dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 94
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar IwaKrzys
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Podlaskie
    Posty
    180
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie projekt indywidualny IwaKrzys :)

    witam,
    jestem nowa na forum pomimo iz juz pol roku przegladam te forum z wiadomogo powodu czyli zaczynamy budowe domku wymarzonego przez nas,ale od poczatku:
    najpierw byla dzialeczka jest w ksztalcie prostokata dosc dluga wiec ciezko zrobic zdjecie calej, wiec nie mam, no i nie jest zbyt szeroka 20 metrow ale po wielkich... klopotach jestemy juz w ostaniej fazie ustalania projektu, niestety zajelo nam to troche czasujuz 5 miesiecy, bo mamy projekt indywidualny nie moglismy zadnego znalesc zeby bylo w nim to co chcemy i zeby przerobki nie byly na tyle kosmetyczne zeby nie szedl projekt jako zmiana calego niestety i tak sie zdecydowalismy na indywidualny.Teraz troche zalujemy juz bym chyba wolala zmienic koncepcje calej aranzacji srodka ale powiedzialo sie A trzeba powiedziec i B, wiec sie zaczelo..
    Papiery w elektrowni zlozone jutro woda, i projekt mysle ze juz niedlugo bedzie)
    to na razie tyle...

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar IwaKrzys
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Podlaskie
    Posty
    180
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    no sprobujemy wrzucic zdjecie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2983.jpg
Wyświetleń:	284
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	166971

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar IwaKrzys
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Podlaskie
    Posty
    180
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    i w srodku
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2982.jpg
Wyświetleń:	553
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	166972Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2981.jpg
Wyświetleń:	458
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	166973

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar IwaKrzys
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Podlaskie
    Posty
    180
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    tyl domku nie wrzucam bo zmiane zrobilam kolejna zreszta ale co zrobic czlowiek by chcial zeby wszystko bylo dobrze a i tak pewnie na etapie budowy jeszcze cos wyjdzie

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mychadita
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    130

    Domyślnie

    Super, że przenosiny się udały.
    Projekt fajny.
    Życzymy powodzenia w budowaniu i trzymamy kciuki.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Jeśli mogę:
    - popracuj jeszcze z architektem nad ustawieniem urządzeń w kuchni, bo to ustawienie nie będzie wygodne
    - brakuje jakiejś szafy przy wejściu, pewnie będzie w wiatrołapie?
    - zmieniłbym też ustawienie w wc

    coś długo trwało to projektowanie, mając na uwadze bardzo standardowy program i układ oraz brak jakichkolwiek indywidualnych rozwiązań...
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Hej, zajrzałam do projektu i niezależnie od Roberta rzuciło mi się w oczy:
    - kuchnia - mniemam, że to nagromadzenie sprzętów w jednym ciągu jest przypadkowe? Bo absolutnie niepraktyczne...
    - łazienka dół - strasznie ciasno wygląda ten kibelek vis-a-vis prysznica - jest wnęka, ale i tak na oko zostaje tam ze 40 cm miejsca między muszlą a kabiną. Za mało! Będzie niewygodnie.
    - łazienka góra - wielka jak sala balowa, a sanitariaty po ścianach, w tym kibelek na wprost wejścia Mam nadzieję, że to tylko roboczy rzut, a układ jeszcze poddacie dyskusjom i naradom
    No i nie kumam, czemu ma służyć ten kawałek ściany na tarasie ze szczeliną przy ścianie salonu - dziwnie wygląda, choć może jak pokażesz elewację, to zrozumiem zamysł Na moje oko - albo słup, albo cała przedłużona ściana.

    A tak poza tym - gratulacje i powodzenia

    PS. Jeśli macie wątpliwości co do funkcjonalności wnętrza, to teraz jest dobry i pewnie ostatni sensowny moment, żeby to poprawić - po co budować coś, co już na wstępie nie spełnia w 100% oczekiwań?
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar IwaKrzys
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Podlaskie
    Posty
    180
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    spiesze wyjasnic ze ustawienie sanitariatow i sprzetow w kuchni jest przypadkowe, planuje w kuchni owszem kuchenka bedzie w tym miejscu ale zelw na pewno nie bardziej bedzie przy oknie, natomiast lazienka :kibelek na pewno tam nie bedzie, prysznic bedzie w tym miejscu reszty jeszcze nie wymyslilam, chyba ze na etapie budowy cos wydumamy jeszcze
    robert sitek szafa tak bedzie w wiatrolapie, wiem ze zwykly prosty domek aczkolwiek z piwnica jest i z gotowych projektow takich ukladow z taka klatka schodowa nie znalezlismy chyba ze slabo szukalismy wiec dlatego robilismy indywidualny.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar IwaKrzys
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Podlaskie
    Posty
    180
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    bury_kocur tak to jest slup mam tam podcien z jadalni bedzie mozna wyjsc tez na taras na "poranna kawke" latem w lazince gornej mysle wydzielic troche pomieszczenia na pralke zeby nie na widoku byla w lazience, uklad sprzetow oczywiscie przypadkowy na pewno tak nie bedzie

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar IwaKrzys
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Podlaskie
    Posty
    180
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    hmmm czas leci, my obecnie czekamy na decyzje w sprawie pozwolenie na budowe, pozniej z papierkiem do elektrowni i do wodociagow i mamy nadzieje ze zaczniemy budowe w kwietniu jak pogoda pozwoli lub maju juz nie moge sie doczekac

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar IwaKrzys
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Podlaskie
    Posty
    180
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Kurcze nie wiem czy to normalne u pocztakujacych budowe ale ja jeszcze nie mam domu a juz patrze jak go urzadzic koszmar jakis ale jak czytam dzienniki i dylematy budujacych to az mi sie slabo robi co mnie czeka, ojjjj te wybory podlogi,okien, schodow itp..... czy wy tez takie dylematy mieliscie????

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar IwaKrzys
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Podlaskie
    Posty
    180
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    hmm czyta tam ktos moje bazgrolki??
    jak ktos czyta to informuje ze mamy juz powolenie na budowe teraz zostaje tylko czekac na uprawomocnienie sie jego i pewnie najwczesniej w kwietniu zaczniemy lub maju w kazdym razie cisnienia nie ma sami swoimi silami, tescia mojego i kogos do pomocy oczywiscie bedziemy to nasze dzielo budowaczobaczymy czy ja to wytrzymam i moj maz ze mnahehe

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar amglad1
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    NADMORZE
    Posty
    1.615
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    witam sie u Was
    fajniutki projekt
    niedługo start sezonu budowlanego, trzymam kciuki i powodzenia!!!!!
    am glad

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar IwaKrzys
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Podlaskie
    Posty
    180
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Pozwolonko juz jest teraz musze odwiedzic rejon energetyczny zaniesc papierek tylko pogoda niezbyt mnie nastraja na wizyte tam
    ciekawe kiedy sie zacznie budowa bo zima cos sie przeciaga

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar IwaKrzys
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Podlaskie
    Posty
    180
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    U nas powolutku, mężczyzni walczyli z drzewem na więżbę i deski do szalowania, bo wymyślili że taniej będzie tylko przetrzec w tartaku na plastry a końcówki samemu podocinac no i mieli troche pracy , dlatego zaczniemy kopać dopiero w przyszlym tygodniu chyba, ja juz nie mogę się doczekac w każdym razie
    Musimy jeszcze kupić tylko cement i drut na zbrojenie bo bloczki juz kupione tylko odebraci zebrać pomocnikow do gromadki i do roboty

  16. #16

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar IwaKrzys
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Podlaskie
    Posty
    180
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    nio mogę powiedzieć ze u nas się zaczal sezon budowlanywykopy już mamy pod piwnice,ja oczywiście jeszcze tego na oczy nie widziałam ale maz mowi ze wielka dziura
    od razu ma geodeta wytyczyć nam domek i wcinke do wody robimy od razu mamy ja na działce wiec ok metr trzeba kopac tylko, ale z woda to już osobna historia
    maz obiecal ze porobi zdjęcia ale zobaczymy jak nie zrobi to w niedziele chyba nawiedze ta "nasza" budowe

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jeśli chodzi o urządzenie wnetrz to uważam, że wstępne rozplanowanie mebli powinno być zrobione już na etapie projektu.
    Dzięki temu unika się późniejszych przeróbek, przesuwania ścian i okien.
    Jak ważne jest rozplanowanie wnetrz przed klepnięciem projektu widac po wątkach w dziale projektowanie wnętrz, w stylu: "pomóżcie ustawić meble w salonie/kuchni", "pomóżcie zaprojektowac funkcjonalnie łazienkę"

    Do końca stanu surowego trzeba miec już nie tylko meble ale i punkty świetlne rozplanowane.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar IwaKrzys
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Podlaskie
    Posty
    180
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Witaj Elfir dziekuje za odwiedziny i rady, wiem ze dużo rzeczy jest ważnych na etapie projektu mam w glowie ogolny zarys jak co gdzie ma wygladac i mam nadzieje ze zadnych przerobek nie będzie chyba ze na poddaszu ale to mało istotne
    a mysle ze wszystkie kobietki maja takie dylematy z urządzaniem i ustawianiem mebli bo żeby człowiek mogl na etapie projektu idealna wizualizacje mogl obejrzeć było by prościej ale niestety nie zawsze jest to możliwe i stad później rozterki ale mysle ze jakos damy rade z tym wszystkim

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar IwaKrzys
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Podlaskie
    Posty
    180
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    witajcie, trochę fotek mam już, wytyczaliśmy teren pod domek po wykopie już piwnicy no i geodeta miał trochę problemów z wytyczeniem domku zwłaszcza ze dzialka nierowna przodem ale jakos po 3 godzinach się uporal, zainkasowal pieniazki i pojechal, a później się okazało ze zapomnial o 40 cm z przodu budynku bo "wcinke" mamy obok garażu, i tak to z tymi geodetami człowiek sam by pewnie lepiej to zrobil

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony