dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 63
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 1259
  1. #1021
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lucjus

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kalinowice
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    83

    Domyślnie

    U nas niedługo koniec tzn. garaż oddzielny piwnica i fundamenty-stan zero. I mam pytanie do osób bardziej zaawansowanych-musimy zaplanować dalsze etapy. Czy taki plan jest do wykonania: jeśli w marcu zaczniemy w górę-ekipa mówi że trzeba jej 2 mce(dom parterowy, Solbet PW, klej),dosyć prosta bryłą, mało okien 160 m2, załóżmy maj 2014 dach i czy na to wystarczy 200tys? I drugie pytanie ile czasu żeby okna,drzwi, tynki wewn, zewn, no i wykończeniówka przynajmniej tyle, żeby się wprowadzić, oczywiście bez kończenia piwnicy,pralni, może tylko 1 łazienka,bez mebli.Oczywiście musimy zrobić wyceny ile co będzie kosztowało.Ale czy dałoby sie wprowadzić pod koniec 2014-zakładając ze wszystko gładko pójdzie? Podobny domek wybudowali znajomi w 1 sezon, a my juz piwnicę i fundamenty mamy.

  2. #1022

    Domyślnie

    Długo mnie nie było na forum.
    W tym czasie u nas prace posunęły się zdecydowanie. Jutro zaczynają robić nam posadzki, czekamy na zamówione (ostateczne) drzwi zewnętrzne. Do tego planuję już wystrój wnętrz.
    Co do niesłownych fachowców: wyobraźcie sobie, że nas zwodził tynkarz, z którym umowy oczywiście nie mieliśmy. Ciągle miał nowe śmieszne wymówki i przesuwał rozpoczęcie robót od poniedziałku do czwartku, potem znów do poniedziałku i znów do czwartku... I tak zanim zaczął u nas prace inny fachowiec, straciliśmy równy miesiąc... Na szczęście już jest po wszystkim i tynki sobie schną To była dla nas dobra nauczka, że jednak bez umowy się nie obejdzie.

  3. #1023
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hesperius

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-160
    Dzielnica
    Krowodrza
    Posty
    320

    Domyślnie

    ijcom Dzieki za szczegolowe wyjasnienie

    Ogolnie zastanawialam sie, czy osoba, ktora jest kierownikiem budowy moze pelnic role inspektora nadzoru. Ekipy, na ktore sie namierzamy maja swojego kierbuda, a ja mam na oku miejscowego. Mimo wszystko zalezy mi, ze jakas osoba z zewnatrz miala baczenie na zakres robot. Niestety, nie wiem, czy uda mi sie tak ogarnac kwestie budowy.
    Sadze, ze tak czy inaczej, bede dyskretnie sprawdzac, co bedzie do sprawdzenia. No wiadomo, ufac znaczy kontrolowac Dobra rada na koniec posta, dzieki

    Pozdrawiam Was

  4. #1024
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lubiębudować

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Konstancin-Jeziorna
    Kod pocztowy
    05-510
    Posty
    42
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    dyskretnie kontrolować? jestem na budowie średnio 10x w tygodniu, jak rodzina chce mnie spotkać przyjezdza na budowę

    kierbud i inspektor to te same uprawnienia budowlane, tylko inna funkcja, która zgłaszasz do ginb

  5. #1025
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Kierownik Budowy nie moze byc jednoczesnie Inspektorem Nadzoru, poza tym nie wolno zgadzac sie, zeby ekipa polecala, a tym bardziej miala swojego KB!!!! Beda jakies machloje, niedorobki, bledy - jeden drugiego bedzie kryl...KB ma wytykac wszystkie bledy ekipy budowlanej, a nie "tuszowac". Ma byc Twoim "sojusznikiem", a nie ekipy.

  6. #1026
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lubiębudować

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Konstancin-Jeziorna
    Kod pocztowy
    05-510
    Posty
    42
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    to się zgadza, co nie zmienia faktu, ze to inwestor ma się na wszystkim znac najlepiej i to on ostatecznie zostaje albo z udana inwestycja albo z problemem

  7. #1027
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Cytat Napisał lubiębudować Zobacz post
    to się zgadza, co nie zmienia faktu, ze to inwestor ma się na wszystkim znac najlepiej i to on ostatecznie zostaje albo z udana inwestycja albo z problemem
    Oczywiscie jak najbardziej sie z Toba zgadzam - do tej pory wkurza mnie fakt, ze przy kazdym etapie sam sie musisz dowiadywac, zeby potem lub w miedzy czasie sprawdzac kazda robote czy jest zrobione zgodnie ze sztuka...

  8. #1028
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzenka i mariusz g
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Ostrów Mazowiecka
    Kod pocztowy
    07-310
    Posty
    132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam, dawno tu nie zaglądałam. U nas wczoraj było zalewanie skosów i stropu na poddaszu, teraz zastanawiamy się czym go ocieplić? wełną, styropianem a może wydmuchiwaną pianką poliuretanową, może ktoś z was coś nam doradzi bo niezły mętlik w głowach mamy każdy producent oczywiście przekonuję do swojego materiału i weż tu bądż mądry

  9. #1029
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anita_d

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    63

    Domyślnie

    hesperius, wg mnie wszystko zależy od tego jak się przygotujesz.
    Ja pod koniec września znalazłam działkę, która by mi odpowiadała, pod koniec października ją kupiłam, a 25 grudnia miałam uprawomocnione pozwolenie na budowę. Co prawda nie miałam projektu indywidualnego, ale zmiany należało wprowadzić.
    Ważne jest aby się dowiedzieć co wymagane jest do PnB. W Wieliczce chciano projekty do wszystkiego, od projektu do zbiornika na deszczówkę, po odwierty czy prąd. Kilka odwiedzin było w starostwie nim złożyłam wniosek i projekt ale wiedziałam czego chcą. Pani architekt zrbiła projekt domu (wraz z instalkami wewn.) i wszystkie trasy dla ZUDP, my załatwialiśmy wszystkie inne projekty. Projekt do pozwolenia na budowę liczy prawie 300 stron, ale "doczepiono" nam się do numeracji stron, wielkości deszczówki ("kropka" z ZUDP wyglądała jak 2m3 a projekt mówił o 3m3 ) i kilku innych błachostkach.

    Wystarczy chcieć, a dokładne panie z urzędu nie będą problemem.

  10. #1030
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hesperius

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-160
    Dzielnica
    Krowodrza
    Posty
    320

    Domyślnie

    Hej, dzieki za wszystkie odpowiedzi

    Ewa Oczywiscie, mialam na mysli sytuacje, kiedy jeden kierbud jest na budowie, a drugi pracuje jako inspektor nadzoru (Dzieki, lubie budowac, za potwierdzenie moich domyslow). Znam kierbudow, ktorzy mieli by byc przeze mnie "dyskretnie" 10 razy w tygodniu nadzorowani . Wiem, ze pracuja uczciwie, no i wiem, ze mimo tego musze zrobic magisterke z budowlanki Na razie mnie to wkreca, mam nadzieje, ze fascynacja budowa domu nie skonczy sie na etapie teorii, ze bede z podobnym entuzjazjem patrzec na pierwsze wykopy... i z usmiechem ogarniac logistycznie 10 milionow spraw rownoczesnie...

    Anita. Bede zalatwiac sprawy w Myslenicach, mam nadzieje, ze dowiem sie, czego beda od nas chcieli. Ostatnio slyszalam, ze nasz projekt bedzie mial jakies 120 stron, skad nagle wzielo sie 300? Jakie "inne" projekty zalatwialiscie? Domyslam sie, ze sprawe pozwolenia macie juz za soba

    Pozdrawiam!

  11. #1031
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ijcom

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kliniska Wielkie
    Kod pocztowy
    72-100
    Posty
    49
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał marzenka i mariusz g Zobacz post
    Witam, dawno tu nie zaglądałam. U nas wczoraj było zalewanie skosów i stropu na poddaszu, teraz zastanawiamy się czym go ocieplić? wełną, styropianem a może wydmuchiwaną pianką poliuretanową, może ktoś z was coś nam doradzi bo niezły mętlik w głowach mamy każdy producent oczywiście przekonuję do swojego materiału i weż tu bądż mądry
    Witam
    Ja mam jeszcze daleko do ociepleń ale tą decyzje mam już za sobą. W posadzkach i na ścianach będzie styropian (typ jeszcze w uzgodnieniach) dach będzie ocieplony wełną. Tak mówi wykonawca, mój IN i moje doświadczenie

  12. #1032
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anita_d

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    63

    Domyślnie

    hesperius, sam projekt domu, konstrukcje itp to jakieę 160 stron, pozostałe przeznaczone są na: instalacje wewnętrzne (elektryczna i wodno-kanalizacyjną), analizę energetyczną, instalacje zewnętrzne (szambo, odprowadzanie wód deszczowych i projekt zbiornika, odwierty i sondy pionowe, prąd). Musieliśmy zmienić warunki przyłącza prądu i musimy teraz złożyć nowy projekt do PnB. Na szczęście prace mogą być prowadzone, tylko nie możemy przyłączyć domu do prądu docelowego (co nie jest problemem, ponieważ to jeszcze przed nami ).

    Ale warto upewnić się czy Twoi urzędnicy też są tacy skrupulatni - znajomi ze śląska nie musieli robić większość z "dodatkowych" projektów.

  13. #1033
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hesperius

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-160
    Dzielnica
    Krowodrza
    Posty
    320

    Domyślnie

    Witaj Anito

    Hmm... wydawalo mi sie, ze projekt instalacji wewnatrz domu moze miec charakter ogolny - ze projekt wykonawczy nie jest obowiazkowy do PnB...
    Analiza energetyczna to obowiazek od 3 pazdziernika br....? Po co robic analize energetyczna, skoro do odbioru i tak potrzebny jest certyfikat energetyczny...? (No, chyba, ze cos pomylilam).
    Czemu musieliscie zmienic warunki przylacza pradu? Rozumiem, ze macie uprawomocnione PnB, a nowy projekt dotyczy tylko przylacza, czy tak?
    Wlasnie ogarnelo mnie poczucie, ze porywam sie z motyka na slonce
    No nic, wstane rano i zabiore sie do roboty, nie ma co narzekac... w najblizszym czasie lepiej nie bedzie
    Mysle, ze urzednicy maja jakas inna definicje uproszczenia procedury o PnB
    Pozdrawiam!

  14. #1034
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    karlP

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich!
    Postanowiłem budować z betonu komórkowego i tego się będę trzymał.
    Chciałem zaciągnąć języka czy wybrać Ytong lub jakiegoś innego producenta?
    Dzięki za pomoc!

  15. #1035
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Ja też będę budowała z BK, ale jeszcze nie wiem jakiej marki: Ytong, Solbet, H+H czy Termalica. Zapewne cena za materiały na całośc domu (nie za bloczek, ponieważ mają różne wymiary) będzie tu odgrywała decydującą rolę. Jeśli jednak okaże się, że ceny będą bardzo zbliżone to wezmę pod uwagę także to czy firma jest polska (100% polskiego kapitału) oraz posiadane zaplecze serwisowe (np. pomoc w ułożeniu pierwszej warstwy).
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  16. #1036
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ijcom

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kliniska Wielkie
    Kod pocztowy
    72-100
    Posty
    49
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Ja miałem Ytong-a w projekcie.
    Poczytałem, trochę popytałem.
    Przeanalizowałem za i przeciw postanowiłem nie zmieniać.
    Pojechałem nawet na dni otwarte Ytong-a, obejrzałem sobie fabrykę z całym procesem technologicznym.
    Jestem wstępnie umówiony na szkolenie ekipy budowlanej u mnie na budowie, w trakcie jest ułożenie właśnie pierwszej warstwy. Koszt o ile dobrze pamiętam to 260-280 zł

  17. #1037
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hesperius

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-160
    Dzielnica
    Krowodrza
    Posty
    320

    Domyślnie

    Hej

    Dla rownowagi musze napisac, ze przy zalatwianiu wylaczenia z produkcji rolnej, Panie z urzedu w Myslenicach byly bardzo pomocne. Moze nie jest to poczucie "grania w jednej druzynie", ale odmiana dziala motywujaco

    Pozdrawiam wszystkich budujacych i przygotowujacych sie do budowy

  18. #1038
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anita_d

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    63

    Domyślnie

    Hej Hesperius, projekt instalacji wewn. można przy budowie domu zmienić, zn na pewno elektrykę, nie wiem jak wodny. Niemniej jakiś jest wymagany. Analizę energetyczną wg ustawy trzeba było mieć, certyfikat do odbioru budynku to inna sprawa, chociaż w naszym przypadku raczej się nie zmieni, gdyż analiza została wykonana na podstawie projektu, nikt nie wymaga testów szczelności do odbioru domu

    Warunki prądu musieliśmy zmienić, gdyż okazało się, że skrzynka, od której mieliśmy ciągnąć prąd nigdy nie była podłaczona - postawiono kawałek blachy i tyle. Nowy projekt będzie dotyczył tylko przyłącza prądu od skrzynki na granicy działki do domu. Nim podłączymy prąd docelowy do domu minie trochę czasu więc ewentualne miesięczne wstrzymanie prac dla tego przyłącza nie jest dla nas straszna .

    Pracy trochę będzie, ale nic czego nie da się zrobić zawsze warto pytać w urzędzie... Jak to w polskich urzędach, co jeden to inna decyzja i "komentarze" do ustaw

  19. #1039
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hesperius

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-160
    Dzielnica
    Krowodrza
    Posty
    320

    Domyślnie

    Hej Anita

    Dzieki za odpowiedz
    Moze cos pomylilam, ale wydaje mi sie, ze do odbioru trzeba miec certyfikat energetyczny na mocy ustawy (rozporzadzenia?) z 2009 roku. Natomiast nie wiedzialam, ze trzeba miec analize energetyczna na etapie PnB...
    My bedziemy miec jakies schematyczne projekty instalacji, pewnie wiekszosc i tak zrobimy sami, wiec teraz nie ma co przeplacac za projekty.

    Jak myslisz, ile bedziecie czekac na prad docelowy? Rozumiem, ze teraz czekacie na tymczasowe przylacze i tzw prad budowlany?

    Kiedy zamierzacie wystartowac z budowa?
    Serdecznosci

  20. #1040
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Prad docelowy podlacza, kiedy pokazesz odbior domu tzn. kable pradu sa te same tylko rachunki rozne....

Strona 52 z 63

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony