dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Schemat podlaczenia oświetlenia w 2 pomieszczeniach

    Witam chciałbym zapytać czy poprawnie narysowałem układ kabli i ich połączenie. Nie jestem ekspertem z tej dziedzinie ale wiele rzeczy robię sam w domu i to też nie wydaje mi się bardzo skomplikowane ale jeżeli się mylę to proszę mnie odrazu naprostować Chciałbym położyć w 2 pomieszczeniach nową instalację po przeczytaniu wielu tematów w internecie stworzyłem taki oto schemat tylko pytanie hmm... czy jest on choć trochę właściwy ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	osw 2.jpg
Wyświetleń:	2591
Rozmiar:	79,1 KB
ID:	177542

    Chciałbym zapytać jeszcze ile maksymalnie takich punktów mogę podłączyć do takiej puszki bo jeszcze dodatkowo oprócz tych pomieszczeń musiałbym bym podłączyć prąd w piwnicy i na strychu po jednej żarówce.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał fissbud Zobacz post
    Witam chciałbym zapytać czy poprawnie narysowałem układ kabli i ich połączenie. Nie jestem ekspertem z tej dziedzinie ale wiele rzeczy robię sam w domu i to też nie wydaje mi się bardzo skomplikowane ale jeżeli się mylę to proszę mnie odrazu naprostować Chciałbym położyć w 2 pomieszczeniach nową instalację po przeczytaniu wielu tematów w internecie stworzyłem taki oto schemat tylko pytanie hmm... czy jest on choć trochę właściwy ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	osw 2.jpg
Wyświetleń:	2591
Rozmiar:	79,1 KB
ID:	177542

    Chciałbym zapytać jeszcze ile maksymalnie takich punktów mogę podłączyć do takiej puszki bo jeszcze dodatkowo oprócz tych pomieszczeń musiałbym bym podłączyć prąd w piwnicy i na strychu po jednej żarówce.
    Nie jestem zwolennikiem robienia instalacji bez uprawnień .Schemat jest poprawny dla jednego punku-jednej żarówki i pojedynczego włącznika .Do tej już nic ale możesz pociągnąć nowy obwód tak jak do tych 2 punktów .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  3. #3

    Domyślnie

    Żyły zielono-żółte do włączników zostawiłeś wiszące w powietrzu. Skoro już one tam idą, do połącz je w puszce, aby to faktycznie była żyła PE, a nie tylko kawałek drutu w zielono-żółtej izolacji.
    Do piwnicy i na strych możesz ciągnąć z tej puszki, jeśli tylko starczy w niej miejsca. Ale zastanów się, czy warto. Chodzi o długość przewodów. Czy nie lepiej odejść z niej do piwnicy jednym przewodem, tam albo dodatkowa puszka, albo do włącznika i z włącznika do lampy, bez powrotu do tej narysowanej przez Ciebie puszki. Pewnie kilka metrów przewodu oszczędzisz. Strych analogicznie. Zauważ, że ten na schemacie poziomy odcinek w lewo to 6 żył.
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi zrobiłem nowy schemat w którym ująłem już te 2 pomieszczenia dodatkowe czy teraz jest w porządku? Podpiąłem na nim także w puszkach kabel PE z włączników.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	osw3_2.jpg
Wyświetleń:	992
Rozmiar:	12,8 KB
ID:	177947

    Schemat w lepszej jakości:
    http://img844.imageshack.us/img844/6171/osw3.png
    Ostatnio edytowane przez fissbud ; 20-03-2013 o 23:02

  5. #5

    Domyślnie

    OK. Rozumem, że włącznik do pomieszczenia 2 celowo masz w pomieszczeniu 1.
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony