dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    daro1978

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    30-693
    Posty
    15

    Domyślnie ogrodzenie na budowę domu

    Witam
    Jakie ogrodzenie najlepiej wybrać w czasie budowy domu?
    Czy może być siatka leśna? Jeżeli tak to jakie są koszty?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    początkowo mieliśmy robić tymczasowe ogrodzenie z siatki leśnej + pale drewniane ale ostatecznie zdecydowaliśmy się juz na ogrodzenie stałe - słupki ocynkowane + zwykła siatka ( bo takie planowaliśmy). koszty wychodziły nas porównywalnie ( nieduża różnica) dlatego zrezygnowaliśmy z tymczasowego. jeżeli nie planujesz żadnego "bogatszego" ogrodzenia to moim zdaniem tak jest najlepiej.

  3. #3

    Domyślnie

    Ogrodzenie frontowe proponuję zrobić na końcu, ponieważ widziałem nie raz jak duża ciężarówka z towarem położyła słupek przy bramie wjazdowej. Nawet zwykły, stary Żuk potrafi być szkodnikiem - też widziałem

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar XCEL
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    37

    Domyślnie

    Jeśli jeszcze nie wiemy jak ma wyglądać ogrodzenie docelowe to lepiej zamontować ogrodzenie tymczasowe z siatki leśnej ponieważ jest najtańsze. Zaletą siatki leśnej jest to że nie ogranicza wjazdu na posesję sprzętu budowlanego.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Wszystko zależy od lokalizacji bramy jak i wielkości działki. Ja postawiłem stemple + siatka leśna i to był najlepszy wybór Już kilkukrotnie musiałem wyciągać słupki albo przecinać płot aby wykonać różne prace. Rozplantowanie pozostałej ziemi, wjazd pompy itd.

    Przy ogrodzeniu tymczasowym jeśli stawiasz je samemu koszty są niewielkie ok 600 zł przy działce ok 1000m.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kondziu87r
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Gorzów Wlkp
    Posty
    247

    Domyślnie

    dokładnie jak przedmówca, kup najtańszą siatkę leśną, popytaj może ktoś ma jakieś stare stemple może komuś po budowie zostały, na ogrodzenie jak znalazł. A w każdej chwili możesz wyciągnąć dwa słupki jak przyjedzie coś większego a potem je ponownie wkopać, nawet jak ci uszkodzi płot to marna strata...

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar water-sprite
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Radom
    Posty
    251

    Domyślnie

    Ja również uważam, że jeśli planujesz na ogrodzenie docelowe coś innego niż siatka, to wtedy warto ogrodzić siatką leśną i stemplami na czas budowy. Mnie takie ogrodzenie wyniosło 760 zł. Ze wszystkimi dodatkami i wypożyczeniem wiertnicy A le działka mała, niewiele pona 600 metrów.. Myślę, że warto było, zwłaszcza, że już jeden duży samochód w nie wjechał.

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Monika.Sz-a

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    popieram pomysł siatki leśnej.
    my siatkę kupilismy z ogłoszenia na FM-chyba 50mb za 200pln.. kilka stempli i ogrodzenie gotowe.
    jak była dostawa więźby dachowej to kierowcy najwygodniej było wjechać nie "bramą" tylko przez środek ogrodzenia- rozcieliśmy siatkę- rozładował dechy- siatkę spielismy drutami i spełniała funkcję jeszcze 2 lata..
    nie martwisz się żadnym hdsem-że coś się omsknie na docelowe ogrodzenie, a i dostawcy szczęśliwsi, że maja pełen manewr na placu.
    na koniec po elewacji planujemy podjazd-i dopiero ogrodzenie docelowe.
    Uważaj o czym marzysz- marzenia się spełniają
    dziennik M&P
    komentarze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony