dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie wzmocnienie szamba

    witam
    mam pytanie, posiadam dwa pojemniki betonowe po 4 m 3 przykryte zwykłymi betonowymi pokryami i ok 0,5 m ziemi. w jednym narożniku jest kominek i rosna tuje , ale w pozostałej częsci zmieniła sie koncepcja i musze jeżdzić samochodem. czy może ktos mi poóc i powiedziec jak tą częśc wzmocnić bo bede kładł tam pozbruk. czy wystarczy jak na tej części zrobie zbrojenie i zaleje betonem?
    dziekuje za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Każde wzmocnienie będzie dobre. Bo najczęściej, gdy kładziemy granit, pod spodem jest 0,5 metra ziemi bez niczego. W trakcie ubijania to sprężynuje, ale potem leży ok.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    dsstasiu: ja ci też doradzę byś zwrócił uwagę na zbrojenie i klasę betonu jaką zrobisz. By nie było tak że się beton wykruszy i zostanie samo zbrojenie...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balto Zobacz post
    dsstasiu: ja ci też doradzę byś zwrócił uwagę na zbrojenie i klasę betonu jaką zrobisz. By nie było tak że się beton wykruszy i zostanie samo zbrojenie...
    ale czy jak tylko na części zrobie zbrojenie i zaleje betonem na te oryginalne nie zbrojone płyty to bede mógł po położeniu na tym pozbruku jeżdzić . bo ten naroznik bedzie nie ruszony ale tam są tujki?
    dziekuje za pomoc. z jakich drutów najlepiej zrobic zbrojenie?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    dsstasiu: pytanie najważniejsze jest takie - jak pracują elementy. Szambo ustawione jest pionowo - i najzwyczajniej w świecie jeżeli położysz na nim płytę - będzie pracowało całą wysokością jaką jest zrobione, płyta zaś tylko swą grubością. Ideał jest taki by płyta którą położysz na szambie była wytrzymała i by leżała delikatnie wyżej niż brzeg / rant szamba. Będzie ona delikatnie pracować, być może dotknie brzegu szamba, ale z racji że jest zbrojona i z porządnego betonu - będzie przenosiła obciążenia nie w punkcie ale w całej swej wielkości.. Jeśli nałożysz na nią ziemię sytuacja się nie zmieni będzie nadal to sama.
    Oryginalne dekle ja bym wyrzucił i zrobił własne, najwyżej w ich miejsce dać jakieś legary stalowe i tyle. Nowym zamknięciem szamba będzie nowa zbrojona płyta

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony