dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Unhappy Co moge dac na podjazd? Skalne podloze.. Prosze o pomoc..

    Witam wszystkich i prosze o porade bo jestem w kropce...
    Chcialbym w tym sezonie zrobic sobie jakis podjazd (parking) na 2 auta.ok.30m2 I mysle caly czas z czego to wykonac.. Ostatnio wpadlem na pomysl ze moze mozna uzyc do tego asflaltu na zimno. Jest on przewidziany do latania regularnych dziur ale moze mozna zrobic cos takiego jak nie za 1 razem to w kilku etapach.
    Podloze jest powiedzialbym naturalnie utwardzone poniewaz jest na skale . Jest przykyta gdzieniedzie ziemia i porosnieta troche trawa wiec przy nawet mniejszym deszczju robi sie bloto itp.. Dodam jeszcze ze powierzchnia jest troche nachylona lekko pod gorke..wiec wtedy tez troche ciezko sie wjezdza..
    Myslalem o plytach azurowych ale sa one strasznie grube ok.8cm wiec za duza roznica wysokosci by byla..
    Poza tym nie wiem czy mozna na taki utwardzony grunt po prostu polozyc piasek i na to te plyty..Dochodzi jeszcze ten lekki spadek. Sa jeszcze takie plyty z PCV dla samochodow ale nie wiem czy zda to egzamin..? Wg instrukcji ktore czytam w internecie to pod takie plyty trzeba bylo wykonac gleboki wykop zeby wykonac wartwe nosna i na to dopiero klasc plyty. A tu nie ma takiej mozliwosci bo trzebaby bylo kuc w skale..
    A moze poprostu wylac beton albo jakas inna mieszanke?

    Mam nadzieje ze mniej wiecej zarysowalem problem jak to u mnie wyglada..
    chcialbym to zrobic w miare szybko i tanio..Efekt wizualny nie jest dla mnie istotny..Wazniejsza jest dla mnie cena i trwalosc..
    Ostatnio edytowane przez beavisek ; 03-06-2013 o 23:07

  2. #2

    Domyślnie

    Dodam moze pare zdjec zeby zobrazowac ta sytuacje.. Prosze wymyslcie co na to najlepiej polozyc bo zwariuje..
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjecie01.jpg
Wyświetleń:	1125
Rozmiar:	100,3 KB
ID:	193535Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjecie02.jpg
Wyświetleń:	579
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	193536Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjecie03.jpg
Wyświetleń:	623
Rozmiar:	100,7 KB
ID:	193537Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjecie04.jpg
Wyświetleń:	428
Rozmiar:	101,8 KB
ID:	193538

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    wysyp na to żwir po prostu....
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #4

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz.. Ale to chyba bedzie zly pomysl..W tej chwili mozna powiedziec ze mam namiastke zwiru..Bo skala z sezonu na sezon sie kruszy i ciezko wjechac czasami i wale kamieniami po podwoziu.. Poza tym teren jest nachylony wiec ten zwir bedzie sie zsuwal na droge itp..

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    mhm....
    oblej to zywica epoksydowa.
    bedziesz mial stabilnie...
    albo czyms takim, wprawdzie pod ruch piszy ale z piskiem opon nikt nie kaze Ci ruszac
    http://www.chemiabudowlana.info/reno...firmy,botament
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #6

    Domyślnie

    Wygląda że jest dość stromo, czy tę skałę która wystaje da się skuć ? a może zerwać jakąś warstwę np. koparką ? Co byś tam nie chciał kłaść to i tak spód musisz przygotować.
    Może beton ? kostka granitowa ? powierzchnię musisz mieś szorstką żeby nie mieszać w miejscu autem.
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  7. #7

    Domyślnie

    Nie jest tak stromo ..Jakos na zdjeciu tak wyszlo..Co do tych skal to juz balismy sie bardziej skuwac zeby sciany nie popekaly..A taka szerokosc spokojnie starczy juz na 2 auta.. Mysle wlasnie ze chyba beton bedzie najlepszy , najszybciej i najtaniej..
    jakbym chcial to sam zrobic to w jaki sposob mam przygotowac spod ? i czy mozna bedzie wylac beton za jednym razem? czy trzeba robic etapami, warstwami i czy potrzebne sa dylatacje?
    dzieki z gory za wskazowki

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    mhm....
    oblej to zywica epoksydowa.
    bedziesz mial stabilnie...
    albo czyms takim, wprawdzie pod ruch piszy ale z piskiem opon nikt nie kaze Ci ruszac
    http://www.chemiabudowlana.info/reno...firmy,botament
    A jakie jest zużycie tego cuda? np. na 100l gresu?

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    a cholera wie a nie ma w karcie technicznej?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    nie ma, a szkoda, bo podoba mi się ten botament.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony