dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Tynk zewnętrzny - garść pytań

    Zbieram się w najbliższych miesiącach do tynkowania zewnętrznego. Mam dosyć oryginalne ściany, bo styropian mam włożony między dwie cegły ( tzn. jest w środku ). Mam go 10 cm. Niestety to pomysł mojego teścia obecnego. No, ale bywa już nie da rady przecież tego wyciągnąć.
    1. czy dawać styropian na zewnątrz jeszcze? Z tego co się trochę interesowałem tematem to nie, ale liczę na wypowiedź tutejszych fachowców?
    2. Czy ktoś może polecić dobrą firmę z Mazowsza? Mieszkam pod Warszawa.

    Pozdrawiam
    Marcin

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    czyli masz sciane trojwarstwowa.
    jezeli juz nie potzrebujesz dodatkowego docieplenia:
    - tynk cem-wapienny
    - siatka z klejem (niekoniecznie, ale to juz taka wersja na wypasie)
    - grunt
    - tynk
    Wykonawca:
    Forumowy ewbuxxxo: EWBUD
    zakres prac:
    docieplenia budynków
    tynki agregatem
    suche zabudowy
    lokalizacje: mazowieckie
    telefon:
    667 003 003
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    czyli masz sciane trojwarstwowa.
    jezeli juz nie potzrebujesz dodatkowego docieplenia:
    - tynk cem-wapienny
    - siatka z klejem (niekoniecznie, ale to juz taka wersja na wypasie)
    - grunt
    - tynk
    Wykonawca:
    Forumowy ewbuxxxo: EWBUD
    zakres prac:
    docieplenia budynków
    tynki agregatem
    suche zabudowy
    lokalizacje: mazowieckie
    telefon:
    667 003 003
    oooooooooooooo dzięki Ci Panie za polecenie
    A na poważnie: zapraszam do kontaktu.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    A nie lepiej zostawić cegłę tylko ładnie ją zafugować pouzupełniać ubytki i takie tam? Będzie coś innego niż tynk? Pytanie tylko ile tej cegły jest prócz styro i pierwszej i drugiej warstwie

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewbuxxxo Zobacz post
    oooooooooooooo dzięki Ci Panie za polecenie
    A na poważnie: zapraszam do kontaktu.
    Zaszkodzilo Ci cos po drodze dzisiaj?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Zaszkodzilo Ci cos po drodze dzisiaj?
    Nie
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balto Zobacz post
    A nie lepiej zostawić cegłę tylko ładnie ją zafugować pouzupełniać ubytki i takie tam? Będzie coś innego niż tynk? Pytanie tylko ile tej cegły jest prócz styro i pierwszej i drugiej warstwie
    Nie da rady. Bo zewnętrzna "cegła" to Phoroterm. Więc raczej za pięknie by nie było.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lizurej

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Wilkowiecko
    Kod pocztowy
    42-152
    Posty
    3

    Domyślnie

    Podpinam się do tematu
    Również mam ścianę trójwarstwową 30+styropian10+ceramiak12
    Na zewnątrz wykonałem tynk cementowo wapienny ładnie równo Brak pęknięć
    Budynek z tym tynkiem mam już rok Przyszedł czas na kolory i strukturę
    Kolega fighter1983 pisze
    - tynk cem-wapienny
    - siatka z klejem (niekoniecznie, ale to już taka wersja na wypasie)
    - grunt
    - tynk

    Zastanawia mnie ta siatka z klejem czy to musi być choć - co się będzie działo jak jej nie dam
    Jakie poniosę skutki tego

    A druga sprawa jaki tynk finalny Firm i produktów od grona ( obstawiam sylikonowo sylikatowy ) ale jaka firma jakie różnice
    Proszę o sugestie

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    w systemie na styropianie siatka z klejem czyli warstwa jest podlozem kompensujacym ewentualne naprezenia i zapobiega powstawaniu pekniec. w ukladzie trojwarstwowym z tymnkiem cem-wapiennym zadziala podobnie - ewentualne zarysowania powstajace na tym tynku (cem-wap) maja szanse zostac skompensowane przez siatke z klejem i nie przeniesione dalej na wyprawe elewacyjna. Dlatego tez - wykonanie tej warstwy w pewnych przypadkach zapobiega po prostu rysowaniu sie elewacji.
    Co do producentow: trzymaj sie raczej porzadnych marek, czyli standardowy 'moj" zestaw startowy: Dryvit, STO, Caparol, BASF.
    I sugerowalbym rozpatrywanie 2 rozwiazan: mineralny malowany lub silikonowy. Tak na dobra sprawe nie ma czegos takiego jak tynk silikatowo-silikonowy.... poza nazwa marketingowa.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #10

    Domyślnie

    Witam, a Knauf silikonowy będzie dobry?

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał adammxxx Zobacz post
    Witam, a Knauf silikonowy będzie dobry?
    witam a Kreisel Sisi bedzie dobry, a Majsterpol akrylowy bedzie dobry, a Weber silikatowy bedzie dobry....
    co to za pytanie?
    Wiec odpowiedz adekwatna do pytania:
    Knauf tynk silikonowy jako cienkowarstwowa wyprawa elewacyjna jest przeznaczona do wykonywania strukturalnej wyprawy w systemach docieplen budynkow na warstwie zbrojacej z kleju cementowego z zatopiona siatka po uprzednim zagruntowaniu odpowiednim dla tego tynku gruntem.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar elcukro
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-428
    Posty
    28
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    witam a Kreisel Sisi bedzie dobry, a Majsterpol akrylowy bedzie dobry, a Weber silikatowy bedzie dobry....
    co to za pytanie?
    Wiec odpowiedz adekwatna do pytania:
    Knauf tynk silikonowy jako cienkowarstwowa wyprawa elewacyjna jest przeznaczona do wykonywania strukturalnej wyprawy w systemach docieplen budynkow na warstwie zbrojacej z kleju cementowego z zatopiona siatka po uprzednim zagruntowaniu odpowiednim dla tego tynku gruntem.
    Moja ekipa od tynków również proponuje zrobienie mi tynków zewnętrznych Knauf silikonowych. Czy Knauf jako producent tynków odstaje znacząco od wcześniej wymienionych, i jeśli tak to pod jakimi względami?

    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Przepraszam , że może trochę nie na temat ale ma ktoś może doświadczenie w kładzeniu Zewnętrznych tynków glinianych . Ktoś sprawdził to rozwiązanie w praktyce - jeśli tak proszę o informacje na pw

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    dusiek

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał adammxxx Zobacz post
    Witam, a Knauf silikonowy będzie dobry?
    Kazdy bedzie dobry, nawet "garazowiec" tez moze byc dobry. Pozdrawiam.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar elcukro
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-428
    Posty
    28
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał dusiek Zobacz post
    Kazdy bedzie dobry, nawet "garazowiec" tez moze byc dobry. Pozdrawiam.
    Ok ale jako że nie robię tych tynków samemu ani nie nadzoruję procesu ich powstawania, chciałbym poznać opinię o gotowych produktach, bo jeden z nich muszę wybrać, zapłacić za niego i potem z nim żyć przez kilkadziesiąt lat )

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    A kiedyś przychodził majster (-> niem. Meister -> mistrz), lasował wapno, te 2-3 miesiące minimum, brał drobny piasek (ba czasem siał), dodawał dobrego cementu - i tynki jak tralala mu wyszły... dokąd to doszło...

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    dusiek

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    462

    Domyślnie

    elcukro, ja radze wybrac tynk najczesciej stosowany w Twojej okolicy, masz wtedy okazje zobaczyc jak wyglada na chalupie. W naszym rejonie / Bielsko Biala / wielu inwestorow wybralo Kabe silikonowy i sa zadowoleni, ja wybralam z innej firmy tez silikonowy / podobno jedna z lepszych firm / i..... kicha. Pozdrawiam.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    dusiek.... Ty Caparola masz chyba?
    Jak sie okazuje ostatnio sporo o tych reklamacjach sie slyszy w Caparolu....
    Ciekawe.... a ja nadal nie mam reklamacji.
    Gdzie jest pies pogrzebany?

    Malo tego.... komus NQG wlasnie popekal ....
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    McArtur73

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Radzionków
    Kod pocztowy
    41-922
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam Serdecznie
    Mam na elewacji położony tynk seleny silikonowy TYTAN EOS kornik - 60 dni temu - i mam taki problem - jak namoknie np po deszczu ( wchłania wodę ) to można go paznokciem !! zdrapać. Pytanie czy ktoś spotkał się z takim problemem i co z tym zrobić ?

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    dusiek

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał McArtur73 Zobacz post
    Witam Serdecznie
    Mam na elewacji położony tynk seleny silikonowy TYTAN EOS kornik - 60 dni temu - i mam taki problem - jak namoknie np po deszczu ( wchłania wodę ) to można go paznokciem !! zdrapać. Pytanie czy ktoś spotkał się z takim problemem i co z tym zrobić ?
    Zupelnie jakbym widziala nasz tynk. Reklamacja trwa od czerwca, narazie nie wiadomo gdzie tkwi problem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony