dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 69
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ENDO
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    KRK
    Posty
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Katti Zobacz post
    Zapomnialam: stawialismy z porothermu Wienerbergera P+W...
    Teraz to się lekko zgubiłem Pisałaś negatywnie o PORO, ale finalnie jednak się decydujesz na ten pustak? No chyba, że chodziło Ci o dryfix vs. zaprawa.
    Spokój Ducha Jest Imitacją Zbroi.

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Katti
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    891
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Nie wypowiadałam się negatywnie o PORO napisałam jedynie, ze system dryfix przy niewprawnej ekipie może przynieść wiele szkód...dlatego się na niego nie zdecydowaliśmy wybierając zaprawę i P+W
    Ostatnio edytowane przez Katti ; 01-03-2013 o 11:26

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar swierczek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Oława
    Kod pocztowy
    55-201
    Posty
    103

    Domyślnie

    Ale są organizowane bezpłatne szkolenia dla budowlańców z Dryfixa. Warto szukać sobie takiej ekipy, w której ktoś od nich na takim szkoleniu był. Nie jest chyba trudno znaleźć - ja w okolicach Wrocka namierzyłem taką firmę dość szybko...

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar paroofka
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    165

    Domyślnie

    Cytat Napisał Katti Zobacz post
    Nie wypowiadałam się negatywnie o PORO napisałam jedynie, ze system dryfix przy niewprawnej ekipie może przynieść wiele szkód...dlatego się na niego nie zdecydowaliśmy wybierając zaprawę i P+W
    Tak się składa, że murowanie na zaprawę przy niewprawnej ekipie też może przynieść wiele szkód... Przy tak precyzyjnym szlifowaniu pustaków do Dryfixu samo wznoszenie ścian nie jest żadną trudnością. Moim zdaniem jest wręcz dużo łatwiejsze i przede wszystkim szybsze niż przy zwykłej zaprawie. Najważnijesze jest przygotowanie równej pierwszej warstwy. Do wyrównywania przyda się niwelator i porządna poziomica (polecam laserową).

    Same zasady murowania są tak naprawdę identyczne jak przy "zwykłym" murowaniu. Najpierw układa się pustaki narożnikowe, a potem kolejne wzdłuż sznura murarskiego. Każdy pustak trzeba sprawdzić poziomicą i wyrównać położenie gumowym młotkiem. Jeśli cała pierwsza warstwa będzie położona równo, murowanie kolejnych warstw to już łatwizna, a przy tym nie masz całego tego syfu na budowie związanego z przygotowywaniem mokrej zaprawy.

    Jak nie jesteś pewien swojej ekipy, zawsze można zamówić darmowe szkolenie na swojej budowie przez serwisantów Wienerbergera, dopilnują, aby pierwsza warstwa była zrobiona jak trzeba.
    Dom - mission complete
    (zasiedlony 11.2012)

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Katti
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    891
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Nie dyskutuję z faktem, czy się da, czy się nie da. Napisałam tylko, że zostaliśmy zaproszeni przez przedstawiciela firmy na pokazowe budowy, gdzie ekipa została przeszkolona, gdzie pierwsze warstwy zostały ułożone przez szkoleniowców, gdzie miano nas zachęcić do budowania w tej technice, a okazało się, że wszystko co poszło w górę, było jedną wielką klęską.
    Nie generalizuje! Wszystko zależy od ekipy i jej umiejętności. Chciano nas namówić na dryfix, ale po zaproszeniu na dwie budowy, felerne, bo zupełnie nie udane, podjęliśmy decyzję, że murujemy tradycyjnie. AMEN

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Chciano nas namówić na dryfix, ale po zaproszeniu na dwie budowy, felerne, bo zupełnie nie udane, podjęliśmy decyzję, że murujemy tradycyjnie. AMEN
    a tak w oderwaniu od tematów budownictwa z innej bajki, napiszę coś i tu.
    Dobry wybór murowanie tradycyjne, dodam że pustaki mają marginalne znaczenie, byle polepić .
    Mają przenosić ściskanie i stać a nie izolować

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Katti
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    891
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    a tak w oderwaniu od tematów budownictwa z innej bajki, napiszę coś i tu.
    Dobry wybór murowanie tradycyjne, dodam że pustaki mają marginalne znaczenie, byle polepić .
    Mają przenosić ściskanie i stać a nie izolować
    Dokłądnie tak Dom stanął i nadal jest , ściany izoluje dobry styro, ciepło nie ucieka, czego dowodem jest badanie termowizyjne
    Wszystkim życzę tak udanych realizacji, czy w technice tradycyjnej na P+W, czy w dryfiksie

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar paroofka
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    165

    Domyślnie

    Cytat Napisał Katti Zobacz post
    Dokłądnie tak Dom stanął i nadal jest , ściany izoluje dobry styro, ciepło nie ucieka, czego dowodem jest badanie termowizyjne
    Wszystkim życzę tak udanych realizacji, czy w technice tradycyjnej na P+W, czy w dryfiksie
    Chodziło mi dokładnie o to samo - grunt, żeby ściana była równa i trzymała założone parametry. Ale z tym że pustaki mają sobie tylko stać, a nie izolować to już przesada. To nie jest podkład pod styropiam tylko też warstwa izolacyjna

    Chciałem tylko podkreślić, że murowanie dryfixem zasadniczo nie różni się od tego klasycznego. Natomiast plusy tego systemu (jak oczywiście jest porządnie zastosowany) są duże. Całkowicie sucha ściana to zero problemu z grzybami i pleśnią i mniejsze wydatki na ogrzewanie w pierwszym sezonie. Poza tym w przypadku ściany jednowarstwowej Dryfix jest jedynym rozwiązaniem, który w 100% eliminuje mostki termiczne. Przy murowaniu na klasyczną zaprawę to nie jest do osiągnięcia i trzeba docieplać ścianę. A to są i koszty i czas
    Dom - mission complete
    (zasiedlony 11.2012)

  9. #49

    Domyślnie

    ja budowalem z wienerbergera 25 - wyszlo przypadkiem - pojechalem ogladac owczary do castoramy ale byly fatalne (podobno od zeszlego roku maja nowa linie i sporo sie zmienilo) jak obejrzalem te owczary to wzialem winerbergera. Dom spory ok 450m2 scian murowanych i nie bylo w zasadzie wiecej jak 5 uszkodzonych pustakow, ktore nadaly sie na docinki. Byly tez proste i bez zadnych komplikacji

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hova
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Wołczyn
    Kod pocztowy
    46-250
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał brylekpl Zobacz post
    ja budowalem z wienerbergera 25 - wyszlo przypadkiem - pojechalem ogladac owczary do castoramy ale byly fatalne (podobno od zeszlego roku maja nowa linie i sporo sie zmienilo) jak obejrzalem te owczary to wzialem winerbergera. Dom spory ok 450m2 scian murowanych i nie bylo w zasadzie wiecej jak 5 uszkodzonych pustakow, ktore nadaly sie na docinki. Byly tez proste i bez zadnych komplikacji
    Mam podobne doświadczenia z Wienerbergerem Poza tym akurat w przypadku tej firmy można reklamować pęknięte pustaki u doradców technicznych - raczej nie powinni robić żadnych problemów. W naszym przypadku tłumaczono, że uszkodzenia często wynikają po prostu ze słabo zabezpieczonego transportu, na co producent nie ma już do końca wpływu...

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atsyrut
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    1.462
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    ja budowałem dom z tej ceramiki 25 PW

    super sprawa i mało odpadów. Jestem bardzo zadowolony
    Tynki cementowo wapienne z kwarcem gotowe pod malowanie - ku przestrodze

    https://picasaweb.google.com/1042919...PvM7drD2YHxlQE

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał atsyrut Zobacz post
    ja budowałem dom z tej ceramiki 25 PW

    super sprawa i mało odpadów. Jestem bardzo zadowolony

    dokładnie j.w pisze kolega jestem zadowolony w 100% z tego materiału unas na śląsku najwięcej budów właśnie muruje się z Porothermu p+w

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mdchris

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    72

    Domyślnie

    A ja jestem bardzo zadowolony z dryfixa tylko ekipa musi być myśląca a nie banda nieudaczników. Najistotniejsze jest dokładne położenie pierwszej warstwy potem to nawet laik wymuruje.

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hova
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Wołczyn
    Kod pocztowy
    46-250
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdchris Zobacz post
    A ja jestem bardzo zadowolony z dryfixa tylko ekipa musi być myśląca a nie banda nieudaczników. Najistotniejsze jest dokładne położenie pierwszej warstwy potem to nawet laik wymuruje.
    W każdej technologii należy się postarać o myślącą ekipę Ja się już przekonałem, że nie warto oszczędzać na robociźnie - albo się robi z dobrą, doświadczoną ekipą albo samemu, bo inaczej będzie kaszanka...

  15. #55

    Domyślnie

    a co powiecie na takiego wienerbergera
    http://allegro.pl/pustak-max-wienerb...275641728.html

    ??

    sprzedawca ma do mnie max 20km więc może i cene uda się jeszcze wynegocjować

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marek_czeczot

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-303
    Posty
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał papi240 Zobacz post
    a co powiecie na takiego wienerbergera
    http://allegro.pl/pustak-max-wienerb...275641728.html

    ??

    sprzedawca ma do mnie max 20km więc może i cene uda się jeszcze wynegocjować
    Cena dobra, pustak pierwsza klasa - nic tylko brać

    Chociaż ja uważam, że lepiej murować ze zwykłego Porothermu P+W, a nie z Maxa... Jest po prostu mniej roboty. Ale to może tylko moje widzimisię

  17. #57

    Domyślnie

    lepiej murować ze zwykłego porothermu p+w tylko dlatego że mniej roboty czy może są jeszcze jakieś inne powody dla których był by lepszy ?
    zakładam że pieniądze zaoszczędzone przy wyborze maxa wienerbergera zamiast porothermu zainwestuje w dodatkowe centymetry steropianu, a w ścianie będzie trochę więcej cementu który powinien być lepszym akumulatorem ciepła niż ceramika

    zaczynam budowę i dopiero "raczkuję" jeżeli się mylę proszę o sprostowanie

  18. #58

    Domyślnie

    Więcej zaprawy w ścianach to większe mostki termiczne, a nie akumulacja. To tylko dla sprostowania. W praktyce nie ma to najmniejszego znaczenia jeśli będziesz ocieplać ściany. Jeśli budujesz sam to wybierz porotherm p+w, szybciej i łatwiej się buduje. Jeśli będzie murować za ciebie firma to wybierz maxa, choć możesz się liczyć z tym, że zawołają więcej za robociznę.

  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marek_czeczot

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-303
    Posty
    95

    Domyślnie

    A propos budujących z Wienerbergera - ktoś już słyszał o tej akcji? Firma rozdaje rabaty na swoje produkty https://rabat.budogram.pl/kampania2

  20. #60

    Domyślnie

    Jednorazowa minimalna wartość zakupu brutto uprawniająca do uzyskania Rabatu, niezależnie od jego stopnia, wynosi odpowiednio:
    - co najmniej 12 000 (dwanaście tysięcy) złotych (z VAT) dla kategorii asortymentowej ścian,
    - co najmniej 12.000 (dwanaście tysięcy) złotych (z VAT) dla kategorii asortymentowej dachów,
    - co najmniej 6 000 (sześć tysięcy) złotych (z VAT) dla kategorii asortymentowej elewacje

    w moim przypadku 12tys za materiał na ściany to troche przegięcie, biorąc pod uwagę 2zł/ za maxa musiał bym ich kupić 6000sztuk

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony