dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 195
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar goshia7
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał buzia18 Zobacz post
    Gosia, a dlaczego mąż nie chce parapetów drewnianych? U nas fajnie wyglądają (według mnie ), bo ja mam częściowo kuchnię z forniru w takim wybarwieniu. Zresztą mam w tym kolorze też drzwi, listwy, stół, więc mi to pasuje.
    Ale jeśli u Ciebie by nie pasowało, albo Wam się nie podoba, no to wybierzesz na pewno coś fajnego.
    Mój m powiedział, że nie chce takich bo będą za ciemne i woli jasne ale to pewnie dlatego, że w naszym obecnym domu mamy właśnie takie drewniane i chyba już mu się znudziły

    Cytat Napisał buzia18 Zobacz post
    No to plany ambitne, musicie się wziąć do pracy A przypomnij mi, czy wy będziecie od razu górę robić?
    Tak, górę robimy pracy jest strasznie dużo ale i metraż na poddaszu niemały więc coś za coś



    Cytat Napisał marta&robert Zobacz post
    Oj, Gosia!
    Dzisiaj mi się śniły okna w kuchni z kamiennym parapetem, który biegł dookoła otworu okiennego! Czyli parapet na dole, po bokach i na górze. No comments. Tak to jest jak się po nocach na forum siedzi zamiast spać. Potem się człowiekowi śnią głupoty różne.
    Tak, tak skąd ja to znam mam podobną przypadłość nie raz śniły mi się takie głupoty, że głowa mała

  2. #42

    Domyślnie

    [QUOTE=goshia7;5999021]Mój m powiedział, że nie chce takich bo będą za ciemne i woli jasne ale to pewnie dlatego, że w naszym obecnym domu mamy właśnie takie drewniane i chyba już mu się znudziły

    No to jeśli Mu się opatrzyły, to faktycznie musicie spróbować czegoś innego


    Tak, górę robimy pracy jest strasznie dużo ale i metraż na poddaszu niemały więc coś za coś

    A robicie dokładnie tak jak jest w projekcie, czy jakoś inaczej planujecie?
    My, może jak dziewczynki trochę podrosną, to zrobimy górę i je wyślemy na górę Tylko jak sobie pomyślę, o tylu dodatkowych metrach do sprzątania, to nie wiem czy chcę

    A ja teraz zgłębiam sprawy ogrodowe

  3. #43
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar goshia7
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał buzia18 Zobacz post
    A robicie dokładnie tak jak jest w projekcie, czy jakoś inaczej planujecie?
    My, może jak dziewczynki trochę podrosną, to zrobimy górę i je wyślemy na górę Tylko jak sobie pomyślę, o tylu dodatkowych metrach do sprzątania, to nie wiem czy chcę

    A ja teraz zgłębiam sprawy ogrodowe
    Nie, poddasze będziemy robić zupełnie inaczej niż w projekcie, okna też nie są tak samo wstawione. Ja też raczej nastawiona jestem na to, że nasza córcia przeniesie się kiedyś na górę teraz jest jeszcze mała, ale za jakiś czas pewnie tak

    No tak, jak jest taka potrzeba to niestety trzeba i mnie niebawem to czeka
    A powiedz mi co planujesz mieć w ogrodzie? Jak chcesz go zaaranżować? Masz już jakąś wizje?

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Witam.Widze, ze jest tutaj problem z parapetami...
    My mamy parapety wewnetrzne z konglomeratu o grubosci 3cm


  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    powinnam zaczac od przywitania i pochwalenia...niby kotlowni???? super! zupelnie jak pomieszczenie nie do tego przeznaczone

    Nie widzialam innego watku bo jestem po raz pierwszy tutaj, wiec mam male pytanko...jaki to jest projekt domu

    Pozdrawiam i obiecuje ze bede kibicowac i zagladac tutaj

  6. #46
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar goshia7
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    483

    Domyślnie

    Witam Cię Mmelisa dziękuję za miłe słowa fajnie, że tu zajrzałaś i wrzuciłaś fotki parapet wygląda bardzo ładnie wiesz, w sumie to mi pomogłaś, zastanawiałam się jaką grubość wybrać - bo myślałam, że 3cm to będą za grube ale u Ciebie wyglądają super i wezmę 3cm

    A projekt domu to Artemida

    Pozdrawiam i zapraszam do podglądania
    Ostatnio edytowane przez goshia7 ; 08-06-2013 o 21:21

  7. #47
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar goshia7
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    483

    Domyślnie

    Hydraulicy wczoraj zakończyli prace do zamontowania został jeszcze grzejnik kanałowy ale to dopiero po wylewkach bo grzejnik jeszcze nie dotarł. Próba pieca przebiegła bez żadnych zastrzeżeń wszystko działa tak jak powinno, więc teraz czekamy na panów od wylewek. Mają być w poniedziałek

  8. #48
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Gosia, gratuluję postępów! Wrzuć jakieś zdjęcia. Jeśli mogę Cię prosić, to również ogrodu - trudno mi sobie wyobrazić gorszy niż mój... Dzięki!
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    super gosiu gratulacje

  10. #50
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar goshia7
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał nita83 Zobacz post
    super gosiu gratulacje
    Dziękuję

  11. #51
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar goshia7
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta&robert Zobacz post
    Gosia, gratuluję postępów! Wrzuć jakieś zdjęcia. Jeśli mogę Cię prosić, to również ogrodu - trudno mi sobie wyobrazić gorszy niż mój... Dzięki!
    Dziękuję i wrzucam kilka fotek











    Co do ogrodu, to mam tylko kilka fotek i chyba z tą największą wodą nie mam ale wieczorem przeszukam całego kompa i wkleję coś a teraz muszę już uciekać

  12. #52

    Domyślnie

    No burżuje normalnie !. Ogrzewanie podłogowe w garażu mają

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    ach rureczki, jak one niesłychanie cieszą, prawda?? (oczywiście do momentu otrzymania faktury)

  14. #54
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar goshia7
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał koza79 Zobacz post
    No burżuje normalnie !. Ogrzewanie podłogowe w garażu mają
    No tak sobie pomyśleliśmy, że bez grzejników będzie wygodniej otwierać drzwi w aucie od strony pasażera i dlatego zrobiliśmy ogrzewanie podłogowe, żeby te grzejniki nie przeszkadzały



    Cytat Napisał nita83 Zobacz post
    ach rureczki, jak one niesłychanie cieszą, prawda?? (oczywiście do momentu otrzymania faktury)
    Oj tak niby nic a tyle radości (Jesteśmy właśnie na etapie oczekiwania na fakturę )

  15. #55
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar goshia7
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    483

    Domyślnie

    Marta, obiecałam i wrzucam fotki Niestety mam tylko takie, zrobiłam kiedyś telefonem. Tu akurat sytuacja wygląda już lepiej bo woda zeszła no i jak widać można było autem podjechać pod sam dom ale w najgorszym momencie wszystko wokół domu zalane było w promieniu 10 – 15 metrów (zależy w którym miejscu) tu na fotce wszystko co widać zalane było wodą, garaż blaszany dosłownie pływał




    I namiastka błota


  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    postepy super! kazdy etap to radosc wiec cieszcie sie kochani podlogowka to najlepsze rozwiazanie... widze, ze macie piec to nie bedzie tak zle
    ja na poczatek planuje ogrzewanie pradem...wiec z mojej strony obawy przed rachunkami sa ogromne
    co do zalewania to byscie musialy widziec u mnie jakie sa cyrki... kto wjechal-nie wyjechal i trzeba bylo jechac w poszukiwaniu ciagnika..
    raz bylo tak, ze teren nawet nie byl tak zalany.. koparkowy cos tam u nas robil i przyjechala lodka z piachem.. no coz, lodka sie zakopala wiec i pan koparkowy i ciagnik musialy byc uzyte..malo tego ...drugim razem lodka przyjechala z piachem (tak po godzinie) i powtorke z rozrywki nam zrobila

    Dzien dobry

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    gratuluję rurek. szybko się nimi naciesz, bo zaraz zaleją i nie będzie. a za to będziesz cieszyć się podłogami.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  18. #58
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar goshia7
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mmelisa Zobacz post
    postepy super! kazdy etap to radosc wiec cieszcie sie kochani podlogowka to najlepsze rozwiazanie... widze, ze macie piec to nie bedzie tak zle
    ja na poczatek planuje ogrzewanie pradem...wiec z mojej strony obawy przed rachunkami sa ogromne
    co do zalewania to byscie musialy widziec u mnie jakie sa cyrki... kto wjechal-nie wyjechal i trzeba bylo jechac w poszukiwaniu ciagnika..
    raz bylo tak, ze teren nawet nie byl tak zalany.. koparkowy cos tam u nas robil i przyjechala lodka z piachem.. no coz, lodka sie zakopala wiec i pan koparkowy i ciagnik musialy byc uzyte..malo tego ...drugim razem lodka przyjechala z piachem (tak po godzinie) i powtorke z rozrywki nam zrobila

    Dzien dobry
    Witaj tak, każdy etap cieszy i to bardzo bo kto by pomyślał, że nawet zwykły styropian może przynieść tyle radości

    A co do ogrzewania to nie znam nikogo, kto by ogrzewał dom prądem więc zupełnie nie mam pojęcia jak to wygląda cenowo, ja chyba też bym się obawiała rachunków, ale nie taki diabeł straszny..... może nie ma się co martwić na zapas
    U nas sytuacja była prosta mamy piec na węgiel ponieważ prowadzimy skład węgla ale cała instalacja gazowa jest przygotowana oczywiście. Jeśli znudzi się nam palić węglem to kupujemy piec gazowy i grzejemy gazem

    Ooooo widzisz, to mnie pocieszyłaś bo już myślałam, że tylko u nas takie cyrki się działy
    Kilka dni temu pojechałam do składu budowlanego zamówić styropian a pan kierowca pyta się mnie czy dojedzie na działkę autem czy musi brać kajak bo ostatnio to tylko kajakiem można było dotrzeć a ja mu na to, że w tej kwestii niewiele się zmieniło



    Cytat Napisał max-maniacy Zobacz post
    gratuluję rurek. szybko się nimi naciesz, bo zaraz zaleją i nie będzie. a za to będziesz cieszyć się podłogami.
    A wiesz, że masz rację bo z jednej strony te rurki wyglądają tak fajnie, że szkoda zalewać ale z drugiej strony nie mogę się doczekać podłogi (więc rurki jedynie pozostaną pamiątką na zdjęciach) a panowie hydraulicy to nawet śmiali się, że ich praca nie ma sensu, bo robią i robią a potem i tak tego nie widać

  19. #59
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Gosia, gratuluję postępów rurkowych i dziękuję za zdjęcia działki! No, muszę przyznać, że tak, jak na tym ostatnim to wygląda nasza... droga. Nie zazdroszczę, choć wydaje mi się, że jednak ziemia u was i u nas jest inna, jakoś inaczej ta woda wygląda.
    A co do podłogówki, to jaką mieliście kolejność prac? Co było najpierw? Bo na zdjęciach widzę i kable, i otynkowane ściany i podłogówkę. Myślałam, że podłogę robi się na początku?
    W garażu my w ogóle nie robimy ogrzewania. Myślisz, że się przyda? Pozdrowienia!
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

  20. #60
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar goshia7
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta&robert Zobacz post
    Gosia, gratuluję postępów rurkowych i dziękuję za zdjęcia działki! No, muszę przyznać, że tak, jak na tym ostatnim to wygląda nasza... droga. Nie zazdroszczę, choć wydaje mi się, że jednak ziemia u was i u nas jest inna, jakoś inaczej ta woda wygląda.
    Dziękuję ja myślę, że na pewno jest inna bo największym problemem u nas jest to, że na wierzchu jest warstwa takiej miękkiej ziemi a pod nią jest żwir, który nie przepuszcza wody i stąd takie problemy no i tu gdzie stoi dom jest najniżej więc cała woda spływa ale jak zrobimy odwodnienia, wyrównamy teren to będzie mam nadzieję - dobrze

    Cytat Napisał marta&robert Zobacz post
    A co do podłogówki, to jaką mieliście kolejność prac? Co było najpierw? Bo na zdjęciach widzę i kable, i otynkowane ściany i podłogówkę. Myślałam, że podłogę robi się na początku?
    W garażu my w ogóle nie robimy ogrzewania. Myślisz, że się przyda? Pozdrowienia!
    Kolejność prac była taka: najpierw elektryka, wszelkie kucia w ścianach, później tynki na ścianach i na końcu hydraulicy a za kilka dni wylewki
    Chociaż jeszcze przed tynkami byli u nas hydraulicy i porobili sobie wyjścia pod grzejniki, jakieś rurki, gniazda do odkurzacza itp. po to, żeby nie kuć zbyt dużo otynkowanych ścian i powiedzieli, że jak otynkujemy to wtedy przyjadą i zrobią całość.

    Ogrzewanie w garażu zrobiliśmy, co prawda jakoś strasznie nie będziemy tam grzać bo to nawet jest niezalecane chodzi tylko o przełamanie w zimie temperatury, jeśli okaże się, że będzie za gorąco to wyłączymy ją. Ja jednak zrobiłabym jakieś ogrzewanie

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony