dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 60 z 63
Pokaż wyniki od 1.181 do 1.200 z 1259
  1. #1181
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mario430 Zobacz post
    Natomiast na oglądanie budowy tylko ze zdjęć choćbym nie wiem jakiego miał zaufanego człowieka nigdy bym sobie nie pozwolił i tyle.
    Jakbys nie mial wyjscia, to bys pozwolil Jest na forum troche osob budujacych "na odleglosc", w tym ja

    Nie jest latwo, czasem wyc mi sie chcialo i chyba tylko budowanie etapami mnie ratowalo
    Bylam przy poczatkach fundamentow, przy zalewaniu stropu, przy wiezbie dachowej, maz byl przy instalacji wm i oc i potem razem bylismy przy posadzkach, wszystko inne tylko ze zdjec i nadzor przez telefon.
    Najciekawiej bylo z elektryka, bo najpierw wyslalam rzut z kropkami, gdzie maja byc gniazdka i wlaczniki, a potem jeszcze rozmowa przez telefon w stylu: "Stan w kuchni naprzeciwko okna, spojrz na lewo... itd"
    Oczywiscie, ze nie ma sie wtedy wplywu na wiele rzeczy, czasem trzeba poprosic o pomoc kogos z rodziny, ale jesli ma sie dobre ekipy, to bez problemu zalatwisz wszystko przez telefon. Trzeba tylko zwiekszyc abonament do 750 minut na miesiac

  2. #1182
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lucjus

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kalinowice
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    83

    Domyślnie

    mysli juz o nowym sezonie? My mamy z zeszłego roku garaz, piwnice, fundamenty i czas ruszać z murkami. Dogrywamy murarza i hydraulika i chcemy w marcu zaczynać. Plan sci-fi wprowadzic sie na Boże Narodzenie2014(parter, bez poddasza)-ciekawe czy sie uda? Wszyscy kręcą głowami,ale po cichu mam nadzieję,że jednak się uda.
    Pustak Solbet400,działowe cegła dziurawka, strop Teriva, więźba jodła i blachodachówka Ruuki Finnera,okna drewniae i wykończeniówka...

  3. #1183

    Domyślnie

    Cytat Napisał tereska77 Zobacz post
    Jakbys nie mial wyjscia, to bys pozwolil
    Nie Tereska, ja po prostu nigdy na coś takiego nie zdecydowałbym się i tyle. Chyba prędzej kupiłbym coś gotowego - przynajmniej przed sobą samym byłbym rozgrzeszony. Ale to sprawa każdego indywidualnie i tyle. Swoja drogą podziwiam Cię.

    Ja muszę być na budowie no może nie każdego dnia, ale po pracy przeważnie jadę, oglądam, oczywiście dyskutuję z budowlańcami, często rodzi się coś nowego, czasami się to przyjmuje, czasami nie, wprowadza korekty, itp.. Wiadomo błędów i tak się nie uniknie, ale jest się na miejscu i widzi wiele rzeczy. Zresztą niech każdy robi jak uważa i tyle w temacie. Pozdrawiam

    Dachóweczka na ukończeniu, pogoda jak dzwon, dekarze zadowoleni, ja również.

  4. #1184
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mario430 Zobacz post
    Nie Tereska, ja po prostu nigdy na coś takiego nie zdecydowałbym się i tyle. Chyba prędzej kupiłbym coś gotowego - przynajmniej przed sobą samym byłbym rozgrzeszony. Ale to sprawa każdego indywidualnie i tyle. Swoja drogą podziwiam Cię.

    Ja muszę być na budowie no może nie każdego dnia, ale po pracy przeważnie jadę, oglądam, oczywiście dyskutuję z budowlańcami, często rodzi się coś nowego, czasami się to przyjmuje, czasami nie, wprowadza korekty, itp.. Wiadomo błędów i tak się nie uniknie, ale jest się na miejscu i widzi wiele rzeczy. Zresztą niech każdy robi jak uważa i tyle w temacie. Pozdrawiam

    Dachóweczka na ukończeniu, pogoda jak dzwon, dekarze zadowoleni, ja również.
    Trudno sie z Toba nie zgodzic, ale my po prostu nie mielismy innej mozliwosci Gdybym tylko mogla, to bym byla na budowie codziennie, ale nie moge latac tam i z powrotem, a samochodem to 2 dni w jedna strone. Staralam sie byc przy tych najwazniejszych etapach i pomiedzy kolejnymi etapami robilismy przerwy, ze jakos to wszystko ogarnac.

    Cala rodzinka nam kibicuje i cieszy sie razem z nami z kazdego postepu, wiec prawie codziennie ktos na budowe zagladal. Poza tym meza siostra i jej maz sa pedantyczni do granic mozliwosci, wiec jesli uslyszalam od nich, ze cos jest zrobione "super" to nie mialam najmniejszych watpliwosci, ze tak jest

    Bardzo duzo zalezy od ekip. Nie mialam chyba takiego momentu, ze martwilam sie, ze cos bedzie zrobione zle. Wszyscy sprawdzeni wczesniej przez znajomych badz koledzy. Oczywiscie zawsze cos moze pojsc nie tak, ale nas to na szczescie ominelo.


    Gratuluje dachu, pozdrawiam

  5. #1185
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rycha

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    8
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam, pogoda wiosenna , ekipa znużona bo zimy nie ma i chetni aby sezon rozpoczynać i efekty juz widać.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140218_161131.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	243675

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140218_161203.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	243677

    pzdr

  6. #1186
    Banned
    kowalt

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-569
    Posty
    71

    Domyślnie

    Pierwsze koty za płoty

  7. #1187

    Domyślnie

    Witam
    Muszę się pochwalić. Dach gotowy. Powiem krótko, że koszt to kosmos.... Najbardziej dokucza mi jednak to bagno dookoło, ale co zrobić.
    Pozdrawiam wszystkich. W załączeniu aktualna fotka
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0549.JPG
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	63,2 KB
ID:	244067  

  8. #1188
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ladybird76
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-707
    Dzielnica
    Ruda Śląska
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Dach Drogi ale piekny

    Rycha a dlaczego te zdjęcia tak mocno się różnią? Jakby dwa różne Domy!

  9. #1189
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mario430 Zobacz post
    Witam
    Muszę się pochwalić. Dach gotowy. Powiem krótko, że koszt to kosmos.... Najbardziej dokucza mi jednak to bagno dookoło, ale co zrobić.
    Pozdrawiam wszystkich. W załączeniu aktualna fotka

    No niestety przy parterowkach fundamenty i dach to finansowa masakra
    Dach jest piekny Wg jakiego projektu budujesz?

  10. #1190

    Domyślnie

    No dzięki, dzięki... W zasadzie wg żadnego ... . Powiem tak, że projektem wyjściowym od którego wszystko się jakby zaczęło była Orchidea :
    http://plandomu.pl/projekt1106-orchi...0_m,rzuty.html
    A potem były rozmowy z projektantem no i powstał sobie projekt indywidualny, a tak naprawdę złożony z kilku innych. Zresztą często tak bywa.
    Masz rację fundamenty, a w szczególności dach - jeśli jest go jeszcze ponad 300m2 to wydatek, chyba największy patrząc tak na elementy składowe chałupy. Ale co zrobić, liczyłem się z tym.
    Teraz czas na okna, drzwi i można zacząć robić instalacje.
    POZDRAWIAM!!!

  11. #1191
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rycha

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    8
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    część mieszakalna jest wybudowana z hotblok a `cześć garażowa z porothermu, a wszystko połączone szklanym łącznikiem, dom ma 220 m a garaż wraz z dodatkowymi powirzchniami 100

  12. #1192
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lucjus

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kalinowice
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    83

    Domyślnie

    Jutro wchodzimy,tylko troche deszczyk pada-zobaczymy.
    Porywamy się na rolety zewnętrzne koszt dodatkowo ok 10 tys do okien,ale może jednak warto-chodzi głównie o ciepło.bo to żadne antywłąamaniowe.
    Czy Wy też tak budujecie: murarz doradza nam żeby ocieplić strop 25 cm styropianu,że najwięcej ucieka górą-a my mamy tylko parter i strych nieużytkowy-warto?
    Jeszcze tyle wyborów przed nami...

  13. #1193

    Domyślnie

    Rolety zewnętrzne pod warunkiem że dobrze zainstalowane poprawiają izolację termiczną okien, szczelność, izolacja od hałasów zewnętrznych oraz komfort termiczny latem - naprawdę warto. Aktualnie dom bez rolet to jak samochód bez klimy lub wspomagania kierownicy ( można ale komfort żaden ).

  14. #1194
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Rolety zewnętrzne pod warunkiem że dobrze zainstalowane poprawiają izolację termiczną okien, szczelność, izolacja od hałasów zewnętrznych oraz komfort termiczny latem - naprawdę warto. Aktualnie dom bez rolet to jak samochód bez klimy lub wspomagania kierownicy ( można ale komfort żaden ).
    Poprawiają izolację termiczną gdy są opuszczone... Chronią wnętrza przed przegrzaniem gdy są opuszczone...
    Ale po co wydawać kasę na duże okna jeśli mamy zamiar zasłaniać je roletami (i zasłaniać ewentualny widok na np.nasz piękny ogród). Już lepiej zamontować małe okna, jak to robili nasi dziadkowie, tylko z lepszym współczynnikiem przenikania ciepła. Zapłacimy za nie mniej niż za większe a i rolet też nie będziemy musieli kupować.
    Mniejsze przszklenia to zimą mniejsze straty ciepła, a i latem od nasłonecznionych stron nie przegrzejemy pomieszczeń. Kolejny bonus, to widok ogrodu lub gór/lasu itp. 24godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Ja od zachodu mam las i tam umieściłam największe przeszklenia, których nie mam zamiaru zasłaniać ani roletami ani okiennicami.
    Jeśli chodzi o przegrzewanie się pomieszczeń latem, to zdecydowanie lepiej jest ograniczać nadmiar słońca poprzez wysunięcie okapu (zimą kąt padania promieni słonecznych jest mniejszy niż latem, więc słońce w domu zimą będziemy mieli) lub nasadzenia drzew lub krzewów liściastych.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  15. #1195
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lucjus

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kalinowice
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    83

    Domyślnie

    surgi22-dzięki za ten komentarz,bo to trudna decyzja z tymi roletami.
    Moniss-w lecie to ja sobie raczej poradzę i bez zasuwania, ale w zimie jak mróz -20 to się przydadzą

  16. #1196

    Domyślnie

    Lucjus ja mam strych nieużytkowy i ocieplam go ... 40cm wełny - to tyle. Co do rolet zewnętrznych - my zakładamy, masz kasę to zakładaj, zaszkodzić nie powinny

  17. #1197
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Lucjus, zdecydowalismy sie na rolety kosztem tanszych okien - przede wszystkim dla wiekszej ochrony przed wiatrem, a u nas sa spore (to mamy za soba i naprawde sie sprawdzaja) i mrozem (chociaz zima tego roku laskawa), lato dopiero przed nami, wiec sie okaze czy beda pomocne (mamy sporo wysuniety okap dachu), no i przede wszytkim dlatego, ze u nas nie ma firan ani zaslon, wiec tym bardziej wskazane....
    Dom parterowy z nieuzytkowym strychem - strop ocieplony welna 30cm (w takich domach ociepla sie strop a nie dach).

  18. #1198
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ladybird76
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-707
    Dzielnica
    Ruda Śląska
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Lucjus a dlaczego nie wełna ocieplacie 25 lub 30 cm?

  19. #1199
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lucjus

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kalinowice
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    83

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz-popytam fachowców czy nie można tej welny dac 30-40 cm, styropian będzie na zewnątrz w projekcie pustak SOLBET 400 + 15 styropian-a moze więcej, to jeszcze do zmiany, dlatego pytam.Dzięki.
    A jaką izolację poziomą?Będzie podłogówka,częściowe podpiwniczenie, ale próbujecie jakieś papy,folie termoizolacyjne?

  20. #1200

    Domyślnie

    Lucjus ja co prawda nie ma podpiwniczenia, a u siebie mam takową izolację poziomą:na wylanej ławie fundamentowej papa podkładówka, następnie fundament z bloczków betonowych na nim ta sam papa z wypuszczona zakładką pod izolację podłogi na gruncie. To tyle, może Ci to coś pomoże.

Strona 60 z 63

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony