dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Jak dokręcić kranik żeby go nie porysować?

    Witam!

    Pytanie pewnie dla wielu śmieszne, ale wolę zapytać zanim zrobię szkody. Dajmy na to taki kranik:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zawor-katowy-z-glowica-ceramiczna-1-2x1-2-vega-chrom-1482740-valvex-wysylka-24h-zamow-teraz-5356.jpg
Wyświetleń:	629
Rozmiar:	20,7 KB
ID:	161847

    Nie ma na nim miejsca na zwykły płaski klucz, więc jak i czym go chwycić żeby dokręcić a nie porysować / objechać chromu? Myślałem żeby go chwycić przez drewienka kluczem francuskim, ale może macie lepsze sposoby.

    Pozdrawiam i dzięki!

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    duży wkrętak do otworu.

  3. #3

    Domyślnie

    oczywiście klucz paskowy działa to tak jak klucz łańcuchowy ale jest wykonany taki professional z skóry i aluminium a w każdym markecie budowlanym kupisz wersje z tworzywa sztucznego http://www.narzedzia.pl/boa-klucz-pa...-mm,26045.html
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za cenne rady!

    Korzystając z okazji mam jeszcze jedno pytanie, nie będę zakładał nowego tematu. Jeśli do kranika przykręcam wężyk przyłączeniowy to dawać na gwint uszczelniacz typu pakuły czy nić teflonowa? Wydaje mi się że nie trzeba, bo uszczelnienie połączenia nie zachodzi na gwincie, tylko w tym wypadku na uszczelce gumowej a połączenie gwintowe tylko ją dociska, no ale wolę zapytać.

  5. #5

    Domyślnie

    Nic nie trzeba dawać , a jak będziesz dokręcał to z wyczuciem , nie za mocno .

  6. #6

    Domyślnie

    Jak jest gumowa uszczelka to nie trzeba.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    duży wkrętak do otworu.
    Ja używam imbusa O takim rozmiarze, żeby z jak najmniejszym luzem wchodził w dziurę. A armaturę z niklowanymi nakrętkami chwytam normalnie "szwedem", tylko że przez kawał filcu.
    @kajman - nie znałem takiego klucza, dzięki za podpowiedź, kupię sobie przy najbliższej okazji. Ale, kurcze, one chyba nie są zbyt popularne, bo szczerze mówiąc nie widziałem takiego klucza jeszcze, a w sklepach narzędziowych to ja się zwykle zachowuję jak blądynka (ą!) w salonie obuwniczym, więc co leży na półkach moich ulubionych sklepów, to raczej mam orientację

    J.
    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 19-01-2013 o 21:45
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony