dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Malutki salon z aneksem - wielki problem. Prosze o pomoc :)

    Witam wszystkich
    Przymierzam sie do urzadzania pierwszego mieszkanka i sen z powiek spędza mi mini salon z anaksem.
    W załączniku wklejam rozkład mieszkania i wstepny projekt.

    Zalezało mi na piekaniku w słupku jednak coraz bardziej dociera do mnie, że to chyba nie jest dobry pomysł w tak małym pomieszczeniu. Na projekcie obok słupka z piekarnikiem w narożniku miał być zlew. Obok płyta z szufladami na dole i następnie zmywarka oraz loówka.
    Teraz skłaniam się ku temu zeby piekarnik dac normalnie pod płyte w na tej krótkiej ścianie dać zlew.

    Będę wdzięczna za wszelkie rady.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pl2.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	63,9 KB
ID:	183049  
    Ostatnio edytowane przez _ika ; 26-08-2013 o 07:34

  2. #2

    Domyślnie

    Zdjęcia są za małe i nic tam nie mogę dojrzeć, ale z opisu wynika, że masz ten problem, co ja. Też chciałam piekarnik i mikrofalę w słupku, ale poczytałam sobie o ergonomii w kuchni i raczej zrezygnuję z pierwotnego planu i dam piekarnik pod kuchenkę. Jakie długie masz ściany w tym aneksie?

  3. #3

    Domyślnie

    Wklej większy rzut bo nie widać wymiarów.

  4. #4

    Domyślnie

    któtsza 157, długa ma 591, ale to juz z salonem
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pl2.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	63,9 KB
ID:	183047  
    Ostatnio edytowane przez _ika ; 26-08-2013 o 07:33

  5. #5

    Domyślnie

    Ja bym zrezygnowała z piekarnika w zabudowie, a zlew dała w rogu, zyskasz trochę blatu.

  6. #6

    Domyślnie

    Skłaniam się ku temu żeby na tej krótkiej ścianie dać zlew 1,5 komorowy. Wtedy w rogu stawiam mikrofale.
    Nie wiem czy zlew narożny i obok zaraz płyta będą wygodne, a jeśli płytę przesunę w stronę salonu to tamten blacik zostaje już malutki.

    dziekuję i czekam na każdą opinię

  7. #7

    Domyślnie

    Czytałam, że powinien być taki ciąg mebli: lodówka, blat 40-60 cm, zlew, blat co najmniej 80 cm (ale generalnie największy z wszystkich), płyta i blat min. 30 cm. Poczytaj sobie o ergonomii w kuchni, o kuchniach w kształcie litery L, może coś Ci to pomoże.

  8. #8

    Domyślnie

    wiem wiem czytałam, ale wydaje mi się, że u mnie jest to nie do zrobienia. Nie mam po prostu miejsca na tyle blatów. Skonczyły mi się pomysły już dlatego wrzuciłam to na forum

    A u mnie problemem jest to, że ta krótka ściana jest naprawdę krótka i często jak czytam właśnie o kuchniach w kształcie L to tam jednak te wymiary są bardziej życiowe niż u mnie...

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zawsze można kupić piekarnik z funkcją mikrofali - o jeden sprzęt mniej do ustawienia = więcej miejsca.

    Ika - jak "głęboko" chcesz/ możesz wejść z zabudową kuchni do pokoju?
    Mieszkanie zamiast domu - inspiracje, projekty i... realizacje - zapraszam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ast-domu/page6

  10. #10

    Domyślnie

    Nie jestem przekonana co do tego sprzętu 2w1, a poza tym to nawet jeśli nie będę miała mikrofali to chyba wiele to nie zmienia

    Z zabudową mogę wejść ile chcę, kwestia, że jak poszłam daleko i zostawiłam na narożnik jedynie 2m + grzejnik pod oknem + z 15 cm za lodówką to zaczęło to wyglądać jak kuchnia z wstawionym do niej narożnikiem...
    Długa ściana ma 5,9 więc wydaje mi się, że te 3m na aneks to już max.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja mam piekarnik z mikrofala i jestem zadowolona.

    Czyli aneks miałby 300 cmx157 cm i ma się zmieścić: lodówka - jaka?, płyta - gazowa? indukcja?, piekarnik, zlewozmywak - jaki? ilo komorowy? zmywarka? 45 czy 60?
    Mieszkanie zamiast domu - inspiracje, projekty i... realizacje - zapraszam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ast-domu/page6

  12. #12

    Domyślnie

    proponuje taki układ, powiększając salon i kuchnie, ścianka za płytą jest nieco wyższa od blatu:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pl2.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	71,1 KB
ID:	183236  

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał channel8 Zobacz post
    Ja mam piekarnik z mikrofala i jestem zadowolona.

    Czyli aneks miałby 300 cmx157 cm i ma się zmieścić: lodówka - jaka?, płyta - gazowa? indukcja?, piekarnik, zlewozmywak - jaki? ilo komorowy? zmywarka? 45 czy 60?
    lodówka standardowa z zamrażarnikiem na dole, płyta indukcja lub ceramiczna, zlewozmywak - myślałam nad 1,5 komorowym, ale możnaby 1 komorowy z ociekaczem, zmywarka 45.

    lelik - serdecznie dziękuje, pomysł rzeczywiście ciekawy, ale niestety nie na etapie jak już stoja sciany. To jednak za duża przeróbka dla nas. Ale serdecznie dziekuję za pomoc
    Ostatnio edytowane przez _ika ; 12-04-2013 o 16:55

  14. #14

    Domyślnie

    doradzi ktos jeszcze?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony