dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    davstan

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    5

    Angry Docieplenie poddasza - 3 warstwy wełny?

    Witam,

    Bardzo proszę o poradę w temacie docieplenie poddasza mieszkalnego w domu jednorodzinnym.

    Kupiłem swego czasu, trochę nieświadom, wełnę mineralną ECOSE loft roll 0.44: 15 cm + 10 cm na częśc mieszkalną oraz 15 cm na stryszek.
    Z tego co widzę w dzisiejszych czasach 25cm 0.44 to trochę lipa... zastanawiam się nad zakupem dodatkowo 5 cm jakiejś dobrej wełny mineralnej na całą powierzchnie dachu w części mieszkalnej.

    Czy ma to sens? Może przesadzam.

    Jaką wełnę mineralną polecilibyście?

    Czy nie jest błędem układanie wełny mineralnej w 3 warstwach? (15cm między krokwie, które mają grubość 18cm, następnie 10cm oraz 5 cm tej lepszej w poprzek pod profilami)

    Skusiłem się też na zakup folii paroizolacyjnej STROTEX AL 90, która teoretycznie ma jakieś tam właściwości termoizolacyjne, ale po czasie wydaje mi się, że to też lipa

    Z góry dziękuję za odpowiedż!

  2. #2

    Domyślnie

    wełna aluminiowa jest 3 razy szczelniejsza od zwykłej polipropylenowej, więc jeśli będziesz robił zgodnie ze sztuką (nie popełnisz za dużo dziur), czyli kleił wszystko ze wszystkim to będzie trochę cieplej niż ze zwykłą folią, fakt ekonomiki w tym za bardzo nie ma, ale skoro już kupione to nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem

    co do samej wełny, w tej chwili masz U=0,176 jak dodasz 5cm czegoś makrowego 0,036 to będzie U=0,14 czyli tylko troszkę cieplej, w pieniądzach to będą skromne oszczędności, 0,036*24h*3000stopniodni*150m2=378kWh=90zł/rocznie oszczędności na CO
    Ostatnio edytowane przez mxxxx ; 18-01-2013 o 05:42

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    a ja uważam że warto dolożyć 3 warstwę
    koszt znikomy
    oprócz tych teoretycznych 90 zł
    zyskasz na zmniejszeniu ilości felernych miejsc ułożenia wełny.

    ja u siebie zauważyłem różnicę
    najpierw zasypałem granulatem strop na wysokość okolo 45 -50 cm dom tracił na przez noc okolo 1 stop
    pompa przestaję u mnie ładować podlogę o 17-18 a zaczyna 8-9

    dosypałem granulatu 10-20 cm jeszcze dodatkowo- dom obecnie ma kłopot zejść więcej niż o,5 w nocy
    i pewnie nie rzecz w grubości ale w wyeliminowaniu kiepskich miejsc
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    davstan

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

    Dlaczego ta wełna mineralna nie nadaje się akurat do dachów skośnych? Źle się ją układa ze względu na niezbyt sztywną / sprężystą konsystencję? Swoją magazynuję już około 1.5 roku Mój dach jest nawet bardzo skośny bo wszystkie połacie mają 42 stopnie.

    Dokładnie mam przywiezioną z UK wełnę Knauf Loft Roll 0.44.

    5cm tej dodatkowej wełny będzie OK?
    Montować to tak: 15 cm między krokwie w poziomie, 10 cm pod krokwie w pionie i znowu 5 cm pod krokwie w piomie? (coś więcej między tymi 2 ostatnimi warstwami trzeba mieć na uwadze?)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony