dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cleopatra Zobacz post
    Malka, Pionan, trochę się uspokoiłam, a może jakieś fotki w zbliżeniu na łączeniu sufitu z KG i z tynkami na ścianie? Mi osobiście tez się wydaje, ze to nie będzie się jako drastycznie odcinało, ale mąż jest innego zdania. Muszę go przekonać, ze żadne opaski nie są konieczne...

    Jeśli coś Ci pomoże to mogę cyknąć foty, ale ja ciągle przed malowaniem, więc teraz różnica widoczna choćby w kolorze, GK śnieżnobiały, a tynki żółtawe

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar skrabi
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja robię tynk CW między innymi po to żeby nie mieć idealnej gładzi, podoba mi się taka delikatna fakturka
    Buduję drugi dom, tym razem szkieleciak.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    drogba_37

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    95-045
    Posty
    87

    Domyślnie

    Słuchajcie mam pytanie, bo też cały rok czekałem na tynkarza, który robi tak tynki CW że nie trzeba już gipsować i zrobił swoją robotę extra, taka delikatna fakturka scian nam sie bardzo podoba, tyle że moja ekipa od wykończenia marudzi strasznie, że przy drzwiach, przy parapetach, wszedzie tam gdzie tynk zostanie naruszony, nie bedzie mozna tego tak uzupełnić żeby nie było widać, prawda to? czy może jest jakiś sposób? przecież są różne farby podkładowe, itd.....

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    To prawda. Ciężko jest zarobić ubytki tak aby nie było widać różnicy. Można próbować ale to sztukateria.
    Pomyśl co będzie jak podczas zwykłego użytkowania domu narobisz uszkodzeń, czy będzie ci się chciało "rzeźbić" nad każdą dziurką pędzelkiem i miksturami różnych tynków.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    drogba_37

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    95-045
    Posty
    87

    Domyślnie

    Ja gładzi nie cierpię, a podoba mi sie faktura taka jaka mam, może wybrać porządną farbę?? która zakryje ewentualne ubytki, chyba są takie?, nie wierze żeby czegoś takiego do tej pory nie wymyślili.....

  6. #26

    Domyślnie

    nie ma farby która ukryje ubytki. Bardzo ciężko jest zrobić wyprawkę aby pod słonce nie byłą widoczna nawet po pomalowaniu

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    drogba_37

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    95-045
    Posty
    87

    Domyślnie

    Cały czas brnę w ten wątek, żeby zostawić ściany bez gładzi, rozmawiałem z jednym z wyjątkowo dokładnych, pedantycznych na punkcie porządnej roboty facetem od wykończenia, u siebie w domu nie ma gładzi, ma dobrze zrobiony tynk CW a na to dał jakiś puc-finish, jedna warstwę i delikatnie starł papierem, i na to farba

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    898

    Domyślnie

    Muszę Cię rozczarować - rzeczony "puc-finisz" to gładź gipsowa. Po jednej warstwie idealnie równo nie będzie, piasek wyjdzie miejscami na wierzch, ale nie nazywajmy tego gołym tynkiem CW.

  9. #29

    Domyślnie

    Ja zostawiłem, wygląda git. Są jakieś niedociągnięcia oczywiście, gdybym pilnował tynkarzy to pewnie było by dużo lepie ale nie interesowałem się wtedy tym etapem. Akurat w domu mam hmmm, styl przemysłowy i pasują do gołego, surowego, betonowego sufitu. Generalnie najlepiej sprawdzić ekipę, zobaczyć ze 2 budowy jak to wygląda. Jeśli ktoś ze znajomych pyta o tynkarzy to najpierw zapraszam do siebie, później ewentualnie daję numer

  10. #30
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał drogba_37 Zobacz post
    Słuchajcie mam pytanie, bo też cały rok czekałem na tynkarza, który robi tak tynki CW że nie trzeba już gipsować i zrobił swoją robotę extra, taka delikatna fakturka scian nam sie bardzo podoba, tyle że moja ekipa od wykończenia marudzi strasznie, że przy drzwiach, przy parapetach, wszedzie tam gdzie tynk zostanie naruszony, nie bedzie mozna tego tak uzupełnić żeby nie było widać, prawda to? czy może jest jakiś sposób? przecież są różne farby podkładowe, itd.....
    Szanowni Państwo,

    dobrze nałożony i obrobiony tynk cementowo-wapienny może stanowić estetyczne wykończenie powierzchni. Zgodnie z tym, co napisali wcześniej internauci, powstaje jednak problem uzupełnienia ubytków w przypadku ewentualnych uszkodzeń. Przy pomocy tynku nie uzyskamy też tak gładkiej powierzchni, jak przy zastosowaniu gładzi. Dla tych, którzy chcą uzyskać gładką, jednolitą ścianę, na której dobrze prezentować się będzie farba dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie gładzi, które można znaleźć m.in. w ofercie Śnieżka ACRYL-PUTZ®.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    O Acryl Putzach jako tynkach już gdzieś pisałem Opinii nie zmieniam. Mała uwaga - ta łata 3m i kartka papieru była robiona na ścianie gdzie zaprawę, czy dokładniej tynki były sobie mieszane na budowie zgodnie z regułami sztuki budowlanej które dla wielu odeszly wieki temu do lamusa

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateusz0311

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    11

    Domyślnie

    czy moglby ktos polecic ekipe od tynow cw z lodzkiego?

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sko87
    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-649
    Posty
    24

    Domyślnie

    Pytanie mam - tynk cementowo wapienny trzeba troszkę przejechać papierem ściernym przed nałożeniem gruntu - podpowie ktoś jaki papier będzie najlepszy i czym najlepiej to zrobić, żeby nic nie zepsuć?

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Luxum
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-703
    Posty
    580
    Luxum - Wyposażenie nowoczesnych łazienek Nowoczesne wyposażenie łazienek i wnętrz według indywidualnego projektu. W DOWOLNYCH ROZMIARACH, FORMACH I KOLORACH : Umywalki Wanny Brodziki Meble łazienkowe Beton architektoniczny www.luxum.pl Cała Polska

    Domyślnie

    Tynk cementowo-wapienny jest najlepszy pod okładziny ścienne, w tym z kamienia, czy betonu architektonicznego.
    https://luxum.pl/beton_architektoniczny/
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	beton-architektoniczny- Luxum - 120x60cm - S51.jpg
Wyświetleń:	414
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	422677Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Beton Luxum (2).jpg
Wyświetleń:	237
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	422678Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	beton architektoniczny-płyty betonowe -120x60-luxum.jpg
Wyświetleń:	214
Rozmiar:	76,8 KB
ID:	422679Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	beton-architektoniczny- na ścianie - w salonie - Luxum - 120x60.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	52,1 KB
ID:	422680Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	płyty betonowe na ścianę - 120x60cm-Luxum.jpg
Wyświetleń:	197
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	422681
    To nie sztuka wybudować nowy dom. Sztuka sprawić by miał w sobie duszę...

    http://luxum.pl/

    Awangarda wyposażenia wnętrz

    Zajrzyj osobiście lub wirtualnie do nowego salonu w Krakowie.
    Galeria Wnętrz Kreatywnych Luxum
    https://luxum.pl/wirtualny-spacer/



  15. #35

    Domyślnie

    Lepsze wrogiem dobrego - trafne określenie na tę okazję.
    Przykrywanie ładnie położonego tynku c-w jakąś gładzią jest profanacją co najmniej z 3 powodów.
    Ludzie czasem przedobrzają... Wszystko kwestią gustu, niektórzy wolą "papierowe ściany", ale wielu kładzie gładź bez zastanowienia "bo tak się robi".

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony