dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Arysto

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fanga

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-013
    Posty
    4

    Domyślnie Arysto

    Witam,

    ze względu na kształt pomieszczenia i miejsce w którym będzie kominek najlepiej gdyby wkład miał kształt kwadratowy (podstawa, całość nie musi być sześcianem) lub pionowy.
    W związku z tym mam pytanie co sądzicie o modelu:
    http://arysto.com.pl/pl/p17

    A może są jakieś ciekawe alternatywy? Proszę o pomoc.

    pozdrawiam,
    fanga

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fanga

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-013
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,

    Czy warto decydować się na kominek z drzwiami podnoszonymi do góry (dopłata około 1600 pln), ale za to z opcją palenia przy otwartym palenisku czy raczej tradycyjne rozwiązania z otwieranymi drzwiami?
    Czy podnoszone do góry szyby nie są zbyt awaryjne?


    Pozdrawiam,
    fanga

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    W przypadku firmy o którą pytasz, podnoszone drzwiczki to porażka techniczna i cale pasmo problemów dla posiadacza czegoś takiego ...
    Jeżeli chodzi o innych producentów to nieco inna sprawa ... Generalnie wszystkie horyzontalne, wysokie w pionie oraz narożne przeszklenia powinny mieć obowiązkowo drzwiczki podnoszone w górę, "tradycyjna" wielkość to już opcja wyboru jeżeli ktoś chce faktycznie pooglądać sobie od czasu do czasu nie skrępowany szybą ogień.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fanga

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-013
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Nie jestem w ogóle przywiązany do Arysto. Mamy mieć kominek narożny, kwadratowy i to bez szprosu (tak się upiera żona). Dla mnie z kolei łamane drzwi to coś tak nienaturalne, że jest nie do zaakceptowania. Na dodatek zmiejszają palenisko. Pozostają zatem drzwi podnoszone do góry. Jeśli nie Arysto, co jaki producent. Proszę o propozycje - najlepiej linki. Mogą być na priv.

    Czy znacie może jakiś salon z dużą ilością fizycznych wkładów we Wrocławiu lub okolicy?


    Pozdrawiam,
    fanga

  5. #5

    Domyślnie

    Słuszna uwaga, łamane drzwi to nienaturalna sprawa, podobnie i drzwi podnoszone. Kominek powinien mieć zwykłe drzwi i normalnie otwierane. Ale teraz są takie wynalazki żeby na siłe było "inaczej", niektórzy producenci nawet produkują drzwiczki, które wyglądają jak takie od piecyka kuchennego...

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    1anna

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    1

    Domyślnie arysto

    porozmawiaj z żoną na temat szyb. Ja też na początku chciałam wkład narożny bez dodatkowego słupka. Od 6 lat mam Arysto ARYSTO 10 WW L narożny ze słupkiem i jestem z niego bardzo zadowolona. Nie mam problemów z myciem szyb ( czasami trzeba to robić) kominkiem ogrzewam dom prawie 200 m kw. Arysto sprawuje się znakomicie.
    Pozdrawiam Anna

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fanga

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-013
    Posty
    4

    Domyślnie

    No mentalnie jestem przeciwny wszelkim udziwnieniom typu łamane drzwi, podnoszone drzwi, szprosy itd. Z drugiej strony posiadanie kominka otwarto-zamkniętego jest kuszące. Może jednak jest jakieś rozwiązanie?

    Pozdr
    fanga

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie

    mam wkład narożny Arysto i niedawno dopiero uszkodzeniu ulegla linka podciagająca. Palę trzecią zimę i przy okazji serwisu wymieniam szamotki na nowe (nieukrywam przegrzewałem kominek i padły nawet ruszta). Dokladane jest z 10 razy dziennie, wkład chodzi po 14h/dobe. Po tym co przepalił, w jakich ilościach i ile zaoszczedziłem na gazie (ogrzewam praktycznie 3x 100 m2) uważam, że wkład robote swoją robi dobrze.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    zdaj relację jak bedzieśz po serwisie, aczkolwiek urwana linka po 3 latach to trochę za szybko- czy serwis wymienia ją w ramach gwarancji ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony