dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bbtester

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Posty
    1

    Domyślnie Bateria kuchenna - pęknięta wlewka jak naprawic ?

    Witam wszystkich

    W dniu dzisiejszym zauwazylem ze z mojej szyjki (wlewki) wycieka w moja strone woda wskutek pekniecia. I teraz pojawia sie pytanie czy cos takiego mozna skleic albo czyms zatrzymac ?? bo przyznam ze nie usmiecha mi sie wymiana calej baterii z powodu bardzo malej milimetrowej jak nie mniejszej dziurki

  2. #2

    Domyślnie

    jakieś zdjęcia wrzyc to będzie coś można podpowiedzieć, a może da się dokupić samą wylewkę
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  3. #3

    Domyślnie

    No i kwestia ceny nowej do problematyczności, zawodności, estetyki i kosztów naprawy. Możesz to zrobić na poxilinę - tanio, brzydko i zawodnie. Możesz poszukać metaloplastyka, który to zalutuje na twardo, a potem przeszlifuje i doprowadzi powierzchnię do stanu zbliżonego do nowości - drogo, pewnie drożej niż wymiana.
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Jeśli to klasyczna bateria z cienką wylewką w formie rurki, to bez problemu kupisz za kilka PLN samą wylewkę.
    Jeśli nie, to niestety, masz dwie alternatywy: wymienić całą baterię, albo jak przedpiśca radzi - zakleić dziurę poxiliną. Będzie tanio, szybko, owszem brzydko, ale nie zgodzę się z tym, że zawodnie, poxilina przyklejona na czystą, odtłuszczoną powierzchnię, najlepiej naokoło rury (można się pokusić o uformowanie z niej w miarę zgrabnego "pierścienia") przetrwa z całą pewnością i tą baterię i zlew pod nią.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Alina&Mariusz

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    okolice Torunia
    Posty
    381

    Domyślnie

    Tak się zastanawiam ile ta bateria kosztowała że taka troska o uratowanie jej (rejestracja na forum, nowy temat, post)....
    Fokus 2

  6. #6

    Domyślnie

    oj panowie a może tak bardziej profesjonalnie, zalutować można nawet na twardo, a jak ktoś wie gdzie to i chromek się położy i będzie jak nowa
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Aby nie wyjdzie to drożej, niż nowa bateria średniej klasy?

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Aby nie wyjdzie to drożej, niż nowa bateria średniej klasy?

    J.
    sama robocizna i materiał na pewno nie ale dojazd może trzeba szukać kogoś w pobliżu
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miki818

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-001
    Posty
    25

    Domyślnie

    Jeśli to nawet nie jest standardowa wylewka ale bateria firmowa to spokojnie można dokupić. Ja bym nie kombinował z klejeniem itd. Albo drogo albo brzydko.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony