodniu będzie ułożona w kilku pokojach finishdeska bo dom jest ogrzewany od grudnia. Planujemy wprowadzić się w maju po wybudowaniu podjazdu, chodników i ogrodzenia. Możemy z pełńą odpowiedzialnością polecić firmę Rosłan.

  16. #16

    Domyślnie

    Widzę, że dział PR działa. Czy ktoś to w ogóle moderuje?

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Ja również, także, oczywiście na 100% bedę budował z tą firmą, bo.. a nie juz mam chałupę Ale co by nie mówić mucha nie siada. No i ten tam teges, niech zyje nam!
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  18. #18

    Domyślnie

    Łubudubu, łubudubu!
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sursum Zobacz post
    Widzę, że dział PR działa. Czy ktoś to w ogóle moderuje?
    ale co tu moderowac, mam udowodnic ,ze ta firma mi dom budowała ? umowe pokazac czy coś ???

  20. #20

    Domyślnie

    A uważasz, że to wiarygodnie wygląda, jak jednopostowcy nagle się objawiają w wątku i z aptekarską precyzją zamieszczają posty pochwalne? Zwłaszcza tekst Ewy K. z wczoraj jest po prostu modelowy.
    Zejdź na ziemię

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony