dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 160
  1. #1

    Domyślnie STAROSTA komentarze

    Witam i zapraszam do dyskusji

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Archi100
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    Jak duża jest działka? Wygląda ładnie zresztą domek tez piękny . ... To kiedy ruszamy z budową? Jakie plany?

  3. #3

    Domyślnie

    działka ma 1062 m
    bardzo prosta i na planie kwadrata
    Na razie załatwiam papiery.
    Mam projekt, mapkę do celów projektowych, warunki przyłącza wody i kanalizy. czekam na warunki z elektrowni ( chociaż skrzynka już stoi i tylko licznik trzeba założyć )
    Ale wiadomo że Energa monopolista może sobie pozwolić na na olewanie klientów.
    Planuje odłożyć kasę i jesienią wylać fundamenty.

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    jeszcze nie mam PnB. czekam na warunki z elektrowni

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Archi100
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    A będziecie się wspierać kredytem? Bo ja tak a bez Pnb nie mogę ruszyć i również czekam jak na szpilkach

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Archi100
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    Jutro, czyli w piątek idę złożyć wnioski do banków w Open Finance. Zgromadziłem już wszystkie potrzebne papierki, czy wszystkie to pewnie się okaże, bo już czytałem na forach jak to po złożeniu wniosku Banki co kilka dni wołają o doniesienie następnych
    Liczę że za miesiąc już coś się z tego wykluje
    A jak było u Was?

  8. #8

    Domyślnie

    ja w styczniu tez bylem pełny optymizmu. chcieliśmy z zoną wziąć kredyt na działkę i dom za jednym razem. slyszelismy od znajomych sporo dobrego o millenium wiec tam się udaliśmy ( byłem oczywiście w innych bankach)
    od razu mówię że ten bank to jeden wielki przekręt .
    Wycenę zrobiłem na własny koszt bo pani z banku źle przekazała mojemu rzeczoznawcy jak to ma dla nich dokładnie wyglądać (operat)
    na decyzje czekaliśmy 9 tygodni !
    bez kitu!
    naprawdę nie polecam tego banku. Decyzja pozytywna ale mieliśmy na dzień dobry wyłożyć 38tys na samą działkę.
    Taka decyzja to mogli od razu powiedzieć że nie chcą dawać.
    W międzyczasie mieliśmy decyzje z pkobp 1,5 tygodnia im starczyło na decyzje. Oczywiście pozytywna ale marża taka że dziękuję.
    Ale ogólnie to bank ok.
    następny był ING
    Bank jak bank trochę długo czekaliśmy na decyzje ale warunki dobre marża niska i prowizja 0%
    Po drodze był jeszcze wbk, ale oni mają jakieś dziwne wyceny. działkę wycenili na polowe tego co była warta. kazałem się zapytać faceta od operatu gdzie w mojej okolicy są takie tanie działki

    mamy kredyt w ing na działkę 20% wkładu
    zmieniłem pracę więc straciłem zdolność ogólnie to we wrześniu planuję wziąć kredyt gotówkowy resztę odłożyć i stan surowy zrobić w własnym zakresie. potem wykazać wkłąd własny w postaci stanu surowego i wziąć hipoteczny.

    to tak w skrócie

  9. #9

    Domyślnie

    Witam
    Sama pamiętam jak się cieszyłam gdy przywieźliśmy materiały na działkę, to taka zapowiedź że zaraz coś zacznie się dziać tak samo ja Wy materiały zakupiliśmy w lutym a budowę rozpoczeliśmy w maju. Trzymam kciuki za szybkie nadejście wiosny i życzę powodzenia w budowaniu oraz zapowiadam że będę pogdlądać Wasze postępy.
    Pozdrawiam

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cześć samorobni
    Życzymy duuużo cierpliwości, dobrej pogody i niskich cen na materiały. My dotarliśmy samorobnie do SSO i jedziemy dalej. Zero ekip poza ciesielką. Grunt to pozytywne nastawienie i zimowa nauka teorii na kolejny sezon. POWODZENIA!!!

  11. #11

    Domyślnie

    Dzięki BasH za wpis, śledzę Twój dziennik i wiem że nieźle Ci idzie. Nic tylko czekać na pogodę. Samorobni górą A propo ciesielki to mocno zastanawiam się czy też nie zrobić jej samemu ( w sensie mam w rodzinie szwagra co przy dachach robi i jednego kolegę co też w tej branży pracował) Zresztą do dachu jeszcze daleko

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Witam, zapowiada sie ciekawie, tylko czekac na poprawe pogody, nim sie obejrzycie a juz daszek trzeba bedzie kryc
    Trzymam kciuki i obiecuje zagladac i obeserwowac Wasze poczynania

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał verterix Zobacz post
    A propo ciesielki to mocno zastanawiam się czy też nie zrobić jej samemu ( w sensie mam w rodzinie szwagra co przy dachach robi i jednego kolegę co też w tej branży pracował) Zresztą do dachu jeszcze daleko
    Jeżeli masz kogoś, kto zna trochę tzw. "knyfów", chwytów, czarów pomocnych przy składaniu konstrukcji to czemu nie robić jej samodzielnie. Ja się na to nie dałem, bo w czasie kiedy miałem etap więźby nie mogłem poświęcić budowie tyle czasu a nie chciałem zostawiać bez dachu na zimę. Po drugie - nie lubię drewna, nie lubię i nie umiem za bardzo z nim pracować. Po trzecie - warto mieć przy ustawianiu krokwi nieco więcej osób. Po czwarte - ekipa która robiła mi ciesielkę będzie kładła dachówkę i wiedzieli, że robią pod siebie.

  14. #14

    Domyślnie

    Wizja więźby musi jeszcze dojrzeć. Na razie skupię się na fundamentach. Z prognoz wynika że w okolicach 15 marca będzie można kopać. Mam jeszcze 10 dni starego urlopu do wykorzystania i to jest problem jeśli nie będzie wiosny w miarę szybko.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Muszę cię chyba trochę zmartwić - po takich mrozach jak były to ziemia potrzebuje sporo czasu na odmarznięcie. 2 lata wstecz przy podobnej pogodzie miałem kłopot w kwietniu kopać głębiej niż sztych łopatą !

  16. #16

    Domyślnie

    może być i tak jak piszesz. w razie czego jak wrócą mrozy biorę urlop i jadę na ryby na lód

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    No to zaczynamy razem, my tez w marcu Samorobni, na razie czekamy az przestanie padac Jako dobra wrozka przylazlam tu powiedziec ze musi sie Wam udac i zycze powodzenia

  18. #18

    Domyślnie

    Witam Was życzę dużo cierpliwości.My też SAMI,dacie radę inni też dali,to i Wy dacie.Wiadomo że będzie ciężko budowa,budowa i jeszcze raz budowa.Zostanę tu u Was i będę śledzila Wasze budowanie

  19. #19

    Domyślnie

    Dzięki za słowa wsparcia. Jak by co to pomoc przy kopaniu mile widziana

    Pozdrawiam

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    ... starzeję się... i refleks siada.... bo dopiero dziś wpadam z wizytą .... ale za to jak już wpadam to nie z pusta ręką

    wiec łode mnie flacha .... po szklanie i na rusztowanie jak to gadają...i wytrwałości życzę!!!!

    pozdro
    NETbet

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony