dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kamiona

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-564
    Posty
    5

    Domyślnie Piec/kominek na pellet w mieszkaniu komunalnym????????

    Witam potrzebuję pomocy ewentualnej porady, informacji na ten temat. Mam w mieszkaniu piece kaflowe co jest jedynym źródłem ogrzewania, wodę podgrzewam bojlerem elektrycznym wszystko to jest bardzo uciążliwe. Chciałbym zamontować piecyk pelletowy typu MCZ który będzie ogrzewał i mieszkanie i wodę użytkową. Zgryz jest taki czy ktoś wie właśnie o przypadkach montażu w mieszkaniach komunalnych, bo spółdzielnia ZBILK w Szczecinie odmówiła mi tego typu modernizacji, tłumacząc się tym że nie można montować już urządzeń na paliwa stałe ale czym w końcu jest piec kaflowym tym samym a ja chce tylko zmodernizować ogrzewanie. Jeśli ktoś może mi w jakikolwiek sposób pomóc, doradzić, bardzo proszę. Mieszkanie ma około 58 m (dwa pokoje+korytarz+kuchnia+wc i łazienka) III piętro.
    Ewentualnie proszę o propozycję ogrzewania innego, pozdrawiam.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamiona Zobacz post
    Witam potrzebuję pomocy ewentualnej porady, informacji na ten temat. Mam w mieszkaniu piece kaflowe co jest jedynym źródłem ogrzewania, wodę podgrzewam bojlerem elektrycznym wszystko to jest bardzo uciążliwe. Chciałbym zamontować piecyk pelletowy typu MCZ który będzie ogrzewał i mieszkanie i wodę użytkową. Zgryz jest taki czy ktoś wie właśnie o przypadkach montażu w mieszkaniach komunalnych, bo spółdzielnia ZBILK w Szczecinie odmówiła mi tego typu modernizacji, tłumacząc się tym że nie można montować już urządzeń na paliwa stałe ale czym w końcu jest piec kaflowym tym samym a ja chce tylko zmodernizować ogrzewanie. Jeśli ktoś może mi w jakikolwiek sposób pomóc, doradzić, bardzo proszę. Mieszkanie ma około 58 m (dwa pokoje+korytarz+kuchnia+wc i łazienka) III piętro.
    Ewentualnie proszę o propozycję ogrzewania innego, pozdrawiam.
    Ile pięter ma budynek ?

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kamiona

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-564
    Posty
    5

    Domyślnie

    Trzy piętra+strych

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Popełniłeś błąd zwracając się z pytaniem do spółdzielni. Teraz będziesz musiał sprytnie z tego wybrnąć. Bo przepisy zabraniają montażu nowych urządzeń, natomiast modernizacja pieca to coś innego. "Przestawienia" pieca nie mogą Ci zabronić, a z takiego pieca można zrobić piecokominek który ogrzeje całe mieszkanie. Jeden piec przerabiasz, resztę wywalasz (niekoniecznie od razu). Znacznie droższa zabawa od planowanego MCZ, ale też jakość idei bez porównania.
    Ostatnio edytowane przez eniu ; 24-01-2013 o 15:16

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamiona Zobacz post
    Trzy piętra+strych
    Zgodnie z obowiązującymi przepisami kominki można instalować także w budynkach wielorodzinnych, tzw. niskich, czyli do 12m wysokości i czterech kondygnacji naziemnych włącznie. Eniu podpowiedział dobrą myśl, jak coś budujemy nowego to obowiązują nas nowe przepisy, jak coś naprawiamy, modernizujemy nie używając słów „remont” mamy wielkie pole do popisu (nie mylić z PISem) a obecność w budynku kanałów dymowych od jego powstania jest też na Twoją korzyść.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kamiona

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-564
    Posty
    5

    Domyślnie

    Także Panowie co mam zrobić dokładnie, krok po kroku żeby można było osiągnąć cel Generalnie musiałem wysłać zapytanie do ZBILKu dlatego że jestem najemcą lokalu, jeszcze nie wykupiłem mieszkania, no i ze względu na bank, bo staram się na sfinansowanie prac przez kredyt w BOŚ a oni wymagają zgody właściciela lokalu czyli ZBILK w tym przypadku także proszę o pomoc jak krok po kroku to zrobić

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kamiona

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-564
    Posty
    5

    Domyślnie

    Eniu a mógłbyś wrzucić ewentualnie przykładowy system takiego piecokominka, zależy mi na ogrzewaniu mieszkania ale również by podgrzewać wodę użytkową

  8. #8

    Domyślnie

    a trzeba mieć jakiś specjalny koszyk czy ruszta aby tym pelletem palić?? (gdzieś tak przeczytałem)

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Popełniłeś błąd zwracając się z pytaniem do spółdzielni. Teraz będziesz musiał sprytnie z tego wybrnąć.
    Bo przepisy zabraniają montażu nowych urządzeń, natomiast modernizacja pieca to coś innego.
    "Przestawienia" pieca nie mogą Ci zabronić, a z takiego pieca można zrobić piecokominek który ogrzeje całe mieszkanie.

    Jeden piec przerabiasz, resztę wywalasz (niekoniecznie od razu).
    Znacznie droższa zabawa od planowanego MCZ, ale też jakość idei bez porównania.
    Eniu, jesteś GENIUSZEM!
    Nie tak dawno na forum kwiatkowym maglowaliśmy temat, bo paniom w budynkach wielorodzinnych, zachciało się nostalgii.
    I przytaczaliśmy przepisy, casusy prawne, a tu... taka miła i mądra podpowiedź!
    Cmokas wielki.

    ****
    kamiona - tu:
    Cytat Napisał kominiarz
    Akurat jeden pieco-kominek mamy prawie na ukończeniu...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...66#post6356166
    Ostatnio edytowane przez hanka55 ; 08-02-2014 o 19:23
    Cieplutko - hanka

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Całuję raczki uniżenie....

  11. #11

    Domyślnie

    Ma 2 pietra, ja mieszkam na pierwszym..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony