dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KosGos

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    181

    Domyślnie Grodzenie, kostka i rownanie terenu ?

    Mozecie doradzic co i jak oraz w jakiej kolejnosci robic aby uniknac problemow ? Musze podrownac teren pozniej zrobic podbudowe pod kostke, ulozenie kostki, zrobic frontowe ogrodzenie z brama i furtka. Co do nawozu ziemi i jej rownania to da sie to zrobic samemu czy lepiej wziac firme co zrobi to naprawde rowno nie tak jak ja grabiami itp ?

    Zaczalem sie zastanawiac czy najpier robic kostke a pozniej brame z ogrodzeniem czy najpierw ogrodzenie a do tego kostke.

    Nastepna kwestia doboru kostki patrzac na jej cene i funkcjonalnosc oraz wyglad i dopasowanie do bialo szarej elewacji- jakies typy ? To samo odnosnie ogrodzenia i bramy ma to byc cos lekkiej konstrukcji, raczej nie klinkierowy masywny plot, brama raczej duskrzydlowa elektryczna bo przesuwna nie wejdzie bo mam tylko 4m do granicy dzialki a wjazd powinnem miec z minimum 3,5m wiec z przeciwwaga ponoc sie nie zmieszcze ?

    Pogladowe foto w zalaczniku.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kostka.JPG
Wyświetleń:	361
Rozmiar:	36,0 KB
ID:	158277  

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czołem.
    robiłem tak
    -elewacja i wszystko dookoła domu
    - tarasy , sciezki koło domu, drenaz
    - sianie trawy i troszke drzewek

    czyli otoczenie domu
    jak to miałem wykonane zrobiłem ogrodzenie ale
    pierw 4 lata temu miałęm fundament pod ogrodzenie bo ziemi jest w ciul i cos z nia trzeba zrobic

    wiec jak juz masz fundament i otoczenie to robisz płot
    dlaczego tak zrobiłem ?
    bo płot mam z klinkieru i jak murarz muruje to syf leci jak jasny gwint.
    są oczywiscie folie i tak dalej ale brudu jest sporo

    na sam koniec idzie podjazd na gotowo

    i masz finito

    to moja opinia tak ja robilem
    narazie nic mi nikt nie zniszczyl
    ogrodnik zrobił mała dziurkę w elewcji to nie problem.

    pamietaj o spadkach od domu
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 04-01-2013 o 19:57
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  3. #3

    Domyślnie

    Najpierw płot potem plac a na końcu nawożenie ziemi, inaczej nawiezioną ziemię wywiozą brukarze przy korytowaniu i zapłacisz 2x.

  4. #4

    Domyślnie

    Dokładnie. Nie równaj terenu, dopóki nie przygotujesz porządnie podbudowy pod nawierzchnię. Cokolwiek tam zechcesz ułożyć.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam

    Proponuje byś nie robił sam podbudowy, niech zrobią Ci to brukarze, cała kostka opiera sie na podbudowie i to jak podbudowa siada to robią sie koleiny, brukarze nie uwzględnia Ci reklamacji przy Twojej podbudowie jeśli by sie coś dzialo

    My jak dzialamy to pierwsze jest ogrodzenie robione, bo poźniej jest latwo powyprowadzac spadki i wysokośći kostki, kostka nie jest niszczona podczas prac z ogrodzeniem.
    Ogólnie uznajemy taka kolejność: ogrodzenie bokow i tylu dzialki oraz prowizorka na froncie, budowa domu, elewacja, ogrodzenie frontowe, polozenie kostki, rownanie terenu

    Pozdrawiam
    Polakowski Kamil
    Zadowolenie klienta ze wzajemnej wspolpracy... Bezcenne...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony