dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 65
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 1290
  1. #261

    Domyślnie

    Cytat Napisał M-M Zobacz post
    W trakcie naszych poszukiwań instalatora również były spore rozbieżności cenowe między firmami. Wybraliśmy najtańszego i póki co (po pierwszej części robót) jesteśmy bardzo zadowoleni. W chwili obecnej koszty bez instalacji rekuperatora, pieca i eko-szamba to 31tyś
    Dodaję najświeższą fotkę salonu z tynkami i wylewkami

    Załącznik 270712
    Fajnie to wygląda, coraz bardziej domowo się robi.

  2. #262

    Domyślnie

    Nasz hydraulik za robotę, materiały, piec, wszystko do centralnego odkurzacza szacuje na 27-30tys.

  3. #263
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MPF

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-215
    Posty
    31

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	484
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	273022Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	451
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	273021Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	463
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	273020
    U nas juz podlogowka polozona, hydraulika rozlozona
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	341
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	273023  
    Ostatnio edytowane przez MPF ; 02-08-2014 o 20:35

  4. #264

    Domyślnie

    Wiem że już padło pytanie dotyczące ocieplenia dachu, znacie już koszty ocieplenia dachu/zabudowy poddasza?

  5. #265
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    serek1986

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    kartuzy
    Kod pocztowy
    83-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam mam pytanie do wszystkich jaki i z czego robicie taras i jaka elewacje ?

  6. #266

    Domyślnie

    Witam
    oto nasze zmiany w projekcie:
    Poszerzenie garażu
    zamiana na dole pokoju z kuchnia. Kuchnia otwarta na salon, usunięta ściana nośna, zrobiony podciąg.
    Okno w salonie 4m
    Dodatkowe okno w kuchni - nad blatem a pod szafką.
    Dodatkowe wyjście z kuchni na taras - drzwi 2x60cm
    Kominek przeniesiony vis a vis tego co oryginalnie (chyba to jest przy pomieszczeniu 1/4)
    Usunięte balkony
    Podcien przy wejściu (jakos trzeba bylo zadaszyc przy braku balkonu )
    U gory tylko zmian wejscia do garderoby. Teraz wchodzi die z sypialni a nie z korytarza
    Może kogoś natchnie
    Pozdrawiam

  7. #267

    Domyślnie

    Aha, balkony usunięte ale okna balkonowe zostały

  8. #268

    Domyślnie

    Cytat Napisał MPF Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	484
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	273022Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	451
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	273021Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	463
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	273020
    U nas juz podlogowka polozona, hydraulika rozlozona
    U nas pianowane ocieplenia ma kosztować 13 tys. Wstępna wycena.

    Hydraulik wchodzi do nas w poniedziałek, ale tylko by w ścianach zrobić podejścia.

  9. #269

    Domyślnie

    Cytat Napisał mishafunky Zobacz post
    Witam
    oto nasze zmiany w projekcie:
    Poszerzenie garażu
    zamiana na dole pokoju z kuchnia. Kuchnia otwarta na salon, usunięta ściana nośna, zrobiony podciąg.
    Okno w salonie 4m
    Dodatkowe okno w kuchni - nad blatem a pod szafką.
    Dodatkowe wyjście z kuchni na taras - drzwi 2x60cm
    Kominek przeniesiony vis a vis tego co oryginalnie (chyba to jest przy pomieszczeniu 1/4)
    Usunięte balkony
    Podcien przy wejściu (jakos trzeba bylo zadaszyc przy braku balkonu )
    U gory tylko zmian wejscia do garderoby. Teraz wchodzi die z sypialni a nie z korytarza
    Może kogoś natchnie
    Pozdrawiam
    Witaj. Z tego co piszesz sporo okien macie.

  10. #270

    Domyślnie

    @mycha3 - okien sporo, to jest jakiś konik żony, o którym nie wiedziałem

  11. #271

    Domyślnie

    A co instalacji, to woda plus gaz z materiałami i robocizna wyliczyli nam na 36 tys. W tym sa stelaże do geberitow, kaloryfery oraz piec viessmann vitodens 100-w 26kw

  12. #272

    Domyślnie

    Cytat Napisał mishafunky Zobacz post
    @mycha3 - okien sporo, to jest jakiś konik żony, o którym nie wiedziałem
    Będzie ładnie doświetlone wnetrze. Kiedy starujecie z budową?

  13. #273

    Domyślnie

    Cytat Napisał mycha3 Zobacz post
    Będzie ładnie doświetlone wnetrze. Kiedy starujecie z budową?
    w poniedziałek więźba się zaczyna. W tym roku planujemy stan surowy zamknięty.

  14. #274
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrku20

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-115
    Posty
    64

    Domyślnie

    Witam wszystkich Galilejczyków!

    U nas stan zero już jest. Dzisiaj zaczynają stawiać ściany W tym roku zatem zgodnie z planem postawimy SSO.

    Na bieżąco zaczęły się pojawiać nam pewne wątpliwości, które mam nadzieje pomożecie rozwiać. Pytania do Was:
    1. do tych którzy zamieniali schody na wylewane - jaką uzyskaliście wysokość i głębokość schodów. Ile stopni?
    2. Okazuje się, że drewno jakie jest przewidziane w projekcie pierwotnym na więźbę ma klasę C27. Podobno standardem jest stosowanie klasy C24. Jakie drewno Wy stosujecie w Waszych domach?
    3. Drzwi wejściowe - do tych którzy już je mają - czy mieliście problem ze znalezieniem modelu z nadstawkami z boku i na górze?
    4. Taras - czy ktoś z Was planuje robić taki jak jest na wizualizacjach?

    Pozdrawiamy
    Ostatnio edytowane przez piotrku20 ; 20-08-2014 o 16:19

  15. #275

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrku20 Zobacz post
    Witam wszystkich Galilejczyków!

    U nas stan zero już jest. Dzisiaj zaczynają stawiać ściany W tym roku zatem zgodnie z planem postawimy SSO.

    Na bieżąco zaczęły się pojawiać nam pewne wątpliwości, które mam nadzieje pomożecie rozwiać. Pytania do Was:
    1. do tych którzy zamieniali schody na wylewane - jaką uzyskaliście wysokość i głębokość schodów. Ile stopni?
    2. Okazuje się, że drewno jakie jest przewidziane w projekcie pierwotnym na więźbę ma klasę C27. Podobno standardem jest stosowanie klasy C24. Jakie drewno Wy stosujecie w Waszych domach?
    3. Drzwi wejściowe - do tych którzy już je mają - czy mieliście problem ze znalezieniem modelu z nadstawkami z boku i na górze?
    4. Taras - czy ktoś z Was planuje robić taki jak jest na wizualizacjach?

    Pozdrawiamy
    Moge odpowiedzieć na pytanie 4. Taras będzie tylko od tylniej strony, nie będzie łączył się z wyjściem z jadalni, bo po 1 mamy tam krótsze okno, po drugie tylko 4 m od granicy z sąsiadem więc nie wart. Na pewno będzie drewniany i chyba ciut większy niż na wizce.
    Ad. 3 My zmniejszyliśmy otwór drzwiowy i mamy tylko boczną część. Zrezygnowaliśmy z tego górnego doświetlenia.

    Co do 2 pytania, muszę zapytać męża, bo szczegółow nie znam, ale raczej robiliśmy zgodnie z projektem.
    A jeśli chodzi o schody, my nie mamy wylewanych. Zrobimy dywanowe, drewniane.

    Przepraszam, że za dużo nie pomogłam.

  16. #276

    Domyślnie

    Piotrku20
    Cześć. Szybka odpowiedź.
    1/ Nie pamiętam wymiaru stopni. Z poziomu parteru mam do spocznika 8 stopni, od spocznika na poddasze 7 stopni. Jak będę na budowie i będę pamiętał, to zmierzę i zapodam wymiary.
    2/ Nie wiem co odpowiedzieć. Ja trzymam się projektu. C24 pewnie też spełni swoją rolę, z tym, że będzie tańsze.Ja bym na konstrukcji więźby nie oszczędzał. Natomiast nie masz pewności co dostarczą ci na budowę, bo jak to sprawdzisz? Kupuj w sprawdzonym tartaku zgodnie ze specyfikacją, to będziesz miał pewność.
    3/Jak nie ma gotowca to zleć na zamówienie wykonanie drzwi. W przypadku drewnianych należy pamiętać, aby były wykonane z drewna klejonego, by się nie wypaczały w trakcie użytkowania.
    4/Taras na wizualizacjach jest fajny, ale: zamiast desek będziesz musiał dać kompozyt, żeby to wyglądało i nie zgniło w 2 lata, drewno egzotyczne odpada ze względu na koszt, taras z płytek też nie bardzo, bo za kilka lat będzie do remontu. Ja postanowiłem zrobić taras z kostki. Odrębną kwestią jest w wizualizacji dopasowanie elewacji do tarasu.

    Pozdrawiam

  17. #277

    Domyślnie

    Piotrku20

    Moje stopnie w schodach mają wymiar wys.18 cm szer. 26 cm

  18. #278

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrku20 Zobacz post
    Witam wszystkich Galilejczyków!

    U nas stan zero już jest. Dzisiaj zaczynają stawiać ściany W tym roku zatem zgodnie z planem postawimy SSO.

    Na bieżąco zaczęły się pojawiać nam pewne wątpliwości, które mam nadzieje pomożecie rozwiać. Pytania do Was:
    1. do tych którzy zamieniali schody na wylewane - jaką uzyskaliście wysokość i głębokość schodów. Ile stopni?
    2. Okazuje się, że drewno jakie jest przewidziane w projekcie pierwotnym na więźbę ma klasę C27. Podobno standardem jest stosowanie klasy C24. Jakie drewno Wy stosujecie w Waszych domach?
    3. Drzwi wejściowe - do tych którzy już je mają - czy mieliście problem ze znalezieniem modelu z nadstawkami z boku i na górze?
    4. Taras - czy ktoś z Was planuje robić taki jak jest na wizualizacjach?

    Pozdrawiamy
    Witam,
    1. My mamy 9 stopni razem ze spocznikiem + 7 za spocznikiem. Wymiary muszę sprawdzić.
    2. Drewno na dach mamy jodłę - podobno najlepsza i impregnowana Korasitem. Nie wiem jaka to klasa bo zupełnie na to nie zwracałam uwagi
    3. Drzwi wejściowe - zrezygnowaliśmy z nadstawki na górze. Mamy tylko z boku, ale zastanawiamy się czy nie zamurować, bo wszędzie mówią, że takie drzwi są mniej bezpieczne, tego światła niewiele wpada, a cena nadstawki to 75% drzwi, więc warto się zastanowić. U nas wyszedł kolejny problem, bo bob budowniczy zawalił otwory i mamy jakiś niestandardowy wymiar, brakuje nam 10cm. Drzwi balkonowe też zrobił inne wymiary, chociaż galilejczycy zwracali mi uwagę, że mam jakieś dziwne drzwi to uznałam, ze jak dojdzie ocieplenie i wylewka to będzie ok, ale jednak nie jest.
    4. Taras będzie prawdopodobnie z kostki, chyba najłatwiejsze rozwiązanie i pewnie będzie długo służyć, bo z deskami to niewiadomo, ale efekt robią.

  19. #279

    Domyślnie

    Mam jeszcze pytanie do tych, którzy mają wykończony dach, chodzi mi o blachę wykończeniową dachu. Czy znacie firmę która produkuje blachę w kolorze winchester? Może Alkam coś podpowie, bo wiem, że mieliście okna w tym kolorze - może kupowaliście też blachę, hmm?
    Prosiłabym o szybkie podpowiedzi. Dzięki.

  20. #280
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrku20

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-115
    Posty
    64

    Domyślnie

    Dobry wieczór

    dziękujemy za Wasze odpowiedzi i podpowiedzi.
    1. Ostatecznie schody będziemy jeszcze przerabiać, tak aby uzyskać wysokość stopnia 17-18 cm
    2. Co do drewna na dach - czekamy na odpowiedź od konstruktora. Jeśli C24 okaże się wystarczające to idziemy w C24. C27 to jednak dużo większy wydatek...
    3. Drzwi wejściowe mamy już wymurowane i z nadstawki górnej zrezygnowaliśmy.
    4. Taras bardzo nam się podoba taki, jak na wizualizacji i zapadła już decyzja, że jednak idziemy w drewno egzotyczne. Tanio nie będzie ale taki taras nam odpowiada najbardziej.

    Klubowiczko, nie odpowiemy na Twoje pytanie bowiem dach dopiero przed nami
    Ale skoro już temat dachu został poruszony, to będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi. Na co zwrócić uwagę, co ewentualnie zmienić? Czy ktoś z Was robił wentylację hybrydową?

    Pozdrawiamy serdecznie

Strona 14 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony