dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Wydaję mi się.Ale tylko wydaję bo młody jestem, że piętnowanie dopiskiem ,,forumowicz kontrowersyjny" co w kontekście można odczytać jako na przykład ,,bzik", nie będzie najlepszym rozwiązaniem . Proszę sobie przypomnieć o pierwszych którzy zaczęli stosować 15cm izolacji na ścianie.Proszę sobie przypomnieć o pierwszych wodnych ogrzewaniach podłogowych.Wtedy to było dziwactwo czy bzik.Dzisiaj to norma. Problem jedynie dostrzegam w uzasadnieniu merytorycznym twierdzeń które się głosi.Nie może być tak,że adwersarz twierdzi że jest tak nie inaczej bo tak. Można takie posty ignorować albo merytorycznie kompromitować.
    Pamiętam czasy jedynie słusznej linii.To nie były dobre czasy.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosciu01 Zobacz post
    Szanowna Redakcjo,

    ... i jeszcze jeden pomysł na zwiększenie wartości merytorycznej forum.

    Łatwo jest krytykować, ale warto działać.

    Wystarczy, że moderatorem będzie zawsze autor wątku, bo to jego temat i każdy specjalista z danego działu, np. TU: każdy "Najlepszy doradca od energooszczędzania".
    I Forum będzie się samo pilnowało
    Idąc tą logiką to kontrowersyjny TB będzie moderatorem swoich 30-40cm styropianu.Kto będzie ważnieszym moderatorem.Autor,czy najlepszy doradca?

  3. #23
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.691

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosciu01 Zobacz post
    Szanowna Redakcjo,

    ... i jeszcze jeden pomysł na zwiększenie wartości merytorycznej forum.

    Łatwo jest krytykować, ale warto działać.

    Wystarczy, że moderatorem będzie zawsze autor wątku, bo to jego temat i każdy specjalista z danego działu, np. TU: każdy "Najlepszy doradca od energooszczędzania".
    I Forum będzie się samo pilnowało
    A jeśli pan TB założy temat, to będzie najlepszym merytorycznym moderatorem?
    Jest tylko jedna rada - wspólnie dbajmy o poziom merytoryczny. Sztabu niezależnych ekspertów - moderatorów nie ma, ale czytamy Wasze uwagi i jak tylko się da reagujemy, naprawiamy, poprawiamy.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    @nydar,
    to prawda, jak pierwszy raz ok. roku 2002 usłyszałem o pompie ciepła, to szukałem jakichś informacji w Grudfosie, Leszno itp.
    A mój wykonawca ( właściciel firmy, budowlaniec, człowiek po studiach ) w 2004, na hasło GWC nie wiedział co to, a po objaśnieniu, że chcę taką rurę do przepływy powietrza w ziemi patrzył na mnie dłuuuugo....
    Zrobił, bo co mu tam. Inwestor zapłacił.

    Nie zmienia to faktu, że jednym ( no może trzema ) takimi samymi tekstami można rozwalać wartościowe tematy.

    Uważam, że na każdy tytuł naukowy, czy naukawy należy sobie zapracować!
    Ostatnio edytowane przez gosciu01 ; 14-08-2013 o 19:27
    Dom zoptymalizowany energetycznie.
    Nie sztuką jest wydać pieniądze dla idei.
    Moją ideą jest wydać je zgodnie ze sztuką.

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redakcja Zobacz post
    A jeśli pan TB założy temat, to będzie najlepszym merytorycznym moderatorem?
    Jest tylko jedna rada - wspólnie dbajmy o poziom merytoryczny. Sztabu niezależnych ekspertów - moderatorów nie ma, ale czytamy Wasze uwagi i jak tylko się da reagujemy, naprawiamy, poprawiamy.
    W demokratycznym Państwie prawa, ( tutaj Forum ) zawsze przecież istnieje instytucja odwoławcza, która ostatecznie rozstrzyga spory, nieprawdaż?
    A o ile roboty byłoby mniej!

    Jak widać dbałość o jakość treści, nawet większości tej społeczności Forum nie wystarczyła.
    A przepracowany Moderator w tym czasie przebywał na urlopie. Każdy ustawowo ma prawo
    Nie dziw też, że niektórym puściły nerwy, bo chociaż w większości to działania ( socjologicznie uzasadnione ) w spełnieniu się i głównie we własnym interesie, nic nie kosztujące w sferze materialnej, ale i nic nie przynoszące, to ludzie się jednak emocjonalnie angażują.
    Bo to też mamy świat społeczności socjalnych w świecie wirtualnym

    A dla przeciętnego czytacza Forum wartością są te wysoko merytoryczne treści, ale to oczywiste.
    Ostatnio edytowane przez gosciu01 ; 14-08-2013 o 19:31
    Dom zoptymalizowany energetycznie.
    Nie sztuką jest wydać pieniądze dla idei.
    Moją ideą jest wydać je zgodnie ze sztuką.

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    plusultra

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    to jest bolączka całego internetu - sieć ma różne oblicza od nas zależy co sobie wyklikamy...

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Muszę Redakcję ponownie zapytac o to samo co Andriuss na początku tego tematu. Czy wprowadzanie w błąd przez Brzeczkowskiego szukających rady forumowiczów jest zgodne z regulaminem forum a szczególnie z punktem
    c) gdy temat blogów, galerii, wypowiedzi na forum i komentarzy jest niemerytoryczny lub Zamieszczany wielokrotnie.
    Jaka jest merytoryczna wartość większości postów Brzęczkowskiego? Zerowa. Wprowadza tylko zamieszanie, sugerując bezpodstawnie że opiera swoje pomysły na źródłach branżowych. To jest oszukiwanie innych, tym bardziej godne napiętnowania i reakcji, że podmiotem są tu i tak bardzo zagubieni w gaszczu reklam, legend i stereotypów inwestorzy. Zamiast ułatwić utrudnia im to podjęcie decyzji.
    Jeszcze raz sugeruję pomysł "dodatku" pod awatarem dla Brzęczkowskiego, jako alternatywę dla usunięcia go z forum.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Nie może być tak,że adwersarz twierdzi że jest tak nie inaczej bo tak. Można takie posty ignorować albo merytorycznie kompromitować. Pamiętam czasy jedynie słusznej linii.To nie były dobre czasy.
    No przecież o to się wszystko rozbija. Niektórzy próbowali z TB polemizować, pokazywać na liczbach, tłumaczyć, udowadniać, przytaczać źródła, itd. Nie wiedzieli, że to kompletnie bez sensu, że to samo robił HenoK wiele lat temu i jeszcze inni równie mądrzy jeszcze dawniej. Nie wiedzieli, że żadne słowa ani czyny nie są w stanie w choćby najmniejszy sposób wpłynąć na to co TB jako samozwańczy geniusz głosi. I nie ma w tym nic złego, w końcu co komu przeszkadza że wg. mnie jestem królową angielską. Ale jeśli będę ze swoją królewską mością wpieprzał się co drugim postem w każdy wątek, no to dla dyskusji będzie to katastrofalne. A że jedynie słuszna linia - nie zgadzam się, forum jakoś nie zgnoiło wynalazków Jaśka, Nydara, kablarze się tłuką z pompiarzami, przeróżne są poglądy na solary czy OZE, słowem czysta demokracja.

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    TB korzysta z prostych skojarzeń .Zimą gołe nogi to zimne nogi. A potem kopanie z koniem przez naście stron.Albo kontrargument na podstawie aktualnej wiedzy albo kontrargument z kontr doświadczenia. Niektórzy koledzy stosują kontrargument merytoryczny,który TB olewa a niezaznajomieni i tak nie rozumieją.Pozwolę sobie na wątku TB opisać doświadczenie a właściwie kontr doświadczenie.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    A co z adamem? i jego wyczynami z wentylem, dostanie bana?
    Nie sądzę, aby kogoś można było banować z powodu jednej, czy drugiej wpadki ( natychmiastowy ban oczywiście za naruszenie prawa ).
    Zwyczajnie brak na tym forum, to co wypracowały już dawno inne - mierzalnego systemu oceny.

    Nie wiem, na ile "wyczyny" adama ( czy o tym samym adamie myślimy? ) kwalifikują go do bana, ale naprawdę wiele wniósł wiedzy na te forum.
    Może zwyczajnie zapędził się?
    System oceny szybko by go sprowadził do właściwego poziomu, a tak mamy "oświecone krowy olimpu" czy jak tam...
    Dom zoptymalizowany energetycznie.
    Nie sztuką jest wydać pieniądze dla idei.
    Moją ideą jest wydać je zgodnie ze sztuką.

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    A co z adamem? i jego wyczynami z wentylem, dostanie bana?
    Porównywać adam do TB ?! ... Czy ty rzeczywiście nie rozróżniasz merytorycznych wypowiedzi tych osób ?
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    a niezaznajomieni i tak nie rozumieją
    No i to jest bolączka całej dyskusji... taki użytkownik jak ja nie bardzo wie o co w tym chodzi. Z drugiej strony dobrze, że Wy jesteście i potraficie kontrargumentować.
    Ja przez pana TB mało w kompleksy nie wpadłem bo daję 20cm styro na podłogę a to wg jego mądrości i teorii zdecydowanie za mało.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redakcja Zobacz post
    Prosimy więc o Wasze wypowiedzi, szczególnie Najlepszych Doradców.
    jakiś czas temu zostałem zbanowany przez redakcję bo popsułem biznes jednemu z waszych reklamodawców w bardzo podobnej sprawie, kto mi zagwarantuje że teraz nie będzie identycznie jak się wypowiem ??

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    jakiś czas temu zostałem zbanowany przez redakcję bo popsułem biznes jednemu z waszych reklamodawców w bardzo podobnej sprawie, kto mi zagwarantuje że teraz nie będzie identycznie jak się wypowiem ??
    Brzęczkowski nie jest reklamodawcą. Jest natomiast pajacykiem (sorry ale to określenie najlepiej pasuje) który ma rozweselać gawiedź. Tak sobie to redakcja, zapraszając go wymyśliła. Ja byłbym za tym by po tym pierwszym niezbyt rozsądnym kroku zrobić drugi rozsądny i pajacyka oznakować. Alternatywą jest wykluczenie go z grona piszących w trosce o to by nie okłamywał tych nieświadomych.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Jak go chcesz wykluczyć?Kto to ma zrobić? Jaka pewność że nie powstaną grupy lobbystów ,,wykluczające" niewygodne koncepcje ?
    Moim zdaniem to nie jest dobry pomysł.Czyżby marzenia o dyktaturze ?

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Jak go chcesz wykluczyć?Kto to ma zrobić? Jaka pewność że nie powstaną grupy lobbystów ,,wykluczające" niewygodne koncepcje ?
    Moim zdaniem to nie jest dobry pomysł.Czyżby marzenia o dyktaturze ?

    popieram.
    jestem przeciwny wykluczaniu.
    bogactwo jest w różnorodności, a rozwój wynika z innowacji ( TU: może nie dotyczy TB ). I jaka pewność, że w przyszłości nie padnie na "Ciebie" i naprawdę innowacyjny wynalazek?!
    Społeczności tworząc większości mają jednak prawo wyznaczać swoje reguły i np. oznaczać pewne produkty, np. GMO.
    A czy to jest dobre?
    Skoro dzisiaj do końca nie wiemy, więc mając świadomość z czym mamy do czynienia poprzez ostrzeżenie, przyglądamy się pozwalając funkcjonować.

    Inną sprawą jest na ile Forum to biznes, a na ile wolność.
    Obawiam się, że proporcje został już dawno zachwiane.
    Ostatnio edytowane przez gosciu01 ; 15-08-2013 o 09:57
    Dom zoptymalizowany energetycznie.
    Nie sztuką jest wydać pieniądze dla idei.
    Moją ideą jest wydać je zgodnie ze sztuką.

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosciu01 Zobacz post
    Szanowna Redakcjo,

    ... i jeszcze jeden pomysł na zwiększenie wartości merytorycznej forum.
    Wystarczy, że moderatorem będzie zawsze autor wątku, bo to jego temat i każdy specjalista z danego działu, np. TU: każdy "Najlepszy doradca od energooszczędzania".
    I Forum będzie się samo pilnowało
    Bardzo dobry i mądry pomysł. Jeżeli ktoś będzie uważał że jest dyskryminowany w jakimś wątku to założy własny w którym będzie snuł swoje rozważania a forumowicze zadecydują czy chcą w takim wątku uczestniczyć czy też zbojkotują taki wątek.

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    plusultra

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Murator to komercyjne wydawnictwo, nikt tu nie będzie przecież promował technologii słombeli czy innych alternatywnych tanich technologii, na których nie można zarobić. Przecież nie napiszą, że wybór projektu gotowego na dom pasywny to nie najlepszy pomysł, bo sprzedają własne... ;] I nie można mieć pretensji nie zapominajmy o tym gdzie jesteśmy )

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Jak go chcesz wykluczyć?Kto to ma zrobić? Jaka pewność że nie powstaną grupy lobbystów ,,wykluczające" niewygodne koncepcje ?
    Moim zdaniem to nie jest dobry pomysł.Czyżby marzenia o dyktaturze ?
    Przecież piszę żeby go nie wykluczać. Jak jednak ochronić forumowiczów przed jego pseudo-wiedzą? Ja dałbym mu tytuł "kontrowersyjny" i tyle. Będzie to zgodne z prawdą. Lepiej tak, niż gdyby po każdym jego poście ktoś pisał "to bzdury".
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Myślę, jako młody użytkownik forum, który dopiero co poznaje i zagłębia się w tajniki energo/pasywnosci pseudo naukowy bełkot pana TB może nieźle namieszać w głowie ( w zasadzie to mógłby bo teraz już nie), więc myślę, ze takie oznakowanie "najlepszy kontrowersyjny doradca" było by jak najbardziej na miejscu.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony