dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Kto buduje d-08 lub d-24 ?

Głosujących
1. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • projekty

    0 0%
  • wymiana doswiadczen

    1 100,00%
Strona 11 z 100
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1999
  1. #201
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nowacki

    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Posty
    2

    Domyślnie D08

    Witam wszystkich.
    W połowie lutego rozpocząłem budowę D08. W chwili obecnejmam mury wyciągniete i przygotowane do więźby dachowej. Zastanawiam się czy spadek 25 stopni to wystarczający, aby dobrze wyglądał. Czy zadaszenie tarasu jest mozliwe w sposób aby wysokość na tarasie w najniższym miejscu miała 1,8 m? Czy ktoś z Was ma może zdjęcia budynku D08 z zadaszonym tarasem?

  2. #202

    Domyślnie

    A dlaczego chcesz mieć taki niski taras?

    Z zadaszonym tarasem wygląda super - wiem gdzie taki dom jest we Wrocławiu, nie wiem gdzie się budujesz.

    25 stopni dachu jest OK, wg mnie dziwnie wygląda dach z większym nachyleniem - to jest dom parterowy.
    Pozdrawiam

  3. #203

    Domyślnie

    Kochani Przestronni,
    Życzę wam wesołych świąt - pogodnych, rodzinnych i pełnych marzeń o ślicznym domku z jeszcze piękniejszym ogródkiem!

    Wszystkiego najlepszego, pozdrawiam
    Beata

  4. #204
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jakub Burkietowicz

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie Życzenia

    No właśnie - wszystkiego najlepszego dezeroosiemowicze i nie tylko, zdrowia, pogodnych świąt, dużo czasu z rodziną (ja na pewno skorzystam) no i pomyślności w realizacji wymarzonego domku

    Burek

    P.s. Kurde ... a jutro odbieram psa od kumpla (mały szczeniaczek) i pojadę z nim 300 km. Ciekawe, co mnie spotka po drodze, jakie niespodziewajki hihi

    Jeszcze raz pomyślności

  5. #205
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nowacki

    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał BK
    A dlaczego chcesz mieć taki niski taras?

    Z zadaszonym tarasem wygląda super - wiem gdzie taki dom jest we Wrocławiu, nie wiem gdzie się budujesz.

    25 stopni dachu jest OK, wg mnie dziwnie wygląda dach z większym nachyleniem - to jest dom parterowy.
    Pozdrawiam
    Witam dom buduję w Wielkopolsce dokładnie w okolicach Konina. Taras jak najbardziej chciałbym zadaszyc tylko widziałem takie zadaszenie i wydawało mi się że w narożniku jest dość nisko-zadaszenie wynika z przedłużenia krokwi dachu. Zastanawiam się również nad miejsecem kominka w salonie, czy robić zgodnie z projektem czy zastosować się do rad osób wypowiadających się na forum. Może ktoś dysponuje fotkami zadaszonego tarasu i umiejscowionym kominkiem na miejscu dzrzwi do łazienki-według projektu. Byłbym wdzięczny za takie zdjęcia i rady.

  6. #206

    Domyślnie

    Prawie zamówiłem projekt D08, gdy pojawiła się wersja D08a - z użytkowym poddaszem. Od roku już mieszkamy - jeśli chcecie porównać te dwie wersje to zamieściliśmy zdjęcia na forum pod tematem : Galeria zdjęć domów forumowiczów pod nazwą : Chatka Madzi i Radzia. Pozdrawiamy.

  7. #207

    Domyślnie D08 Przestronny

    Witam Przestronnych,

    Byłam wczoraj na interesującej wycieczce - w Lesznowoli w lesie pod Warszawą (na Grójec) stoją trzy przestronne, jeden jeszcze bez dachu, drugi surowy otwarty i ostatni gotowy, zamieszkany od dwóch lat. Właściciele wpuscili nas - tak że mogłam wreszcie zobaczyć domek także od środka. Domek nie był podwyższany, a wyglądał dobrze. Kominek według projektu - na ścianie niby przedpokoju -salon wydaje sie mały. Wielkie panoramiczne okna - superwidok na las!!! Okna firm Kommerling, podobno dobre, ale pewnei drogie
    Ważna rzecz - o której powiesział developer - ciepło ucieka nie z powodu dużej powierzchni okien, ale wadliwego osadzenia i ocieplenia - to jest wazneijsze według niego niż liczba warstw w ścianie. Druga rzecz w D08 (wybudował ich kilka) to staranne ocieplenie stropu. Zrobił eksperyment i jeden z D08 zrobił z jednej warstwy BK, ale bardzo starannie osadził okna i ocieplił dach - rachunki za ogrzewanie były takie same jak w kilku wartswach. Mysle, że to szczere, bo i tak jego klienci buduja dwuwarstwowce - różnie cegła ceramiczna albo BK plus wełna lub styropian. Według niego wełna jest lepsza jeśli dom nie sezonuje, Jeśli budujemy dłużej, przynajmniej półtora roku, to styropian jest OK.

    W surowym ciekawa zmiana - znaczne zmniejszenie i przesunięcie wc z drugiej strony kuchni - dzięki temu kuchnia większa i wc nie przy kominku, do przemyslenia, jesli komus nie potrzebna druga łazienka.

    Państwo z gotowego domku zrobili sobie wielką łazienke z pokoju przylegającego do sypialni. Do łazienki wchodzi sie bezpośrednio z sypialni. zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, tylko boję sie, że będzie mi przeszkadzał hałas wody zza ściany. Mąż i ja kładziemy sie o bardzo różnych porach, a mnie budzi byle co...

    Mam też wrażenie że kuchnia jest dość mała. Nie chodzi o to, że coś sie nie mieści, ale raczej jakeiś takie wrażenie optyczne. Po prostu w domu pomieszczenia 9-10 metrowe wydają sie dużo mniejsze niż w mieszkaniu.
    Może marudzę a może to kwestia umeblowania, rozjaśnienia?

    Zgadzam sie tez z BK. przeszkadza mi to, że wchodzi sie wprost z wiatrołapu do salonu i że widać salon z wiatrołapu. Pewnei wiec kominek przesune na sciane od łazienki, a wiatrołap od salonu oddziele azurowym regałem z ceramiką, kaktusami czy innym badziewiem.

    Poza tym taka uwaga dla lubiących wnetrza z lekka patyną - ten domek jest bardzo bezpretensjonalny, prosty, ale niestety troszke bezduszny - jesli zrobi sie go nowocześnie - gres polerowany, chrom, jasne nowoczesne meble - to trochę brakuje schodów i efektów "przestrzennych" , nic sie w tej przestrzeni nie dzieje. Mialam nowocześnie urzadzone mieszkanie ze schodami i to wygladalo swietnie, ale przestrzeń była ciekawie zorganizowana. Tutaj czegoś brakuje.
    Teraz chce inaczej urządzić, mam troche starych mebli, mam ochote na inny klimat. Myślę o jednej ścianie ceglanej i czymś, co zorganizuje przestrzen, a moze kominek powinien być na środku?
    No ale to takie moje impresje...
    Jak ktos chce namiary na pana od D08 to proszę na priva,
    Pozdrawiam

  8. #208

    Domyślnie

    Bardzo prosze wyslijcie mi kosztorysy i zestawienie potrzebnych materiałów do tego domku
    czy budował ktoś D08-przestronny

  9. #209

    Domyślnie Re: D008 Przestronny

    Cytat Napisał RomanP
    Kosztorys jest w pliku Exela. Nie wiem jak go przesłać poprzez forum. Dla wszystkich zainteresowanych - proszę o podpowiedź jak to zrobić lub adresy e-mail, żebym mógł wysłać w formie załącznika

  10. #210

    Domyślnie D-08

    Witam wszystkich PRZESTRONNYCH!

    Zamierzam w maju rozpocząć budowę D-08 pod Szczecinem.

    Obecnie jestem na etapie oczekiwania na pozwolenie. Budynek będzie posadowiony na 262 palach ze względu na 2,5 m grubości warstwę torfu i bardzo wysoki poziom wód gruntowych.
    Oprócz domu muszę wybudować osobny budynek gospodarczy (garaż ) gdyż jest to działka siedliskowa. Garaż znajdujący się w bryle budynku (po przedłużeniu i poszerzeniu o 1m) przerabiam na dodatkowe dwa pokoje i łazienkę. Inne istotne zmiany to przestawienie kominka na ścianę łazienkową. Pierwotnie budynek miał być posadowiony na płycie grzewczej ale pomimo wcześniejszych ustaleń nie udało się podpisać umowy z wykonawcą. Obecnie mam podpisaną umowę z wykonawcą mikropali i czekam tylko na pozwolenie. Będę wdzięczny za wszystkie informacje dotyczące kosztorysów, zestawienia materiałów itp.
    Pozdrawiam

  11. #211

    Domyślnie

    [email protected] <---- bardzo prosze o przeslanie kosztorysu
    czy budował ktoś D08-przestronny

  12. #212

    Domyślnie

    Cytat Napisał joyrad
    Prawie zamówiłem projekt D08, gdy pojawiła się wersja D08a - z użytkowym poddaszem. Od roku już mieszkamy - jeśli chcecie porównać te dwie wersje to zamieściliśmy zdjęcia na forum pod tematem : Galeria zdjęć domów forumowiczów pod nazwą : Chatka Madzi i Radzia. Pozdrawiamy.
    Chatka jest naprawdę piękna. Przestronni warto obejrzeć. Zdjęcia salonu umocniły mnie jednak w przekonaniu że należy ten kominek zrobić na ścianie od łazienki, gdyż opcja pierwotna zabiera zbyt dużo przestrzeni.

  13. #213

    Domyślnie

    Drodzy przestronni

    Kupiłam dzisiaj gazetę "ZBUDUJ DOM" za 2,99 w EMPIKU

    Opisano tam nasz projekt. Jest też kilka fajnych zdjęć zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Pokazana jest wersja D08a, i kilka jeszcze innych zmian. Naprawdę polecam.

  14. #214

    Domyślnie

    Cytat Napisał MALINKA
    Cytat Napisał joyrad
    Prawie zamówiłem projekt D08, gdy pojawiła się wersja D08a - z użytkowym poddaszem. Od roku już mieszkamy - jeśli chcecie porównać te dwie wersje to zamieściliśmy zdjęcia na forum pod tematem : Galeria zdjęć domów forumowiczów pod nazwą : Chatka Madzi i Radzia. Pozdrawiamy.
    Chatka jest naprawdę piękna. Przestronni warto obejrzeć. Zdjęcia salonu umocniły mnie jednak w przekonaniu że należy ten kominek zrobić na ścianie od łazienki, gdyż opcja pierwotna zabiera zbyt dużo przestrzeni.
    Cześć Malinka,
    co do salonu - sama nie wiem, owszem zabiera to trochę miejsca, ale przynajmniej ta przestrzeń jest mniej monotonna - jak pisała myszkin.

    Gdzie macie zamiar dać telewizor?
    U mnie w domu niestety bez telewizora ani rusz, chcoaż ja najchętniej wywaliłabym to pudło. Chociaż, może w domu będzie tyle roboty że nie będziemy mieli czasu na obrazki?
    Ale ja myślałam żeby stał obok kominka. Ale jak kominek będzie na scianie łazienki, to gdzie wtedy TV?

  15. #215

    Domyślnie

    co do telewzizora

    Zostały mi chyba tylo dwa narożniki. Jeden pomiędzy dwoma tarasami. a drugi po lewej stronie od dużego tarasu. Nie wiem jeszcze gdzie go postawię.W "ZBUDUJ DOM" jest kilka zdjęć salonu - warto zobaczyć. Myślę że coś sie wykombinuje. Miejsce obok kominka według mnie odpada. Nie wyobrażam sobie telewizora na środku pokoju no i te kable od telewizora i pozostałego sprzętu (głośniki, DVD, Video itp) widoczne z tyłu. Myślę że to kwestia gustu. Mamy bardzo dużą rodzinę i wielu znajomych dlatego musimy mieć dużo miejsca w salonie. Nie jestem pewna co do umiejscowienia kominka na ścianie od łazienki ale chyba nie mam innego wyjścia. podczas świąt i innych spotkań ( a mam ich dużo) mogłoby być ciasno.

    Z pozdrowieniami
    MALINKA

  16. #216

    Domyślnie

    Cytat Napisał MALINKA
    co do telewzizora

    Zostały mi chyba tylo dwa narożniki. Jeden pomiędzy dwoma tarasami. a drugi po lewej stronie od dużego tarasu. Nie wiem jeszcze gdzie go postawię.W "ZBUDUJ DOM" jest kilka zdjęć salonu - warto zobaczyć. Myślę że coś sie wykombinuje. Miejsce obok kominka według mnie odpada. Nie wyobrażam sobie telewizora na środku pokoju no i te kable od telewizora i pozostałego sprzętu (głośniki, DVD, Video itp) widoczne z tyłu. Myślę że to kwestia gustu. Mamy bardzo dużą rodzinę i wielu znajomych dlatego musimy mieć dużo miejsca w salonie. Nie jestem pewna co do umiejscowienia kominka na ścianie od łazienki ale chyba nie mam innego wyjścia. podczas świąt i innych spotkań ( a mam ich dużo) mogłoby być ciasno.

    Z pozdrowieniami
    MALINKA
    Faktycznie, co do TV - trzeba pamiętać o tym jak pada światło. U nas okna wychodzą dokładnie na południe (będą wychodzić ...) więc słonko świciłoby prosto w monitor gdyby stał obok kominka.

    Chyba faktycznie zlikwidujemy ten kominek na środku.

    Czy jest ktoś kto robi u siebie rekuperator?
    Które kominy wtedy likwidujecie?

  17. #217

    Domyślnie

    Dziękuję Malinko za miłe słowa. Co do kominka na ścianie wc to jest to pomysł interesujący. Myślę jednak że rozwiązanie pierwotne też ma swoje zalety. Przede wszystkim oddziela się w ten sposób wyrażnie "komunikację" od "salonu". Sądzę również że likwidacja wc dla gości może okazać się trochę pochopna. Nie bardzo podoba mi się pomysł korzystania przez wszystkich z rodzinnej łazienki.
    Kable o których pisałaś można ułożyć pod tynkiem, jeżeli odpowiednio wcześnie zdecydujesz się gdzie umieścisz poszczególne elementy sprzętu rtv.

  18. #218

    Domyślnie

    Joyrad,
    dwie łazienki muszą być, nie da rady inaczej. Jak cztery osoby mieszkają to bez dwóch łazienek co najmniej ani rusz.

    Co do salonu i kominka cały czas się zastanawiamy.
    Jeśli zlikwidujemy ściankę na środku, to trzeba będzie tę komunikację symbolicznie wydzielić na podłodze - wyłożyć przejście do kuchni płytkami, to będzie tez konieczne ze względu na kominek.

    Joyrad - Twój dom jest piękny, ogród też cudny.

    Czy nie doskwiera wam brak zadaszonego tarasu?

  19. #219

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o taras to temat wcale nie jest łatwy. Już na etapie fundamentowania zdecydowałem że połączę tarasy "salonowy" i "garażowy". Powstała powierzchnia 70 m2, którą jak mówisz planowaliśmy częściowo zadaszyć. Cieśla a zarazem dekarz wykonujący dach był fachowcem najwyższej klasy (specjalista od dachów na kościołach i zabytkach - całość więźby wykonał techniką czopów i wrębów tak że gwoździe i śruby to tylko uzupełnienie) przekonał mnie że "wyciągnięcie" dachu musi odbyć się kosztem załamania jego powierzchni. Ze względów estetycznych jest to wysoce niewskazane. W związku z tym postanowiliśmy umieścić na tarasie duuuży parasol. Jeżeli macie inny pomysł na zadaszenie tarasu to chylę czapkę z głowy.

  20. #220

    Domyślnie

    joyrad,
    jeśli dobrze rozumiem to metoda czopów i wrębów to wyższa szkoła jazdy - cieśla jednym uderzeniem siekiery precyzyjnie tnie drewno? Musiał być naprawdę dobry.
    W twojej wersji projektu chyba nie ma więźby z wiązarów?
    Ja widziałam dach d08 z właśnie przedłużonym dachem, w kilku tartakach mają w komputerze gotowe rysunki dachów z powiększonym dachem, więc to dość popularna zmiana w projekcie.
    Co znaczy że załamanie powierzchni dachu - rzeczywiście więźba się zmienia, jest większa ale też i prostsza - nie ma tzw koszy w tym rogu gdzie jest taras.

Strona 11 z 100

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony