dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 7
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 122
  1. #81

    Domyślnie

    nie rozumiem tej fascynacji stylem iglo - przecież ta przestrzeń wystawiennicza jest niefunkcjonalna!

  2. #82
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Fascynacja ?

    Ja mam konkretny cel, związany z moją działalnością . Kopuły mi pomogą.

    Poza tym są tanie w budowie

  3. #83
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Skrencki
    Zarejestrowany
    May 2013
    Posty
    8

    Domyślnie

    pytałeś w gminie nt. wydania decyzji o warunkach zabudowy ? u mnie jest z tym problem, byłem parę dni temu zapytać i jest trochę lipa

  4. #84
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Skrencki Zobacz post
    pytałeś w gminie nt. wydania decyzji o warunkach zabudowy ? u mnie jest z tym problem, byłem parę dni temu zapytać i jest trochę lipa
    Od pół roku chodzę i pytam, wiem że urbanista ma największy problem z nietypowym budynkiem .
    Jest na to sposób i ja go wykorzystałem .
    Co z tego wyjdzie ?
    Dam znać jak się coś wyklaruje .

    Ogólnie to nie śpieszy mi się, liczę się z tym że zacznę budować najwcześniej w przyszłym roku na wiosnę .

  5. #85
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Skrencki
    Zarejestrowany
    May 2013
    Posty
    8

    Domyślnie

    mi podpowiedzieli, żeby zostać rolnikiem, ale potrzebuję 2.5 ha pola wydzierżawić lub kupić, co mi się średnio uśmiecha :-/ to ten sposób czy jeszcze inny ?

  6. #86
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Status rolnika załatwia sprawę jeśli chcesz tam mieszkać.
    Pod działalność jest jeszcze trudniej . Mój As w rękawie to taki bonus dla urbanisty .
    Niby nic wielkiego ale powinno pomóc

  7. #87
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Skrencki
    Zarejestrowany
    May 2013
    Posty
    8

    Domyślnie

    aż się boję pytać co to za bonus

  8. #88
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Przeczytałem żywy DB o kopule autorusa, przeszedłem z nadziejami tutaj... a tutaj co się dzieje?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  9. #89
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Przeczytałem żywy DB o kopule autorusa, przeszedłem z nadziejami tutaj... a tutaj co się dzieje?
    Ja papiery robię, do rozpoczęcia budowy minie jeszcze sporo czasu, zaglądnij za rok to może coś konkretnego zobaczysz .
    Projektant się ociąga, ale o tym wiedziałem już od autorusa , WZ trwają a działka to kumulacja problemów .

    A więc Dziennik powyższy może być w najbliższym czasie bardzo nudny bo Ja tu dyskutować nie zamierzam a efekty pokazywać .

    Pozdr.

  10. #90
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman Zobacz post
    Fascynacja ?

    Ja mam konkretny cel, związany z moją działalnością . Kopuły mi pomogą.

    Poza tym są tanie w budowie
    Produkujesz bieliznę damską???

  11. #91
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorbag Zobacz post
    Na dowód że można ze wszystkiego i to w Polsce:
    http://biobudownictwo.org/kopua-z-gliny-i-somy/
    Co prawda nie w Polsce, ale też ciekawe rozwiązania :
    http://www.baubiologie.at/europe/eur...nke_kuppel.htm

  12. #92
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KDariuszK

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Okolice Białegostoku
    Posty
    69

    Domyślnie

    Wybierajac go nie widzialem zlych o nim opinii tym teraz bardziej jestem zawiedziony i zly ze zostalem przez niego oszukany. Bylem jego jednym z pierwszych klientow, dogadalismy sie za nim zalozyl dzialalnosc.
    Zniknal bez zadnego slowa wyjasnienia. Raz tylko zakrecil ze nie moze dokupic potrzebnych czesci, potem juz nie odbieral telefonow. Ciekawe za czyje pieniadze buduje ta kopule.. Co go podkusilo zeby przywlaszczyc sobie moje pieniadze? Skoro raz to zrobil moze i kolejne razy tak robic. Czlowiek honoru nie mial, uczciwosci i odwagi zeby wyjasnic cokolwiek telefonicznie czy mailowo.

    Zdecydowanie odradzam korzystania z uslug Pawla Przytuly (Piczman) i jego firmy gwc-system, szczegolnie jak jestescie z dalszej czesci Polski. Skoro nawet nie chcial dokonczyc prac, za ktore mu zaplacilem z gory to juz na pewno w ramach gwarancji by sie nie pojawil.

  13. #93
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Ale to KDariuszK będzie za to odpowiadać -- nie rozumiem co redakcji do tego. Jeśli jest przekonany o swojej racji, to może pisać. Tylko wypadałoby podać wtedy także swoje dane (dla umocnienia), skoro szasta na forum publicznym (w sumie póki co bezpodstawnie) danymi kogoś innego.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  14. #94
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajcik Zobacz post
    Chętnie bym się dowiedział do Piczman ma do powiedzenia w tej sprawie, może sprawa jest bardziej złożona?
    Każdy kij ma dwa końce, pytanie tylko który jest dłuższy.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  15. #95
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KDariuszK

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Okolice Białegostoku
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ale to KDariuszK będzie za to odpowiadać -- nie rozumiem co redakcji do tego. Jeśli jest przekonany o swojej racji, to może pisać. Tylko wypadałoby podać wtedy także swoje dane (dla umocnienia), skoro szasta na forum publicznym (w sumie póki co bezpodstawnie) danymi kogoś innego.
    NIe ujawnilem niczego o Piczmanie czego on sam tutaj o sobie nie ujawnia. Sam podaje do siebie maila pod postami jak rowniez nazwe swojej firmy gdzie mozna sprawdzic wszystkie o nim dane.

    Wyslalem do niego nawet list polecony z prosba o kontakt bo w tym czasie jeszcze myslalem ze moze cos mu sie stalo moze jest w szpitalu. Tak ze pewne jest dla mnie ze nie chce dokonczyc swojej zaczetej pracy. A dom bez rekuperatora nie oddycha i wszystko sie kisi tak koszty jakie przez niego ponosze sa duze i nerwy tez.

  16. #96
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    Darku za chwilę sprawa się pozytywnie wyjaśni
    pewnie jakieś drobne nieporozumienie do wyjaśnienia
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  17. #97
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KDariuszK

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Okolice Białegostoku
    Posty
    69

    Domyślnie

    Dla mnie sprawa wyglada tak:
    Nie mam pieniedzy za ktore kupilem rekuperator
    Nie mam rekuperatora
    Nie moge sie z nim skontaktowac juz od ponad miesiaca (nie odpowiada na maile, telefony i listy polecone) (odebral telefon kolegi i jak tylko ja sie tam odezwalem to sie rozlaczyl)

    Mam nie ocieplone rury na poddaszu i zaglostke jak teraz zrobic rekuperacje sprawna i dzialajaca (tak zeby mi ter rury nie skraplaly sie na sufit) i jak odzyskac pieniadze od niego.

    Naprawde jestem ciekaw co on ma do powiedzenia..co sie nagle u niego wydazylo zeby tak postapic.. bo do tej pory bylem przekonany ze jest profesjonalista. Sam jestem ciekaw co jest na drugim koncu tego kija.

  18. #98
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KDariuszK

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Okolice Białegostoku
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cala sytuacje opisuje na watku:
    PODKARPACKIE - czarna lista wykonawców

  19. #99
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    DAREK
    masz zapewne jakiś kosztorys, zamówienie i na podstawie tego wszystko wyjaśnicie.

    ja w tamtym roku opisywałem - jak robota jest bez papiera to pretensje do siebie a nie do drugiej strony.
    Ostatnio edytowane przez malux20 ; 15-11-2013 o 10:10
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  20. #100
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KDariuszK

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Okolice Białegostoku
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    DAREK
    masz zapewne jakiś kosztorys, zamówienie i na podstawie tego wszystko wyjaśnicie.

    ja w tamtym roku opisywałem - jak robota jest bez papiera to pretensje do siebie a nie do drugiej strony.
    Niestety chyba wszystkie przykre posty redakcja usunela. Gdyby nie to to moze ustrzeglbym sie tego co mnie spotkalo z tym czlowiekiem.

    Zatem dobrze radze wszystkim dla waszego dobra aby nie wchodzic we wspolprace bez umowy, kosztorysu czy zamowienia i nie placic ani grosza przed koncem prac i podpisaniem przez was protokolu odbioru. Zastanowcie sie czy w ramach gwaracnji do Was wykonawca zawita.
    Jesli robicie cos bez papierka to potem bedziecie tracic czas tak jak ja teraz na opisywanie przykrych doswiadczen i na bujanie sie po sadach.

Strona 5 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony