dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 27
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 540
  1. #181
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Dawno nie zaglądałem do twojego DB. Postępy widzę.

    Jak to dobrze ze u nas jedyne schody to strychowe gotowe. A co do tych twoich. Moi teście maja własnie 16cm i nie zauważyłem dyskomfortu przy wchodzeniu.
    Artur zrób tak jak uważasz. Grzeniu666 ma racje mozesz dać przecież 16,94cm lub w przedziale między 16 a 17cm tak dopasowując żeby wyszlo ok.

    Ot taka mała moja uwaga w chwili odpoczynku przy rozkręcaniu mebli do przewózki. Hejka.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  2. #182
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Rada starszych w składzie pan inżynier i kierownik, wydała długo oczekiwany werdykt. Biorąc pod uwagę brak możliwości manewrowania "półpietrem", nie bardzo jest możliwość innego wykonania schodów. Można by było tylko grzebać przy dolnej części ale jest to w tym przypadku bez sensu. Mam takie dziwne wrażenie, że ameryki nie odkryli . Będziesz bez wysiłku wchodził na piętro, na starość albo w razie jakiejś rwy kulszowej jak znalazł . Kilka lat temu zmajstrowaliśmy z kumplem metalowe schody na piętro typowej "kostki" na wsi. Jego dziewczyna miała już dosyć matki zjawiającej się co chwilę, żeby "pożyczyć" odrobinę cukru. Wyszła stromizna niestety, bo nie było za wiele miejsca. Za każdym razem wchodząc na góre mam gwiazdy przed oczami i nie mogę złapać oddechu, lżej mi się wchodzi po drabinie. Stworzyliśmy potwora . Twoje 16cm stopnie to będzie czysta przyjemność.
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  3. #183
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    super, dziękuję Ci bardzo za konsultacje.. półpiętrem mozna manewrować w górę i w dół w zakresie +- 15cm, w sumie będzie chyba 16/28(plus 2cm nosek) .. będzie po jednym stopniu mniej ale konsultowałem się tez z architektem który projektował mi dom i właśnie potwierdził że liczy się bez noska a 16cm to będzie bezproblemowo na starość się śmigać..
    i o to chodzi w sumie, mnie kolana po upadku na nartach bolą, żona problemy z kręgosłupem ma.. po co jeszcze na starość problemy ze schodami..
    a teraz z innej beczki pytanie do czytaczy.
    Ma ktoś osprzęt Legrand Celiane? kolega poleca, mogę mieć dobrą cenę.. używa ktoś? zastanawiam się też nad osprzętem firmy TEM ( http://www.tem.com.pl/index.php/tem ), podobno solidny..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  4. #184

    Domyślnie

    Szukasz osprzętu pod PLCka, tj. z przyciskami (nie przełącznikami)?

    Gdzieś (chyba na forum plc-home) się spotkałem z opinią że TEM "ciężko" chodzi czy tam głośno klika. A przyciski (dzwonkowe) ma jednopozycyjne (w przeciwieństwie np. do Berkera 503404, które mają pozycję neutralną, i dwa styki, góra i dół).

  5. #185
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jo-aska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Kielce
    Posty
    501
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    40

    Domyślnie

    Artur widzę że u Ciebie prace idą do przodu, tynki są wylewki chyba tez już masz.... kurcze jak teraz się szybko buduje...... a tak się przecież budować nie powinno -zdaniem niektórych

    Pozdrawiam
    DZIENNIK JO-AŚKI-NASZ Z94
    KOMENTUJEMY W DZIENNIKU

  6. #186

    Domyślnie

    Artur gratuluję postępów w budowie i dziennika, jest naprawdę pomocny.

    Jakie grube masz wewnętrzne ściany. Z rzutów, z pierwszej strony, wynika że większość tych ścian jest praktycznie tak gruba jak ściany zewnętrzne.
    Czy rzeczywiście takie robiłeś, i jeśli tak to był za tym jakiś argument? Wszystkie są nośne?

  7. #187
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    te które są na planie grube są z silki 24cm.. te które są cienkie są z 12cm.. argument jest dosyć prosty - od razu nastawiałem się na strop drewniany i ze względów konstrukcyjnych latwiej oprzeć belki drewniane na grubszej ścianie.. jakby miał być lany to pewnie by inaczej trochę było.. drewniane mają mniejszą rozpiętość.. dodatkowo w salonie miały być lane belki na etapie wykonywania zamienione zostały na dwuteowniki stalowe - tak żeby sufit był równo oraz że w orzyszłości jak nam z żoną się znudzi porządek i będzie trzeba coś zburzyć itp. to bez żadnych problemów wyjmie się parę belek nad częścią salonu i będzie antresola
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  8. #188
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    Przeczytałem po całości od początku do teraz.
    Uwagę mam, sugestię, iżbyś za specjalnie tych tynków nie poganiał z wysychaniem, bo ci popękają. Wyłącz reku, zamknij okna. Niech się kiszą ze dwa tygodnie w wilgoci.
    Interesuje mnie sprawa termometru na DSach kilkupunktowego. Czy możesz coś w tej sprawie polecić? Potrafię lutować i czytać schematy el.
    Pozdrawiam i będę śledził postępy.
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

  9. #189
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    tynki juz suche w zasadzie.. już miesiąc leżą, reku działało na full. co ciekawe, w ogóle nie kapało.. przez pierwszy tydzień albo dwa (zależy czy liczyć od początku kładzeńia czy od końca) było jak pisałeś, bez wentylacji i okna tylko rozszczelnione, potem już z reku i uchylonymi oknami.. póki co nic nie pękło.. dzisiaj żona pomalowała wiatrołap testowo jedną warstwą na biało i wygląda na to że jest nieźle.. dzisiaj 61% wilgotność..
    a co do DSów to używam konwertera ADA firmy cel-mar - to konwerter 1wire (max 64) na rs485 (a konkretnie protokół modbus).. dalej już PLC sobie z tym radzi..
    z nowości budowlanych :
    panele na cały dom zamówione, teraz mam w mieszkaniu deskę barlinecką - nigdy więcej.. panele 3 razy tańsze a podobno teraz już jakość przyzwoita..
    dzisiaj zainstalowałem dwa geberity - jestem pod wrażeniem niemieckiej myśli technicznej - przez lenistwo urządzenie i jego montaż doprowadzone do perfekcji
    btw. - moe ktoś polecić jakiś mobilny internet.. aero2 zrobiło psikusa i wprowadziło kody captcha.. potrzebuję czegoś na jakieś 3 miesiące bo jestem w trakcie załatwiania kabla z tepsy..
    i jeszcze pytanko - ryzykować własnoręczne kładzenie płytek? (mam pomieszczenie gospodarcze do testów przed łazienką? )
    Ostatnio edytowane przez _artur_ ; 05-04-2014 o 22:55
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  10. #190
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Ja połozyłem wszystkie płytki u siebie sam. Fakt miałem z tym doczynienia już wczesniej i jako takie doświadczenie. Ale zero praktyki z płytkami wielkoformatowymi i powiem tak "nie taki diabeł straszny jak go malują". Spróbój w pom. technicznym i sam ocenisz . Fakt zaoszczędzenia na robociźnie pozwolił mi zainwestowac w klej z wysokiej półki (Optolith) , tarcze do cięcia i wspomagacze w postaci systemu poziomujacego (Perrfect Level) i maszynę do cięcia płytek (no name), która obecnie po zmianie tarczy słuzy jako mini krajzega. Maszynkę kupiłem tanią ale ty możesz juz za te 7 stówek kupić lepsza stołową z posuwem tarczy a i tak będziesz do przodu pod wzgledem kosztów. Taką maszynkę osdprzedasz spokojnie dalej bo samorobów budowlanych nie brakuje a wręcz ich przybywa czego te forum jest niezbitym dowodem.. Hi hi Hey
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  11. #191
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Darkarchangel

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Sopotnia gm. Jeleśnia
    Posty
    12

    Domyślnie

    @_Artur_ jeśli chodzi o internet "na chwilę" to obecnie chyba najlepiej wychodzi oferta Play`a na kartę.

  12. #192
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    właśnie patrzę ale trochę chodzi mi o to żeby nie trzeba było co chwilę patrzeć czy pakiet się jakis nie skończył.. to teraz ma służyć do alarmu i podglądu z kamer.. czyli żebym np. załadował za 200zł i pól roku spokój, zastanawiam się nad orange free bo mają ważność konta 365 dni
    Ostatnio edytowane przez _artur_ ; 06-04-2014 o 20:11
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  13. #193
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    Ja połozyłem wszystkie płytki u siebie sam. Fakt miałem z tym doczynienia już wczesniej i jako takie doświadczenie. Ale zero praktyki z płytkami wielkoformatowymi i powiem tak "nie taki diabeł straszny jak go malują". Spróbój w pom. technicznym i sam ocenisz . Fakt zaoszczędzenia na robociźnie pozwolił mi zainwestowac w klej z wysokiej półki (Optolith) , tarcze do cięcia i wspomagacze w postaci systemu poziomujacego (Perrfect Level) i maszynę do cięcia płytek (no name), która obecnie po zmianie tarczy słuzy jako mini krajzega. Maszynkę kupiłem tanią ale ty możesz juz za te 7 stówek kupić lepsza stołową z posuwem tarczy a i tak będziesz do przodu pod wzgledem kosztów. Taką maszynkę osdprzedasz spokojnie dalej bo samorobów budowlanych nie brakuje a wręcz ich przybywa czego te forum jest niezbitym dowodem.. Hi hi Hey
    ano, właśnie się zastanawiam czy do piły stołowej/ukośnicy nie da się założyć tarczy do płytek? bo 7 stówek za maszynkę na chwilę to chyba za bogato, wolałbym chyba juz flexem ciąć, klej tacy co kładą polecają mapei, do tego pacę o zębach 8mm bo płytki podłogowe 40x40 a śćienne 25x40..
    laser krzyżowy mam.. poziomnice 3 długości też.. to jak kładłeś sam to napisz jak bardzo dokładnie trzeba trzymać poziom na poziomnicy? - wystarczy między kreskami się zmieścić czy co do milimetra ma być?
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  14. #194
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Hey
    Mi tez było szkoda wywalic 7 stów na piłę stołową i kupiłem uzywana taką małą tys stołową za 140 zł teraz po zmianie tarczy do drewna słuzy jako mini krajzega.
    Przy tych wymiarach płytek 8mm paca zębata jest ok. ale juz przy 60x60 minimum 10mm.

    Co do poziomu to powiem tak starałem sie zeby było jak najdokładniej ale czasami gdzieś mi ten milimetr uciekał. U mnie najlepszym testerem połozenia płytek jest żona. Nie wiem jak ona to robi. Wystarczył jeden rzut spojrzenia i od razu wskazywała mi te które były ciut nierówno. Okropność
    Zatem kwestia podstawowa to tolerancja twojej żony na ewentualne 1 lub 2 mm odchyłki.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  15. #195
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    a to mnie uspokoiłeś bo właśnie żona sama zgłosiła się do układania i klejnia płytek (żona też maluje itp. - ostatnie 3 malowania i szpachlowanie w mieszkaniu to jej dzieło) - ja będę pewnie ciął itp, ona sama chce sobie wszystko polepić więc bardzo mnie to uspokaja - jak sobie krzywo położy to będzie krzywo leżeć
    a pamiętasz może jaką tarczę do płytek założyć do piły stołowej?
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  16. #196
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Jesli chodzi o tarczę to zależy od wymiaru pasującego do danej piły stołowej . Ja kupowałem 180mm wielkościowo bo taka pasowała do tej mojej piły. Jeśli chodzi o jakość ciecia to tarcze z diamentem ale gładkie. I niestety wszystkie te do 50 zł raczej olej. Kupiłem za 80 zł a pózniej i tak kupowałem 160 zł. Duze znaczenie ma czy będziesz ciać płytki ceramiczne czy gresowe. Ceramika jest miękka i stosunkowo łatwo się tnie. Jesli gres to już twardszy orzech i wymaga lepszej tarczy do cięcia na mokro.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  17. #197
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Trochę odświeżam temat:
    stan na dzisiaj, ocieplenie ze styropianu grafitowego 20cm, zrobiony klej:





    zmienione też drzwi zewnętrzne na docelowe (dąb, okienka trzyszybowe, drzwi ze stolbudu Włoszczowa) - takie same przód i tył bo z tyłu będzie "centrum życiowe" więc trzeba było odżałować na takie same jak od frontu..


    w środku malujemy na pierwszy raz wszystko na biało, sufity poszpachlowane i zagruntowane, pomontowałem osprzęt elektryczny ( stanęło na legrand celiane)..
    i dzisiaj panowie budowlańcy pospawali połowę komstrukcji schodów.. zdjęcia niebawem..
    Ostatnio edytowane przez _artur_ ; 31-01-2016 o 10:17
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  18. #198

    Domyślnie

    Hejka.

    Przeczytałem dziennik. Zazdroszczę poziomu zaawansowania prac. Chciałbym mieć już te etap...

    Tak na szybko - tablica wygląda na większą, niż w niejednym domu kilka razy obszerniejszym. Nie znam się na prądzie, ale powiem Ci, że nie wiem, co ty tam popodpinałeś. Też chciałbym się pobawić w inteligentny dom, ale tak jak pisałem, nie za bardzo się na tym znam, a zlecenie tego komuś z zewnątrz to na ten moment dla mnie niemożliwy do zaakceptowania wydatek...

    Nie widzę kołków na styro, ale one wyłażą raczej zimą. Kołkowałeś w końcu? Bo nie widze info, chyba, że przeoczyłem
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  19. #199
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Zmian ciąg dalszy, całość pomalowana na biało, sufity wyszpachlowane, zagruntowane i poprawione:
    dodatkowo pojawiła się konstrukcja schodów, tymczasowo stopnie z desek.. może ktoś ma jakiś pomysł jak je obrobić?







    zrobiłem też dzisiaj konstrukcję do zabudowy WC które jest pod schodami:






    i pomalowany pokój młodszej córki:


    jak widzę ten kolor to aż mnie skręca ale cóż..
    Ostatnio edytowane przez _artur_ ; 31-01-2016 o 10:21
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  20. #200
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    zobacz u robert skitek
    tu masz link do DB --> http://forum.muratordom.pl/showthrea...rze%C5%9Bwitem

    fajnie to rozwiazał u siebie

Strona 10 z 27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony