dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 25
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 481
  1. #1

    Domyślnie Pierwszy wpis - sezon 2013 rozpoczęty !

    Z lekkim opóźnieniem (stan surowy zamknięty) i chęcią podzielenia się doświadczeniami z innymi forumowiczami rozpoczynam swój dziennik budowy i tym samym sezon prac 2013 r.

    Witam serdecznie forumowych lullaby, demona, robert skitek, ewbuxxxo i innych życzliwych forumowiczów
    Obecnie trwa układanie ogrzewania ściennego...do końca przyszłego tygodnia ma by skończone

    Po długich poszukiwaniach i dokładnej analizie wymiarów okien (dzięki ewbuxxxo) mam wybrane i zamówione aluminiowe parapety z firmy Jacho (jutro jadą na przemalowanie aby kolor i faktura COATEX była zgodna z oknami).
    W przyszłym tygodniu ma się odbyć montaż (w warstwie ocieplenia) skrzynek od żaluzji fasadowych.


    Dziennik został przeniesiony na ogólną "strukturę forum"

    Przy okazji aktualizacja prac z dnia wczorajszego tzn 09.03.2013
    - przyjechały docięte aluminiowe parapety (niestety mają być odebrane do malowanie dopiero jutro)....


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie 3(2).JPG
Wyświetleń:	642
Rozmiar:	75,0 KB
ID:	175628Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie 2(3).jpg
Wyświetleń:	721
Rozmiar:	34,0 KB
ID:	175629Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie 1(3).JPG
Wyświetleń:	598
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	175630
    - rurki położone w dwóch pomieszczeniach, styropian na całym piętrze - zobaczymy, czy wykonawca wyrobi się z położeniem ogrzewania podłogowego w całym, planowany termin zakończenia prac w tym tygodniu ...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie 4.jpg
Wyświetleń:	634
Rozmiar:	45,3 KB
ID:	175631Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie 5.jpg
Wyświetleń:	700
Rozmiar:	56,6 KB
ID:	175632

  2. #2

    Domyślnie

    Witam się ponownie w nowym miejscu

    Ależ u Ciebie postępy!
    Ciekawe, czy parapety jadą na malowanie razem z moimi profilami

    Powodzenia na finiszu budowy tego cudnego domu!

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar demon D.
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    497
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam się i ja.
    Postępy są tylko fotek mało .
    Proszę o więcej, daj nam trochę popatrzeć na większą przestrzeń Twojego pięknego domu

  4. #4

    Domyślnie

    Hej i ja tez będę podgladac postępy

  5. #5

    Domyślnie

    Lullaby,
    Na pewno Twojej profile będą malowane w pierwszej kolejności ...parapety są dopiero jutro zabierane Co do finiszu do jeszcze chwilę ...w zasadzie to te naszej "piękne" projekty wyszły z jednej "fabryki" (gdzie moja wrodzona skromność...)

    Demonku,
    Jak będzie co pokazać to "na zewnątrz" nie omieszkam coś wrzucić ...teraz to tylko prace w środku domku.
    A tak przy okazji, czy będziecie mieć gdzieś deskę elewacyjną, szukam wykonawcy i w przystępnej ceny samej deski (meranti, cedr, itp)?

    Koktail,
    Zapraszam śmiało

  6. #6

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar demon D.
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    497
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Może trochę przestrzeni wnętrz
    Zygii nie będziemy mieli dechy na elewacji. Troche jesteśmy znużeni tym materiałem elewacyjnym . Będzie sklejka.

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Przy okazji ALLTOP usunął nieszczelność drzwi wejściowych jaka była pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą ..
    Ze względu na wysokość (2,7m) drzwi były największym wyzwaniem. Dziś wiem, że ich produkcja jest możliwa (wiem, że Pan Paweł uruchomił także przedstawicieli firmy 3M która min. była dostawcą taśm klejących panel zew/wew drzwi). Pamiętajcie, że polepszyć termikę o około 40% można w środek zamiast wełny dać piankę poliuretanową o gęstości 90 kg/m3 ...i tak to wygląda ..
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie(3).jpg
Wyświetleń:	626
Rozmiar:	36,3 KB
ID:	176268

    I zdjęcia z układania podłogówki w kolejnym pomieszczeniu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie 1(4).jpg
Wyświetleń:	562
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	176269
    Ostatnio edytowane przez zygii ; 16-03-2015 o 19:20

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Przyznam że nie wiedziałem o tak dużej różnicy w izolacyjności choć też nie spotkałem do tej pory ofertą drzwi wypełnionych wełną - z tych które dostałem wszystkie były z pianką. Albo może tak mi tylko powiedziano... 3mam kciuki za postępy i będę zaglądał.
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  11. #11

    Domyślnie

    Bardzo dobre( i niestety drogie) drzwi aluminiowe produkuje rownież firma Gröke i oni tez dają do środka specjalna pianke pouliretanowa. Podobno U całych drzwi to ok 0,7 ( skrzydło mniej, oscieznice trochę wiecej) i podobno wykończone w najdrobniejszych szczegolach( to tylko off topic jak by ktoś szukał drzwi alu)

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    Przyznam że nie wiedziałem o tak dużej różnicy w izolacyjności choć też nie spotkałem do tej pory ofertą drzwi wypełnionych wełną - z tych które dostałem wszystkie były z pianką. Albo może tak mi tylko powiedziano... 3mam kciuki za postępy i będę zaglądał.
    Ja mówię o drzwiach wykonanych na zamówienie z profili aluminiowych (ze względu na wysokość), gdzie jedną z opcji jest wypełnienie ich wełną lub XPSem lub pianką poliuretanową o gęstości np. 90 kg/m3

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Witam się.
    Musieli tak daleko odsuwać ten profil pod balustradę? Sporo miejsca tam zostało...
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  14. #14

    Domyślnie

    Zygii też będę miec drzwi 275 cm robione przez Pana Pawła Musze podpytać jakie ocieplenie nam zaoferuje

  15. #15

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert skitek Zobacz post
    Witam się.
    Musieli tak daleko odsuwać ten profil pod balustradę? Sporo miejsca tam zostało...
    Witaj Robercie !
    W sumie od krawędzi stropu do profilu jest 7cm a od profilu do ściany jest 110cm myśle, że to wystarczy ....?
    Zakładam, że wzdłuż profilu (od strony schodów) dam deskę parkietową....obawiałem się, że jeśli będą wiercić bliżej schodów to będzie ryzyko wyszczerbienia krawędzi stropu/tynku....może na wyrost

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał lullaby Zobacz post
    Moje 295 też będą z pianką
    Zuch dziewczyna !!

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moni_ta Zobacz post
    Zygii też będę miec drzwi 275 cm robione przez Pana Pawła Musze podpytać jakie ocieplenie nam zaoferuje
    To na 100% Pan Paweł będzie wiedział, kto wywoła temat ... (moim zdaniem warto, ta pianka oprócz lepszej termiki jest cięższa i drzwi robią się bardziej masywne).
    Jeszcze jedna kwestia, dziewczyny nie zapomnijcie o dobrym samodomykaczu ....np. GEZE z serii TS ....

  19. #19

    Domyślnie

    Zygii masywniejsze ale czy to oznacza ,ze bedą dużo cięższe? Nie masz problemu z zamykaniem tych drzwi? Pytałam u żródla i otrzymałam informację, iż na całych drzwiach wspólczynik jest nieznacznie lepszy przy zastosowaniu pianki zamiast wełny.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moni_ta Zobacz post
    Zygii masywniejsze ale czy to oznacza ,ze bedą dużo cięższe? Nie masz problemu z zamykaniem tych drzwi? Pytałam u żródla i otrzymałam informację, iż na całych drzwiach wspólczynik jest nieznacznie lepszy przy zastosowaniu pianki zamiast wełny.
    Moni_ta,
    Jeśli chodzi o zamykanie spokojnie to jest aluminium..te drzwi są lżejsze od stalowych czy drewnianych które także się wykonuje
    Nie wiem co to znaczy nieznacznie lepszy współczynnik (po co stosować okna trzy szybowe zamiast dwu szybowych, jeśli współczynnik Ug/Uw będzie nieznacznie lepszy)....zachęcam do przeczytania poniższego linka (pierwsze z brzegu ...oczywiście nie pozbawiony odrobiny marketingu).

    http://mardeco.com.pl/oferta.php

    Zresztą niech się wypowiedzą znawcy tematu.
    Ja tylko wyraziłem swoją opinie, że niewielkim kosztem można uzyskać efekt drzwi pasywnych

Strona 1 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony