dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 138
  1. #21

    Domyślnie

    "W przypadku mieszanki piorunującej jaką zrobił Andrzej nie powinno być problemu,..." - całe szczęście. Drzewko na razie się trzyma.

  2. #22

    Domyślnie

    Z drzewkiem jest wszystko w porządku na razie. Choroby ani śladu. Czy ranę mam zabezpieczyć na zimę np.: przez owinięcie tego miejsca otuliną? Zerwałem część kory i tkanki drzewa by usunąć ślady infekcji. Jak pisałem miejsce to jest zasmarowane po "zabiegu" pastą ogrodniczą.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej49
    Z drzewkiem jest wszystko w porządku na razie. Choroby ani śladu. Czy ranę mam zabezpieczyć na zimę np.: przez owinięcie tego miejsca otuliną? Zerwałem część kory i tkanki drzewa by usunąć ślady infekcji. Jak pisałem miejsce to jest zasmarowane po "zabiegu" pastą ogrodniczą.
    Raczej niczym nie owijaj to się dalej będzie goić samo. Bardzo dobrze że posmarowałeś pastą ogrodniczą, to zabezpieczy przed nadmiernym wysychaniem.

  4. #24

    Domyślnie

    Wciornastku
    Boję się czy mi drzewko nie zmarznie. Oprócz tkanki kory na tym odcinku jest wycięte około 0,5 cm głębokości tkanki drzewa.

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej49
    Wciornastku
    Boję się czy mi drzewko nie zmarznie. Oprócz tkanki kory na tym odcinku jest wycięte około 0,5 cm głębokości tkanki drzewa.
    Andrzeju od mrozu jest bardziej groźne wysychanie właśnie w tym miejscu. Ta maść to dobre, jeśli jeszcze będziesz się martwił to możesz obwiązać to miejsce szmatą namoczoną w glinie.

  6. #26

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za fachowa odpowiedź.

  7. #27

    Domyślnie Chora grusza?

    Witam!
    Nasz domek powstał na działce, na której rosły olchy i jedna stara grusza. Nie wycięliśmy jej, postanowiliśmy, że jedynie przytniemy gałęzie. Tymczasem pojawił się problem - zdaje się, że jest chora. W tym roku zauważyliśmy, że z pnia na wysokości około metra (i wyżej) odpada kora, odsłaniając wydrążone dziurki i korytarzyki w pniu. Kojarzy mi się to z kornikami, ale czy korniki grasują w gruszy? Pień nie ma żadnych miękkich plam, jest suchy, ale, niestety, coraz bardziej goły. (Latem nawet dzięcioł zabrał się do "leczenia"!) Bardzo nam zależy na uratowaniu drzewa, ale czy może się to udać? Proszę o pomoc!

    anmamag
    no i jest juz nasz domek!

  8. #28

    Domyślnie Re: Chora grusza?

    Witam!

    Niestety nie spotkałam się z czymś takim, ale może tu coś znajdziesz http://www.ogrody.cvd.pl/pliki/szkodsad.html
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  9. #29

  10. #30

    Domyślnie Choroba drzewek owocowych

    Witam

    Moje drzewka usychaja. Jedno juz uschło, reszta tez powoli widze ze liscie brązowieją. Dlaczego. Pryskalem przeciw mszyca opryskiem Karate. Z 12 drzewek objawy zauwazylem gdzieś na 5. Jak na to poradzić.
    Poniżej zdjęcia.



























  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Karate nic tu nie pomoże. Drzewka chorują. Te które zaschły to chyba nie do uratowania. Musisz koniecznie wykonać oprysk i powycinać porazone pędy. Nie mam pojęcia co to za cholerstwo (brunatna zgnilizna może), poczekaj na komentarz Mirka lub Wciornastka.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał dominikams
    Karate nic tu nie pomoże. Drzewka chorują. Te które zaschły to chyba nie do uratowania. Musisz koniecznie wykonać oprysk i powycinać porazone pędy. Nie mam pojęcia co to za cholerstwo (brunatna zgnilizna może), poczekaj na komentarz Mirka lub Wciornastka.
    ok czekam na wieści czym to opryskać

  13. #33

    Domyślnie

    Dziwi mnie,że na tylu drzewkach i to chyba różnych-wiśnie,jabłonie(a może się mylę) pojawiły się takie zmiany. Nie jestem znawcą, ale takie objawy-na brzegach liści mogą też byc z przenawożenia..... Myslę,że ktoś jeszcze się wypowie Poza tym objawy chlorozy-czegoś im brakuje, albo jest nadmiar jakiegoś pierwiastka-co źle wpływa na przyswajanie innych składników.....

    Pozdrawiam.

  14. #34

    Domyślnie

    Wyglądają na „zagłaskane" - a widać, że chciały rosnąć.

    Szkoda, że askala nie przekazał żadnej informacji, oprócz niezbyt dokładnych zdjęć.
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pinus
    Wyglądają na „zagłaskane" - a widać, że chciały rosnąć.

    Szkoda, że askala nie przekazał żadnej informacji, oprócz niezbyt dokładnych zdjęć.
    ..
    co znaczy zagłaskanie ?

    nawozone nie byly

    jedyne co w tym roku to mialy dosyc mokro i dosc długo, pryskalem je ra karate na mszyce troche mocnym ale to bylo jakies 3 tygodnie temu a liscie zaczely zmienac barwe pare dni temu i teraz strasznie przyspieszyl ten proces.

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    A co to u licha znaczy "trochę mocnym" . Na pudełku napisali, jakim pryskać. Może i poparzyło. I dobrze. Drugi raz zastanowisz się, zanim zaczniesz truć. Równie dobrze mogły się udusić korzenie, jeśli woda długo stagnowała.

  17. #37

    Domyślnie

    czyli co poprostu czekac ?

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie Chora grusza - foto.

    Choroba ponoć pospolita ale nie chcę niczego sugerować. Zastosowałem środek Topsim M 500 SC. nic nie pomogło. Czy ktoś mógłby mi coś poradzić na to młode drzewko. To pierwszy rok mojego "ogrodnikowania" i nie mam jeszcze doświadczenia.

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Za niedługo i parch obleci, nie przejmuj się.
    Już nie warto chlapać. Jesień idzie, nie ma na to rady

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Miałam podobnie i podejrzewałam jałowca, że jej tak zrobił ....
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony