dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ramirezz

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-345
    Posty
    1

    Domyślnie wymiana zgniłych bali w scianach

    Witam wszystkich!
    Od 2 tygodni zabralem sie za remont starego( zbudowanego po II wojnie) mieszkania w domu wielorodzinnym - wykonanym z bala. Mieszkanie to ok 55mkw ( kuchnia, 2 pokoje, mała sień/wiatrołap oraz łazienka). Remont od podlog po sufity , uporałem sie z problemem tynkow nanoszonych na drewniane listwy, w jednym z pokoii została zerwana rowniez drewniana podłoga. Wszystko wygladalo dosc obiecujaco, az doszedlem do lazienki ;/ po usunieciu tynku na sciance dzielacej mnie z sasaiadem zauwazylem problem, otoz przy podłodze 2 zgniłe bale oraz slup, ponizej załączam zdjecie. Chciałbym te elementy wymienic ale sczerze nie wiem jak sie za to zabrac? posadzka w łazience została kiedys wylana z betonu - na deski, chce ja rowniez skuc i zrobic nowa. Pod łazienka miesci sie mała piwnica, a plan jest taki:
    1. skuc posadzke
    2. zerwac stare deski w wiatrołapie i łazience
    3. wymienic legary które tez czesciowo sa zepsute i ktos wstawił obok szyny kolejowe ( takie od koleii waskotorowaej i zrobić nową podłogę,
    chciałbym wylewkę ze względu na to, że w pozostałych pomieszczeniach będzie rownież posadzka wylewana - obecnie jest podłoga drewniana nad pustka powietrzna, ktora zostanie zasypana, zageszczona i wylana
    zwracam sie z prosba o porady jak bezpiecznie wymienic zniszczone elementy i zastapic je nowymi.
    poniżej zdjecie obrazujace miejsca zgniłych elementów tj. 1. słup 2. bale w ścianie
    aha piec jest sasiada, lewa ściana ochywiscie jeszcze niedokonczona - wszystko pojdzie out
    z gory wielkie dzieki!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	azienkazgniebale.jpg
Wyświetleń:	1255
Rozmiar:	67,5 KB
ID:	189100

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Potrzebujesz fachowca od konserwacji budynków zabytkowych. Elementy zgniły z jakiegoś powodu. Trzeba odszukać przyczynę i ją zlikwidować. Potem wymienić uszkodzone elementy na nowe.

    IMHO znajdź w pobliżu osobę, która jest inspektorem nadzoru budowlanego. Niech to obejrzy i powie co trzeba zrobić i w jakim zakresie.

    Forum Ci tego nie załatwi a ja mieszkam za daleko, żeby opłacało się przyjechać i zobaczyć.
    Ostatnio edytowane przez subfosylny ; 18-05-2013 o 16:25
    Tu była reklama....

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    VOLTROM

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    6

    Domyślnie

    Najważniejsze to stwierdzić co jest powodem zawilgocenia.Potem zabezpieczyć od wilgoci

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony