dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 13
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 256
  1. #221
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    co byście powiedzieli o tym projekcie ewentualnie bez garaży https://z500.pl/projekt/165/Z182,par...nym-stylu.html 250 tysi na stan developerski? sam budynek nie uwzględniam przyłączy itp
    250 tyś to tak na styk jeżeli masz już w ręku pozwolenie na budowę, dobre warunki gruntowe no i własna praca!.
    Ja buduję dom 98m z użytkowym poddaszem, powierzchnia wszystkich podłóg 105m2, i do tej pory wydałem 170 tyś,
    Tylko że codziennie po pracy jestem do 21 na budowie i prawie wszystko robię sam. W tamtym tygodniu miałem tydzień wolnego to pomalowałem ściany. Materiały nie najtańsze nie najdroższe, Na ściany poszła farba Beckers i Magnat na sufit Caparoll 3 ELF, mogłem tak jak inni moi znajomi pomalować duluxem, śnieżką byłoby taniej. Na samym malowaniu zaoszczędziłem ok 3000 zł.
    Jeżeli nie masz smykałki do pracy i wszystko zlecisz firmie to ciężko będzie się zmieścić w podanej kwocie.

  2. #222

    Domyślnie

    interesuje mnie stan devloperski wykończeniówkę mam za darmo

  3. #223
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    uuu materiał spadł z TIRa przed twoją działką a wszystko zamontują wolontariusze z Ukrainy ?
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  4. #224

    Domyślnie

    nie, ojciec ma firmę wykończeniową więc za robotę nie płacę, ceny mam lepsze niż w supermarketach więc tym się nie przejmuje teść elektryk dodatkowo.

  5. #225
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar m*kasia
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków - Mogilany
    Posty
    108

    Domyślnie

    Wypowiem się i ja...

    Wraz z mężem wybudowaliśmy dom o wg projektu
    https://www.domdlaciebie.com.pl/proj...minik,568.html

    I od momentu zakupu projektu, poprzez cała papierologię, wykorytowanie i utwardzenie 20m podjazdu tłuczniem, budowę, przyłącza prądu i wody oraz kanalizacji, podstawową wykończeniówkę kosztował nas on 230 tysięcy. Pracowaliśmy przez większość czasu we dwoje. Nie było łatwo, to fakt. Patrząc wstecz, chyba byśmy się drugi raz na to nie pisali, przynajmniej nie w najbliższym czasie. Dla poglądu mogę napisać, że stawiałam z mężem ściany, zrobiłam wszystkie strzemiona na zbrojenie i całkowicie sama zawiązałam strop. płytek nie kleiłam, ale je fugowałam, rozkładałam podłogówkę i układałam panele. malowałam większość ścian, kładłam tapetę.

    Co zrobiliśmy sami:
    - budowa bryły budynku, fundament z bloczków, bryła porotherm dryfix, ścianki działowe silka,
    - wszelkie instalacje wod kan prąd, ogrzewanie podłogowe, rekuperacja,
    - gładzie rigipsy,
    - malowanie, glazura. panele,
    - składanie mebli kuchennych, i wszelkich innych mebli także,
    - osadzanie drzwi wewnętrznych(porta, ościeznice regulowane),
    - posadzka przemysłowa w garażu (po znajomości, bo mąż kiedyś to robił i koledzy pomagali),
    - schody z wykładziną dywanową, barierka dębowa do schodów wewnętrznych

    Co zrobiono za nas:
    - więźba dachowa i pokrycie dachu(dachówka ceramiczna tondach)
    - ocieplenie poddasza pianą pur,
    - instalacja pieca c.o.(sas slim 14kw) i zasobnika na wodę,
    - tynki i wylewki
    - montaż okien(veka softline 3-szyby), bramy garażowej(Wiśniewski) i drzwi zewnętrznych (2x Wikęd)
    - barierka zewnętrzna z profili stalowych
    - ocieplenie budynku (20cm austrotherm), elewacja (tynk silikonowy kreisel) podbitka (blacha) i parapety zewnętrzne (blacha)
    - przyłącza wody/prądu

    Dom jest praktycznie wykończony i umeblowany(wiatrołap, salon, kuchnia, gabinet, sypialnia, garderoba, pralnia, wc na parterze i łazienka na poddaszu). Ze sprzętów kupowaliśmy jedynie płytę, okap i zmywarkę. Pozostałe sprzęty mamy 3-4 letnie, nie kwalifikowały się pod pilną wymianę. Dwa pokoje z których nie korzystamy są zrobione w wersji podstawowej czyli panele na podłogach i farba na ścianach bez mebli, bo jeszcze nie wiemy jakie będą potrzebne. Brakuje także rekuperatora. Standard ciut wyżej niż średni. koszt wszystkich płytek w domu na poziomie 40-50/m2. Nie ograniczaliśmy się jakoś bardzo w realizacji pomysłów, co jedynie szukaliśmy tańszych alternatyw idąc na rozsądny kompromis jakość/ cena. Na etapie budowy rzadko zaglądaliśmy do marketów, bazowaliśmy raczej na hurtowniach i lokalnych sklepach, które niejednokrotnie mają dwa razy taniej niż casto czy obi. Dużo zakupów robionych internetowo.

    Gdyby dobrze pokombinować i włożyć w całość jeszcze więcej pracy własnej i oszczędniej podejść do wykończeniówki, to myślę, że można obniżyć koszt, o mniej więcej 10-15 tysięcy. Budowa od wbicia łopaty do zamieszkania trwałą 2 lata i jeden miesiąc.

    Oczywiście każdy ma swoje standardy i dla kogoś must have jest żyrandol za 600 zł,( mi wystarczą takie po 150), czy skórzany wypoczynek, ale jeżeli ktoś che się zmieścić w 250 tys musi się liczyć z tym, że nie każdą zachciankę da się spełnić bez ograniczeń.

    No i umówmy się... jesteśmy z kategorii ludzi, którzy nie budują jednego domu na całe życie, budujemy dom na miarę naszych obecnych i najbliższych potrzeb, za 10 lat mogą się one zmienić i doskonale wiem, że nie będę bardzo przeżywać, że muszę się pożegnać z wypasioną kuchnią za 40 tysięcy (moja kosztowała 10 i też ma wysuwane szuflady, wysoką zabudowę i inne bajery) A skórzanego wypoczynku i tak nie mogłabym mieć przez wzgląd na zwierzaki
    Ostatnio edytowane przez m*kasia ; 14-09-2017 o 12:29

  6. #226

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    nie, ojciec ma firmę wykończeniową więc za robotę nie płacę, ceny mam lepsze niż w supermarketach więc tym się nie przejmuje teść elektryk dodatkowo.
    Czyli Tata do wykończenia Twojego domu zatrudni swoje ekipy i nie zapłaci im za pracę? Chciałbym to jakoś skomentować, ale trudno mi znaleźć odpowiednie słowa...
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  7. #227
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    A może zrobi to sam z pomocą autora? Mało to ludzi w Polsce którym teść/ojciec obskoczył całe wykończenie w domu własnymi rękoma?

  8. #228

    Domyślnie

    Cytat Napisał cypryski Zobacz post
    Czyli Tata do wykończenia Twojego domu zatrudni swoje ekipy i nie zapłaci im za pracę? Chciałbym to jakoś skomentować, ale trudno mi znaleźć odpowiednie słowa...
    zrobimy to tak samo kiedy kupiłem obecne mieszkanie, wrzuciłem do niego granat z ojcem, wywaliliśmy ponad 3 tony gruzu łącznie z tynkami i zrobilismy je od nowa w 4 tygodnie czy 5 we 2 to nie problem a kiedy jest stan developerski to pikuś, tutaj mielismy tak krzywe sciany ze szkoda gadać, plus wywalanie metalowych futryn z żelbetonu i spalenie wiertarki dewalta itp itd ... wykończenie to żaden problem, interesuje mnie tylko stan developerski mógłbym go pewnie zrobić również z ojcem ale nie mam zamiaru spędzać wieczorów na budowie i wykorzystywać jeszcze bardziej ojca ewentualnie możemy ocieplić we 2 bo to nie jest aż tak ciężka robota

    obecne mieszkanie jest warte 250 tysi ~~ dodatkowo przez te 1-1,5 roku budowy bez większego problemu odłoże z 60-80 tysi na nieprzewidziane wydatki, nie lubie kredytów i nie mam zamiaru go brać ewentualnie pomysł nad kredytem i spłacenie go po budowie ze sprzedaży mieszkania

  9. #229

    Domyślnie

    Cytat Napisał cypryski Zobacz post
    Czyli Tata do wykończenia Twojego domu zatrudni swoje ekipy i nie zapłaci im za pracę? Chciałbym to jakoś skomentować, ale trudno mi znaleźć odpowiednie słowa...
    Ale co tu komentować ? Dostanie prezent od taty i super. Fajnie, że ma rodzica, który może mu pomóc. A jak będą razem z ojcem wykańczać to też super.

  10. #230

    Domyślnie

    "ojciec ma firmę wykończeniową więc za robotę nie płacę" - zrozumiałem, że będzie pracować firma Taty, ale skoro to będziesz Ty z Tatą - to oczywiście wspieram duchowo i trzymam kciuki
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  11. #231
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Stan SSO postawiłem za 68 tyś SSZ 80 reszta to wykończenie mnie pochłania, Więc z pomocą ekipy taty zmieścisz się spokojnie jeszcze na wakacje Tobie i rodzinie wystarczy.

  12. #232

    Domyślnie

    To że Ty postawiłeś za tyle to nic nie znaczy dla niego.
    U mnie np. wykopy + hydroizolacja będą kosztować tyle ile u Ciebie SSO. A stan zerowy (nie surowy!) 2 razy tyle co u Ciebie SSO.
    Nie da się tak łatwo przyrównać różnych warunków gruntowych, różnych kosztów robocizny (być może znaczne są różnice zakresu robót) i różnych materiałów, które będą zastosowane.

  13. #233
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Napisałem na początku postów ze zakładamy dobre warunki gruntowe no i praca własna.
    Kumpel budował dom i za robociznę SSO zapłacił 65 tyś czyli tyle ile ja za SSO ale on tylko przyjeżdżał na budowę i pokazywał palcem.
    Dom 160m plus garaż.Jakie masz rożne materiały kupisz beton np zamiast b25 w8 na fundamenty, b30 w12, stal jakąś specjalną :], Cenowo nie wiele.
    Stan surowy łatwo przewidzieć, gorzej już z wykończeniówką.

  14. #234

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    nie, ojciec ma firmę wykończeniową więc za robotę nie płacę, ceny mam lepsze niż w supermarketach więc tym się nie przejmuje teść elektryk dodatkowo.
    To że tata ci robi prezent poświecając setki swoich roboczych godzin to jest prezent od niego ale to nie znaczy że możesz sobie napisać że was to nic nie kosztuje. On w tym czasie moglby pracowac gdzie indziej i zarobić kupę kasy ktorej nie zarobi.
    Poza tym to tylko robocizna, ponad 70% to koszt materiałów a te nie spadną ci z nieba. Wykończenie małego domku to zwykle kolo 100tyś jeśli nie przesadza się z pomysłami.

  15. #235

    Domyślnie

    to Ci powiem ze sam remont 65m2 gdzie doszła tona wylewki wyrównawczej innych gipsów itp wyniósł mnie 8500 za materiał gdzie były płytki, panele, farby, cała armatura, futryny, drzwi (wszystko hansgrohe, roca, wysoka półka producentów) więc jak wydam 15000 na farby, kleje, plytki, panele, drzwi to będzie wszystko a meble i kuchnia to wiadomo mozna i miliony monet płacić.
    Ostatnio edytowane przez martingg ; 15-09-2017 o 08:10

  16. #236

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    To że tata ci robi prezent poświecając setki swoich roboczych godzin to jest prezent od niego ale to nie znaczy że możesz sobie napisać że was to nic nie kosztuje. On w tym czasie moglby pracowac gdzie indziej i zarobić kupę kasy ktorej nie zarobi.
    Poza tym to tylko robocizna, ponad 70% to koszt materiałów a te nie spadną ci z nieba. Wykończenie małego domku to zwykle kolo 100tyś jeśli nie przesadza się z pomysłami.
    a ja się Tobą nie zgodzę - może sobie napisać, że go to nic nie kosztuje, tak samo jak ludzie piszący, że sami pobudowali ściany, położyli podłogę, pomalowali.

    We wszystkich przypadkach koszt jest taki sam - czas.

  17. #237
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Też mnie dziwi próba na siłę wliczenia kosztów wykończenia, które sponsoruje ktoś inny.
    Autor zadał stosunkowo proste pytanie a wy usiłujecie dorobić do tego skomplikowaną ideologię.

  18. #238
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Bo ludzie czytają potem że można dom postawić za 200tyś tylko ktoś zapomniał napisać że robotę za 100tyś to zrobił mu nudzący się tata/teść/szwagier/św Mikołaj. No niestety ale to się często nie zdarza żeby ludzie w sile wieku budowali komuś dom za free nawet jeśli spokrewnieni.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  19. #239
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pod Zobacz post
    Bo ludzie czytają potem że można dom postawić za 200tyś tylko ktoś zapomniał napisać że robotę za 100tyś to zrobił mu nudzący się tata/teść/szwagier/św Mikołaj. No niestety ale to się często nie zdarza żeby ludzie w sile wieku budowali komuś dom za free nawet jeśli spokrewnieni.
    Nieczęsto, ale autor akurat ma taką sytuację.
    On nie rozważa teoretycznie, tylko przy konkretnych uwarunkowaniach, które podał.

  20. #240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pod Zobacz post
    Bo ludzie czytają potem że można dom postawić za 200tyś tylko ktoś zapomniał napisać że robotę za 100tyś to zrobił mu nudzący się tata/teść/szwagier/św Mikołaj. No niestety ale to się często nie zdarza żeby ludzie w sile wieku budowali komuś dom za free nawet jeśli spokrewnieni.
    a czy ja tak pisałem? wrecz wyraźnie zaznaczyłem iż interesuje mnie tylko koszt postawienia budynku w stanie developerskim bez wkładu wlasnego pracy moge go conajwyzej ocieplic nie ma mzamiaru stawiac scian czy bawić się w cieśle raz ze nie mam czasu dwa ze nie mam wiedzy.

    @ wiseman
    mozesz podac wiecej detali? albo projekt i kiedy to bylo

Strona 12 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony